10 tajemnic Medjugorie

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Logan

Nieprzeczytany post

Od 24 czerwca 1981 Matka Boża objawia się jako KRÓLOWA POKOJU w Medziugorju, maleńkiej wiosce w Hercegowinie. Codzienne objawienia trwają do dziś...

ORĘDZIE MATKI BOŻEJ W MEDZIUGORJU ZAWIERA MIĘDZY INNYMI słowa o 5 ŚRODKACH WALKI Z SZATANEM

Maryja porównała je do 5 kamyków Dawida, dzięki którym pokonał on Goliata:
– MODLITWA szczególnie różańcowa
– EUCHARYSTIA w miarę możności – codzienna
– POST o chlebie i wodzie – w środy i piątki
– CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO które powinno leżeć na widocznym miejscu w każdym domu
– SPOWIEDŹ ŚWIĘTA przynajmniej comiesięczna.
Objawiając się tak często, Matka Boża, dzięki wielkiej miłości Boga, naszego Ojca, przygotowuje nas na to wszystko, co ma się wydarzyć. Powiedziała dosłownie: to co rozpoczęłam w Fatimie, zamierzam zakończyć w Medziugorju, na końcu moje Serce zwycięży! Królowa Pokoju przygotowuje nas do zwycięstwa.
Mirjana Soldo
Kiedy nadejdzie czas ujawnienia pierwszej tajemnicy, 10 dni wcześniej Mirjana wręczy mi rodzaj pergaminu o rozmiarze A4, na którym będą wymienione ze szczegółami wszystkie tajemnice. Tego samego dnia mam przeczytać i zapoznać się z pierwszą tajemnicą. Kiedy już poznam w ten sposób wydarzenia, które nastąpią za 10 dni, moim zadaniem będzie modlić się i pościć przez 7 kolejnych dni. Dopiero po tych 7 dniach będę mógł wyjawić poznaną wcześniej pierwszą tajemnicę: jej treść oraz miejsce i czas realizacji. W czasie rozmowy z Mirjaną dowiedziałem się, że pierwsze dwie tajemnice dotyczą Medziugorja i zawierają przestrogę oraz ważne ostrzeżenie dla wiernych tej parafii.
Kiedy już te pierwsze dwie tajemnice zostaną zrealizowane, wszyscy przekonają się, że wizjonerzy mówili prawdę i uznają autentyczność Objawień. Trzecia tajemnica dotyczy widzialnego znaku na wzgórzu Objawień, na Podbrdo. Ci wszyscy, którzy uwierzyli w Objawienia i żyli według nich, odpowiadając na prośby Maryi, będą się radować wielce tego dnia. Znak ten będzie dla wszystkich ludzi wezwaniem do nawrócenia. Chcę przypomnieć jednak, że nasz obecny czas już jest czasem nawrócenia i modlitwy, czasem duchowego oczyszczenia i radosnego wyboru Boga. Nie powinniśmy zatem czekać i odkładać na później naszego nawrócenia. Jeśli będziemy czekać na znak, żeby się nawrócić, może okazać się że jest już za późno.
Ojciec Petar Ljubicić
Źródło:
https://www.medziugorie.pl/publikacje/w ... jemnicach/

Jakie macie opinie w tym temacie? Objawienia nie są zatwierdzone, jednak ja daje im spory kredyt zaufania(Objawieniom Maryjnym w Medjugorie).
Co uważacie na temat obietnic? Czy są one zapowiedzią "plag" jakie nawiedziły starożytny Egipt? Czy są one symbolem siedmiu czasz gniewu Bożego z Apokalipsy?
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Logan pisze: 12 lut 2021, 19:51 Objawienia nie są zatwierdzone, jednak ja daje im spory kredyt zaufania
uwazam winnismy wieksze posluszenstwo papiezowi niz wlasnej intuicji
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 12 lut 2021, 20:09
Logan pisze: 12 lut 2021, 19:51 Objawienia nie są zatwierdzone, jednak ja daje im spory kredyt zaufania
uwazam winnismy wieksze posluszenstwo papiezowi niz wlasnej intuicji
Z tego co kojarzę, bo czytałam kilka artykułów o tych objawieniach to papież wysłała abp Hosera, by ten wypowiedział się o tym co dzieje sie w Medjugorie. Ale bardziej chodziło o wydźwięk duszpasterski, czyli jak prowadzić duszpasterstwo osób, które tam przybywają z pielgrzymką.
Same objawienia czy owoce tychże są zapewne badane teologicznie, ale dopóki trwają nie może być jasnej oceny Kościoła. Po prostu nie ma takiej praktyki w Kościele by wypowiadać się nieroztropnie i w czasie trwania czegoś.

