Modlitwy maryjne

Wszystko o modlitwie, co nam pomaga, co nam przeszkadza, jak ją rozwijać
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak często zanosicie do Pana Boga modlitwy za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny i jakie najczęściej są to modlitwy? Czy bliska jest Wam duchowość maryjna, czy jednak się w niej z jakiegoś powodu nie odnajdujecie?

Ja uwielbiam modlitwę różańcową, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i inne maryjne modlitwy.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam problem z różańcem taki, że dam radę go odmawiać tylko w trakcie spaceru. Jak patrze na przyrodę to łatwiej mi się skupić.
Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy też odmawiałam. Ale chyba najbardziej do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

Teraz przyznam, że wolę się zwracać do Jezusa w modlitwie, jednak jako dziecko byłam bardzo oddana Maryi.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2021, 14:21 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja dopiero zaczynam modlić się poprzez pośrednictwo Maryi bo długo nie miałam z nią relacji a może nawet wątpiłam w jej szczególną rolę.
Teraz jak odmawiam różaniec staram się wołać aby modliła się ze mną i żeby wstawiała się za mną poprzez ta modlitwę.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021, 21:06 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Megi

Nieprzeczytany post

Hej, Od kilku miesięcy modlę się codziennie na różancu, oprócz tego czasem litania Loretańska jeśli chodzi o modlitwy maryjne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Megi a odmawiasz z rozważaniami tajemnic czy bez?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

Jeśli sama się modlę to bez rozważań ale najczęściej z rozważaniami, na żywo różaniec :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2022, 21:08 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 08 sty 2022, 21:07 Jeśli sama się modlę to bez rozważań ale najczęściej z rozważaniami, na żywo różaniec :)
Z teobańkologią na żywo odmawiasz? Jestem ciekawa jak oceniasz taką modlitwę wspólnotowa przez internet?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 07 sty 2022, 21:43 @Megi a odmawiasz z rozważaniami tajemnic czy bez?
A da się tak bez rozważań? To poprawne?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 08 sty 2022, 22:23
Magnolia pisze: 07 sty 2022, 21:43 @Megi a odmawiasz z rozważaniami tajemnic czy bez?
A da się tak bez rozważań? To poprawne?
Też czasami odmawiam bez rozważań. Jest to poprawne, tylko niektórzy ludzie uważają, że to takie klepanie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunko u mnie w parafii codziennie odmawia się różaniec i oprócz powiedzenia jaka tajemnica to nie ma rozważań, odmawiana jest sama modlitwa. Więc da się, można, ale czy to zbliża do Boga ? Rozważania jednak chyba bardziej, acz ja np przykład nie umiałabym codziennie rozważać to samo a jednak inaczej...
Dlatego różaniec to nie jest "moja" modlitwa.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

@Magnolia Znam i lubię Teobańkologię :) ale modle się na facebooku tam jest dziennie rózaniec z "Różaniec bez granic" lub fanpejdż Królowa Różanca Świętego" o 20:00

@Lunka bez rozważań modle się już w łózku przed snem. (bardzo rzadko zdarza mi się zasnąć:) )
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

No właśnie ja też jak jestem zmęczona to odmawiam bez rozważań ale też wtedy czuję, że to klepanie, dlatego staram się chociaż rozmyślać nad tym "zdrowaś Maryjo" lub jak kiedyś powiedział mi kapłan myśleć o swoich sprawach, które pragniemy ofiarować Bogu w tej modlitwie, ale takie sprawy mogą być tylko wtrąceniem 🙂

@Magnolia to też nie moja modlitwa. Chyba, że jak jestem na spacerze z synkiem to idzie mi odmawianie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 10 sty 2022, 23:14 @Magnolia to też nie moja modlitwa. Chyba, że jak jestem na spacerze z synkiem to idzie mi odmawianie.
Zapytałam wprost kiedyś kapłana podczas spowiedzi czy muszę odmawiać różaniec, skoro to nie jest moja modlitwa. Odpowiedział że nie ma takiego obowiązku, że mogę wybrać sobie inną modlitwę, albo po prostu rozmawiać z Bogiem.
Zdecydowanie moja modlitwa jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