Nowenna Pompejańska

Wszystko o modlitwie, co nam pomaga, co nam przeszkadza, jak ją rozwijać
ambroziakowa_
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 9:53
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim,parę dni temu zakończył się mój związek. Chłopak ze mną zerwał twierdząc że już nie ma siły dłużej w tym trwać. Musze przyznać że wina leży po mojej stronie,byłam toksyczną osobą nie doceniająca Go. Choć teraz sobie to uświadomiłam nie mam jak tego naprawić,choć rozstaliśmy się w pokojowych warunkach stwierdził że wciąż mnie kocha i oczywiście może kiedyś do siebie wrócimy ale nie teraz. Dowiedziałam się o Nowennie Pompejańskiej,chcę powierzyć tą sprawę Maryi i tutaj moje pytanie,czy mogę Ją o to prosić? Wiem że nie mogę wymagać miłości,ale czuję że wciąż jestem dla Niego ważna,chciałabym by do mnie wrócił. W głębi duszy wiem że jest to Moja prawdziwa miłość.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 10:05 przez ambroziakowa_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj @ambroziakowa_
Oczywiście że możesz się pomodlić do Maryi w tej intencji.
Ale jeśli jednocześnie nie popracujesz nad sobą to sama modlitwa nic nie wniesie.
Zdecydowanie naprawa sytuacji leży w twoich rękach bo należy w sobie poprawić to co było toksyczne.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

możesz modlić się w intencji przemiany siebie abyś potrafiła naprawić ten związek/ uratować go.
Jest to jedna intencja, wiec myśle ze jak najbardziej. Musisz jednak pamiętać, ze NP jest modlitwą, która wymaga jednak wyrzeczenia i samozaparcia. Ja sama zmówiłam w swoim życiu 1 nowennę pompejańską i mimo ze faktycznie był to jednoczenie smutny ale również piękny czas, to dopiero po roku czasu zastanawiam się nad kolejną. Aczkolwiek pomysł wspaniały, życzę wytrwałości!
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Osobiście nie porwałam się na nowennę pompejańską do tej pory nigdy, bo nie szczególnie przepadam za różańcem. (Wolę koronkę do Bożego Miłosierdzia.)

Mam przyjaciółkę, która bardzo lubi tę nowennę, odmówiła ją na pewno z 8 razy, bo kiedyś liczyła. Ale zdała sobie sprawę, ze żadna z jej intencji nie została wysłuchana. Choć modliła się o ważne i dobre rzeczy dla bliskich i znajomych. Rozmawiałyśmy wtedy o tym, czy aby na pewno to jest "jej" modlitwa, że może trzeba zmienić formę, albo przede wszystkim zmienić nastawienie serca.
I tu dochodzimy do sedna. Każda modlitwa z dobrym nastawieniem serca zostanie przez Boga wysłuchana. Taka 56 dniowa, czy jedno zdaniowa, wypowiedziana szeptem.
Ale jak myślicie o jakie nastawienie serca Bogu chodzi?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Sama do końca nie wiem, jednak myślę, że poniekąd na pewno chodzi o serce skierowane ku ufności.
Ufać, zawierzyć tę sprawę Bogu. Jeśli On ma inne plany, intencja nie zostanie wysłuchana. On słucha tego, co dla nas dobre i co jest Jego Wolą.

Ja moją NP modliłam się w intencji o nawrócenie grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy.
Nie wiem, czy została wysłuchana, bo może chodzić o nawrócenie kogokolwiek. Nie podawałam kogo mam na myśli, owszem, myślałam często o bliskich bądź sobie samej ale Bóg spożytkuje to jak chce. Jednak, może właśnie ta NP, mimo brzmiącej intencji została wysłuchana i spełnia się w inny sposób? Modliłam się o nawrócenie, może chodzi o są mnie, abym ciągle się nawracała, nigdy nie poddawała, trwała na tej drodze i trzymała się Boga mimo wszystko? Bóg działa jak chce, Jego działanie przewyższa nasze ludzkie myślenie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Czemu używacie oboje tego samego awataru, to bardzo mylące
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ambroziakowa_
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 9:53
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam, niedawno dodałam posta odnośnie Nowenny Pompejańskiej. Mianowicie chodzi o to że zaczęłam ją odmawiać by mój były partner dał nam kolejną szansę. Parę dni po tym dowiedziałam się że zaczął się spotykać ze swoją byłą dziewczyną. Czytałam że w trakcie odmawiania Nowenny, sytuacja w której się znajdujemy jeszcze bardziej się pogarsza. Myślicie że to co się stało ma związek z Nowenną? Dodam że jakby "ulepszyłam" intencje i proszę teraz Maryje o to żeby sama zdecydowała i pokierowała nasze losy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

ambroziakowa_ pisze: 21 kwie 2021, 18:49 Witam, niedawno dodałam posta odnośnie Nowenny Pompejańskiej. Mianowicie chodzi o to że zaczęłam ją odmawiać by mój były partner dał nam kolejną szansę. Parę dni po tym dowiedziałam się że zaczął się spotykać ze swoją byłą dziewczyną. Czytałam że w trakcie odmawiania Nowenny, sytuacja w której się znajdujemy jeszcze bardziej się pogarsza. Myślicie że to co się stało ma związek z Nowenną? Dodam że jakby "ulepszyłam" intencje i proszę teraz Maryje o to żeby sama zdecydowała i pokierowała nasze losy.
Przeczytałam ten post wczoraj, ale miałam tak mieszane uczucia, że nie odpisałam od razu.

Nowenna nie jest magiczną modlitwą spełniającą życzenia. Zawsze modlitwa ma nas przygotować, pomóc dojrzeć do tego byśmy przyjęli Wolę Bożą do serca. Bo to my powinniśmy wypełniać Wolę Boga wobec nas, a nie liczyć na spełnianie próśb u Boga, którego widzimy jak Wielkiego Czarodzieja.

Zapytałaś Boga jaka jest Jego wola? Szukasz pociechy i odpowiedzi w Słowie Bożym?

Wasz związek (wydaje mi się) jest dla chłopaka zakończony.
Pora zastanowić się nad tym dlaczego. I odpowiedzialności poszukać przede wszystkim u siebie.
Aby nie popełnić tych samych błędów w nowej relacji. Tylko w ten sposób się rozwijamy i pracujemy nad sobą, gdy wyciągamy wnioski z własnych błędów.
Tu zapewne przyda się światło Ducha świętego by stanąć w prawdzie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