Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Grupy modlitewne na WhatsUp

Wszystko o modlitwie, co nam pomaga, co nam przeszkadza, jak ją rozwijać
Monika
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 7:57
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej,
Trafiłam ostatnio do pewnej grupy modlitewnej. Wszystko było fajnie do czasu. Jakaś siostra zakonna zaczęła wplatać wątki ks. Adama Skwarczyńskiego od Nowej Paruzji, Nowego Świata, jakieś heretycznie (nawet jak na mój kiepsko wyedukowany teologicznie) brzmiące teksty...
Później przyszła intencja, że będziemy się modlić za dusze zniewolone... Bo jakaś członkini grupy męczy się w związku z nękaniem ją przez złe duchy...
Dlaczego nie może być normalnie, dlaczego to zawsze musi iść w taką dziwną stronę?
Niby jest jakiś ksiądz, który czuwa nad tym wszystkim, ale nawet ja mam wątpliwości czy można i należy modlić się za dusze zniewolone a nawet opętanie? Przecież są księża egzorcyści. Do nich w pierwszej kolejności trzeba się udać.
Wycofałam się rakiem z tej grupy i przestrzegam wszystkich. Warto zachować czujność.
Chyba, że się doszukuję na siłę.
Co myślicie?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak z zniewolonymi duszami, ale skoro ks. Adam Skwarczyński m nałożone zakazy, to nie dobrze. Ja bym powiadomił admina grupy o tym, gdyby nie zareagował stanowczo to bym uciekł z grupy. Nie można promować takich księży. To poważny sygnał, że z grupą jest coś nie tak.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

NIe wiedziałam, że ks Skwarczyński ma jakieś zakazy, ale poszukałam i faktycznie:
https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/k ... zynskiego/

Czy należy się modlić za osoby zniewolone czy opętane? No wydaje mi się że jak najbardziej, przecież potrzebują wyzwolenia pod wpływu złego. Potrzebuję przyjaciół, dobrego kapłana, albo dobrej diagnozy lekarskiej.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Grupy modlitewne na WhatsApp? Świetna sprawa! Szkoda, że niestety tutaj wydarzyło się coś takiego. Dobrze Moniko, że jak zauważyłaś, że coś jest nie tak, to wyszłaś z tej grupy i że przestrzegasz innych, zapewne myśląc o ich duchowym dobru.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2021, 9:58 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Monika
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 7:57
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia, nie mam pojęcia. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do księdza egzorcysty i on zaleca samodzielną modlitwę i modli się nad zniewolonym. Więcej informacji jest dostępnych tutaj, ale ja nie umiem zweryfikować ich prawdziwości. http://www.drogowskazydonieba.com/viewt ... 81&t=48374
Dariuszu, właśnie! Świetna sprawa. Podobała mi się tam forma całodobowego czuwania - każda osoba miała wyznaczoną godzinę. :) Myślę, że to na prawdę jest wartościowa forma, tyle tylko że zaniepokoiło mnie trochę to, o czym napisałam. Nie wiem co jest na rzeczy. Rozmawiałam ze znajomym księdzem i pokazałam mu screeny i powiedział, że on sam nie bierze udziału w takich formach wspólnej modlitwy bo bardzo często ludzie tam odlatują w dziwne kierunki.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Moniko ale rozróżniamy modlitwą nad osobą zniewoloną a zwykłą modlitwą w czyjeś intencji.
Ta pierwsza forma, jaknajbardziej tylko dla kapłanów egzorcystów.
Ta druga dla wszystkich. 😀
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Monika
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 7:57
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wyraźnie jest tam napisane, że nie zaleca się ani za ani nad :) zajrzałaś do linku?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zniewoleniem jest każdy nałóg. Osoba uzależniona nie ma pełnej wolności.
Mamy się nie modlić za osoby zaplątane w nałóg?!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Monika
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 7:57
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poddaję się ! :D
Logan

Nieprzeczytany post

Modlić się można za każdego, nawet za domniemanego opętanego. Z pewnością pomoże to mu w przybliżeniu się do Boga. Podany link przez Monikę, zawiera treści niezgodne z nauczaniem Kościoła, tym bardziej, że po części prezentują poglądy demonizujące rzeczywistość. Admin strony mocno jest zainteresowany mistyką chrześcijańską, podkreślając słowo chrześcijańską.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Logan pisze: 25 kwie 2021, 7:29 Modlić się można za każdego, nawet za domniemanego opętanego.
Tez nie do końca. Bowiem jest o tym Słowo Boże:
(1 J 5,14-21)
Najmilsi: Ufność, którą pokładamy w Synu Bożym, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili. Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci. Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka. Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.

