Małżeńskie finanse

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.

Jakie są Wasze "sposoby" na zarządzanie domowym budżetem?

mąż zajmuje się finansami
3
33%
żona zajmuje się finansami
0
Brak głosów
wspólnie decydujemy, ale jedno trzyma kasę
1
11%
wspólnie planujemy budżet domowy
2
22%
każde ma swoją pensję i opłaca jakieś wspólne opłaty, reszta dla niego
1
11%
mamy wspólne konto na opłaty, ale każde ma swoje kieszonkowe
0
Brak głosów
jedno konto, dwie karty płatnicze
2
22%
inne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona przecież rozmawiasz z dorosłym człowiekiem, dlaczego traktujesz go jak dziecko?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 21 kwie 2022, 19:23 @Zagubiona przecież rozmawiasz z dorosłym człowiekiem, dlaczego traktujesz go jak dziecko?
Bo nic nie napisał o tym z czego się zamierza utrzymywać skoro nie ma żadnych źródeł dochodu.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

A dlaczego ma się Tobie tłumaczyć?!
po prostu dlaczego ma o tym publicznie rozmawiać, skoro pisze że to są osobiste sprawy.
Ja tez nie tłumacze się z czego żyję, Ty tez tego nie zrobiłaś - a oczekujesz od Skazy aby to robił...
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2022, 19:32 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 21 kwie 2022, 19:21
Skaza pisze: 21 kwie 2022, 18:52 Nie mam, mój przypadek zdrowotny umiejscowił mnie pomiędzy różnymi kategoriami na tyle dziwnie i niespotykanie, że nigdzie się nie łapie. Musiałbym kombinować i naginać co mi wielu doradzało już w życiu, ale wolę nic nie kręcić i nie kłamać :)
Konkretniej Ci nie odpowiem bo to już są bardzo osobiste sprawy a o nich na forum publicznym nie opowiadam nigdzie.
To jednak musisz myśleć z czego się będziesz utrzymywał.
Dam radę jakoś ;) najwyżej trochę schudnę ;)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 kwie 2022, 19:32
Zagubiona pisze: 21 kwie 2022, 19:21
Skaza pisze: 21 kwie 2022, 18:52 Nie mam, mój przypadek zdrowotny umiejscowił mnie pomiędzy różnymi kategoriami na tyle dziwnie i niespotykanie, że nigdzie się nie łapie. Musiałbym kombinować i naginać co mi wielu doradzało już w życiu, ale wolę nic nie kręcić i nie kłamać :)
Konkretniej Ci nie odpowiem bo to już są bardzo osobiste sprawy a o nich na forum publicznym nie opowiadam nigdzie.
To jednak musisz myśleć z czego się będziesz utrzymywał.
Dam radę jakoś ;) najwyżej trochę schudnę ;)
No i co mieszkanie w noglclegowni?
Czy gdzie?
Bo ogólnie jak widać brak planu.
Tak rozumuje osoba dorosła?

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Magnolia pisze: 21 kwie 2022, 19:30 A dlaczego ma się Tobie tłumaczyć?!
po prostu dlaczego ma o tym publicznie rozmawiać, skoro pisze że to są osobiste sprawy.
Ja tez nie tłumacze się z czego żyję, Ty tez tego nie zrobiłaś - a oczekujesz od Skazy aby to robił...
Nikt mnie o to nie pytał.
Mnie utrzymują rodzice. Po skończeniu studiów podejmę pracę za którą będę się sama utrzymywać.
To nic do ukrycia.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ojj Zagubiona Zagubiona ;) jak widać nasze pokolenia różnią się i to bardzo. Za moich czasów nie opowiadało się komuś kogo się dobrze nie zna o swoich planach, pracy czy nawet nie pokazywało się swojego zdjęcia. W takich się wychowałem i w takich mi dobrze do teraz :)
Nie pisałem, że nie mam źródeł dochodów ani planów, ale raczej o tym, że z cała pewnością nie napisze o nich bo dla mnie moja prywatność to rzecz "święta" i nikt poza Panem Bogiem do końca nie musi ich znać ;)

