Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Chrześcijańskie portale randkowe

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Co sądzicie o chrześcijańskich portalach randkowych i szukaniu tam kogoś do związku?
Moja koleżanka poznała tam męża, spodziewa się drugiego dziecka:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Z pewnością dają większą szanse na poznanie kogoś niż takie zwykłe cywilne witryny tego typu. Nie jestem na bieżąco jak to obecnie wygląda z nimi, ale to trochę jak szukanie igły w stogu siana :) pełno tam na ogół troli, żartownisiów i niestety zboczeńców.
Osobiście nikomu bym nie polecał z nich korzystać, real jaki jest taki jest, ale przynajmniej wiesz z kim " chwile zjesz " :)

Ps. Fajnie, że koleżance się udało, ale to wyjątki zapewne :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 15 maja 2022, 23:05 Z pewnością dają większą szanse na poznanie kogoś niż takie zwykłe cywilne witryny tego typu. Nie jestem na bieżąco jak to obecnie wygląda z nimi, ale to trochę jak szukanie igły w stogu siana :) pełno tam na ogół troli, żartownisiów i niestety zboczeńców.
Osobiście nikomu bym nie polecał z nich korzystać, real jaki jest taki jest, ale przynajmniej wiesz z kim " chwile zjesz " :)

Ps. Fajnie, że koleżance się udało, ale to wyjątki zapewne :)
Ona poznała męża na płatnym portalu. Trolle i żartownisie raczej nie płacą.
W sumie inna koleżanka poznała męża na świeckim portalu. To tak 2 osoby z mojego otoczenia które się tak poznały.

Też kiedyś byłem na owych portalach.
Skaza

Nieprzeczytany post

Na tych pełno płatnych może faktycznie jest spokojniej w tym temacie. I jak udało Ci się kogoś do rzeczy poznać tam ?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 15 maja 2022, 23:19 Na tych pełno płatnych może faktycznie jest spokojniej w tym temacie. I jak udało Ci się kogoś do rzeczy poznać tam ?
Tak normane osoby były tam
Adam880

Nieprzeczytany post

Byłem, ale ja nikogo nie znalazłem. Niestety to miejsce dla bardziej dojrzałych albo dla bardziej atrakcyjniejszych niż mój wygląd :).

Oczywiscie udało mi się z kimś spotkac ,ale jak widać nie zrobiłem dobrego wrażenia :d
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 8:57 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 16 maja 2022, 8:57 Byłem, ale ja nikogo nie znalazłem. Niestety to miejsce dla bardziej dojrzałych albo dla bardziej atrakcyjniejszych niż mój wygląd :).

Oczywiscie udało mi się z kimś spotkac ,ale jak widać nie zrobiłem dobrego wrażenia :d
Czyli wpis Adama obala tezę jakoby kobiety nie patrzyły u mężczyzn na wygląd:)
Adam880

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 16 maja 2022, 9:29
Adam880 pisze: 16 maja 2022, 8:57 Byłem, ale ja nikogo nie znalazłem. Niestety to miejsce dla bardziej dojrzałych albo dla bardziej atrakcyjniejszych niż mój wygląd :).

Oczywiscie udało mi się z kimś spotkac ,ale jak widać nie zrobiłem dobrego wrażenia :d
Czyli wpis Adama obala tezę jakoby kobiety nie patrzyły u mężczyzn na wygląd:)
Ale co masz takiego na myśli, mozesz doprecyzować ??
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 16 maja 2022, 9:29
Adam880 pisze: 16 maja 2022, 8:57 Byłem, ale ja nikogo nie znalazłem. Niestety to miejsce dla bardziej dojrzałych albo dla bardziej atrakcyjniejszych niż mój wygląd :).

Oczywiscie udało mi się z kimś spotkac ,ale jak widać nie zrobiłem dobrego wrażenia :d
Czyli wpis Adama obala tezę jakoby kobiety nie patrzyły u mężczyzn na wygląd:)
To oczywiste, każdy zwraca uwagę na coś innego. Jedni ludzie na to drudzy na coś zupełnie innego. Co by jednak nie mówić większość na wygląd, charakter i materialność :) mało kto już na kwestie najważniejszą czyli wiarę która wpływa na wszystko inne i dlatego jest tyle rozwodów i nieszczęśliwszych ludzi na świecie.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Adam880

Że na portalu randkowym pierwsze wrażenie robi wygląd, potem opis i rozmowa jak facet nic ponad część nie napiszę i rozmowa się nie klei no to nic z tego nie będzie.
Jeśli o mnie chodzi to minimalnie wygląd musi mi odpowiadać.
Chociaż mam kolegę z takich portali randkowych z którym się umówiłam ale był no bardzo brzydki, zostaliśmy kolegami i jak się okazało on udawal wierzącego po to aby znaleźć dziewcyznke z wartościami a nie jakiegoś syznkla jak to się mówi:)

