Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Okazywanie czulosci

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ostatnio żona suszy mi głowę że w ogóle jej nie przytulam ani nie okazuje czułości, w sumie to ma rację, chciałbym to zmienić ale problem w tym że zupełnie o tym zapominam bo nie odczuwam takiej potrzeby.
Okres zauroczenia, emocji chyba już bezpowrotnie u nas minął, jest szara codzienność więc nie jest to naturlane.
Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy, to ustawienie przypomnienia co 1h aby ją przytulić ale jest ryzyko że to zauważy, pokojarzy y fakty i poprostu się obrazi zamiast być zadowolona.
Może macie jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przypomnienie, a to Ci dopiero pomysły 😉
No to jesteś jak mój maz. Ale ja już sama nie wymagam żadnych czułości. Jak ma się zmuszać to bez sensu. Zresztą tak jak piszesz okres zakochania minął.
Są inne sposoby okazywania czułości. Ja proponuję Ci poprosić żonę aby napisała Ci na karcie czego oczekuje. W jaki sposób mógłbyś jej okazywać miłość. Niech kreatywność ja poniesie. Jestem zdania, że jak facetom nie podasz czegoś na tacy to oni nigdy się nie domyśla xD
Oczywiście zaznacz, że nie z wszystkich sposobów będziesz korzystać. Wybierzesz takie, które nie będą Ci jakoś sprawiać większego problemu.

No i wybacz ale jakby mnie mąż miał przytulać co godzinę, to bym go zdzieliła po głowie 😋
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 08 mar 2022, 18:32 Przypomnienie, a to Ci dopiero pomysły 😉
No to jesteś jak mój maz. Ale ja już sama nie wymagam żadnych czułości. Jak ma się zmuszać to bez sensu. Zresztą tak jak piszesz okres zakochania minął.
Sęk w tym że jak żona patrzy na związki leżanek z którymi nas porównuje to tam mimo że staż jest długi to nadal jest to okazywanie czulosci i dlatego mi suszy o to głowę.
Są inne sposoby okazywania czułości. Ja proponuję Ci poprosić żonę aby napisała Ci na karcie czego oczekuje. W jaki sposób mógłbyś jej okazywać miłość. Niech kreatywność ja poniesie. Jestem zdania, że jak facetom nie podasz czegoś na tacy to oni nigdy się nie domyśla xD
Już mi powiedziała niby, inne sposoby na nie interesują. Np to że pracuje od rana do nocy:P
No i wybacz ale jakby mnie mąż miał przytulać co godzinę, to bym go zdzieliła po głowie 😋
No widzisz a u nas takie są wymagania m.in.
Skaza

Nieprzeczytany post

Wiem, że się nie znam zupełnie, ale muszę się udzielić w temacie i zapytać to naprawdę tak działa, że po kilku latach już się nie ma ochoty przytulić czy coś do ukochanej osoby ? to brzmi przerażająco na swój sposób.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza nie powinno tak działać..
@Aloes co to znaczy, że nie masz ochoty przytulić żony? Dziecku tez powiesz, że nie masz ochoty zeby je przytulic? To jest forma okazania czułości i miłości, wybierajmy taką jaką rozumie i potrzebuje druga połówka. Jeśli się kogoś kocha to się robi co może zeby drugiej stronie było dobrze, by czuła się kochana... Twoje "nie mam ochoty" to po prostu egoizm. Pomysł z ustawieniem przypomnienia jest dobry, każdy jest dobry jeśli idzie w tą stronę.. 😉
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 20:17 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 08 mar 2022, 20:14 @Skaza nie powinno tak działać..
@Aloes co to znaczy, że nie masz ochoty przytulić żony? Dziecku tez powiesz, że nie masz ochoty zeby je przytulic? To jest forma okazania czułości i miłości, wybierajmy taką jaką rozumie i potrzebuje druga połówka. Jeśli się kogoś kocha to się robi co może zeby drugiej stronie było dobrze, by czuła się kochana... Twoje "nie mam ochoty" to po prostu egoizm. Pomysł z ustawieniem przypomnienia jest dobry, każdy jest dobry jeśli idzie w tą stronę.. 😉
Nie, to nie egoizm.
chciałbym to zmienić ale problem w tym że zupełnie o tym zapominam bo nie odczuwam takiej potrzeby.
Dodano po 19 minutach 44 sekundach:
Skaza pisze: 08 mar 2022, 20:03 Wiem, że się nie znam zupełnie, ale muszę się udzielić w temacie i zapytać to naprawdę tak działa, że po kilku latach już się nie ma ochoty przytulić czy coś do ukochanej osoby ? to brzmi przerażająco na swój sposób.
Życie to nie film romantyczny.:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Z pewnością, ale żeby aż tak szybko gasło to nie pomyślałbym :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 mar 2022, 21:00 Z pewnością, ale żeby aż tak szybko gasło to nie pomyślałbym :)
No patrz, żyjesz z kimś x lat, widzisz tą osobę we wieli sytuacjach jakie są możliwe, potem ta osoba do tego zaczyna "zrzędzić" a że tego nie robisz dobrze, że tamtego, że to musisz zmienić i do tego to przytyles więc musisz koniecznie schudnąć, to nadal miałbyś ochotę przytulać?

