Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Realizacja miłości w małżeństwie - praktyka

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poprosiłam męża, żeby na kartce wypisał mi co mu nie pasuje i co chciałby zmienić, jak go traktować ale póki co nie dostałam owych propozycji 😔
Właśnie mi chodzi o tą relacje najbardziej. On może nie wie póki co jak to rzutuje na przyszłość...
Ale też chce porównać z innymi...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Moja żona sama kapie synka. Kąpaliśmy go razem gdy był malutki po urodzeniu, potem ona zaczęła sama. Czasem po pracy gdy jestem zmecozny to też nic nie robię idę do sypialni i np śpię, mówię o tym żonie i ona z reguły to akceptuje. Ale są też dni gdy jestem normanie aktywny i bawię się z synkiem ale też nie jakoś godzinami. Popilniwac go w czasie gdy żona się maluje, kapie, idzie do kościoła czy po południu chce wyjść na zakupy na 1-2 H nie ma raczej problemu.
Może też przesadzasz z tym budownaiem relacji?
My mężczyźni jednak wolimy budować relacje z dziećmi gdy są większe, można pograć w piłkę, zbudować coś, iść na przygodę a nie na etapie bobasowania.
Spytaj męża czy wtedy będzie poświęcał więcej czasu synowi, czy poprostu ogólnie nie chce się angażować a tylko pracować a pozostały czas być nieobecny.

@Magnolia jeśli mężczyzna pracuje na cały etat to dla mnie te nielogiczne jest wymagać od niego wielkiej pomocy w domu. Kobiety często tego nie rozumieją, bo im nakladzono do głowy bajek o równouprawnieniu itd
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2022, 11:10 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

No ok @Aloes ale za chwilę ja również wracam do pracy na cały etat i on będzie miał o wiele więcej obowiązków, bo będzie musiał odwozić małego do żłobka i odbierać, pewnie podać obiad i co wtedy? Nie lepiej stopniowo się przyzwyczaić?

Dodano po 28 sekundach:
Poza tym ja nie rozumiem. Jesteście tak samo rodzicami tych dzieci jak my matki 🤔

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
No ja myłam wcześniej sama jak się nie ruszal tylko grzecznie leżał, siedział a teraz jak go wszystko ciekawi i musi wstać i sprawdzić to jest niebezpieczne.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 11 kwie 2022, 11:17 No ok @Aloes ale za chwilę ja również wracam do pracy na cały etat i on będzie miał o wiele więcej obowiązków, bo będzie musiał odwozić małego do żłobka i odbierać, pewnie podać obiad i co wtedy? Nie lepiej stopniowo się przyzwyczaić?
Zmuszaniem wywolasz tylko nieporozumienia.
Mąż pracując 12h ma podawać obiad? Chyba to przesada naprawdę.
Dodano po 28 sekundach:
Poza tym ja nie rozumiem. Jesteście tak samo rodzicami tych dzieci jak my matki 🤔
Mezczuni często mają bardziej wymagające pracę, naprawdę uważasz że praca bibliotekarki(bo taki masz zawód) jest na tym samym poziomie stresująca, wymagająca jak Twojego męża?
Bardzo nastawiałas się na wymaganie większego zaangażowania od męża, gdzie do pewnego wieku dziecka naprawdę wystarczy mu matka, a później ojciec bardziej przejmuje wychowanie. Tak było od wieków aż przyszła "nowoczesność" i bajki o równouprawnieniu i kobiety każą mężczyzna zmieniać pieluchy zamiast zajmować się bardziej męskimi zajęciami najlepiej to po równo a to bzdury . Warunkiem szczęśliwego małzenstwa jest dawać bez oczekiwania w zamian i na siłę nie zamieniać męża w kobietę. Nie bez przyczyny
Bóg wyposażył obie płcie w inne predyspozycje
Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
No ja myłam wcześniej sama jak się nie ruszal tylko grzecznie leżał, siedział a teraz jak go wszystko ciekawi i musi wstać i sprawdzić to jest niebezpieczne.
Może zmień sposób kąpieli na jakiś inny. Bardziej ciekawy dla dziecka. Trzymanie na siłę wyrywającego dziecka raczej chyba mu obrzydzi te rytuały. Nie wiem.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiesz co @Aloes jesteś w tym momencie krzywdzący i chamski po prostu.
Nie chce mi się z Tobą pisać. Teraz chyba widzę Twoje problemy z innej strony.
Życzę powodzenia.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 11 kwie 2022, 11:29 Wiesz co @Aloes jesteś w tym momencie krzywdzący i chamski po prostu.
Nie chce mi się z Tobą pisać. Teraz chyba widzę Twoje problemy z innej strony.
Życzę powodzenia.
Skoro tak uważasz niech tak będzie.