@Skaza

Wydaje mi się z rozwody są z innych powodów niż to co kto na co patrzy, myślę że kryteria wyboru się nie zmieniły, ładne kobiety zawsze miały powodzenie. Duże są przemiany społeczne i pochwała społeczeństwa że rozwód spoko po co się leczyć, gdzie 50-60 lat temu rozwód był bardzo źle postrzegany i np z tego powodu wiele osób tego nie robiło
Skaza

Nieprzeczytany post

@Zagubiona Pewnie trochę tak jest, ale jak ktoś już bardzo źle trafił to zostaje jeszcze separacja lub ostatecznie rozwód i po nim życie samotne już bez skakania z kwiatka na kwiatek. Tutaj jednak ujawnia się wiara czy ktoś ma ją prawdziwie i chce żyć według jej zasad które sam Bóg wskazał.
Adam880

Nieprzeczytany post

@Zagubiona, ale przyznasz też ,ze to nie jest fair jak ktoś ma zdjęcie i nie chce z powodu mojego wygladu rozmawiać, a mamy np wspólne zainteresowania. A ja nie raz zostałem zablokowany na takim portalu
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 10:20 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 16 maja 2022, 10:19 @Zagubiona, ale przyznasz też ,ze to nie jest fair jak ktoś ma zdjęcie i nie chce z powodu mojego wygladu rozmawiać, a mamy np wspólne zainteresowania. A ja nie raz zostałem zablokowany na takim portalu
Żartujesz sobie?
Czemu ktoś ma z Tobą rozmawiać jeśli mu się nie podobasz?

Zadbaj może bardziej o wygląd i ćwicz rozmowy aby być bardziej interesującym.
Siedzenie i uzależnienie się nad sobą bo ktoś mnie nie chce jest bezproduktywne.
Adam880

Nieprzeczytany post

no bo często słyszę wygladem przyciągnij a charakterem zatrzymaj :). Wtedy cięzko się wykazać czym innym jesli wyglad na początku skreślony. A ja mam dużo innych wad jeszcze :D.

OK dzięki za wskazówki :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Myślę, że Adamowi chodziło bardziej o to, że gdy nie wygląda się jak Brad Pitt to ciut trudniej jest tam nawiązać z kimś pierwszy kontakt pisemny. Tam się jest trochę jak puszka fasoli na półce w sklepie, inni podchodzą obejrzą i zazwyczaj idą dalej. Czasami wsadzą do koszyka nawet obok chrupków, ale tuż przed kasą odkładają na bok byle gdzie bo się im odwidzi. Teraz po latach uważam, że takie miejsca uprzedmiotawiają bardzo człowieka i jego uczucia i nie mają one zbyt wiele wspólnego z prawdziwym szczerym poszukiwaniem miłości. Chociaż słowo poszukiwać nie jest dość adekwatne do spraw uczuć i nie pasuje. Miłości się nie szuka to nie klucze czy portfel. Miłość się odczuwa do kogoś z biegiem czasu i poznawania, przebywania w swoim towarzystwie. Pewnie kilku osobom udało się w ten sposób kogoś zapoznać, ale przeczuwam iż procentowo równa się to dawnym matrymonialnym ogłoszeniom, swataniu pośród znajomych itp. Witryny to jedna z wielu opcji bardzo niszowa jeśli chodzi o realną wartość szans na związek.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 16 maja 2022, 12:10 Myślę, że Adamowi chodziło bardziej o to, że gdy nie wygląda się jak Brad Pitt to ciut trudniej jest tam nawiązać z kimś pierwszy kontakt pisemny. Tam się jest trochę jak puszka fasoli na półce w sklepie, inni podchodzą obejrzą i zazwyczaj idą dalej. Czasami wsadzą do koszyka nawet obok chrupków, ale tuż przed kasą odkładają na bok byle gdzie bo się im odwidzi. Teraz po latach uważam, że takie miejsca uprzedmiotawiają bardzo człowieka i jego uczucia i nie mają one zbyt wiele wspólnego z prawdziwym szczerym poszukiwaniem miłości. Chociaż słowo poszukiwać nie jest dość adekwatne do spraw uczuć i nie pasuje. Miłości się nie szuka to nie klucze czy portfel. Miłość się odczuwa do kogoś z biegiem czasu i poznawania, przebywania w swoim towarzystwie. Pewnie kilku osobom udało się w ten sposób kogoś zapoznać, ale przeczuwam iż procentowo równa się to dawnym matrymonialnym ogłoszeniom, swataniu pośród znajomych itp. Witryny to jedna z wielu opcji bardzo niszowa jeśli chodzi o realną wartość szans na związek.
Kierujesz się uprzedzeniami i fałszywym obrazem takich portali.
Miłości jak najbardziej się szuka a bardziej adekwatne jest stwierdzenie uczy całe życie, a szuka się odpowiedniej osoby do tego aby w tej miłości wzrastać i ja realizować.
Gadanie o odczuwaniu miłości że nie wiele wiesz o jej chrześcijańskim rozumieniu i chyba zatrzymałeś się na filmach romantycznych
Portal nie jest już zjawiskiem nisozwym.
Poznanie kogoś na portalu przecież nie pomija etapów rozwoju związki, poznajesz kogoś i może się z tego coś rozwinie albo nie, już na etapie realnej ani wirulanej.
Myślenie typu że trzeba się jakoś samemu poznać powoduje to że prawdopodobie nawet super fajny facet/dziewczyna zostanie sam.

