Odejście bliskiej osoby

Komunia z Bogiem i ze wszystkimi zbawionymi. Aniołowie. Koniec czasu i dziejów. Zmartwychwstanie. Modlitwa za dusze w czyśćcu. Odpusty
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy zmarli są świadomi, co z ich bliskim na ziemi się dzieje?
Taka np. matka (młodo zmarła)... czy ona wie, co się dzieje z jej ukochanym synkiem, co jak dorósł, to się w narkomanię "zanurzył" cały... kradnie i co tylko złego można robić, to on robi... Ona o tym wie? - widzi/ogląda to w niebie będąc?... Jak myślicie?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

jest obcowanie swietych...to moze i innych
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Mayyy

Nieprzeczytany post

@Lunka

Jak wiesz mój tata zmarł w listopadzie
Więc mam świadomość ze zmarł ale jednocześnie też mam wrażenie że niedługo wróci do domu... a jakaś część mnie nie chce przyjąć do wiadomości ze go już nie ma.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

List do babci. 🖤

Odeszłaś po cichutku
Nie mówiąc nic nikomu
Szłaś sobie pomalutku
I doszłaś już do domu

Pamiętam wszystkie chwile
Gdy byłaś jeszcze z nami
I choć Cię nie ma tyle
To nadal Cię kochamy

Ty byłaś mi jak mama
Świat cały pokazałaś
Teraz już muszę sama
Gdyż pamiętam co powiedziałaś

I każde Twoje słowo
Każdy Twój uśmiech mały
Nie odeszły wraz z Tobą
A tutaj ze mną zostały

Już tylko o jedno Cię proszę
Czuwaj nade mną tam z nieba
Wzrok mój do góry podnoszę
Choć myślę, że wiesz czego mi trzeba.

Autor nieznany. Świat jego oczami. Facebook
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 18 cze 2022, 17:25 przezyla 3 dni, albo przezyl 5 dni? albo 72 dni?
wole daty obie podac, bez wieku
"Zabawne" jest to, gdy ksiądz chowa osobę, gdzie na nagrobku jest napisane np. żył 5 dni (liczy się od momentu urodzenia), a potem idzie do kościoła i mówi na Mszy świętej, że życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Właśnie ten brak konsekwencji w instytucji Kościoła powoduje, że ludzie odchodzą. Nie należy walczyć z aborcją tylko należy zrobić wszystko, aby człowiek poczęty miał dokładnie takie same prawa jak człowiek urodzony (imię, nazwisko, chrzest, PESEL itd.).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 19 cze 2022, 13:59 Czy zmarli są świadomi, co z ich bliskim na ziemi się dzieje?
Taka np. matka (młodo zmarła)... czy ona wie, co się dzieje z jej ukochanym synkiem, co jak dorósł, to się w narkomanię "zanurzył" cały... kradnie i co tylko złego można robić, to on robi... Ona o tym wie? - widzi/ogląda to w niebie będąc?... Jak myślicie?
Nie tylko w Niebie. Jak myślisz, czy ten bogacz był świadomy i czy martwił się postępowaniem braci?
"Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. (20) U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. (21) Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. (22) Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (23) Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. (25) Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób - niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”. (27) Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. (29) Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!”/Łk 16:19-29/

