Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Czy przeszliście covid? Macie jakieś powikłania po covidzie

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję, staram się :)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Najśmieszniejsze jest to, że ci co się zaszczepili boją się tych co się nie zaszczepili. To po jakiego czorta się szczepili? Boją się, że będą mieć katar i kaszel?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 27 lip 2022, 21:09 Najśmieszniejsze jest to, że ci co się zaszczepili boją się tych co się nie zaszczepili. To po jakiego czorta się szczepili? Boją się, że będą mieć katar i kaszel?
Serio? Nie zaczynaj
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 27 lip 2022, 21:09 Najśmieszniejsze jest to, że ci co się zaszczepili boją się tych co się nie zaszczepili. To po jakiego czorta się szczepili? Boją się, że będą mieć katar i kaszel?
Robią zupełnie racjonalnie. Po prostu mają instynkt samozachowawczy. Na ten "katar i kaszel" zmarło niemal 6,5 miliona ludzi, jeszcze większa grupa zmaga się z - nieraz bardzo ciężkimi - skutkami ubocznymi.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2022, 8:06 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja miałam naprawdę lekką postać covid @Mar a mimo to pół roku zmagałam się z chronicznym zmęczeniem, że wejście dwóch pięter po schodach mnie wyczerpywało i musiałam godzinę odpoczywać.
Ale to drobiazg, w porównaniu do tylu zmarłych, chorych pod respiratorami, chorych z zapaleniem płuc i ciągnącymi się konsekwencjami tych chorób, oraz utratą bliskich w rodzinach.

Naprawdę nie rozumiem jak możesz tak lekceważąco komentować.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 28 lip 2022, 8:05
Mar pisze: 27 lip 2022, 21:09 Najśmieszniejsze jest to, że ci co się zaszczepili boją się tych co się nie zaszczepili. To po jakiego czorta się szczepili? Boją się, że będą mieć katar i kaszel?
Robią zupełnie racjonalnie. Po prostu mają instynkt samozachowawczy. Na ten "katar i kaszel" zmarło niemal 6,5 miliona ludzi, jeszcze większa grupa zmaga się z - nieraz bardzo ciężkimi - skutkami ubocznymi.
Nie słyszałem, żeby ktoś zmarł z powodu kataru i kaszlu. Chyba, że miał gruźlicę, ale to zupełnie inna choroba. Podobno szczepionki mają chronić przed poważnymi skutkami ubocznymi, więc zaszczepieni nie powinni się obawiać zakażenia. Poza tym te szczepionki to eksperyment medyczny, ponieważ nie zostały właściwie do końca przebadane.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

