Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Rozmowy ze świadkiem Jehowy

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Tobiasz
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:02
Wyznanie: świadek jehowy

Nieprzeczytany post

​Bóg powiedział do człowieka nie czyń tego a człowiek znając nakaz Boga uczynił to. Jawnie człowiek przeciwstawił się samemu Bogu. ​Bóg ostrzegał. Bóg zapowiedział, co uczyni jeżeli przeciwstawią się. ​Jawnie sprzeciwili się Bogu. Klękają przed obrazami i posągami pomimo, że Bóg zabronił to czynić pod groźbą kary.

Przykazanie Boga, Ojca, Stwórcy: ​"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. ​Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, Jestem Bogiem zazdrosnym" Księga Wyjścia 20:4,5

Ludzie na przekór Bogu uczynili posągi, obrazy i kłaniają się im. Drugie Przykazanie nie zmieniło się. Niebo nie przeminęło, ziemia nie przeminęła.

Nadeszła zaraza, zapowiedziana zapłata.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2021, 9:57 przez Tobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tobiasz
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:02
Wyznanie: świadek jehowy

Nieprzeczytany post

Wypowiedzieliście wojnę Bogu, Ojcu, Stwórcy. To, co Bóg zabronił Wam czynić, Wy dziś czynicie i dziwicie się, że zaraza niszczy Wasze ciała.
Bóg zapowiedział zarazę, zapłatę za sprzeciw, za bunt.

Jezus zabronił Wam, kogokolwiek na ziemi nazywać swoim ojcem. Dziś wielu zachęca innych by nazywali ich "Ojcami" bo taka jest tradycja ludzka. Na przekór Jezusowi. Po co ta obłuda? Czy słowa Jezusa są niezrozumiałe? Czy nie wiecie Kim Jest Ojciec o Którym naucza Jezus?


"A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić ... bożków spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić"
Objawienie Jana 9:20

Czy posągi, obrazy którym kłaniacie się potrafią same chodzić? Czy są uczynione ludzką ręką? Czy są z metalu, z kamienia, z drewna?

Jan przekazuje proroctwo:
Pozostali ludzie nie zabici przez zarazę, wojnę, głód nie odwrócili się od posągów i obrazów wykonanych ludzką ręką, które nie widzą, nie słyszą i same nie chodzą. Jan w proroctwie określa obrazy, posągi jako bożki, demony ("tak by nie wielbić demonów ani bożków spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić").

Przed nimi klękacie, im oddajecie pokłony dlatego do nich należycie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

A kto twierdzi, że katolicy kłaniają się posażkom, obrazom czy figurom?

Kłaniamy się Bogu, obrazy czy figury mają nam pomóc, ale nikt z nas nie czci figur czy obrazów. Czcimy Boga.

Nie oddajemy boskiej czci obrazom, ale postaci, którą przedstawiają. Nawet jeżeli widnieją na nich wizerunki świętych lub Matki Bożej, oddajemy za ich pośrednictwem cześć samemu Chrystusowi, który został w nich uwielbiony (KKK 1161).

https://jezuici.pl/2018/11/kult-obrazow/
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... lt-obrazow


Naprawdę tak sobie wyobrażasz obecność na forum, że zarzucasz kłamliwe pomówienia katolikom?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiaszu,,, może inaczej zacznijmy.
Jestem przekonany, że dobrze wiedziałeś co odpiszemy (że obrazy pomagają w modlitwie do Boga).

Może zatem spróbuj przekonać nas dlaczego taka interpretacja jest zła.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2021, 11:04 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej @Tobiasz, rozumiem że masz te kwestie powtarzane naookrągło w swoim zborze i że jakimś cudem uwierzyłeś, ze tak jest na tyle by przychodzić na katolickie forum o tym mówić, ale kochany nie masz racji... Żeby mieć jakąś wiedzę musiałbyś najpierw wniknąć w katolicką wiarę i na prawdę przeanalizować co z czym i dlaczego. Ślepe słuchanie starszych i strażnicy ujmuje rozumowi, który jest darem Bożym by z niego korzystać. Cieszę się, że tu jesteś.
Niech Bóg Ci pobłogosławi, żebyś otworzył oczy i zobaczył prawdę. Amen.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiaszu, nigdy nie spotkałem katolika, który kłaniałby się WIZERUNKOWI (choć wielu znam takich, którzy chwalą Boga PRZED WIZERUNKAMI).
Jeśli idzie o podejście biblijne, zapraszam: http://analizy.biz/marek1962/obrazy.pdf
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiaszu, a ja się odniosę do tej kwestii: 'nikogo nie nazywajcie ojcem'. Przecież ty nazywasz swojego ojca, ojcem. Św. Paweł nazywał się ojcem... Nie można wyrywać zdań z kontekstu i dziwnie ich interpretować. Nikogo nie nazywajcie panem, a przecież mówimy/piszemy 'Szanowny Panie' itd.

