Strach przed Bogiem

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Karolina pisze: 23 kwie 2022, 17:26 Jednak coś się we mnie złamało, moje myslenie oddaliło się od Boga. Czuję że nie powinnam tak myśleć, jednak po kolejnym powrocie narzeczonego do nałogu, zwątpilam we wszystko. Zaczelam bać się Boga, tak jakbym bala się, że zawsze będę tracić wszystko, cokolwiek na chwilę dostanę.
@Karolina mogę się mylić ale pisze na swoim przykładzie. Wydaje mi się, że strach przed Bogiem jest pewnym etapem nawracania. Tak było w moim przypadku. Jednak najważniejsze jest nie dać się temu strachowi. W moim przypadku był to ogrom grzechów. Nie mogłam dopuścić do siebie, że zasługuje na miłosierdzie Boże. Ale z tego strachu przeszłam do wielkiej miłości...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1399
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Karolina pisze: 23 kwie 2022, 17:26 Zaczelam bać się Boga, tak jakbym bala się, że zawsze będę tracić wszystko, cokolwiek na chwilę dostanę.




"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gdzie jest granica pomiędzy zdrowa bojaźnią Boża a strachem przed Bogiem? 🤔
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się że bojaźń Boża wynika z miłości do Boga. Człowiek wystrzega się grzechu bo kocha i chce się podobać Bogu.
Strach przed Bogiem wynika z lęków przed potępieniem i piekłem. Bardziej jest związany z obrazem surowego ojca, karzącego za zło, rozliczającego za wszystko, człowiek boi się kary i gniewu Boga bo nie zna Jego miłości i prawdziwego Oblicza.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