Naukowe potwierdzenie istnienia duszy

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co by się takiego stało, gdy okazało się że istnieją naukowe dowody na istnienie duszy. Może nauka i wiara zaczęły by pasować do siebie jak puzzle. Wyjaśnili byśmy w końcu co się dzieje w tak zwanym życiu po śmierci i czy możliwe jest że ludzie widzą swoje operacje, mają poczucie opuszczania ciała i powrotu do niego.

Nauka cały czas się rozwijia ciągle odkrywa coś nowego - zaczyna się często o teorii - eksperymentów które mają swój początek w wyobraźni a ich wynik stają się podwalinami najwiekszych teorii, które stają się na naszych oczach największymi odkryciami.

Może zatem czas na Duszę?

https://dobrewiadomosci.net.pl/30051-du ... kwantowej/


Co wy na to? Mi podziałało na wyobraźnie i puzzle zaczęły się łączyć!
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1399
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cudownie, że ktoś to próbuje zbadać i naukowo udowodnić istnienie duszy... To by było coś!
Ostatnio oglądałam fajny film w tym temacie, może nie jest od strony naukowej, ale wypowiada się ksiądz, który bada bliskie doświadczenie śmierci z punktu widzenia teologii.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6846
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gor pisze: 24 kwie 2021, 10:05
Nauka cały czas się rozwijia ciągle odkrywa coś nowego - zaczyna się często o teorii - eksperymentów które mają swój początek w wyobraźni a ich wynik stają się podwalinami najwiekszych teorii, które stają się na naszych oczach największymi odkryciami.


Co wy na to? Mi podziałało na wyobraźnie i puzzle zaczęły się łączyć!
Jeśli wszystko co widzimy i czego nie widzimy zostało stworzone przez Boga to mnie nie dziwi, że wszystko ma jakiś porządek i wyjaśnienie, choć póki co nie wszystko jest przed nami jasne.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Obawiam się, że istnienia duszy nie da się udowodnić, gdyż jest niematerialna, albo mówiąc inaczej jest z materii duchowej. Oznacza to, że empirycznie nie można jej "zarejestrować". Nie posiada masy, rozmiaru, kształtu, koloru, cząstek elementarnych etc. Podobnie z całym światem niewidzialnym, który nie ma nic wspólnego z kwantami. Kwanty udowadniają jedynie wysoką złożoność świata materialnego, możliwe nawet, że w stopniu przekraczającym ludzkie możliwości poznawcze.
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Logan wiele czau upłynęło ale trochę mnie to męczy - piszesz że dusza jest niematerialna a za chwilę że z materii duchowej -materia to materia
- może materia jest jakimś nośnikiem niematerialnej duszy?

kto to wie - nauka szuka i stawia sobie nowe pytania dlaczego nie - i tak nie odkryjemy niczego i nie stworzymy nic czego Bóg już nie stworzył :)
ODPOWIEDZ