Polecam jednak to przeczytać
http://truckerhiob.blogspot.com/2009/10 ... o.html?m=1

Im więcej oczekujesz od drugiej osoby tym większa masz frustrację gdy ktoś czegoś nie robi. Im mniej oczekujesz tym bardziej się cieszysz gdy jednak nastąpi pozytywną zmiana a wpływ mamy tylko na siebie.
To mniej więcej chciałem napisać, jeśli napisałem to w złej formie. To przepraszam.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2022, 11:57 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dobrze @Aloes że się zreflektowałeś że swoją opinię mogłeś ująć w delikatniejsza formę, w końcu kobiety są wrażliwsze niż mężczyźni, co dziś podkreślasz na czacie. Post został zgłoszony, jako obraźliwie napisany, ale z powodu przeprosin nie będzie upomnienia.

Równouprawnienie nie jest bajką. Dotyczy ono praw które nalezą się obu płciom, prawo do pracy, do głosowania, do posiadania opinii, do równej płacy na tym samym stanowisku, prawo do odpoczynku.

Dobrze również zauważyłeś że kobiety i mężczyźni różnią się predyspozycjami, ale nie prawami dodam od siebie.
Po sieci krąży taki filmik, jak pracodawca przeprowadza rekrutację wśród ludzi i powoli ujawnia swoje oczekiwania. Zdesperowani ludzie przytakują i zgadzają się na prace 7 dni w tygodniu, potem na pracę 24 h 7 razy w tygodniu, na pełną dyspozycyjność, na odbieranie telefonów przez całą dobę, na znoszenie i przyjmowanie na siebie dodatkowych obowiązków gdy pojawią się dodatkowe okoliczności... naprawdę są pełni podziwu i poświęcenia... buntują się dopiero gdy usłyszą że za ta pracę i wysiłek mają dostać zero pensji!
Gdy już mają ochotę bluzgać takiemu pracodawcy to On mówi, że taki zawód jest powszechnie wykonywany i nazywa się matka!

