Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

gdy już brakuje siły

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
goscbb
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 14
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam 29 lat moje życie ułożyło się tak że pomimo pragnienia posiadania rodziny to marzenie nie może się spełnić.Ostatnio zdarzyło się coś co pozwoliło mi myśleć że coś się zmienia. Poznałam chłopaka spotkaliśmy się 2 razy, po tym drugim zaczął pisać co 2-3 dni aż zamilkł całkowicie. Myślałam że to już koniec, choć było mi przykro godzilam się z tym, az tu nagle po trzech tygodniach odezwał się-pisal do mnie w taki sposób że wydawało mi się że chce kontynuować nasza znajomość, trwało to ponad tydzień i ostatnio od 6 dni znowu zero odzewu. Jest mi jeszcze ciężej niż poprzednim razem i wiem że on na pewno nie traktuje mnie poważnie, szkoda że tak jest, wydawało mi się że dobrze się rozumiemy a nasza rozmowa i ogólnie znajomość ma sens, ale widocznie nic dla niego nie znacze ani nie znaczylam. Boli mnie ta sytuacja i ogolnie że tak toczy się to moje życie. Czasami mam dość i nie mogę zrozumieć dlaczego,patrząc na moje koleżanki które mają już swoje rodziny. Zwracam się do wszystkich tu ludzi dobrej woli jeśli chcieliby aby pomodlili się za mnie żeby coś się zmieniło i w moim życiu pojawiła się TA osoba, albo o zaprzestanie walki z sama sobą i pogodzenie z samotnoscia. Naprawdę czasami jest mi strasznie trudno i moje serce rozdziera ból, ale wiem że tylko Bóg zna najlepsze wyjście z tej sytuacji ...Z góry dziękuję za modlitwę i odwdzięczę się tym samym
Skaza

Nieprzeczytany post

Różnie to w życiu się układa, może jeszcze spotkasz kogoś odpowiedniego. Osoba którą opisujesz tzw. jej zachowanie względem Ciebie raczej potwierdza Twoje przypuszczenia o braku dojrzałości jakiejkolwiek. Pomodlę się, nie trać nadziei jeśli na prawdę bardzo pragniesz założyć rodzinę to zawsze jest szansa, że się uda.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej ! Polecam Szustakowe konferencje w temacie. Głowa do góry! Tez się pomodlę w Twojej intencji 🤗


"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

W wątku narzeczeństwo znajdziesz wiele dobrych filmików przygotowujących do dobrego związku.

Zauważ że w sumie wcale nie znałaś tego chłopaka, kilka spotkań, trochę pisania ( gdzie nie tyle się poznajecie co rozbudzanie swoje domysły i marzenia) a ty już jesteś zaangażowana emocjonalnie.
To zdecydowanie za szybko. Trzeba więcej czasu poświecić na poznawanie się realnie aby się zaangażować.
Nie każda randka kończy się związkiem na całe życie. Czasem nie warto iść na druga randkę albo na trzecią.
Ale mniej pisania na czatach a więcej poznawania się poprzez realną rozmowę. Gdzie można zaobserwować reakcje a nie tylko śnić domysły.
Warto przeczytać jakaś książkę o różnicach między kobietami a mężczyznami. Podsuwamy wiele pozycji w dziale książek.
No i polecam czytać psalmy. Znaleźć swój ulubiony aby się nim modlić.
Z modlitwą
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
goscbb
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 14
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję Wam wszystkim :) Magnolia masz rację, ledwo co go poznałam a już zaczęłam wyobrażać sobie nie wiadomo co, ale to pewnie wszystko przez to że widziałam go 2 razy ale dobrze czułam się w jego towarzystwie...W każdym razie daje sobie z nim spokój i mam nadzieję że w moim życiu pojawi się ktoś kto potraktuje mnie na serio albo chociaż znajdę spokój
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@goscbb witaj 🙂 przestrzegam przed romarzaniem się i idealizowaniem kogokolwiek... Układamy sobie pod wpływem chwilowego zauroczenia obraz, często zupełnie nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Jesteś osobą pragnącą miłości dlatego jego zainteresowanie ma na Ciebie taki wpływ.
Z drugiej strony ciężko powiedzieć po dwóch spotkaniach jaki z niego materiał na męża 🤔

On się nie odzywała, a Ty próbowałaś nawiązywać z nim znajomość? Czy to było na zasadzie: on się nie odzywa to i ja nie będę?
Może on nie odczuł zainteresowania z Twojej strony swoją osobą?

Po drugie do walki z samotnością chyba warto też zadać sobie pytanie: gdzie szukam tej miłości? Czy daje w swoim życiu szanse na poznanie drugiej osoby?
To piękne, że się modlisz i powierzasz to Bogu ale czasem Bóg potrzebuje tez naszej pomocy by działać.

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

@Lunka ma rację. Słyszałem coś takiego niedawno ... " Ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga, ale czyń tak jakby zależało od Ciebie " jakoś tak to szło i pewnie coś w tym jest.
goscbb
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 14
Płeć:

Nieprzeczytany post

Macie rację, baaaardzo duża. Przez ostatnie kilka miesięcy próbowałam na portalach randkowych ale jakoś nic z tego nie wychodziło. Znajomi w większości mają swoje sprawy, rodziny, a mieszkam w małym mieście, więc jest jeszcze bardziej trudniej...W każdym razie dziękuję Wam,to co piszecie daje mi naprawdę dużo do myślenia 😀
Megi