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
QVX pisze: 22 sie 2022, 22:21 "Zabawne" jest to, gdy ksiądz chowa osobę, gdzie na nagrobku jest napisane np. żył 5 dni (liczy się od momentu urodzenia), a potem idzie do kościoła i mówi na Mszy świętej, że życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Czepiasz się.
Po prostu termin "żyć" używa się w dwu znaczeniach: (częściej) mówi się tak o życiu w świecie, po urodzeniu, (rzadziej) o istnieniu w ogóle.
W Chinach jest inaczej - urodzonemu "dolicza się" 9 miesięcy (a więc o 3 miesięcznym dziecku mówi się że ma rok).
Właśnie ten brak konsekwencji w instytucji Kościoła powoduje, że ludzie odchodzą.
E tam. Każdy rozumie tę różnicę, oprócz czepiaczy ;)
Nie należy walczyć z aborcją tylko należy zrobić wszystko, aby człowiek poczęty miał dokładnie takie same prawa jak człowiek urodzony (imię, nazwisko, chrzest, PESEL itd.).
WYstarczy, żeby obejmował go zakaz mordowania, tak jak każdego innego człowieka. BTW: jak wyobrażasz sobie ochrzczenie człowieka po poczeciu? ;)
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zamiast główki dziecka ksiądz chrzci brzuch matki.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 22 sie 2022, 22:21
abi pisze: 18 cze 2022, 17:25 przezyla 3 dni, albo przezyl 5 dni? albo 72 dni?
wole daty obie podac, bez wieku
"Zabawne" jest to, gdy ksiądz chowa osobę, gdzie na nagrobku jest napisane np. żył 5 dni (liczy się od momentu urodzenia), a potem idzie do kościoła i mówi na Mszy świętej, że życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Właśnie ten brak konsekwencji w instytucji Kościoła powoduje, że ludzie odchodzą. Nie należy walczyć z aborcją tylko należy zrobić wszystko, aby człowiek poczęty miał dokładnie takie same prawa jak człowiek urodzony (imię, nazwisko, chrzest, PESEL itd.).
no chcialabym widziec chrzest martwego zarodka...jak sobie to wyobrazasz

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
kobieta jest w ciazy powiedzmy 3 tydzien i idzie sie ochrzcic na brzuchu? tak?
a jesli umarl wczesniej?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 22 sie 2022, 23:00 Zamiast główki dziecka ksiądz chrzci brzuch matki.
Taki chrzest byłby oczywiście nieważny.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ale niemozliwy
zobacz ile ciaz sie konczy zanim kobieta sie zorientuje ze byla w ciazy
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Liczy się chęć ochrzczenia dziecka. Bóg to widzi. Umarł wcześniej to trudno. Tak samo trudno, jeżeli modlimy się za kogoś zmarłego nie wiedząc o tym, że jest w Piekle.

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 22 sie 2022, 23:05
QVX pisze: 22 sie 2022, 23:00 Zamiast główki dziecka ksiądz chrzci brzuch matki.
Taki chrzest byłby oczywiście nieważny.
Dlaczego? Woda musi dotykać ciała chrzczonego? Woda to tylko symbol. A tu najważniejszy jest aspekt duchowy.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

około 15% ciaz konczy sie poronieniem. czesto ZANIM kobieta sie zorientuje ze byla w ciazy
moze chrzcic prewencyjnie?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Każdy lewak powie, że jak człowiek nie ma imienia czy peselu, to nie jest człowiekiem więc nie ma praw.
To tak jakby powiedzieć, że rzeka która nie ma nazwy nie jest rzeką i nie istnieje.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@QVX - PESEL [tu: https://obywatel.gov.pl/pl/dokumenty-i- ... umer-pesel
więcej o tym] zawiera w sobie zakodowaną płeć posiadacza tegoż numeru, bo (cytuję z podanej strony):
PPPP - to liczba porządkowa oznaczająca płeć. U kobiety ostatnia cyfra tej liczby jest parzysta (0, 2, 4, 6, 8), a u mężczyzny - nieparzysta (1, 3, 5, 7, 9),
jak sobie wyobrażasz nadanie PESEL-u nienarodzonej osobie, co do której nie ma jeszcze 100% pewności, jakiej jest płci (mimo USG, zdarzają się zaskoczenia - ale o nich wiadomo dopiero w chwili porodu; a jak kobieta nie chce robić badań - to tym bardziej nieznana jest płeć).
-------
Marek Piotrowski pisze: 22 sie 2022, 22:47 Zbyszek pisze: ↑19 cze 2022, 13:59
Czy zmarli są świadomi, co z ich bliskim na ziemi się dzieje?
Taka np. matka (młodo zmarła)... czy ona wie, co się dzieje z jej ukochanym synkiem, co jak dorósł, to się w narkomanię "zanurzył" cały... kradnie i co tylko złego można robić, to on robi... Ona o tym wie? - widzi/ogląda to w niebie będąc?... Jak myślicie?
===============
Nie tylko w Niebie. Jak myślisz, czy ten bogacz był świadomy i czy martwił się postępowaniem braci?
"Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. (20) U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. (21) Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. (22) Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (23) Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. (25) Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób - niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”. (27) Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. (29) Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!”/Łk 16:19-29/
Do tej przypowieści dobrym wyjaśnieniem jest to nagranie:

