Niewierzący- wierząca

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Skaza

Nieprzeczytany post

Od strony mentalnej zgadzam się masz rację @Zagubiona , że wszystko zależy ode mnie i mojej decyzji.
Życie jednak ma zawsze wiele składnych jak choćby zdrowie lub jego brak na które nie do końca mamy sami wpływ.
Związek nie powinien rozpoczynać się od smutku i trosk, przez co lepiej niekiedy być samemu tak czuję i nie być dla kogoś ciężarem i powodem do zmartwień.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 14 mar 2022, 16:01 Od strony mentalnej zgadzam się masz rację @Zagubiona , że wszystko zależy ode mnie i mojej decyzji.
Życie jednak ma zawsze wiele składnych jak choćby zdrowie lub jego brak na które nie do końca mamy sami wpływ.
Związek nie powinien rozpoczynać się od smutku i trosk, przez co lepiej niekiedy być samemu tak czuję i nie być dla kogoś ciężarem i powodem do zmartwień.
Ja też ciągle choruje ale staram się swoje blokady psychiczne przełamywać.
Skaza

Nieprzeczytany post

Niektórych spraw zdrowotnych nie da się już zmienić, odwrócić biegu wydarzeń. Czasami lepiej nie ryzykować w życiu bo zranić kogoś jest bardzo łatwo a podnieść na duchu już o wiele trudniej. Obyś wyzbyła się tego co Cię męczy pod każdym względem i była szczęśliwa i spełniona.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 14 mar 2022, 22:41 Niektórych spraw zdrowotnych nie da się już zmienić, odwrócić biegu wydarzeń. Czasami lepiej nie ryzykować w życiu bo zranić kogoś jest bardzo łatwo a podnieść na duchu już o wiele trudniej. Obyś wyzbyła się tego co Cię męczy pod każdym względem i była szczęśliwa i spełniona.
Jak na początku staniesz z kimś w prawdzie i zaakceptuje ni domagania zdrowotne to chyba nie ma problemu?
Mój kolega ma żonę która ma duże problemy z chodzeniem i zawsze tak było, on natomiast ogromnie się jąka. Mają dziecko.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza co o tym myślisz?
Skaza

Nieprzeczytany post

Wiesz niektóre sprawy zdrowotne ciężko jest "przeskoczyć". Pokrzepiające jednak, że trafili na siebie i odnaleźli wzajemne szczęście.
Dużo zależy od nastawienia i chęci zawsze. Mnie hamuje kilka spraw nie tylko słabe zdrowie. Wszystko jest oczywiście możliwe w życiu, ale znalezienie swojej połówki nigdy nie jest łatwe.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja trochę zaprotestuję temu stwierdzeniu że szuka się" drugiej połówki" - to by oznaczało, ze jesteśmy jacyś "wybrakowani" i musimy znaleźć dopełnienie... a jednak Bóg stworzył człowieka na podobieństwo i obraz siebie, czyli na pewno nie jesteśmy "wybrakowani".
Kolejną sprawą jest że małżeństwo zawiera się poprzez świadomą decyzję dwojga ludzi, a miłość jest postawą pragnienia dobra dla drugiej osoby - teoretycznie i praktycznie - sednem są nasze decyzje świadome i roztropne, a nie przeznaczenie - w rozumieniu że musimy znaleźć błąkające się po świecie nasze dopełnienie, żebyśmy w końcu poczuli się ok.

@Skaza też świadomie wybiera samotność, ale przecież nie wpływa to na jego mniejszą wartość jako człowieka, jest w pełni wartościowy. (jak każdy inna samotna osoba)

Podsunę artykuł, które lepiej wyjaśnia o czym mówię:
https://olamundo.pl/szkodliwosc-koncepc ... j-polowki/
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