Dziękuję Magnolio za wsparcie i zrozumienie, ale Zagubiona młoda jeszcze bardzo osoba i porywcza przez co nie patrzy na większość spraw jak niektórzy :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 21 kwie 2022, 19:36

No i co mieszkanie w noglclegowni?
Czy gdzie?
Bo ogólnie jak widać brak planu.
Tak rozumuje osoba dorosła?
To jest tak niegrzeczne, że upominam Cię, abyś się ogarnęła!!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1452
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1226
Podziękowano: 1035
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 21 kwie 2022, 19:27
Magnolia pisze: 21 kwie 2022, 19:23 @Zagubiona przecież rozmawiasz z dorosłym człowiekiem, dlaczego traktujesz go jak dziecko?
Bo nic nie napisał o tym z czego się zamierza utrzymywać skoro nie ma żadnych źródeł dochodu.
Co Cię to interesuje w ogóle? @Zagubiona to jest zwykłe wścibstwo [-x
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1999
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 584
Podziękowano: 1559
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona, domyślam się, że tymi pytaniami chcesz pomóc Skazie, dostrzegam dobrą wole.
Jednak zwracanie mu uwag w taki sposób niczego nie zmieni, nawet jeśliby nie miał planów na życie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 kwie 2022, 19:42 Ojj Zagubiona Zagubiona ;) jak widać nasze pokolenia różnią się i to bardzo. Za moich czasów nie opowiadało się komuś kogo się dobrze nie zna o swoich planach, pracy czy nawet nie pokazywało się swojego zdjęcia. W takich się wychowałem i w takich mi dobrze do teraz :)
@Skaza nie jesteśmy z różnych pokoleń, różnimy się wiekiem może 7 lat a piszesz jak być miał 60.

Dodano po 45 sekundach:
esperanza pisze: 21 kwie 2022, 19:53
Zagubiona pisze: 21 kwie 2022, 19:27
Magnolia pisze: 21 kwie 2022, 19:23 @Zagubiona przecież rozmawiasz z dorosłym człowiekiem, dlaczego traktujesz go jak dziecko?
Bo nic nie napisał o tym z czego się zamierza utrzymywać skoro nie ma żadnych źródeł dochodu.
Co Cię to interesuje w ogóle? @Zagubiona to jest zwykłe wścibstwo [-x
Bo się zmartwiłam z czego on będzie żył.
To ni wścibstwo.
Jak widać katolików z tego forum chyba to nie obchodzi.
Byle by było miło.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2022, 20:27 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1452
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1226
Podziękowano: 1035
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona Tak tylko wiesz Twój ton "zamartwiania się" jest mi bardzo dobrze znany. Działa to na mnie jak płachta na byka.. To coś w rodzaju: "ojeeeeju, ale przytyłaś, czy jesteś na coś chora? Bo wiesz, ja się martwię.. ".
Nie wiem czy robisz to celowo czy nie, ale ja wyczuwam tu nutkę wścibstwa, szczyptę oceniania po pozorach, a to oprószone złościwoscią.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona to na pewno nie było wyrażenie zmartwienia jak sobie Skaza radzi, tylko bardzo niestosownie i niegrzecznie zadawane pytania.
Ile osób ma ci to powiedzieć abyś się nad tym zastanowiła?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

O ile pamiętam masz 21 lat ja 31 ;) dziesięć lat to już sporo w mojej ocenie :)

Dziękuję, że się martwisz i chcesz pomóc. Możesz być jednak spokojna dam sobie radę i ogarnę co trzeba ;)

Inni jednak mają rację w tym, że powinnaś być nieco mniej bezpośrednia bo jest wiele osób które do takich spraw nie mają dystansu zbytnio i możesz im sprawić wiele przykrości.
ODPOWIEDZ