Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Rozmowy ze świadkiem Jehowy

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiasz_ został zablokowany. Nie dostosował się do upomnień administracji. Nie przeczytał i nie obejrzał wskazanych mu materiałów, przynajmniej nie odniósł się do nich. Przeskakiwał z tematu na temat. Chęć indoktrynacji nas, a nie np. dowiedzenia się czegoś o katolicyzmie.

Tobiaszu, jeśli tu wrócisz, założysz trzecie konto to dostosuj się do naszych zasad od pierwszego postu, w przeciwnym razie kolejnego już możesz nie zdążyć napisać.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeżeli nie-katolik przychodzi na forum katolickie to robi to w jednym celu, a mianowicie żeby nawracać na swoją wiarę. On twierdzi, że robi dobrze bo wierzy głęboko w to co mówi. Można mieć zastrzeżenia do jego sposobów nawracania, ale gdyby tak się przyjrzeć bliżej, to katolicy robią to dokładnie tak samo 😉 Wystarczy żeby katolik poszedł na forum świadków Jehowy. Katolik tam nikogo nie nawróci tak samo jak świadek Jehowy nie nawróci nikogo na forum katolickim. A chciałbym zobaczyć np. @Marek Piotrowski na jakimś forum ŚJ. To byłoby ciekawe starcie gdyby trafił na jakiegoś twardogłowego. Intryguje mnie ta ludzka chęć przekonywania innych osób do swoich racji. Nie za bardzo rozumiem po co tracić czas i w ogóle to robić. To dotyczy wszystkich, zarówno katolików jak i ŚJ i w ogóle całej reszty wyznań. Co ma się z tego, że przekabaciło się kogoś na swoją modłę? Satysfakcję? Jak dla mnie to jest za mało.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

A dlaczego myślisz, że chodzi o "przekabacenie na swoją modłę", a nie np. o czyjś los w wieczności?
Czy gdybym ktoś chciał np popełnić samobójstwo, a ktoś inny przekonywałby go, żeby nie skakał z mostu, to też byś mówił, że "przekabaca na swoją modłę"?
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak na przyszłość gdyby kogoś z was nachodzili Świadkowie Jehowy i próbować zasiać wątpliwości odnośnie naszej wiary to polecam tę stronę internetową:


https://www.piotrandryszczak.pl/
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 23 mar 2022, 0:49 Tak na przyszłość gdyby kogoś z was nachodzili Świadkowie Jehowy i próbować zasiać wątpliwości odnośnie naszej wiary to polecam tę stronę internetową:


https://www.piotrandryszczak.pl/
Oni chyba zmienili sposób i już nie nachodzą w domu a zaczepiają na ulicy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes chwilowo nie mogą chodzić po domach z powodu pandemii, ale pewnie to się wkrótce zmieni.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 23 mar 2022, 19:49 @Aloes chwilowo nie mogą chodzić po domach z powodu pandemii, ale pewnie to się wkrótce zmieni.
Ten sposób nie był przed Pandemia.
Nie wiem czy zupełnie się na to przerzucili.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Były oba.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 23 mar 2022, 21:05 Były oba.
Tak jest, mają te swoje wózeczki z gazetkami i punkty do stania. Powstała nawet o tym ostatnio piosenka dla dzieci. x_x
Teraz jeszcze stoją na granicy z tabliczką z jw.org czekają na swoich...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pytałem (na innym forum) ŚJ o to. Gość stanowczo potwierdził że dbają o "swoich" i że uważa że to w porządku.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski a ty co myślisz na ten temat? Ogólnie świadkowie szczycą się od dawna dbaniem o swoich, a że przy okazji robią sobie reklamę strony internetowej na granicy to kto by się tam czepiał. 😒 Z tego wszystkiego pomyślałam, że w sumie dobrze że biorą tylko swoich bo ludzie uciekający przed wojną mogą być podatni na ich nauki.

Polecam ten kanał youtube byłych świadków jehowych z "urodzenia". Wiele ciekawych wątków, najlepsze są chyba rozmowy z byłymi świadkami. Pięknie pokazują prawdziwą twarz tej wspólnoty.


