Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Czy w małżeństwie można i trzeba wszystko wybaczyć?

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mt 18, 21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» 22 Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy

Czy w małżeństwie można i trzeba wszystko wybaczyć?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2021, 16:07 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja mam takie przemyślenia, że można i trzeba wszystko wybaczyć. Trzeba szczególnie wtedy kiedy jest skrucha tej drugiej osoby. Kiedy nie ma też trzeba przebaczyć w sercu dla siebie samego i innych by nasz uraz nie ciągnął ich w dół. Aczkolwiek mam wrażenie, że przebaczenie jest często mylone z pozwalaniem drugiej osobie na wszystko.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 13 lut 2021, 16:03 Mt 18, 21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» 22 Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy

Czy w małżeństwie można i trzeba wszystko wybaczyć?
Wydaje mi się że trzeba.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wybaczyć trzeba. Ale wybaczenie nie zawsze idzie w parze z tym, że o czymś zapomnimy. Czasami rana zostaje na zawsze.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 12 mar 2022, 21:56 Wybaczyć trzeba. Ale wybaczenie nie zawsze idzie w parze z tym, że o czymś zapomnimy. Czasami rana zostaje na zawsze.
Tak, ale naszym wyborem jest czy kiedykolwiek o tym wspomnimy, nawet w kłótniach.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wybaczać w małzeństwie trzeba codziennie, inaczej nosimy urazy w sercu.. niepotrzebnie...
Czy mamy zupełnie zapomnieć? nie. często trzeba pamiętać aby znowu nie dać się skrzywdzić...
Ale czy wypominać to co wybaczone? także nie, bo zostało wybaczone.

Taka higiena psychiczna.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