Liturgia Godzin

Wszystko o modlitwie, co nam pomaga, co nam przeszkadza, jak ją rozwijać
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękujemy za wiele wskazówek.
Chciałam tylko dodać że można korzystać z liturgii godzin poprzez aplikacje. Wtedy jest wszystko jak na tacy podane na każdy dzień.
Np takie
Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1648
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 369
Podziękowano: 756
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaciekawił mnie temat. Wczoraj rano kupiłem za 31 zł "Liturgia godzin. Brewiarz dla świeckich" w oprawie twardej, w miejskim sklepie "Oaza". Cena wydaje mi się, że niska. Moim zamiarem była próba odmawiania jutrzni i nieszporów. Choć nie do końca wiedziałem z czym to się je. Przeczytałem wprowadzenie, a późnym popołudniem siadłem do modlitwy i wymiękłem. Totalnie nie wiedziałem co robić. niesamowita zamotka i skakanie po brewiarzu w jedną i drugą stronę. A wszystko "splątane" paseczkami znacznikowymi :)

Pomogłem więc sobie internetem. Jakoś się udało. Dziś rano powtórka z rozrywki. Jestem przywiązany do "prostej" modlitwy. Uważam jednak, że czasem wypada "wyskakiwać" z wygodnych butów, a zatem nie daję za wygraną. Z pomocą przyszła aplikacja polecona przez @Magnolia gdzie wszystko jest ułożone i nie trzeba martwić się czy modlę się odpowiednią modlitwą.

Także dzięki Mag. Generalnie to nie wiem czy to ogarnę. Nie lubię czytać z telefonu, a już codziennie rano czytam z niego ewangelię. Poza tym Brewiarz, wymaga sporej ilości czasu poświęconego tylko i wyłącznie modlitwie. Nie wiem czy się uda, ale z pewnością jest to wyzwanie.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

https://brewiarz.pl/ix_23/1109p/index.php3?l=i

Tu jest wszystko po kolei.

Brewiaz zajmjje mało.czasu w każdej z części. Przecież można mówić jedna dziennie.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 17:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1648
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 369
Podziękowano: 756
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 11 wrz 2023, 17:11 https://brewiarz.pl/ix_23/1109p/index.php3?l=i

Tu jest wszystko po kolei.

Brewiaz zajmjje mało.czasu w każdej z części. Przecież można mówić jedna dziennie.
Zwiedzałem tę stronę.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
JOB
Posty: 147
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 53
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jako ciekawostkę dodam, że Benedyktyni w Polsce oraz świeccy Oblaci benedyktyńscy odmawiają Monastyczną Liturgię Godzin w układzie psałterza dwutygodniowym albo w układzie jednotygodniowym, po polsku lub też z Nieszporami po łacinie.

Zachęcam do odmawiania Nieszporów po łacinie. Nieszpory po łacinie z klasztoru w Tyńcu można posłuchać na platformie TYNIEC.TV. Niestety, żeby uczestniczyć w nich czynnie trzeba korzystać z ORDO tynieckiego oraz mieć Antyfonarz Łaciński. Jeżeli ktoś potrzebuje, to służę pomocą i wyślę na e-mail ORDO oraz Antyfonarz Łaciński.

Natomiast, jeżeli ktoś chce posmakować psalmodii już teraz w formie przedsoborowej, to:

trzeba wejść na stronę: https://barrouxchant.com/# i codziennie o godz. gdzieś tak około 19:00 jest na stronie umieszczone nagranie NIESZPORÓW. Trzeba kliknąć w trójkącik PLAY i się włączą. Potem trzeba otworzyć stronę: https://www.divinumofficium.com/ i wybrać u góry "Desktop" i na dole wybrać "Monastic 1963" a potem ciut powyżej kliknąć w "Vesperae" i otworzy się strona z tekstem łacińskim. Czasami tekst różni się, bo mnisi mają swoje ORDO, ale w niedzielę jest praktycznie prawie zawsze zgodny tekst ze śpiewem.

Owocnej psalmodii! :-)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2023, 17:07 przez JOB, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak rozeznawać Wolę Bożą i pogłębiać relację z Jezusem:
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
ODPOWIEDZ