Cytaty

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Logan pisze: 04 mar 2021, 20:51 Kto szuka Boga, pozostając jednocześnie przy swoich upodobaniach i w bezczynności, szuka Go po nocy i nie znajdzie. Lecz ten, kto porzucił łoże swych upodobań i rozkoszy, i szuka Go przez ćwiczenie się w cnotach, szuka Go w dzień i znajdzie Go wnet. Albowiem to, co w nocy jest ukryte, wśród dnia się ukazuje.
Św. Jan od Krzyża
Dziś jest wspomnienie św Jana od Krzyża, wspaniale się wstrzeliłeś Loganie. :-bd
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział.
Św. Edyta Stein
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie, a więc szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary. Łaska, która jest dla mnie w tej godzinie, nie powtórzy się w godzinie drugiej. Będzie mi dana w godzinie drugiej, ale już nie ta sama. Czas przechodzi, a nigdy nie wraca. Co w sobie zawiera, nie zmieni się nigdy, pieczętuje pieczęcią na wieki.
(Dz 62) św. Faustyna Kowalska
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wielka miłość rzeczy małe umie zmieniać na rzeczy wielkie i tylko miłość nadaje czynom naszym wartość, a im miłość nasza stanie się czystsza, tym ogień cierpień mniej będzie miał w nas do trawienia, i cierpienie przestanie być dla nas cierpieniem. Stanie się nam rozkoszą. Za łaską Bożą teraz otrzymałam to usposobienie serca, że nigdy nie jestem tak szczęśliwa, jak wtenczas kiedy cierpię dla Jezusa, Którego kocham każdym drgnieniem serca.
(Dz 302 lub 303 w zależności od wydania) Św. Faustyna Kowalska
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
Logan

Nieprzeczytany post

Jeśli chcesz znaleźć pokój, radość twojej duszy i prawdziwie służyć Bogu, nie zadawalaj się tym, czego się wyrzekłeś, bo wtedy będziesz bardziej uwikłany niż przedtem. Porzuć wszystko co Ci pozostało, i oddaj się jednemu, co ma w sobie wszystko, to jest świętej samotności połączonej z modlitwą i czytaniem pobożnym, i tam z dala od wszystkiego przebywaj nieustannie.
Św. Jan od Krzyża.
Logan

Nieprzeczytany post

Gdy modlisz się żarliwie, twoje serce i serce Boga stają się jak dwa kawałki wosku, które stapiają się ze sobą.
Św. Jan Maria Vianney
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Logan pisze: 10 mar 2021, 22:40 Gdy modlisz się żarliwie, twoje serce i serce Boga stają się jak dwa kawałki wosku, które stapiają się ze sobą.
Św. Jan Maria Vianney
Piękne motto. Wielokrotnie jak znajdowałam różne modlitwy ułożone przez święte osoby, można było właśnie to zauważyć, ze ich serce i serce Boga stanowiły jedno. :ymapplause:
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Miłość jest królową cnót. Jak perły złączone są nitką, tak cnoty połączone są miłością. Jeśli zerwie się nitka, to perły rozsypią się, tak też giną cnoty, jeśli słabnie miłość.
O. Pio z Petrelciny
Logan

Nieprzeczytany post

Jak wielką rzeczą jest poznawać, kochać i służyć Bogu! Na tym świecie nie mamy nic ważniejszego do zrobienia. Wszystko inne jest stratą czasu. Działać mamy jedynie dla Boga, składając nasze dzieła w Jego ręce.
Św. Jan Maria Vianney
Logan

Nieprzeczytany post

Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu, niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku.
Św. Augustyn
Logan

Nieprzeczytany post

Jałowość ducha, oschłość, uczucie opuszczenia i inne nieprzyjemne uczucia są darami od Boskiego Dobra. On daje je aby rozwinąć w pełni naszą zdolność przyjmowania Jego Woli i aby odłączyć nas od potrzeby odczuwania pocieszenia. W ten sposób On uzdalnia nas do kroczenia w czystej wierze i ubóstwie ducha drogą świętej doskonałości. Ta droga jest najbezpieczniejsza.
Św. Paweł od Krzyża
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pogoda ducha jest znakiem osoby wielkodusznej i umartwiającej się, która zapominając o wszystkim, nawet o sobie, stara się sprawić radość swemu Bogu we wszystkim, co robi dla dusz. Pogoda ducha często ukrywa życie wypełnione ofiarą, nieustanne zjednoczenie z Bogiem, zapał i hojność. Ktoś, kto ma ten dar pogody ducha, bardzo często osiąga wysoki poziom doskonałości. Bo "radosnego dawcę Bóg miłuje" [2Kor 9,7] i przyciąga blisko swojego serca osoby konsekrowane, które miłuje.

