Chrześcijańskie portale randkowe

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 16 maja 2022, 17:23 Słowo klucz bracia i siostry ;) trzeba " chcieć i poszukiwać " a mi się już nie chce ... właściwie to dojrzewam z każdym dniem ostatecznie do tego, że swoje szczęście odnajdę w jego braku. Trzymam za was kciuki i będę wspierał w modlitwie.
Jak czegoś nie robimy bo nam się już nie chce to raczej wątpliwe że tego chce Bóg.
Znasz historię Jonasza?
Skaza

Nieprzeczytany post

Coś mi świta w pamięci, ale naświetl na szybko zagadnienie ?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Korzystajcie jak macie taką opcję. Przecież to duże ułatwienie jak macie określone poglądy na temat wiary danej osoby.
Zgadzam się z tym co pisze @Aloes w ostatnim poście. Trudno spotkać kogoś wierzącego, a z niewierzącym... No cóż :-?? Ciężko bywa.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Adam880

Nieprzeczytany post

Ja bym nie patrzył czy ktoś jest wierzący czy nie. Oczywiście to jest ważne ale jeśli patrzymy jeszcze na wygląd to okazuje się że nie ma takich. To znaczy mamy co raz mniejszy wybór. I potem sie okazuje że nie znajdziemy. Jeszcze dodam ,ze mężczyźni moze dzisiejsi nie pasują do randek online.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, 7:58 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 17 maja 2022, 7:34 Ja bym nie patrzył czy ktoś jest wierzący czy nie.
To jak byś pogodził różnice światopoglądowe w ewentualnym związku?
Adam880

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 17 maja 2022, 8:44
Adam880 pisze: 17 maja 2022, 7:34 Ja bym nie patrzył czy ktoś jest wierzący czy nie.
To jak byś pogodził różnice światopoglądowe w ewentualnym związku?
no niestety tutaj Ci nie odpowiem więc kapituluje ,ale to nie znaczy, ze to by nie zadziałało . Ale nie drązmy tego tematu.

Dodano po 11 minutach 25 sekundach:
Pozostaje mężczyznom być singlami skoro juz nawet nie pasuje bycie z niewierzącym.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Adam880 niekoniecznie tak jest, że nie można być. Mamy tutaj na forum nawet kilka przykładów osób związanych z osobami niewierzącymi lub niepraktykującymi. To kwestia dogadania. Ja np. jestem z drugiej strony i powiem że takie małżeństwo jest ciężkie jeśli druga strona nie rozumie tych samych wartości.
To zalezy od charakteru.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 17 maja 2022, 10:40
Aloes pisze: 17 maja 2022, 8:44
Adam880 pisze: 17 maja 2022, 7:34 Ja bym nie patrzył czy ktoś jest wierzący czy nie.
To jak byś pogodził różnice światopoglądowe w ewentualnym związku?
no niestety tutaj Ci nie odpowiem więc kapituluje ,ale to nie znaczy, ze to by nie zadziałało . Ale nie drązmy tego tematu.

Dodano po 11 minutach 25 sekundach:
Pozostaje mężczyznom być singlami skoro juz nawet nie pasuje bycie z niewierzącym.
Stawiasz tezy i twierdzenia których potem nie umiesz uzasadniać. Czemu się zatem dziwisz że ewentualne rozmowy z kobietami nie wychodzą?

Dodano po 11 minutach :
Lunka pisze: 17 maja 2022, 14:01 @Adam880 niekoniecznie tak jest, że nie można być. Mamy tutaj na forum nawet kilka przykładów osób związanych z osobami niewierzącymi lub niepraktykującymi. To kwestia dogadania. Ja np. jestem z drugiej strony i powiem że takie małżeństwo jest ciężkie jeśli druga strona nie rozumie tych samych wartości.
To zalezy od charakteru.
Zawsze jeśli jesteś gorliwie wierzącym, brak wiary u wspolmalzonakabędzie Cię bolał, niezależnie od tego czy uda się dogadać i czy druga osoba będzie tolerancyjna. Bo jak ma nie boleć że druga osoba nie idzie z nami na Mszę, jak ma nie boleć że np chrzesc dziecka nic nie znaczy itd itp.

Kolejna kwestia to też przykład dla dziecka jak jedna osoba nie wierzy to u dziecka powstaje rozdźwięk w tym czy ta wiara ma właściwy sens.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 17 maja 2022, 10:40
Pozostaje mężczyznom być singlami skoro juz nawet nie pasuje bycie z niewierzącym.
A sam jesteś wierzący ?
Adam880

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 17 maja 2022, 21:02
Adam880 pisze: 17 maja 2022, 10:40
Pozostaje mężczyznom być singlami skoro juz nawet nie pasuje bycie z niewierzącym.
A sam jesteś wierzący ?
Tak, jestem. Tak to by mnie nie było na forum. Ale za bardzo skupiliście się na mojej osobie. A przecież pisałem też o innych mężczyznach

@Zagubiona . A piszemy nie tylko o mnie ,ale innych mężczyznach chyba zaznaczyłem jasno ok ??
Bo wchodzisz moje doświadczenie życiowe. Każdy ma różne. Czemu szukacie tylko negatywów tym co pisze, a to się przyznałem do błędów to też źle dla dziewczyny. eh.