"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Może to będzie trochę kontrowersyjne pytanie jakby coś to sorry, ale czy Jehowi to się zaliczają oficjalnie do sekt czy jako jakiś rodzaj odłamu religii ? pytam całkiem poważnie bo ja to jak przed pandemią jeszcze pukali do drzwi to tylko "dziękuję, dziękuję do widzenia ! " i zamykałem drzwi.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 24 mar 2022, 18:56 Może to będzie trochę kontrowersyjne pytanie jakby coś to sorry, ale czy Jehowi to się zaliczają oficjalnie do sekt czy jako jakiś rodzaj odłamu religii ? pytam całkiem poważnie bo ja to jak przed pandemią jeszcze pukali do drzwi to tylko "dziękuję, dziękuję do widzenia ! " i zamykałem drzwi.
Są sektą.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia tez myślę, że to sekta. @Skaza Oficjalnie jednak są legalnym związkiem wyznaniowym. Za względu na ich strukturę ciężko udowodnić im sekciarstwo. Spełniają większość punktów wyróznających grupy destrukcyjne. Warto dodać, że oni sami uważają się za chrześcijan.


https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... olnoty/amp
Ostatnio zmieniony 24 mar 2022, 19:13 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 24 mar 2022, 19:03
Skaza pisze: 24 mar 2022, 18:56 Może to będzie trochę kontrowersyjne pytanie jakby coś to sorry, ale czy Jehowi to się zaliczają oficjalnie do sekt czy jako jakiś rodzaj odłamu religii ? pytam całkiem poważnie bo ja to jak przed pandemią jeszcze pukali do drzwi to tylko "dziękuję, dziękuję do widzenia ! " i zamykałem drzwi.
Są sektą.
Dlaczego tak uważasz? To trzecia religia w Polsce po katolikach i prawosławnych.

Czym różni się zwykła religią od sekty? Gdzie jest ta granica i kto lub co ją wyznacza i na podstawie czego?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2022, 20:32 przez Jan0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 24 mar 2022, 20:32
Magnolia pisze: 24 mar 2022, 19:03
Skaza pisze: 24 mar 2022, 18:56 Może to będzie trochę kontrowersyjne pytanie jakby coś to sorry, ale czy Jehowi to się zaliczają oficjalnie do sekt czy jako jakiś rodzaj odłamu religii ? pytam całkiem poważnie bo ja to jak przed pandemią jeszcze pukali do drzwi to tylko "dziękuję, dziękuję do widzenia ! " i zamykałem drzwi.
Są sektą.
Dlaczego tak uważasz? To trzecia religia w Polsce po katolikach i prawosławnych.

Czym różni się zwykła religią od sekty? Gdzie jest ta granica i kto lub co ją wyznacza i na podstawie czego?
Z powodu zachowań sekciarskich.
Odchodzisz to rodizna która zostaje zrywa kontakty itd
Na YouTube pełno świadectw osób które odeszły
Sobie posłuchaj.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że nie ma się o co spierać, bo to kwestia definicji sekty, a nie natury Świadków Jehowy.
Niepokojący jest pewien poziom manipulacji, zabranianie zastanawiania się nad argumentami tych, z którymi rozmawiają, fałszywe proroctwa, a także intencjonalne fałszowanie Biblii.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja bym uważał z takim piętnowaniem ludzi. Powiesz swojemu dziecku, że ŚJ to jest sekta. Następnie okaże się, że w jego klasie jest dziecko ŚJ, które oczywiście nie chodzi na religię. A dzieci jak to dzieci. Potrafią być bardzo okrutne dla rówieśników. Zaczynają takiego "rodzynka" wyzywać od sekciarzy itd. A na końcu okazuje się, że to dziecko jest wycofane nie z tego powodu, że miało zakaz kolegowania się z katolikami, ale dlatego, że ci katolicy je odtrącili.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

A ja wam powiem że mam okazję pracować z chłopakiem który jest świadkiem Jehowy.
Złego słowa na niego powiedzieć nie mogę. Nawet bym powiedział że się świetnie dogadujemy. Także to że ktoś jest Jehowym wcale nic nie oznacza.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

A czemu miałoby się z nim źle pracować? Ja mam szwagierkę ŚJ i też się lubimy. Tyle że niestety w sprawach wiary...
Choć Ona trochę zwątpiła. Jakieś 35 lat temu przerwała na ostatnim roku studia (bo już nie warto, przecież zaraz Paruzja...), ale kilka lat temu wznowiła i skończyła...
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, 8:54 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