Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Aelred z Rievaulx

Nasi patroni, życiorysy świętych i błogosławionych, świętych obcowanie
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Obrazek

Aelred z Rievaulx
(1110-1167)
Święty katolicki, opat cysterski, pisarz
Święty Aelred nigdy oficjalnie nie został kanonizowany, od 1191 roku relikwie jego spoczywają w głównym ołtarzu w Rievaulx, a w 1476 r. jego kult zatwierdzono na kapitule cystersów.
Wspomnienie przypada na 12 stycznia.
atrybuty - księga, zwój.
Patron - chorych na nerki i cierpiących z powodu kamieni nerkowych. :-bd :-bd

Modlitwa do świętego: "Boże, ty nam dałeś w świętym Aelredzie, opacie wzór ewangelicznej doskonałości.
Spraw abyśmy wśród zmiennych kolei życia całym sercem umiłowali sprawy niebieskie.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen"

Książka jego autorstwa - "Dobre lekarstwo"

cytaty:" przyjaźń tworzy pomyślność wspanialsza, przeciwności lżejszymi.
Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich, jak mieć kogoś kto cierpi z nami w każdym nieszczęściu i cieszy się w powodzeniu."
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Abi, a dlaczego właśnie ta postać nam przybliżasz? Masz z nim jakieś doświadczenia? W sensie pomógł CI w chorobie nerek?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

choruje od lat na nerki z powodu kamieni
a od grudnia zeszlego roku trapily mnie takie nieswoiste objawy - goraczka i bol plecow
az w koncu trafilam do lekarza i po wynikach - zakazenie ukladu moczowego, antybiotyk
i leczenie zaczelam 12 stycznia
nie wierze w zadne numerologie ale mysle - zobacze jaki swiety tu patronuje

:D

Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przyznam się że o istnieniu tego świętego dowiedziałem się od abi w czasie gdy chorowała. W mojej świadomości funkcjonuje jako patron od chorób nerek, bo tak Go poznałem.
Nawet usiłowałem wtedy znaleźć jakąś modlitwę do niego w intencji wstawiennictwa w uldze w chorobie, ale nie znalazłem. Ale z mamą i jej przyjaciółką Koronkę odmówiliśmy. Nawet dwa razy bo sie mamie pomyliło, a ona matematyczka zero-jedynkowa nie toleruje u siebie pomyłek. W obawie by to mogło być mniej skuteczne powtarzaliśmy. A do Świętego własnymi słowami, tzn. ja mówiłem mama powtarzała,
Oczywiście wierząc że wstawiennictwo Świętego pomoże, abi będąc rozsądna kobieta przede wszystkim skonsultowała się z lekarzem.
Ważne ze jest już chyba ok.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2021, 21:23 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