  • Wybacz, ale skoro nie słyszałeś, by ktoś umarł na Covid to jesteś kompletnie nie zorientowany w temacie i szkoda, że się wypowiadasz. Sam osobiście znam parę wypadków, w tym w mojej rodzinie
  • Ponadto jak widzę, nie odróżniasz pewnych kategorii pojęciowych: to, że szczepionki chronią (w sensie: zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania, łagodzą jego przebieg czy wystąpienia efektów ubocznych), nie oznacza w żadnej mierze, że w 100% od nich chronią (to mniej-więcej tak, jakbyś powiedział, że skoro posiadanie sprawnego samochodu chroni przed wypadkami, to znaczy, że nie zdarzają się wypadki samochodów sprawnych technicznie). To absolutny elementarz
  • Przykro mi, że powtarzasz androny o "nie przebadanych" rzekomo szczepionkach. Szczepionki na covid, ze względu na liczbę wyszczepień, są znacznie lepiej przebadane niż większość współczesnych szczepionek.
Reasumując: poczytaj coś w kompetentnych źródłach, zanim wyjedziesz z tym szkodliwymi stwierdzeniami - może się bowiem okazać, że ktoś przez Twoją lekkomyślność zrezygnuje ze szczepień. i całkiem zwyczajnie umrze , obciążając Twoje sumienie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 28 lip 2022, 11:40
Marek Piotrowski pisze: 28 lip 2022, 8:05
Mar pisze: 27 lip 2022, 21:09 Najśmieszniejsze jest to, że ci co się zaszczepili boją się tych co się nie zaszczepili. To po jakiego czorta się szczepili? Boją się, że będą mieć katar i kaszel?
Robią zupełnie racjonalnie. Po prostu mają instynkt samozachowawczy. Na ten "katar i kaszel" zmarło niemal 6,5 miliona ludzi, jeszcze większa grupa zmaga się z - nieraz bardzo ciężkimi - skutkami ubocznymi.
Nie słyszałem, żeby ktoś zmarł z powodu kataru i kaszlu.
A o śmierci na zapalenie płuc słyszałeś ?
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 28 lip 2022, 11:58
  • Wybacz, ale skoro nie słyszałeś, by ktoś umarł na Covid to jesteś kompletnie nie zorientowany w temacie i szkoda, że się wypowiadasz. Sam osobiście znam parę wypadków, w tym w mojej rodzinie
  • Ponadto jak widzę, nie odróżniasz pewnych kategorii pojęciowych: to, że szczepionki chronią (w sensie: zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania, łagodzą jego przebieg czy wystąpienia efektów ubocznych), nie oznacza w żadnej mierze, że w 100% od nich chronią (to mniej-więcej tak, jakbyś powiedział, że skoro posiadanie sprawnego samochodu chroni przed wypadkami, to znaczy, że nie zdarzają się wypadki samochodów sprawnych technicznie). To absolutny elementarz
  • Przykro mi, że powtarzasz androny o "nie przebadanych" rzekomo szczepionkach. Szczepionki na covid, ze względu na liczbę wyszczepień, są znacznie lepiej przebadane niż większość współczesnych szczepionek.
Reasumując: poczytaj coś w kompetentnych źródłach, zanim wyjedziesz z tym szkodliwymi stwierdzeniami - może się bowiem okazać, że ktoś przez Twoją lekkomyślność zrezygnuje ze szczepień. i całkiem zwyczajnie umrze , obciążając Twoje sumienie.
Chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem podobnie jak @Aloes i @Magnolia . Pisałem, że nie słyszałem, żeby ktoś umarł na Covid, tylko z powodu kataru i kaszlu a nie z powodu Covida. Ludzie umierali z powodu niewydolności płuc i innych powikłań a nie z powodu kataru czy kaszlu. Chodziło mi o to, że jak ktoś się zaszczepił to nie powinien bać się, że zarazi się od osoby niezaszczepionej, skoro szczepienie ma go uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby.
To nie są żadne androny, że szczepionki są nieprzebadane tylko fakty. Gdybyś zechciał, zamiast wierzyć bezmyślnie w propagandę szczepionkową zgłębić temat to dowiedziałbyś się, że zostały pominięte procedury medyczne. Czy nie jest dziwne, że producenci szczepionek nie biorą odpowiedzialności za skutki uboczne?
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 28 lip 2022, 22:21 Ludzie umierali z powodu niewydolności płuc i innych powikłań a nie z powodu kataru czy kaszlu
To jest jedna z większych głupot opowiadanych o covid, do tego bardzo często spotykana.
Co to zmienia? Równie dobrze (a raczej równie bez sensu) mógłbyś napisać że AIDS nie jest śmiertelną chorobą- bo umiera się WYŁĄCZNIE na to, co nazwałeś "powikłaniami".
Chodziło mi o to, że jak ktoś się zaszczepił to nie powinien bać się, że zarazi się od osoby niezaszczepionej, skoro szczepienie ma go uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby.
No właśnie, typowe androny.
To, że ktoś jest zaszczepiony chroni go w znacznym stopniu, ale nie chroni absolutnie. Tak więc jak najbardziej ma się czego obawiać.
To nie są żadne androny, że szczepionki są nieprzebadane tylko fakty. Gdybyś zechciał, zamiast wierzyć bezmyślnie w propagandę szczepionkową zgłębić temat to dowiedziałbyś się, że zostały pominięte procedury medyczne.
Aha, pojawiła się "propoaganda szczepionkowa". Zapewne te idiotyzmy wypisywane przez antyszczepionkowców bardziej według Ciebie zasługują na wiarę? :))
Czy nie jest dziwne, że producenci szczepionek nie biorą odpowiedzialności za skutki uboczne?
Kolejna bzdurna kalka, wynikająca z nieznajomości tych zagadnień i z czytania byle czego.
A producenci aspiryny biorą odpowiedzialność za skutki uboczne?
Skaza

Nieprzeczytany post

Na 90 procent siostrę złapał covid :( póki co jakoś daje radę choć gorączka już 39 stopni. Martwię się o nią i babcie :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 05 sie 2022, 21:10 Na 90 procent siostrę złapał covid :( póki co jakoś daje radę choć gorączka już 39 stopni. Martwię się o nią i babcie :(
Niech zrobi test i zbija gorączkę.
Z reguły wysoka gorączką trwa 1-2 dni.
Ja mając Covid widziałem się z rodzicami na obiedzie i się nie zarazili się odemnie, źle się już czułem tego dnia a w nocy dostałem gorączki a test kolejnego dnia okazał się pozytywny.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2022, 21:44 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Póki co zbija dość skutecznie gorączkę a babcia czuje się dobrze. Oby tak pozostało u niej. Wszystko w rękach Pana Boga. Martwię się, ale ufam.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ufaj, więc się nie martw!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