Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Rozmowy ze świadkiem Jehowy

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja osobiście przyjaźnię się z świadkową jehowy od kilku lat. Dzięki temu wiele się dowiedziałam o organizacji, a ona usłyszała o Kościele katolickim z innego źródła niż ich zebrania. Prowadziłyśmy wiele dyskusji i o dziwo nie pokłóciłyśmy się, opowiedziałam jej tyle rzeczy, że miałam wrażenie że będzie zmuszona zerwać ze mną kontakt. Przez wiele miesięcy nie mogłam przeżyć tego, że taka organizacja w ogóle istnieje, było mi żal tych ludzi, chodziłam od księdza do księdza I pytałam się co się z nimi stanie. Nie uzyskałam satysfakcjonującej odpowiedzi... pozostała mi modlitwa. Zabawne jest to, że przyjaciółka tez się zmartwiła, że nie będę mogła żyć na ziemi po Armagedonie. Zawiązyłysmy więc umowę, że ona będzie się modlić za mnie bym żyła wiecznie na ziemi, a ja modlę się by Pan Bóg mógł ją zbawić by mogła być w niebie. Może ktoś z was wie jak to będzie ze zbawieniem świadków jehowych?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 30 mar 2022, 8:49 A czemu miałoby się z nim źle pracować? Ja mam szwagierkę ŚJ i też się lubimy. Tyle że niestety w sprawach wiary...
Choć Ona trochę zwątpiła. Jakieś 35 lat temu przerwała na ostatnim roku studia (bo już nie warto, przecież zaraz Paruzja...), ale kilka lat temu wznowiła i skończyła...
Otóż to.
Wszystkich ludzi należy kochać i szanować, natomiast nie musimy ich lubić i podzielać poglądów, również religijnych.

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
esperanza pisze: 30 mar 2022, 10:31 Ja osobiście przyjaźnię się z świadkową jehowy od kilku lat. Dzięki temu wiele się dowiedziałam o organizacji, a ona usłyszała o Kościele katolickim z innego źródła niż ich zebrania. Prowadziłyśmy wiele dyskusji i o dziwo nie pokłóciłyśmy się, opowiedziałam jej tyle rzeczy, że miałam wrażenie że będzie zmuszona zerwać ze mną kontakt. Przez wiele miesięcy nie mogłam przeżyć tego, że taka organizacja w ogóle istnieje, było mi żal tych ludzi, chodziłam od księdza do księdza I pytałam się co się z nimi stanie. Nie uzyskałam satysfakcjonującej odpowiedzi... pozostała mi modlitwa. Zabawne jest to, że przyjaciółka tez się zmartwiła, że nie będę mogła żyć na ziemi po Armagedonie. Zawiązyłysmy więc umowę, że ona będzie się modlić za mnie bym żyła wiecznie na ziemi, a ja modlę się by Pan Bóg mógł ją zbawić by mogła być w niebie. Może ktoś z was wie jak to będzie ze zbawieniem świadków jehowych?
Każdy będzie miał to w co wierzy. Katolik pójdzie do Nieba, świadek Jehowy będzie żył w raju na Ziemi, a ateista zostanie unicestwiony 😉
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 30 mar 2022, 15:30

Każdy będzie miał to w co wierzy. Katolik pójdzie do Nieba, świadek Jehowy będzie żył w raju na Ziemi, a ateista zostanie unicestwiony 😉
Co zatem z tymi od potwora spaghetti?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 30 mar 2022, 15:32
QVX pisze: 30 mar 2022, 15:30

Każdy będzie miał to w co wierzy. Katolik pójdzie do Nieba, świadek Jehowy będzie żył w raju na Ziemi, a ateista zostanie unicestwiony 😉
Co zatem z tymi od potwora spaghetti?
Nie wiem czy oni wierzą w życie pozagrobowe 🙂
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ich wizja Nieba jest taka. Duży wybór serników, wulkan piwny, darmowy i szybki Internet i małe kotki robiące mru mru.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, 18:43 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 30 mar 2022, 18:41 Ich wizja Nieba jest taka. Duży wybór serników, wulkan piwny, darmowy i szybki Internet i małe kotki robiące mru mru.
🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 30 mar 2022, 18:41 Ich wizja Nieba jest taka. Duży wybór serników, wulkan piwny, darmowy i szybki Internet i małe kotki robiące mru mru.
To prawie jak raj muzułmański. Serio.
Wprawdzie nie wiem jak z piwem, ale Koran obiecuje obiecuje mężczyznom, którzy zginą w walce z niewiernymi nie tylko "hurysy (niebiańskie dziewice), piękne i czyste" ale również (co zaskakujące!) "chłopców jak ukryte perły" i "młodzieńców, którzy nigdy się nie starzeją, podobnych rozsypanym perłom"

To dla mężczyzn. A co z niebem kobiet? Jak w tym kawale o Wodeckim?
Ostatnio zmieniony 31 mar 2022, 9:09 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany