Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Powstaje osiedle dla katolików

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Powstaje osiedle dla katolików
Niedawno informowaliśmy o powstającym na Śląsku osiedl na którym będą mogły zamieszkać wyłącznie osoby bezdzietne, tymczasem okazuje się, że w podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolickich rodzin.

Osiedle "Przystań" jak informują jego twórcy ma być odpowiedzią na " rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga".
Osiedla składające się z domów jednorodzinnych usytuowane będzie w zielonej, spokojnej okolicy. Przyciągać ma ono z jednej strony rekreacyjnym otoczeniem terenów Wisły i jezior: (Fabrycznego i Dziekanowskiego), a także Puszczy Kampinoskiej, a z drugiej strony bliskością Warszawy.

Osiedle będą tworzyć budynki jednorodzinne, głównie o charakterze zabudowy bliźniaczej. Pierwszy etap obejmować będzie 32 lokale położone w północnej części inwestycji, podczas gdy następne będą powstawały w kierunku ulicy Wiślanej. Powstać ma tam m.in. punkt przedszkolny, plac zabaw czy klubik dziecięcy.

Na osiedlu - jak podaje serwis nowawarszawa.pl - pojawić ma się również kapliczka, przy której mieszkańcy będą modlić się np. podczas nabożeństw majowych, ale też piec chlebowy.


Każdy dom mieszczący się na osiedlu dla katolików będzie miał swojego świętego patrona, m.in. Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszko, św. Faustyny Kowalskiej, czy św. Maksymiliana Kolbe.

- Naszą wizją było stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią - podkreślają twórcy osiedla.

Pierwsi mieszkańcy będą mogli pojawić się na osiedlu w kwietniu przyszłego roku. Właśnie w tym terminie zaplanowano zakończenie pierwszego etapu inwestycji.

https://www.biznesinfo.pl/osiedle-dla-k ... -ks-200621
Ostatnio zmieniony 22 cze 2021, 23:12 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

😳😳😳 Jakby to moja mama powiedziała
"no tego jeszcze nie grali..."
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jakoś nie widzę szans by taki pomysł przetrwał próbę czasu. Na początku może będzie wszystko pięknie, ale co potem. Rodziny które wprowadzą się na takie osiedle mogą stracić wiarę i mieszkać tam dalej z powodu bezpiecznej i ładnej okolicy lub po to by dziecko nie zmieniało szkoły.

Ciekawi mnie aspekt prawny. Co jak jakiś ateista lub co z gorsza aktywista LGBT będzie chciał kupić znajdujący się tam dom.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak to przeczytałam to pierwsze co miałam na myśli to całe dzielnice żydowskie w Wielkich miastach amerykańskich, albo chińskie dzielnice.
Ale ktoś kto to wymyślił nie czytał ewangelii i nie zrozumiał jej sensu. Nie mamy stwarzać sobie idealnych warunków tylko to my mamy świadczyć o Bogu tam, gdzie żyjemy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale np. w Stanach Zjednoczonych są ulice czy osiedla dla osób homoseksualnych. Jak dobrze kojarzę jest taka zasada, że ileś tam procent jest właśnie homo np. 80%
Nie popieram oczywiście samego faktu osiedli dla osób homo, bo wiadomo, że taki styl życia to grzech ale sam pomysł według mnie nie jest zły.
To czemu nie można by zrobić coś takiego dla katolików?

Mi by to nawet pasowało.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2021, 14:24 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ulice dla homoseksualistów to inna sprawa. przynajmniej tak mi się wydaje. Nie da się być w połowie homoseksualistą, jest się, albo nie. Nie ma raczej osób, które są hetero, mają rodziny kobieta-mężczyzna, a myślą że są homoseksualistami.

W przypadku katolików były by waśnie osoby którym się wydaje, że są katolikami. Mam tu na myśli osoby, co np. nie chodzą do kościoła, ubiorą choinkę na święta i już się uważają za katolika. Przez co w praktyce na takim osiedlu były by osoby, które żyją podobnie jak ateiści.

Takie są moje przemyślenia.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 23 cze 2021, 9:07 Jak to przeczytałam to pierwsze co miałam na myśli to całe dzielnice żydowskie w Wielkich miastach amerykańskich, albo chińskie dzielnice.
Ale ktoś kto to wymyślił nie czytał ewangelii i nie zrozumiał jej sensu. Nie mamy stwarzać sobie idealnych warunków tylko to my mamy świadczyć o Bogu tam, gdzie żyjemy.
Dokładnie, myślę tak samo.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2021, 18:19 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Rozumiem, że mamy ewangelizować innych ludzi ale nadal nie widzę nic złego w takim osiedlu. A nawet jak by tam byli bardziej i mniej praktujący to co z tego? Może dzięki temu by właśnie powiększyli swoją wiarę?

Ja mieszkam w bloku są tu bardziej i mniej wierzący. Nie wiem jak miałabym ich ewangelizować bardziej. Widzą, że staramy się chodzić do kościoła co niedzielę, być dobrym. A nawet jeśli wszyscy wokół mnie by uwierzyli to przecież w końcu by się skończyli i w tedy żyłabym w takim "katolickim osiedlu".
Ciągła ewangelizacja jest super ale myślę, że nie da się ciągle spotykać nowych ludzi jeśli chodzi się do pracy, domu, sklepu itd. Co innego internet.

A na takim osiedlu można by mieć fajnych sąsiadów którzy myślą tak jak ja i dzięki temu też powiększać wiarę.

Ale nie kłócę, rozumiem wasz punkt widzenia odnośnie podziału. To samo dzieje się z szczepieniami. Jesteś zaszczepiony możesz iść do kina, nie to nie możesz.
Faktycznie można by się zamknąć w bańce i powiedzieć każdy wokół mnie wierzy.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

oby ten pomysł nie stal sie precedensem do wyganiania bardziej gorliwych katolikow do jednego bloku, czy na jedna ulice...
tez mam takie skojarzenia - tworzenie getta
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