Każda z płci ma swoje argumenty w tej dyskusji i trwa ona od dawna. Ja tez nie mam gotowej recepty, Pan Hiob ma więcej doświadczenia... warto przeczytać jego refleksje.
Ale jedno wiem na pewno : oboje są rodzicami !
Nawet jeśli kobieta zajmuje się tylko dzieckiem i domem, to ma prawo odpocząć. Bo to jest wyczerpująca praca. czyli jakaś pomoc ojca jest konieczna, a nikt nie rodzi się z wszystkimi umiejętnościami, więc trzeba się do nich wprawiać, pomagając od czasu do czasu.
A gdy oboje pracują to podział obowiązków rodzicielskich jest koniecznością. Po prostu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Powiem krótko przegiąłeś Aleosie i jak będziesz takie teksty mówił do żony swojej to będzie ciężko coraz ciężej. Niby ja kawaler i wiem, że się nie znam, ale no litości jak można takie coś wypalić. Nie jestem fanem feminizmu no, ale to o czym pisała Lunka to podstawy normalnego życia w rodzinie a nie wymagania z kosmosu.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Tak jak napisałem im więcej oczekiwań wobec drugiej osoby że czegoś nie robi a powinna w naszym mniemaniu tym będzie coraz większą w nas narastać frustracja, co będzie powodować łatwość wylewania pretensji na drugą stronę a wtedy już tylko mały krok do kłótni i dużej awantury. Mówię z własnego doświadczenia akurat tutaj.
Wg mnie trzeba zacząć od drugiej strony, jeśli mąż pracuje od poniedziałku do piątku po 10-12h a praca jest stresująca i wymagająca to jednak trzeba mu dać czas na odpoczynek. Lunka też wspominała że w weekend mąż remontuje ich mieszkanie więc tu kolejna praca, ja się nie dziwię że on poprostu chce odpocząć.
Warto to poprostu docenić, dziekowac, zrobić coś miłego dla męża, nie wychodzić z pozycji pretensji a potem jak nastrój będzie dobry np ustalić jedna niedziele w miesiącu gdzie mąż bardziej zaangażuje się w opiekę nad synem jakaś wspólna zabawę czy coś.
No ale to też nie powinno być na zasadzie zmuszania i zrzedzenia, bardziej jakiś rodzaj pytań tak jak pisała Magnolia skłaniających do refleksji. Czy nie ma potrzeby spędzania czasu z syenem itd
Wiem że jak mam okres gdzie chce odpocząć a wtedy żona np coś chce to mówię że potrzebuje odpocząć 1-2 i potem to zrobię ale proszę ja aby przez te 2h o tym nie wspominała to jest dobrze. Gdyby mi co 10 minut o tym przypominała to ani bym nie odpoczął a Tylko się zdenerwował od słowa do słowa i by była kłótnia gotowa.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ogólny sens łapie do czego bijesz, ale nie wspominasz co mnie zadziwia zupełnie o wdzięczności i podziękowaniu dla żony za opiekę nad waszym dzieckiem, za ugotowanie (wszystkim !)posiłku, za sprzątanie, za ogarnianie całego domu przez (całą dobę!) a nie tylko 8-10-12 godzin ! czy naprawdę uważasz, że każdy z nas facetów pracuje w kamieniołomach i nie ma siły ruszyć palcem i pomóc w drobiazgach choćby przez kwadrans tuż po pracy swojej ukochanej kobiecie ? no przestań na co Ci te treningi , siłownie jak wymiękasz po samej pracy i musisz pospać jak jakiś mięczak. Pośpisz sobie chwilę później bez przesady a choć trochę pomożesz w domu. Porównywanie męska praca cięższa a kobiet bardziej lekka no tak jasne ... , ale chyba w średniowieczu lub w czasach z mojego avka a nie obecnie.
Przez takie dyrdymały właśnie feminizm zyskał na popularności. Męskim wzorcem przygody, sport i zarabianie kasy no pięknie a potem takie trolejbusy umysłowe i emocjonalne rosną jak na dalekim wschodzie rosjii. Męskim wzorcem powinien być honor, odwaga i siła serca a nie gruby portfel i nadęte ego.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 11 kwie 2022, 13:25 Ogólny sens łapie do czego bijesz, ale nie wspominasz co mnie zadziwia zupełnie o wdzięczności i podziękowaniu dla żony za opiekę nad waszym dzieckiem, za ugotowanie (wszystkim !)posiłku, za sprzątanie, za ogarnianie całego domu przez (całą dobę!) a nie tylko 8-10-12 godzin ! czy naprawdę uważasz, że każdy z nas facetów pracuje w kamieniołomach i nie ma siły ruszyć palcem i pomóc w drobiazgach choćby przez kwadrans tuż po pracy swojej ukochanej kobiecie ?
Gdyby to mąż Lunki pisał, pewnie napisał bym o tym wdzięczności. Piszemy jednak z Lunka i tym co może ona zrobić lub czego nie zrobić.
no przestań na co Ci te treningi , siłownie jak wymiękasz po samej pracy i musisz pospać jak jakiś mięczak. Pośpisz sobie chwilę później bez przesady a choć trochę pomożesz w domu.
Ok a Ty ile czasu dziennie poświęcasz na pracę zawodową?
Porównywanie męska praca cięższa a kobiet bardziej lekka no tak jasne ... , ale chyba w średniowieczu lub w czasach z mojego avka a nie obecnie.
Nie, często tak jest.
Nie wiem jak jest w przypadku Lunki. Sama musi sobie na to odpowiedzieć.
Przez takie dyrdymały właśnie feminizm zyskał na popularności. Męskim wzorcem przygody, sport i zarabianie kasy no pięknie a potem takie trolejbusy umysłowe i emocjonalne rosną jak na dalekim wschodzie rosjii. Męskim wzorcem powinien być honor, odwaga i siła serca a nie gruby portfel i nadęte ego.
Tu nie chodzi o żaden nadęty portfel ale o zwyczajne utrzymanie domu i rodziny.
Żyjesz w świecie iluzji Skaza mało w realnym życiu.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2022, 13:34 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nadal Aloes jesteś niemiły dla rozmówców. Proszę zmień ton i formę wypowiedzi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Po pierwsze dajmy Lunce spokój bo nie jest obecna teraz na forum.
Po drugie nie mam już do Ciebie siły Aloesie, za każdym razem nic nie dociera z tego co chce Ci przekazać bardziej pośrednio lub bezpośrednio w słowach. Jesteś z innej planety jakby albo mnie podrzucili kosmici z czułkami i pewnie druga opcja jest bardziej prawdopodobna.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 kwie 2022, 12:10 Po sieci krąży taki filmik,
Najlepiej nie wiedzieć o czym jest film, wtedy go obejrzeć. Dlatego jeśli to możliwe to nie czytaj powyższego postu Magnolii.
W ustawieniach napisów można włączyć automatyczne tłumaczenie na polski.

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes przeprosiny przyjęte.
Następnym razem tylko proszę o więcej delikatności i zrozumienia. Musisz uruchomić uśpione pokłady empatii.
Ja też przepraszam za te epitety ale przyznaj, że Ci się należało 😝
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 11 kwie 2022, 21:25 @Aloes przeprosiny przyjęte.
Następnym razem tylko proszę o więcej delikatności i zrozumienia. Musisz uruchomić uśpione pokłady empatii.
Ja też przepraszam za te epitety ale przyznaj, że Ci się należało 😝
Nalezalo

Dodano po 40 sekundach:
Ale cieszę się że zakopany topór wojenny
Skaza

Nieprzeczytany post

Też się cieszę z tych "zakopków" i zgody bo lubię was oboje i nawet jeśli tego nie widać po mnie przez liczne zielone czułki Aloesie to tak naprawdę jest. Potrafisz mnie wkurzyć strasznie fakt i z pewnością to działa wzajemnie, ale masz dobro w sercu i olej w głowie, więc brat zawsze pozostanie bratem :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Spoko Skaza.
Jak by ludzie myśleli tak samo to nic by nie powstało.;)

Dla rozluźniania atmosfery:
Życie rodzinne z przymrużeniem oka


https://fb.watch/ckhr666-sx/
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2022, 22:16 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy wolno mi szukać męża na tyle dobrze zarabiającego żebym mimo tego że skończę dobre studia mogła się poświęcić tylko wychowaniu dzieci i rodzinie?
A jak dzieci dorosną to rozwijać jakieś pasje lub rozpocząć działalność charytatywna?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Koleżanka żony żali jej się że jest chora a jej partner nie pomaga jej przy opiece nad dzieckiem.
Ma żal też że zarazila ja jego matka która na święta przyszła chora i nikomu nic nie powiedzila.
On ciągle pracuje i nie może wziąć wolnego.


Może żona wkoncu doceni że ze mną ma jednak dobrze.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2022, 10:15 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