Separacja

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Magnolia
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3130
Podziękowano: 3399
Nieprzeczytany post

@Grzegorz 1974 Jeśli obiecujemy poprawę, obiecujemy zerwanie z trwaniem w grzechu ciężkim to nie ma problemu z udzieleniem rozgrzeszenia.

Np para wolnych młodych ludzi, którzy pragną żyć w czystości, ale czasem ze słabości współżyją , ale po każdym upadku uznają swój grzech i przystępują do spowiedzi - dostaną rozgrzeszenie.

Jeśli młodzi mieszkają ze sobą i nie chcą mieszkać oddzielnie ani nie biorą ślubu, to rozgrzeszenia nie dostaną, bo trwają w grzechu ciężkim jakim jest nierząd.

Każde cudzołóstwo łamie przysięgę małżeńską z którego trzeba się spowiadać, ale gdy ktoś trwa w cudzołóstwie mieszkając z inną kobietą niż żona, to odejdzie bez rozgrzeszenia.

Tak, jestem teologiem.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Arletta Bolesta
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 7
Nieprzeczytany post

Grzegorz 1974 pisze: 01 gru 2023, 20:39 Arletta nie wiem czy to był podstęp ale wcześniej mówiła mi że chciała wstąpić do zakonu a po latach popierała obrażanie Matki Boskiej, nie chcę tego rozwijać tutaj bo by to za długo zajęło,
Ja jestem nie pijącym alkoholikiem i ona mi zarzuciła że ja to przed nią zataiłem ale wtedy ja nie miałem pojęcia o alkoholiźmie i po drugie widziała jak ja piłem zanim się pobraliśmy, nie ukrywałem że lubię wypić
Mógłbym to opisać ale nie tutaj na forum publicznym
Jeśli zatem wiedza była, to trudno mówić o podstępie, aczkolwiek są przecież też inne tytuły rozpatrywane w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