z przypisu: List siostry Mary Gabrielle IBVM do ojca Francja Jambrekovicia SJ, 25 listopada 1937 roku
fragment z książki pt " Matka Teresa. Pójdź, bądź moim światłem"
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Matka Teresa nigdy nie przestała być całkowicie świadoma własnych słabości, ograniczeń i ubóstwa. Jedynie pomoc Boga, Jego stała łaska, mogła sprawić, by trwała niewzruszenie w wierności. Jak wyjaśni to później, wiedziała aż nazbyt dobrze, że "możemy odmówić Chrystusowi tak samo, jak odmawiamy innym: nie dam CI moich rąk, żebyś mógł nimi pracować, moich oczu, żebyś mógł mini patrzeć, moich stóp, żebyś mógł iść, mojego umysłu, żebyś mógł się uczyć, mojego serca, żebyś mógł kochać. Pukasz do moich drzwi, ale ja Ci nie otworzę. Nie dam Ci klucza do mojego serca."* Dlatego Matka Teresa zawsze prosiła innych o wsparcie jej modlitwą.
* - z przypisu: List Matki Teresy do arcybiskupa Ferdinanda Periera, 23 lipca 1950 roku.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
Logan

Nieprzeczytany post

Tak dobrze jest wspomóc Jezusa przez małe wyrzeczenia, wspomóc Go w zbawianiu dusz, które odkupił za cenę własnej krwi, a które czekają naszego ratunku, by nie stoczyć się do przepaści.
Św. Teresa od dzieciątka Jezus
Logan

Nieprzeczytany post

Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia.
Św. Jan Bosko
Logan

Nieprzeczytany post

Zauważcie, jak nieraz ktoś mówi o sobie z pokorą i spuszcza głowę na dół. Ale jak tylko usłyszy coś cierpkiego na swój temat, zaraz się zżyma i gniewa, co jest wyraźnym dowodem pychy.
Św. Jan Maria Vianney
Logan

Nieprzeczytany post

Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci.
Św. Ambroży z Mediolanu
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mały członek jest język, ale wielkie rzeczy czyni. Zakonnica niemilcząca, nie dojdzie nigdy do świętości, czyli nie zostanie świętą. Niech się nie ludzi –chyba, że mówi przez nią Duch Boży, wtenczas nie wolno milczeć. Ale na to, żeby słyszeć głos Boży, trzeba mieć ciszę w duszy i być milczącą, nie milczeniem ponurym, ale ciszą w duszy, to jest skupieniem w Bogu. Można wiele mówić, a nie przerwać milczenia, a zarazem można niewiele mówić, a zawsze łamać milczenie. O, jak niepowetowana szkodę przynosi niezachowanie milczenia. Wiele się krzywdy wyrządza bliźnim, ale najwięcej –to własnej duszy. Według mojego pojęcia i doświadczenia, to reguła o milczeniu powinna być na pierwszym miejscu. Bóg nie udziela się duszy gadatliwej, która jak truteń w ulu wiele brzęczy, ale za to nie wyrabia miodu. Dusza gaduła, jest pusta we własnym wnętrzu. Nie ma w niej ani cnót gruntownych, ani poufałości z Bogiem. Nie ma mowy o życiu głębszym, o słodkim pokoju i ciszy, w której mieszka Bóg. Dusza nie zaznawszy słodyczy ciszy wewnętrznej, jest duchem niespokojnym i mąci innym te ciszę. Widziałam wiele dusz w przepaściach piekielnych, za niezachowanie milczenia. Same mi to powiedziały, kiedy ich zapytałam, co było przyczyna ich zguby. Były to dusze zakonne. Mój Boże, co za ból, ze przecież mogłyby być nie tylko w niebie, ale i nawet święte. O Jezu, ml osierdzia, drżę kiedy pomyślę, że mam zdawać sprawę z języka, w języku jest życie, ale i śmierć, a nieraz językiem zabijamy, popełniamy prawdziwe zabójstwo i to mamy jeszcze uważać za rzecz małą? Naprawdę, nie rozumiem takich sumień. Poznałam pewna osobę, która dowiedziawszy się od innej pewnej rzeczy, którą o niej mówiono... rozchorowała się ciężko, a więc ubyło tam wiele krwi i wiele wylała łez i potem nastąpiło smutne następstwo, a więc nie miecz, ale język dokonał tego. O mój Jezu milczący, miej miłosierdzie nad nami.
DZ 118-119
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
Logan

Nieprzeczytany post

Nie z twojego dajesz ubogiemu, ale oddajesz mu to, co jest jego.
Św. Ambroży z Mediolanu.
WielbiDuszaMojaPana
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2021, 18:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam spisać zetknięcia się duszy mojej z Tobą O Boże, w chwilach szczególnych nawiedzeń Twoich. Mam pisać o Tobie, o Niepojęty w Miłosierdziu ku biednej duszy mojej. Wola Twoja święta jest życiem duszy mojej. Mam ten nakaz przez tego, który mnie Ciebie Boże tu na ziemi zastępuje, który mi tłumaczy wolę Twoją świętą. Jezu, widzisz, jak mi jest trudno pisać, jak nie umiem napisać co w duszy przezywam. O Boże, czyż może napisać pióro to, w czym nieraz słów nie ma? Ale każesz pisać, o Boże, to mi wystarczy.
DZ 6
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św. Jan Paweł II


http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com

gg:11442361
ODPOWIEDZ