(ciach) nie promujemy tu nauczania innych Kościołów
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 22 sie 2022, 23:10 Dlaczego? Woda musi dotykać ciała chrzczonego? Woda to tylko symbol. A tu najważniejszy jest aspekt duchowy.
Nie. Woda należy do materii sakramentu.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 22 sie 2022, 23:15 Każdy lewak powie, że jak człowiek nie ma imienia czy peselu, to nie jest człowiekiem więc nie ma praw.
To tak jakby powiedzieć, że rzeka która nie ma nazwy nie jest rzeką i nie istnieje.
to chodzi o sakrament czy o pesel #:-S
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jedno i drugie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Jądro plemnika łączy się z jądrem komórki jajowej, tworząc zygotę. Jej materiał genetyczny posiada zapis wszystkich informacji dotyczących takich cech, jak płeć, kolor oczu czy włosów przyszłego dziecka. Cechy te w trakcie całego jego życia płodowego nie ulegną już zmianie.

Od tego momentu rozpoczyna się namnażanie komórek. Zarodek, kiedy po 4 dniach dociera do jamy macicy, liczy ich aż 200 i przypomina owoc morwy (morula). Jego komórki cały czas się dzielą. Proces ten kończy się po 8-12 dniach zagnieżdżeniem w macicy


a ty zadasz zeby ktos wiedzial wczesniej ochrzcil zygote i dal jej pesel
to jakis zart, no #:-S
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, 15:57 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 23 sie 2022, 7:19 @QVX - PESEL [tu: https://obywatel.gov.pl/pl/dokumenty-i- ... umer-pesel
więcej o tym] zawiera w sobie zakodowaną płeć posiadacza tegoż numeru, bo (cytuję z podanej strony):
PPPP - to liczba porządkowa oznaczająca płeć. U kobiety ostatnia cyfra tej liczby jest parzysta (0, 2, 4, 6, 8), a u mężczyzny - nieparzysta (1, 3, 5, 7, 9),
jak sobie wyobrażasz nadanie PESEL-u nienarodzonej osobie, co do której nie ma jeszcze 100% pewności, jakiej jest płci (mimo USG, zdarzają się zaskoczenia - ale o nich wiadomo dopiero w chwili porodu; a jak kobieta nie chce robić badań - to tym bardziej nieznana jest płeć).
-------
Marek Piotrowski pisze: 22 sie 2022, 22:47 Zbyszek pisze: ↑19 cze 2022, 13:59
Czy zmarli są świadomi, co z ich bliskim na ziemi się dzieje?
Taka np. matka (młodo zmarła)... czy ona wie, co się dzieje z jej ukochanym synkiem, co jak dorósł, to się w narkomanię "zanurzył" cały... kradnie i co tylko złego można robić, to on robi... Ona o tym wie? - widzi/ogląda to w niebie będąc?... Jak myślicie?
===============
Nie tylko w Niebie. Jak myślisz, czy ten bogacz był świadomy i czy martwił się postępowaniem braci?
"Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. (20) U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. (21) Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. (22) Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. (23) Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. (25) Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób - niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”. (27) Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. (29) Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!”/Łk 16:19-29/
Do tej przypowieści dobrym wyjaśnieniem jest to nagranie:

(ciach) nie promujemy nauczania innych Kościołów
Zbyszku jeśli chcesz o czymś rozmawiać to nie podawaj długich filmików bo, przynajmniej ja, ich po prostu nie oglądam. A już na pewno nie KADS. Chyba że są bardzo krótkie ewentualnie temat zaczyna się od jakiegoś w miarę krótkiego filmiku.

Jeśli nie chcesz albo nie potrafisz wyrazić tego o czym jest mowa w filmikach swoimi słowami to ze mną nie podyskutujesz.

Mogę co co najwyżej zapodać w odpowiedzi kilka filmików po póltora godziny z homiliami i wykładami albo odesłać do kilku tomów teologicznych.

Dyskusja raczej nie będzie zbyt dynamiczna.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, 16:12 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na YT można przyspieszać odtwarzanie x2 [a ja mam taki dodatek do przeglądarki, co przyspiesza nawet do x16].
Wybacz, ale chcę szanować swój czas, i nie będę 3 godziny pisał tego, co możesz w 20 minut posłuchać... Sorry!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
ODPOWIEDZ