Poza tym ja nie mam za dużego doświadczenia w relacjach damsko męskich.


@Lunka o właśnie wystarczy się dogadać :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 14:52 przez Adam880, łącznie zmieniany 7 razy.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 18 maja 2022, 14:37
@Zagubiona . A piszemy nie tylko o mnie ,ale innych mężczyznach chyba zaznaczyłem jasno ok ??
Bo wchodzisz moje doświadczenie życiowe. Każdy ma różne. Czemu szukacie tylko negatywów tym co pisze, a to się przyznałem do błędów to też źle dla dziewczyny. eh.
Nie, nie pytam o Twoje prywatne doświadczenia a to dlaczego tak sądzisz jak napisałeś.
@Lunka o właśnie wystarczy się dogadać :)
A wiesz że jeszcze nie aż tak dawno małżeństwo z niewierzącym było w kościele katolickim niemożliwe?
Kościół dopuszcza takie małżeństwa w drodze wyjątku od normy i potrzeba do tego jest dyspensa.

Gdyby było to takie łatwe jak piszesz to by nie odradzano takich małżeństw.
Adam880

Nieprzeczytany post

Ale tak zmieniając temat. To zauważyliście, ze na tych randkach można spotkać wciaz te same osoby ??

Czy faktycznie jest tyle tych świadectw,ze ludzie poznają ,bo mi czasem trudno uwierzyć, ze się komuś udaje.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 20 maja 2022, 7:14 Ale tak zmieniając temat. To zauważyliście, ze na tych randkach można spotkać wciaz te same osoby ??
Nie, od dawna już nie korzystam z tych portali ale jak ktoś jest tam kilka miesiecy to chyba normalne że te osoby mogą tam by bo jeszcze nikogo nie znalazły.
Czy faktycznie jest tyle tych świadectw,ze ludzie poznają ,bo mi czasem trudno uwierzyć, ze się komuś udaje.
Świadectw na co?
Małżeństw w Polsce i związków jest dość dużo.
Więc tak ludzie się poznają, na różne sposoby także przez internet.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2022, 10:00 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
pufeklidozja
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2023, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja wciąż szukam.
Skaza

Nieprzeczytany post

@pufeklidozja znajdziesz ... cierpliwości. Lepiej dłużej się rozglądać niż być z byle kim. W końcu trafisz na kogoś wartościowego z dobrym sercem i czystą duszą.
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 16 maja 2022, 17:14
Skaza pisze: 16 maja 2022, 13:11 Ktoś zupełnie bez jakiegoś "problemu" nie zagląda w takie miejsca bo zwyczajnie nie musi :)
Jak szukasz osoby wierzącej to raczej obecnie jest to bardzo trudne spotkać ją od tak. A z kimś niewierzącym to nawet szkoda czasu coś zaczynać moim zdaniem bo już na starcie jest wiele przeszkod. Dlatego są takie portale, są też specjalne, Mszę dla singli gdzie po Mszy księża organizują spotkanie. Miałem się nawet na taką wybrać ale poznałem żonę więc już nie jechałem :D
Jest też coś takiego
https://ustudni.pl/witaj/
Mój znajomy szuka drugiej połowy i niestety jest dramat :) Portale randkowe te chrześcijańskie wieją pustką, a jak już spotkanie to wymagania bardzo wysokie. Ciekawa ta inicjatywa, co przedstawiłeś, niestety domena wygasła, więc chyba nieaktualna, a szkoda.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 12:03 przez adlucem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

ciach -może tu znajomego pokieruj...

Strona ewangeliczna, więc sorrki, ale nie linkujemy stron religijnych innych religii niż katolickich. Dominik
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 14:19 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzięki, znalazłem coś podobnego i aktualnego w Krakowie.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 21 kwie 2023, 12:14 ciach -może tu znajomego pokieruj...

Strona ewangeliczna, więc sorrki, ale nie linkujemy stron religijnych innych religii niż katolickich. Dominik
Tam katolicy też się ogłaszają (tzn. teraz nie wiem, ale tak było kiedyś).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7017
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3260
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

@adlucem nie wiemy w jakim mieście jest ta msza św dla singli, poza tym na pewno nie jest to jedyna taka propozycja czysto katolicka.

@Zbyszek kochać wszystkich jak braci to jedno, ale wdać się w związek z kimś innej wiary to niepotrzebne kłopoty w relacji. Lepiej znaleźć kogoś kto podziela te same wartości i tą samą tradycję kultywuje.
Nawet z prawosławnym małżonkiem bywa ciężko się dogadać w kwestiach praktyk religijnych (choć różnice są niewielkie), a co dopiero małżonkiem innej wiary.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