Uczucia są raczej czymś co wygasa samoistnie i raczej trzeba je rozpalać na nowo wysiłkiem woli, ale czasem druga osoba to bardzo utrudnia.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 21:13 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Chyba teraz kumam.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ale ja nie jestem wyznacznikiem, może u innych jest lepiej:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Sporo o tym czytałem i słyszałem i to chyba dość częste zjawisko jednak. Tak sobie myślę spoko oko tylko się zastanawiam :D ... taki koala jak ja to bardzo możliwe, że byłby po stronie do której zalicza się u Ciebie żona i bym za dużo wymagał od swej lubej :)
a czemu nie kupiłeś tego tradycyjnego kwiatka ? może bardziej by się ucieszyła kwiaciarni jak grzybów po deszczu przecież wszędzie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 mar 2022, 20:03 Wiem, że się nie znam zupełnie, ale muszę się udzielić w temacie i zapytać to naprawdę tak działa, że po kilku latach już się nie ma ochoty przytulić czy coś do ukochanej osoby ? to brzmi przerażająco na swój sposób.
Ja piszę że swojej perspektywy. Mój maz sam się określił jako "emocjonalny analfabeta" i nie umie takich rzeczy praktykować jak okazywanie uczuć, więc mam go męczyć? To by było nieludzkie. Nie wiem jak będzie później. Teraz jestem tak zmęczona , że nie mam czasu przejmować się brakiem tych czułości. Poza tym syn ciągle się tuli więc chyba to trochę mi rekompensuje.

Dodano po 13 minutach 10 sekundach:
@Skaza co do bycia tym koala to kurcze ludzie czasami tak dziwnie się łączą ze są zupełnymi przeciwieństwami.
Mam przyjaciółkę i ona narzeka na cechy męża, które ja bym chwaliła. Się śmiejemy, że powinnyśmy zamienić się mężami 😂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Słyszałem takie stwierdzenie, że przeciwieństwa się przyciągają :) wspólne bardzo podobne to chyba tak na moje oko zdarza się mieć jakieś zainteresowania czy coś takiego, ale charakterem to chyba to działa na zasadzie uzupełniania się. Tylko głośno myślę nie bijcie starego kawalera ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Skaza nie wydajesz się być kimś kto by stawiał tylko wymagania
Raczej dobroduszne serce masz.

@Skaza czemu nie kwiatka bo to chyba bez różnicy, kiedyś zamówiłem bukiet kwiatów z dostawą zapłaciłem chyba z 250 zł za to i też nie było euforii:)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 22:32 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Może "wymagać" to złe słowo rzeczywiście, ale brakowałoby mi tego jakby z czasem druga strona już nie chciała tak jak kiedyś niczym dwie papużki :)

Ps. Aha :-? no to nie wiem widocznie oczekuję czegoś zupełnie innego Twoja żona. Może jakaś romantyczna kolacja tylko we dwoje, list od serca (wiem tutaj już poleciałem za mocno) albo może jakiś weekend wspólny by odpocząć bo wspominałeś coś o podróżowaniu jakiś czas temu. Może chciałaby byś dał znać, że wciąż kochasz ją równie mocno jak na początku. Musisz pogłówkować znasz ją najlepiej i może na coś wpadniesz co by ją pozytywnie zaskoczyło.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 22:38 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 mar 2022, 22:34 Może "wymagać" to złe słowo rzeczywiście, ale brakowałoby mi tego jakby z czasem druga strona już nie chciała tak jak kiedyś niczym dwie papużki :)

