Jaki mamy mieć stosunek do Szatana?

Zły duch i jego wpływ na człowieka, wizja piekła, los potępionych
QVX
Posty: 252
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 17
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jako chrześcijanie mamy obowiązek kochać wszystkie stworzenia Boże. Czy dotyczy to również Szatana i demonów? Czy możemy modlić się za nich o powrót na jasną stronę mocy?

Wierząc w Boga wierzymy w Szatana, czyli wierzymy, że obaj istnieją. Jednak czcimy tylko Boga. Sataniści również wierzą w Boga i Szatana, ale czczą tego drugiego. Czy satanizm też jest religią, wiarą, sektą? Czy taka religia jest gdzieś na świecie zarejestrowana jako jedno z wyznań?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 819
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 307
Podziękowano: 689
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szatan już podjął ostateczną decyzje, nie chce być z Bogiem. Nigdy nie zmieni zdania,
Modlitwa o to, by wrócił na jasną stronę mocy nie ma więc sensu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 3160
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1200
Podziękowano: 1564
Płeć:

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 22 kwie 2021, 22:13 Jako chrześcijanie mamy obowiązek kochać wszystkie stworzenia Boże. Czy dotyczy to również Szatana i demonów? Czy możemy modlić się za nich o powrót na jasną stronę mocy?
Szatana i demonów mamy unikać i wystrzegać się, nawet podejmowanie dialogu z nimi jest niewskazane, bo jest niebezpieczne. To jest ojciec kłamstwa, wszystko co mówi to kłamstwo, oskarżenia, czy bzdury - po co tego słuchać.
Dominik już odpowiedział, ze nie ma sensu modlić się w ich intencji, bo szatan podjął już decyzję wieczną, niezmienną.
W momencie buntu znał pełnię prawdy o Bogu, był jednym z wielkich Aniołów, a jednak odrzucił miłość Boga i Jego plan zbawienia ludzi. Jako czysty duch podejmuje decyzje wieczne. Podobnie i nasza decyzja po śmierci czy wybieramy Boga czy Szatana będzie wieczna, bo będziemy już tylko duchem i poznamy prawdę.
QVX pisze: 22 kwie 2021, 22:13 Wierząc w Boga wierzymy w Szatana, czyli wierzymy, że obaj istnieją. Jednak czcimy tylko Boga. Sataniści również wierzą w Boga i Szatana, ale czczą tego drugiego. Czy satanizm też jest religią, wiarą, sektą? Czy taka religia jest gdzieś na świecie zarejestrowana jako jedno z wyznań?
Tu jest sedno sprawy - kogo czcisz. Wierzymy że istnieje Bóg i szatan, ale jednego odrzucamy a drugiego czcimy. To jest nasza decyzja.

Czy satanizm jest zarejestrowany? nie wiem, na pewno jest religią. Wyznawcy tworzą jakieś organizacje czy grupy, spotykają się, mają wspólne wierzenia, to nie jest jednorodna grupa - jedna na cały świat - raczej wiele odłamów, które łączy kult Złego.
Nigdy nie zajmowałam się tym tematem, mało ciekawy ;)
W każdym położeniu dziękujcie 1 Tes 5, 18
ODPOWIEDZ