O. Pelanowski kiedyś głosił bardzo dobre rekolekcje o modlitwie "Siódma pieczęć " (w czasach, kiedy był w zakonie paulinów), tam rozjaśniał ten cytat, w tym i następnych odcinkach.


mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Nie znam żadnym przeciwwskazań za modlitwę za kogoś drugiego bez względu na jego sposób bycia, czy stan duszy, jak znasz taki paragraf w Katechizmie czy nauce Kościoła to chętnie się dokształcę. Zasadniczo jest tak, że im ktoś dalej od Boga, tym więcej modlitw potrzebuje. Wplątywanie w to egzorcyzmowania do, którego uprawniony może być jedynie kapłan jest bezzasadne.

Co do o. Pelanowskiego warto podkreślić czas przeszły, ponieważ aktualnie działa na szkodę Kościoła. Niestety, ale obecnie zasila szeregi odstępców i fałszywych proroków. Obawiam się, że może nawet odwieść od wierności Kościołowi pogubione owieczki, swoich byłych współbraci określił żmijami. Antyautorytet.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2021, 21:12 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Logan pisze: 25 kwie 2021, 20:36 Co do o. Pelanowskiego warto podkreślić czas przeszły, ponieważ aktualnie działa na szkodę Kościoła. Niestety, ale obecnie zasila szeregi odstępców i fałszywych proroków. Obawiam się, że może nawet odwieść od wierności Kościołowi pogubione owieczki, swoich byłych współbraci określił żmijami. Antyautorytet.
Zgadza się, O.Pelanowski jest suspendowany i się pogubił. Ale to nie znaczy że cały jego dorobek należy przekreślić, wiele lat pracował w Kościele i dla Kościoła. Wiele jego konferencji sprzed 2019 roku warto posłuchać, bo są biblijne i mocne, dotykają serca i poruszają ducha.
Ale to tylko dowód na to, ze nigdy nie można być zbyt pewnym siebie, że zawsze trzeba sprawdzić siebie poprzez posłuszeństwo i pokorę, bo pycha potrafi zwieść każdego... i każdemu może się zdarzyć pogubienie.
Za niego tez warto się modlić, aby powrócił do Kościoła.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Warto się modlić. Wiem, że to kapłan zdolny i charyzmatyczny. Wielu swoim nauczaniem nawrócił na łono Kościoła, wielu uzdrowił z duchowych zranień, dla wielu był, dla nie niektórych nadal jest autorytetem. Obawiam się jednak, że gdy aktualnie zajmuje się walką z Kościołem dążąc do jego schizmy, nie zaleca się promocji jego dzieł. Ze względu na charyzmę jak i autorytet działa z wielką mocą jednak już nie w Kościele, ani na jego rzecz, lecz przeciwko.

Nie zaczęło się to w 2019 roku, teraz gdy już oficjalnie jest suspendowany i wiemy że, ze słusznego powodu można dostrzec pewne niebezpieczne markery jakie były obecne i pomimo naszej niewiedzy kiełkowały w myśli Pelanowskiego.

Problem jest poważny wystarczy przejrzeć komentarze pod jego filmikami sprzed kilku miesięcy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Polecam film O Wita Chlondowskiego, polecam też przeczytać komentarze zwolenników Pelanowskiego, niecenzuralne już usunięte.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za podlinkowanie tego filmiku, bardzo uczciwe przeanalizowana konferencja i jaskrawo pokazane błędy w obecnym nauczaniu O Pelanowskiego.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Też dziękuję, za podjęcie tego ważnego tematu.
Awatar użytkownika
rudy102
Posty: 54
Rejestracja: 21 lut 2021, 10:55
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 5
Podziękowano: 4

Nieprzeczytany post

Czy są takie grupy modlitewne na Discordzie?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gdyby ktoś chciał dołączyć do grupy modlitewnej to piszcie do mnie na PW.
Podawajcie od razu swój nr telefonu i do jakiej grupy chcecie dołączyć.

W chwili obecnej jestem w trzech grupach
- Modlitwa za Kościół, modlitwy za księży i Kościół (ponad 100 osób)
- CZYŚCIMY CZYŚCIEC, za dusze Czyśćcowe (ponad 60)
- GDZIE DWÓCH LUB TRZECH..., ogólno modlitewna. (ponad 80)

Nie są to nasze grupy, administracja forum nie ma nad nimi kontroli.
Ja je tylko znalazłem i dołączyłem do nich, wydają się być w porządku.
Jednak nie oznacza to, że w przyszłości może to się zmienić.

PS. Wasz nr. tel. będę wszyscy w grupie widzieli.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2021, 22:32 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Peto
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2022, 18:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 7
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej Dominik. Czy możesz mnie dodać do grup religijnych na WhatsAppie? Jestem tu nowy i nie wiem jak napisać do Ciebie na priv. Generalnie szukam religijnych grup i społeczności. Jeżeli są jeszcze jakieś inne to chętnie dołączę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wyślij mi swój nr. tel. na PW, bez numeru nic nie zrobię raczej. Jeszcze w kilku grupach jestem, więc postaram się Cię dodać.
Nie tak dawno byłem w większej ilości grup, ale się z nich wypisałem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