Ps. Aha :-? no to nie wiem widocznie oczekuję czegoś zupełnie innego Twoja żona. Może jakaś romantyczna kolacja tylko we dwoje, list od serca (wiem tutaj już poleciałem za mocno) albo może jakiś weekend wspólny by odpocząć bo wspominałeś coś o podróżowaniu jakiś czas temu. Może chciałaby byś dał znać, że wciąż kochasz ją równie mocno jak na początku. Musisz pogłówkować znasz ją najlepiej i może na coś wpadniesz co by ją pozytywnie zaskoczyło.
Dzięki, Skaza.
Podróże juz zaplanowane 2 wyjazdy wakacyjne jeden w góry, drugi nad morze. Z racji dużej odległości, żeby synka nie przemęczać jest miedzynocowanie w 4 gwiazdkowym hotelu. Wszystko wyszukałem i zaplanowałem.
Ponadto pracuje od 7 do 19, jak bywało tak że syn się budzi w nocy i nie spał po 1h, 1,5h to też wstawałem i pomagałem nosić.
Po porodzie wziolem miesiąc wolnego żeby pomagać. Wstawaliśmy na zmianę, żona spała pol noocy a drugie ja, gdy była moja warta to wszystko robiłem karmiłem butelka, przewijalem kupy, siku i inne ustrojstwa.
Pół roku po porodzie, kupowałem obiady z restauracji, po to żeby nie musiała gotować.

Zamówiłem żonie nowy samochód z salonu po to żeby mogła jeździć komfortowo, czy tez zawozić synka do przedszkola gdy już zdecyduje się wrócić do zajęć zawodowych.

Robię regularnie zakupy, dostaje tylko listę co mam kupić

Może zamiast mnożyć wymagania powinna docenić to co robię?
Może dobry pomysł z napisaniem tego listu, wypisze wszystko co dla niej robię bo zdaje się tego nie widzieć.

Dodano po 19 minutach 49 sekundach:
@Lunka czym jesteś tak zmęczona skoro mały śpi w nocy?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes. Dobry pomysł z listem w którym napiszesz jak jej okazujesz miłość poprzez czyny i dbanie o nią. Bo tu masz rację że dbasz. Ale chyba nie jest to doceniane. Ale naprawdę wydźwięk listu ma być miłosny. Nie pretensje czy urazy, to nie może brzmieć jak wypominanie.

Mężczyźni są z Marsa a kobiety są z Wenus - taka książka, chyba dobrze tłumaczy jak bardzo się różnimy jako kobiety i mężczyźni. w oczekiwaniach, w myśleniu i działaniu.

Ps ja mam staż małżeństwa 25 lat w tym roku. I jestem codziennie przytulana. A mąż jest doceniany za wszystko co robi. (Takie sekrety dinozaurów wam zdradzam. ) ja wiem czego On potrzebuje a On zna moje potrzeby. Bo mamy tylko jedną szansę na szczęście małżeńskie. Wiec oboje musimy się starać. 😉
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes to, że mały śpi całą noc nie znaczy, że ja też wtedy śpię 😉
Cały dzień mam na wysokich obrotach z nim, bo jest mega szybki i ciągle wymaga nowych zabaw, a jak zaśnie to mam czas posprzątać, przygotować rzeczy na kolejny dzień więc ja się kładę raczej późno.
Poza tym jestem znerwicowana i chyba od tego pernamentnie zmęczona.

Może za bardzo rozpiesciles żonę i teraz nie potrafi docenić tego co ma 😳
No bo lista rzeczy, które robisz jest naprawdę pokaźna.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 09 mar 2022, 7:59

Może za bardzo rozpiesciles żonę i teraz nie potrafi docenić tego co ma 😳
No bo lista rzeczy, które robisz jest naprawdę pokaźna.
Też tak myślę, za dobrze ma więc nie docenia.
ODPOWIEDZ