Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Kazania św. Jana Maria Vianney'a

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witajcie.

Kochani co sądzicie o kazaniach i nauczaniu św. Jana? Proboszcza z Ars.
Nie ukrywam, że po przeczytaniu niektórych z nich załamałam się, dopadło mnie przygnębienie i beznadzieja..

Jego nauki słyną z dużej bezpośredniości oraz kładzenia nacisku na grzech, potępienie itp. Jeśli dobrze rozumiem..

Może być tak, że ich jeszcze nie pojmuję..
Ale po tym wszystkim zastanawiam się, czy kiedykolwiek zostanę zbawiona..

Czy tylko ja mam takie odczucia? :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 08 kwie 2022, 19:51 Witajcie.

Kochani co sądzicie o kazaniach i nauczaniu św. Jana? Proboszcza z Ars.
Nie ukrywam, że po przeczytaniu niektórych z nich załamałam się, dopadło mnie przygnębienie i beznadzieja..

Jego nauki słyną z dużej bezpośredniości oraz kładzenia nacisku na grzech, potępienie itp. Jeśli dobrze rozumiem..

Może być tak, że ich jeszcze nie pojmuję..
Ale po tym wszystkim zastanawiam się, czy kiedykolwiek zostanę zbawiona..

Czy tylko ja mam takie odczucia? :(
To nie jest nauczanie dla Ciebie.
Lepiej poczytaj sobie np dzieła Fultona Shenna lub posłuchaj jest sporo na youtubie.
A co do samego SW. Nie czytałem wielu jego kazań bo odrazu wydały mi się one bardzo przesadzone.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 20:18 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie czytałam ich ale skoro @Niezapominajka wzbudzają one w Tobie taki lęk to tak jak pisze Aloes nie są to rzeczy dla Ciebie. Nie wszystko musi być dla wszystkich. Nas obowiązuje przede wszystkim Pismo Święte.
Szczególnie z Twoją osobowością podobna do mojej lękliwej i skrupulatnej zdecydowanie odradzam takie lektury.
Mi kiedyś spowiednik zakazał czytać Dzienniczek Siostry Faustyny, gdyż była to lektura za mocna dla mnie. Takze widzisz, różne są poziomy wrażliwości.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 20:39 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Podobnie jak i film ,,Pasja'' też nie jest dla każdego. Pamiętam jak na religii ksiądz puścił nam ten film i na wstępie powiedział że jak ktoś jest bardzo wrażliwy to w każdej chwili może wyjść i nie musi tego oglądać.
ODPOWIEDZ