Nieprzeczytany post

goscbb pisze: 05 kwie 2022, 20:00 Mam 29 lat moje życie ułożyło się tak że pomimo pragnienia posiadania rodziny to marzenie nie może się spełnić.Ostatnio zdarzyło się coś co pozwoliło mi myśleć że coś się zmienia. Poznałam chłopaka spotkaliśmy się 2 razy, po tym drugim zaczął pisać co 2-3 dni aż zamilkł całkowicie. Myślałam że to już koniec, choć było mi przykro godzilam się z tym, az tu nagle po trzech tygodniach odezwał się-pisal do mnie w taki sposób że wydawało mi się że chce kontynuować nasza znajomość, trwało to ponad tydzień i ostatnio od 6 dni znowu zero odzewu. Jest mi jeszcze ciężej niż poprzednim razem i wiem że on na pewno nie traktuje mnie poważnie, szkoda że tak jest, wydawało mi się że dobrze się rozumiemy a nasza rozmowa i ogólnie znajomość ma sens, ale widocznie nic dla niego nie znacze ani nie znaczylam. Boli mnie ta sytuacja i ogolnie że tak toczy się to moje życie. Czasami mam dość i nie mogę zrozumieć dlaczego,patrząc na moje koleżanki które mają już swoje rodziny. Zwracam się do wszystkich tu ludzi dobrej woli jeśli chcieliby aby pomodlili się za mnie żeby coś się zmieniło i w moim życiu pojawiła się TA osoba, albo o zaprzestanie walki z sama sobą i pogodzenie z samotnoscia. Naprawdę czasami jest mi strasznie trudno i moje serce rozdziera ból, ale wiem że tylko Bóg zna najlepsze wyjście z tej sytuacji ...Z góry dziękuję za modlitwę i odwdzięczę się tym samym
Może porozmawiaj z nim szczerze, otwarcie, dlaczego tak milczy.

A może to nie ten jedyny. Polecam modlitwę o dobrego męża św Rity lub św Józefa. i nie poddawaj się. Wiele osób jest bez drugiej połówki. Jednym jest to pisane a inni potrzebują więcej czasu by poznać miłość swojego zycia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2022, 8:39 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kochani nie jesteśmy wybrakowani jako osoby, nie szukamy drugiej połówki - czyli kogoś kto ma nas dopełnić.

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy Bóg nam wybiera współmałżonka?
Czy modlotwa o współmałżonka ma sens że poznamy kogoś dobrego?
Ja się dużo modliłam i nikogo nadającego się do małżeństwa nie spotkałam, albo niewierzący, albo maminsynek, albo egoistą, czemu Bog nie słucha?
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może Ty nie jesteś jeszcze gotowa? Albo on?
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 12 kwie 2022, 14:30 Może Ty nie jesteś jeszcze gotowa? Albo on?
Kto nie jest gotowy?
Adam880

Nieprzeczytany post

No widzisz,a ja np szukałem i czasami mi jest przykro z powodu tego ,ze dziewczyny potrafią rezygnować po jednym spotkaniu nie dając żądnej konkretnej odpowiedzi tylko bez powodu, eh. Nie wiem nawet co jest we mnie takiego strasznego, bo się nie dowiedziałem.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 18:10 przez Adam880, łącznie zmieniany 3 razy.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 12 kwie 2022, 18:07 No widzisz,a ja np szukałem i czasami mi jest przykro z powodu tego ,ze dziewczyny potrafią rezygnować po jednym spotkaniu nie dając żądnej konkretnej odpowiedzi tylko bez powodu, eh. Nie wiem nawet co jest we mnie takiego strasznego, bo się nie dowiedziałem.
Spytaj koleżanki jakiejś
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 12 kwie 2022, 15:33
Marek Piotrowski pisze: 12 kwie 2022, 14:30 Może Ty nie jesteś jeszcze gotowa? Albo on?
Kto nie jest gotowy?
Coś niewyraźnie napisałem?
To oczywiście dwie z wielu innych możliwości.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 22:55 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
goscbb
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 14
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jestem autorką tego posta. Ten człowiek odezwał się do mnie, ale wyszło że jest zwyczajnym manipulantem i chce sobie popisać w sytuacjach stresu i nudy. Głupio postąpiłam stawiając na tą znajomość tak wiele, ale klapki już opadły i zaczynam racjonalnie myśleć na ten temat. Dziś to ja chcę poradzić wszystkim- nie przejmujcie się samotnością, nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzień. Usmiechajcie się, szanujcie swoje życie, a wszystko się ułoży. Nic na siłę, co ma być to będzie, przede wszystkim trzeba wierzyć we własne siły, możliwości i oczywiście też w to że Bóg czuwa i wie co dobre w danym momencie :)
Skaza

Nieprzeczytany post

goscbb pisze: 13 kwie 2022, 14:39 Jestem autorką tego posta. Ten człowiek odezwał się do mnie, ale wyszło że jest zwyczajnym manipulantem i chce sobie popisać w sytuacjach stresu i nudy. Głupio postąpiłam stawiając na tą znajomość tak wiele, ale klapki już opadły i zaczynam racjonalnie myśleć na ten temat. Dziś to ja chcę poradzić wszystkim- nie przejmujcie się samotnością, nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzień. Usmiechajcie się, szanujcie swoje życie, a wszystko się ułoży. Nic na siłę, co ma być to będzie, przede wszystkim trzeba wierzyć we własne siły, możliwości i oczywiście też w to że Bóg czuwa i wie co dobre w danym momencie :)
Nie martw się :( oszuści zawsze się trafiają w sieci, z pewnością poznasz kogoś miłego wkrótce. Głowa do góry i tak jak mówisz ufność w Panu a będzie ok.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@goscbb to może rozgoscisz się tutaj u Nas, żeby trochę mniej odczuwać ta samotność? Chętnie poznamy Cię bliżej :ymhug:
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
goscbb
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 14
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chętnie pogadam 😄
Zablokowany