https://www.niedziela.pl/artykul/56468/ ... -40-latach
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Trzynaście głosów za uznaniem nadprzyrodzonego charakteru pierwszych 7 objawień w Medjugorie, jeden sprzeciw i jeden głos wstrzymujący się. Większość głosów wstrzymujących się i sporo wątpliwości wokół fenomenu kolejnych objawień trwających od końca 1981 roku do dnia dzisiejszego. To wnioski końcowe pracy ustanowionej przez Benedykta XVI w 2010 roku komisji do spraw Medjugorie, na której czele stał kard. Camillo Ruini.

Ujawniony niedawno tajny raport międzynarodowej watykańskiej komisji teologicznej pod przewodnictwem kardynała Camillo Ruiniego ocenia objawienia maryjne w Medjugorie jako wiarygodne.

Oczywiście jest to raport, jednak pozytywnie odebrany przez papieża(Dotyczy pierwszych 9 dni objawień).

https://pl.aleteia.org/2020/02/21/znamy ... iarygodne/
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 20:50 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

to moze watek powinien byc sformulowany "co administracja forum sadzi o medjugorje"
a nie niby pytanie o zbierania nasze opinie?
drugim razem bede madrzejsza 😘
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 12 lut 2021, 21:21 to moze watek powinien byc sformulowany "co administracja forum sadzi o medjugorje"
a nie niby pytanie o zbierania nasze opinie?
drugim razem bede madrzejsza 😘
Nie rozumiem Abi.
Każdy może się wypowiedzieć.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam wielkie wątpliwości co do Medjugorie. Treści bywają... wątpliwe.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skąd wiadomo, że za tymi "objawieniami" nie stoi sam Szatan? Przecież jest napisane, że będzie zwodził ludzkość tak, aby myślała, że wychwala Boga a tak naprawdę Bóg to potępia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 28 lut 2021, 8:05 Skąd wiadomo, że za tymi "objawieniami" nie stoi sam Szatan? Przecież jest napisane, że będzie zwodził ludzkość tak, aby myślała, że wychwala Boga a tak naprawdę Bóg to potępia.
Dlatego dobrze jest zaczekać na opinię Kościoła. A ten nie może wydać opinii póki objawienia trwają.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 28 lut 2021, 8:05 Skąd wiadomo, że za tymi "objawieniami" nie stoi sam Szatan? Przecież jest napisane, że będzie zwodził ludzkość tak, aby myślała, że wychwala Boga a tak naprawdę Bóg to potępia.
My jako katolicy wierzymy w Jezusa Chrystusa i Jego wychwalamy, natomiast objawienia prywatne nie są fundamentem naszej wiary tylko Biblia interpretowana zgodnie z tradycją. Póki nie wyznajemy czegoś sprzecznego z Objawieniem Bożym i trwamy w posłuszeństwie Kościoła nie ulegamy zwodzeniu.
marek
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2021, 8:33
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dwoch kolejnych biskupow miejsca, a wiec Kosciol Katolicki, uznalo te objawienia za falszywe. Konflikty i obmowa biskupa, odejscie kaplana to jedene z owocow. Widzialem film o tych objawieniach, to byla komercyjna i antykatolicka reklamowka. Dla mnie te objawienia maja zaslononic prawdziwe w Fatimie, Akita itd
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

marek pisze: 26 cze 2021, 8:44 Dwoch kolejnych biskupow miejsca, a wiec Kosciol Katolicki, uznalo te objawienia za falszywe.
Uważasz, że opinia dwóch biskupów jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Takie objawienia muszą być rozpatrzone poprzez specjalna Instytucję w Stolicy Apostolskiej, której pracy kończą się oficjalnym oświadczeniem. I dopiero to jest wiążące.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 26 cze 2021, 9:03
marek pisze: 26 cze 2021, 8:44 Dwoch kolejnych biskupow miejsca, a wiec Kosciol Katolicki, uznalo te objawienia za falszywe.
Uważasz, że opinia dwóch biskupów jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego?
Tak, są one obowiązujące. Innych, nowszych nie ma.
Owszem, JEŚLI komisja watykańska wyda jakieś inne, one będą obowiązywać.
Stan jest taki, że jeśli takiej decyzji nie ma, orzeczenie biskupa miejsca jest obowiązujące.
Od siebie dodam: dzięki Bogu.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tego nie wiedziałem. Dzięki.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja nie wierzę w te objawienia
ODPOWIEDZ