Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Małżeńskie finanse

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.

Jakie są Wasze "sposoby" na zarządzanie domowym budżetem?

mąż zajmuje się finansami
3
33%
żona zajmuje się finansami
0
Brak głosów
wspólnie decydujemy, ale jedno trzyma kasę
1
11%
wspólnie planujemy budżet domowy
2
22%
każde ma swoją pensję i opłaca jakieś wspólne opłaty, reszta dla niego
1
11%
mamy wspólne konto na opłaty, ale każde ma swoje kieszonkowe
0
Brak głosów
jedno konto, dwie karty płatnicze
2
22%
inne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pięknie to ująłeś @Gor :)
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiesz @Krzysiek - lata doświadczenia, poparte wieloma błędami ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 12:36 przez Gor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Gor pisze: 12 lut 2021, 12:17 osobiście uważam że mam najlepszy sposób (oczywiście najlepszy dla mnie) - po pierwsze jako mężczyzna wywalczałem sobie prawo do zarządzania pieniędzmi, w końcu to ja (mężczyzna) jestem odpowiedzialny za utrzymanie rodziny. Po drugie podjąłem jedyną słuszna decyzję w tej sprawie i przydzieliłem żonie obowiązek zajmowania się finansami.

Rozwiązanie sprawdza się już 20 lat - a ja jestem bogaty w czas i spokój :)
nie zgadzam sie ze mezczyzna jest odpowiedzialny za utrzymanie rodziny
oboje sa
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 12 lut 2021, 17:57
Gor pisze: 12 lut 2021, 12:17 osobiście uważam że mam najlepszy sposób (oczywiście najlepszy dla mnie) - po pierwsze jako mężczyzna wywalczałem sobie prawo do zarządzania pieniędzmi, w końcu to ja (mężczyzna) jestem odpowiedzialny za utrzymanie rodziny. Po drugie podjąłem jedyną słuszna decyzję w tej sprawie i przydzieliłem żonie obowiązek zajmowania się finansami.

Rozwiązanie sprawdza się już 20 lat - a ja jestem bogaty w czas i spokój :)
nie zgadzam sie ze mezczyzna jest odpowiedzialny za utrzymanie rodziny
oboje sa
Każdy ma swój sposób oczywiście.
Obecnie to żona znacznie więcej zarabia, a z powodu opieki mogę tylko liczyć na rentę.
Raczej trudno by było podołać wszystkiemu, gdyby ciężar utrzymania rodziny spoczywał głownie na mnie.
Poza tym różne bywają sytuacje w życiu, dobry kolega, zajmował się całe zawodowe życie projektowaniem . Nie najgorzej finansowo wychodzili, żona też pracowała, ale dzieci, budowa domu. Na wszystko starczało. Przyszła choroba i to wszystko się zmieniło.
Ja akurat tu pisze o tego typu sytuacjach, choroba opieka.
Bywają inne, po prostu utrata pracy, w obecnej dobie to może się zdarzyć .
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 20:04 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oczywiście @abi oczywiście - masz racje

Oboje są odpowiedzieli oboje mają swoje cele, oboje się ubogacają, oboje się powinni szanować i wspierać, oczywiście.

Ale z jakiegoś powodu może tylko ja tak mam, kiedy żona o mnie dba, kiedy jestem chory, nie tylko fizycznie, kiedy żona jest w ciąży, (jednej drugiej, trzeciej), kiedy trzeba przynieść ciężkie zakupy, czy otworzyć konserwę. Ja nie mówię, że sobie nie poradzi - bo napewno sobie poradzi. Ja tyko mówię, że to w jaki sposób się dogadamy w małżeństwie to jest nasz sposób. Moja żona uwielbia (nie wiem czemu) - porąbać sobie drewno siekierą, pociąć drzewo piłą, a ja uwielbiam kupować narzędzia. Więc ja zapewniam sprzęt! oczywiście najlepszy, najostrzejszy i naj bardziej bezpieczny, a ona tnie. Wszyscy szczęśliwi. To oczywiście nie znaczy, że żona nie potrafi kupić siekiery. Ale czy musi się znać na wszystkim - może jednak ten mężczyzna (mąż) też się naszym zna i porostu z wyboru można mu zaufać (nierobie z niego głupca jakim przedstawiają go często sitcomy) i powierzyć mu zadanie.


moja żona

wywalczyła sobie prawo do tego, by zapewnić nam utrzymanie rodziny i powierzyła to zadanie mnie ( u nas jest tak)

więc @abi teraz możesz się nie zgodzić, by to kobieta była odpowiedzialna za utrzymanie rodziny


i ja napiszę, ależ to jest oczywiste :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja więcej oszczędzam, żona lubi wydawać.
Skaza

Nieprzeczytany post

Dobrze, że chociaż ty masz smykałkę do oszczędzania. Zawsze lepiej mieć coś odłożone niż potem się "prosić" tak mawiał mój śp. dziadek.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Miałam telefon ze żłobka że od września zapłata miesięczna ma się podnieść o 150 zł. Załamka. Ale.druga sprawa to taka że pani dyrektor prosi o potwierdzenie czy dziecko będzie uczęszczać bo tłum chętnych jest duży.
Będzie, nie ma innej opcji choć finansowo to będzie masakra dla nas.
Ale do czego dążę? Czy muszę o tym mówić mężowi skoro i tak ja będę robić opłaty za żłobek, a ta wiadomość za pewne wyprowadzi go tylko z równowagi? Czy mam darować dla własnego komfortu psychicznego?

