Badanie na studia

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
psychologia
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2023, 13:20
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim!
Jesteśmy studentkami III roku psychologii i prowadzimy badania dotyczące postaw wobec homoseksualności i innych postaw społecznych. Zbieramy anonimowe odpowiedzi od różnych grup społecznych, dlatego prośbę zamieszczamy również tutaj.
Link do kwestionariusza: https://forms.office.com/e/4uacFH1snz
Z góry dziękujemy! :)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trochę niejasne. Np.:
"Polska powinna być krajem bardziej katolickim."
Co oznacza to pytanie? Czy chodzi o to, czy bym chciał żeby kraj był bardziej katolicki, czy też chciałbym, by zastosowano jakieś np. "katolickie" przepisy prawne? To dwie różne sprawy.

Albo:
"Mam negatywny stosunek do homoseksualności i jestem przeciwny legalizacji związków homoseksualnych."
I co mam odpowiedzieć, jeśli nie mam negatywnego stosunku do homoseksualności (no, bo to zjawisko jak np burza, więc trudno mieć do niego stosunek) a jednocześnie jestem przeciwny lehalizacji tych związków?
Skaza

Nieprzeczytany post

Ale żeście sobie dziewczyny temat wybrały, jak napisał Marek niejasność goni niejasność, więc skaza udziału nie weźmie.
psychologia
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2023, 13:20
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Musimy korzystać z gotowych narzędzi psychologicznych, których nie jesteśmy autorkami i niestety nie mamy wpływu na to w jaki sposób te zdania są sformułowane. Prosimy odpowiadać intuicyjnie.

Jeśli zgadza się Pan z jakąś częścią zdania, radziłybyśmy potraktować to jako zgodność z całym zdaniem.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 584
Podziękowano: 1559
Płeć:

Nieprzeczytany post

@psychologia , chyba jesteś pierwszą osobą, która pisze dalej po umieszczeniu prośby o wypełnienie ankiety. :)
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1451
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1226
Podziękowano: 1035
Płeć:

Nieprzeczytany post

@psychologia witaj,
wypełniłam ten kwestionariusz aby wam pomóc w badaniu, ale faktycznie niektóre pytania są dziwnie skonstruowane.

Np to: "Mam krytyczny stosunek do homoseksualności i jestem przeciwko posiadaniu przez pary homoseksualne prawa do adopcji dzieci" - to, że ktoś jest przeciwko prawu do adopcji dzieci przez pary homoseksualne nie musi oznaczać, że ma krytyczny stosunek do homoseksualności. I co to w ogóle oznacza w tym sensie "krytyczny" i w jakim sensie homoseksualności? Czy mamy to rozumieć jako, że tak powiem aktywny homoseksualizm czy to, że taka orientacja seksualna po prostu istnieje?
Rozumiem, że macie takie narzędzia psychologiczne, ale nie rozumiem co z takich odpowiedzi prawdziwego może wyniknąć. 🤷‍♀️
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skoro pytania są źle sformułowane to odpowiedzi nie będą weryfikowały żadnej rzeczywistości.
Innymi słowy sens robienia takiego badania w ogóle znika.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