Do wszystkkego można podchodzić w sposób przedmiotowy ale jeśli ktoś szuka kogoś do stałego związku, z wartościami chrześcijańskimi to co niby w tym uprzedmiotawiajacego.
To miejsce jak każde inne, to jak by mówić że ktoś idąc np do wspólnoty, czy na pielgrzymkę proboje kogoś fajnego poznać wierzacego ale odrzuca np chłopaka/dziewcyznke która mu/jej się nie podoba zatem przedmiotowo traktuje ludzi.

Dla mnie takie użalanie "nikt mnie nie chce więc to nie fair" jest bezproduktywne jeśli ktoś się totalnie na tym zatrzymuje a nie robi niczego ani ze swoim wyglądem ani nie próbuje czegoś się dowiedzieć, mieć jakieś zai teresowanie, mieć ogólna wiedze o świecie tak aby móc interesuja o porozmawiać, nie dziwię się że jest sam.
Gadanie typu jestem brzydki, nie jestem mądry its też nie zainteresuje kobiety.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 12:42 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Realny kontakt i poznanie się zawsze jednak dla mnie osobiście będzie czymś rozsądniejszym od takich metod.
Twoje pokolenie wszystko w sieci już niemal robi i uważa to za normalne. Trochę jak cyborgi jesteście w podejściu do tego.
Wiesz jeśli ktoś bardzo tego pragnie i jest super " partią " na różnych polach wliczając w to komunikatywność to znajdzie kogoś bez kłopotu kiedy tylko zechce. Ktoś zupełnie bez jakiegoś "problemu" nie zagląda w takie miejsca bo zwyczajnie nie musi :)
Uprzedzony zapewne jestem do niejednej rzeczy, ale musisz przyznać, że spora większość ludzi na takich stronach szuka żartu i zaczepki wyłącznie a nie czegoś na poważnie. Skoro korzystałaś to spotkałaś się z tym na bank. To chyba raczej potwierdzone fakty a nie sentyment do filmów z tego gatunku.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 13:13 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

.Na zmiany zawsze jestem otwarty.Dobra ,bo się trochę zrobiło o mnie ,a miało być o portalach... :). Realny kontakt jest ważny, ale też jak Zagubiona pisze no wiesz wiadomo wirtualnej też widać od razu chemie, bo Ty będziesz pisał tylko i nic z tego...I co do wyglądu własnie też to miałem na myśli ,ze trudniej takiemu jest.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 17:01 przez Adam880, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 16 maja 2022, 13:11 Ktoś zupełnie bez jakiegoś "problemu" nie zagląda w takie miejsca bo zwyczajnie nie musi :)
Jak szukasz osoby wierzącej to raczej obecnie jest to bardzo trudne spotkać ją od tak. A z kimś niewierzącym to nawet szkoda czasu coś zaczynać moim zdaniem bo już na starcie jest wiele przeszkod. Dlatego są takie portale, są też specjalne, Mszę dla singli gdzie po Mszy księża organizują spotkanie. Miałem się nawet na taką wybrać ale poznałem żonę więc już nie jechałem :D
Jest też coś takiego

https://ustudni.pl/witaj/
Skaza

Nieprzeczytany post

Słowo klucz bracia i siostry ;) trzeba " chcieć i poszukiwać " a mi się już nie chce ... właściwie to dojrzewam z każdym dniem ostatecznie do tego, że swoje szczęście odnajdę w jego braku. Trzymam za was kciuki i będę wspierał w modlitwie.
ODPOWIEDZ