Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Leśny szlak przydrożnych kapliczek

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Monika
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2021, 7:57
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże,
Mam taki pomysł. Już od dawna kręci mi się po głowie, jak przemierzam okoliczne wioski i lasy z dziećmi.
Pomyślałam o serii takich przydrożnych drewnianych lub kamiennych rzeźb, które pokazywałaby jak Pan Jezus i Matka Boża są obecni w naszym życiu i pomagają w niesieniu naszych krzyży, choć ta ich obecność czasami wydaje się nam bardzo odległa i sporo osób mimo deklarowanej wiary zapomina o tym i przypomina sobie jedynie w ciężkich chwilach. Gdy przyjdzie trwoga.
Wymyśliłam sobie, że te rzeźby pokazywałyby sceny z naszego życia - narodziny, podczas których Pan Jezus i Matka Boska byliby obecni, później chrzest, dzieciństwo, dorastanie, podejmowanie decyzji o przyszłości, jakieś trudne momenty, chorobę, grzech, upadki, nałogi, śmierć bliskiej osoby, narzeczeństwo, małżeństwo, założenie rodziny itd, aż do ostatniego sakramentu i śmierci i wizji Życia Wiecznego w Nieskończoności. To tylko kilka pomysłów. Trochę też jak w Różańcu, tajemnice radosne, bolesne i chwalebne ale naszego życia. Można by stworzyć szlak tych kapliczek w okolicznych miejscowościach, ukrytych w przepięknych miejscach, ale ogólnodostępnych. Posadzić przy nich piękne kwiaty, ale też niekoniecznie. Ich surowy charakter też ciekawie by korespondował z treścią. Chodzi o to by skłaniały do refleksji. Można zrobić jakąś mini pielgrzymkę z rekolekcjami. Cokolwiek. Wycieczki na rowerze z dziećmi by usiąść w „wybranym momencie swojego życia” i faktycznie zobaczyć tam Jezusa i Maryję i Bożą Obecność. Do tego można to tez przenieść w wirtualny świat. Zrobić jakieś kody qr z odniesieniami do rozważań, muzyki, modlitw itd… wsparcia duchowego szeroko pojętego.
Mam świadomość, że to spore przedsięwzięcie i będzie wymagało dużych nakładów, ale to jakby na razie nieistotne 😁
Nie wiem na ile ten pomysł jest w ogóle warty jakiekolwiek uwagi. Czy warto się nad tym pochylić. Dlatego przychodzę, by zapytać.
Co Wy na to?🙂
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaskoczyłaś mnie tym pomysłem, nie wiem co odpowiedzieć. Muszę się zastanowić.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mi się bardzo podoba ❤
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

nie widzę tego realnie...kto by o to dbal, sprzątał, chronił przed dewastacja konserwował ...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Bardzo mi się podoba ten pomysł ;) :-bd
ODPOWIEDZ