Święta Agata

Nasi patroni, życiorysy świętych i błogosławionych, świętych obcowanie
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Warto się dzisiaj pochylić nad życiorysem tej świętej. W domu mojej babci wisi obraz sw. Agaty. Myślałam, że to jej patronka bierzmowania ale po prostu chyba babcia ceniła ta święta...
Jej imię oznacza "dobra". Chyba nie może być lepszego znaczenia imienia ;)
Tu kilka słów o niej:
https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-05.php3

Szczególnie warta uwagi dla Nas kobiet, można się modlić do niej w chorobach piersi, szczególnie w nowotworach.

Modlitwy do sw. Agaty:

O święta Agato, która odrzuciłaś niechcianych zalotników i cierpiałaś bolesne tortury dla oddania się Boskiemu Oblubieńcowi. Broń nas przed gwałtem i innymi atakami, chciej uchronić nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiet oraz wspieraj nas w pokonywaniu przeciwności. O święta Agato, dziewico i męczennico, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Wszechmogący Boże, niech nam wyprosi Twoje miłosierdzie święta Agata, dziewica i męczennica, która podobała się Tobie, dzięki męczeństwu i poświęconej Tobie czystości.
Przez zasługi świętej Agaty, naszej patronki, błagamy Cię Boże, umacniaj nas, abyśmy nie zrażali się nigdy trudnościami i bólem, lecz by nasza miłość hartowana w cierpieniu jak w ogniu rozgrzewała serca innych i wiodła nas do Ciebie.
Wszechmogący Boże, niech święta Agata wstawia się za nami i naszymi bliskimi, wyjednuje nam potrzebne łaski, opiekuje się nami i chroni od wszelkich niebezpieczeństw. Przez Chrystusa Pana Naszego.
Amen.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Znalazłem taką dawną i piękną pieśń o św Agacie (vocal wchodzi od 50 sekundy):



I moja mama opowiada do tej pory o wielkim pożarze we wsi gdy spaliło się wiele domów, zaraz po wojnie w latach czterdziestych. Po uderzeniu pioruna zapalił się jeden z domów , dachy były kryte strzechą, domy były blisko siebie i wiatr szybko roznosił ogień. Ocalał nietknięty jeden dom w którym rodzina wystawiła w oknie obraz św Agaty i modliła się gorąco o ocalenie. Ocalał pomimo że sąsiedni dom bardzo blisko stojący spłonął doszczętnie...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 15:35 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