Choć jak to pisze to czuje że jednak powinnam powiedziec....
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 21 kwie 2022, 15:52 Miałam telefon ze żłobka że od września zapłata miesięczna ma się podnieść o 150 zł. Załamka. Ale.druga sprawa to taka że pani dyrektor prosi o potwierdzenie czy dziecko będzie uczęszczać bo tłum chętnych jest duży.
Będzie, nie ma innej opcji choć finansowo to będzie masakra dla nas.
Ale do czego dążę? Czy muszę o tym mówić mężowi skoro i tak ja będę robić opłaty za żłobek, a ta wiadomość za pewne wyprowadzi go tylko z równowagi? Czy mam darować dla własnego komfortu psychicznego?

Choć jak to pisze to czuje że jednak powinnam powiedziec....
Tak powinnaś powiedzieć. Chyba jest świadom jak wygląda sytuacja z szalejącymi cenami wszystkiego. Chyba Ciebie nie będzie za to obwiniał?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2022, 16:15 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Abstrahując od tajemnicy przed mężem.
Masz jakąś gwarancje, że mąż nie dowie się o podwyżce? Wydaje mi się, że szansa jest całkiem duża, że się dowie, a wtedy może być większy problem.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2022, 16:19 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzięki chłopaki. Powiem mu jak wróci choć teściowa radzi żeby lepiej nie 😝
I tak wiem, że będzie wściekły ale jakoś trzeba to powiedzieć.
Teraz każdy grosz trzeba liczyć więc dodatkowy powód do nerwów tylko.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 21 kwie 2022, 17:21 Dzięki chłopaki. Powiem mu jak wróci choć teściowa radzi żeby lepiej nie 😝
Niech się teściowa zajmie wnukiem to zaoszczedzicie na żłobku:)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 kwie 2022, 18:12
Lunka pisze: 21 kwie 2022, 17:21 Dzięki chłopaki. Powiem mu jak wróci choć teściowa radzi żeby lepiej nie 😝
Niech się teściowa zajmie wnukiem to zaoszczedzicie na żłobku:)
Nie ma takiej opcji :-??
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Będę trzymał kciuki by nie było tak źle i tak mocno się nie wkurzył na dyrekcję. A czy powiedzieć czy nie to chyba lepiej zawsze powiedzieć jak jest, może znajdzie się jakiś dobry odpowiedni moment ku temu wieczorem a poza tym to nie twoja wina, że są podwyżki wszędzie. Tak wiele spraw się nakłada na to obecnie, że głowa mała.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza a ty się nie martwisz podwyżkami?
Skaza

Nieprzeczytany post

Martwię, ale mam bardzo ograniczony tryb życia i dziękować Bogu póki co wystarcza na to co niezbędne do życia.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 kwie 2022, 18:41 Martwię, ale mam bardzo ograniczony tryb życia i dziękować Bogu póki co wystarcza na to co niezbędne do życia.
Masz rentę chorobowa?
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie mam, mój przypadek zdrowotny umiejscowił mnie pomiędzy różnymi kategoriami na tyle dziwnie i niespotykanie, że nigdzie się nie łapie. Musiałbym kombinować i naginać co mi wielu doradzało już w życiu, ale wolę nic nie kręcić i nie kłamać :)
Konkretniej Ci nie odpowiem bo to już są bardzo osobiste sprawy a o nich na forum publicznym nie opowiadam nigdzie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiele zależy od sposobu poinformowania... jeśli powiesz to czując się winna, to zapewne będzie zły na Ciebie...
A przecież nie ponosisz tu żadnej winy!
Powiedz to tak, że macie wspólny problem i razem powinniście go rozwiązać, albo się z nim zmierzyć.
Bo to prawda!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 kwie 2022, 18:52 Nie mam, mój przypadek zdrowotny umiejscowił mnie pomiędzy różnymi kategoriami na tyle dziwnie i niespotykanie, że nigdzie się nie łapie. Musiałbym kombinować i naginać co mi wielu doradzało już w życiu, ale wolę nic nie kręcić i nie kłamać :)
Konkretniej Ci nie odpowiem bo to już są bardzo osobiste sprawy a o nich na forum publicznym nie opowiadam nigdzie.
To jednak musisz myśleć z czego się będziesz utrzymywał.
ODPOWIEDZ