Biblię należy interpretować całościowo, a nie wybiórczo, bo potem wychodzą takie kwiatki, jakieś nasadził.
Tobiasz_
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2022, 12:47
Wyznanie: świadek jehowy
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 11 lip 2021, 13:00
Magnolia pisze: 11 lip 2021, 12:16 Dziękuje Marku za zaufanie.
Abi, Mamy kilkuletnie doświadczenia w życiu forumowym, wiele razy traciliśmy energię i czas na dyskusje pozbawione jakiejkolwiek nadziei na porozumienie.
Po to założyliśmy nowe forum aby szanować swój i cudzy czas i rozmawiać z tymi którzy naprawdę coś wyciągną z rozmowy.
Rozmowa z kimś nastawionym do katolików negatywnie, nieposzukującym prawdy, czy po prostu zamkniętym na cokolwiek- nie przynosi korzyści nikomu.
Ja to wszystko rozumiem, ale moim zdaniem to i tak trochę za szybko. Ile ten człowiek był na forum? 3h? Po za tym zostały poruszone bardzo ważne kwestie dla katolików, którzy na codzień są nagabywani przez świadków jehowy, a którzy nie mają wiedzy by im odpowiedzieć na między innymi takie zarzuty jakie się tutaj pojawiły. Wielka szkoda więc bo dużo lepiej dla forum byłoby dopuścić Tobiasza do głosu i odpowiadać mu zgodnie z naszą wiarą tak aby w jednym miejscu odeprzeć te zarzuty i tak aby każdy kto przeczyta rozmowę wiedział co i jak i nie łapał się na ichniejsze zagrywki np. z usuniętym przykazaniem itp. Nasze argumenty pewnie by go nie przekonały, ale blokując go na forum tylko utwierdziliscie go w przekonaniu o katolikach którzy błądzą, boją się prawdy i zamykają drzwi przed nosem bo nie mają argumentów.
To jest tylko moje zdanie, bo fakt że tak jest na pewno łatwiej.....
Śmiało, napisz dlaczego w katechizmie nie ma jednego z dziesięciu Przykazań BOGA. Napisz i uzasadnij dlaczego człowiek usunął SŁOWA BOGA.

Jezus naucza " Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni".

Niebo nie przeminęło, ziemia nie przeminęła a człowiek nie bojąc się BOGA usunął "joty i kreski" by móc czynić to co BÓG ZABRONIŁ człowiekowi czynić.


Człowiek wypowiedział Bogu wojnę, mówicie: wolno czynić posągi i obrazy i klękać przed nimi. A Bóg Mówi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu ... Nie będziesz oddawał im pokłonu ..."

Wiem co mi napiszesz zanim to uczynisz, powiesz w swoim sercu: mamy wolną wole, BÓG nie będzie nam MÓWIŁ co my mamy czynić.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może tak po jednym zagadnieniu, nie wszystko naraz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Tobiasz_ Tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie:

Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 13:27 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Tobiasz_
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2022, 12:47
Wyznanie: świadek jehowy
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 10 lip 2021, 12:41
Tobiasz pisze: 10 lip 2021, 10:29 Tylko Bóg odpuszcza grzechy za sprawą Łaski.
Owszem. Ale za pośrednictwem ludzi:
J 20:22-23 BT5 "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Nie rozumiesz tego co Jest napisane, bo pomimo, że masz oczy nie widzisz:
"Po tych słowach (z WOLI OJCA) tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie DUCHA (OJCA) Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane"

DUCH OJCA KTÓRY JEST w nich POWIE im komu mają odpuścić grzechy a komu grzechy mają zatrzymać.

Nie udowadniaj mi, że nie wierzysz w słowa Jezusa "BÓG JEST DUCHEM" bo wiem o tym zanim tu przyszedłem. Nie udowadniaj mi, że ​dla Was Istnieje inny "Duch Święty" a "BÓG KTÓRY JEST DUCHEM" według Was nie jest Święty.

A jeśli nawet będę Sądził (świat), to SĄD mój Jest Prawdziwy, ponieważ ja nie jestem sam, lecz ja i TEN, KTÓRY mnie POSŁAŁ (OJCIEC JEST we mnie, TEN KTÓRY ZSTĄPIŁ na mnie z nieba w postaci "jakby gołębicy").

​"ja sam z siebie nic czynić nie mogę" a co powiedzieli ci którzy na pokaz ufają Jezusowi? Powiedzieli: kłamiesz, że nie możesz nic z siebie czynić, kłamiesz, że swoimi ustami wypowiadasz SŁOWA TEGO KTÓRY ciebie POSŁAŁ, kłamiesz, że zasiądziesz w niebie po Prawicy Najwyższego.

@Tobiasz_ wolno CI pisać tylko w tym wątku, jeśli w ogóle chcesz dyskutować, bo jeśli chcesz nas tylko pouczać to pożegnamy się szybko, bo to narusza regulamin. Szanuj nasze uczucia religijne, nie pouczaj nas, tylko rozmawiaj merytorycznie - na argumenty. Magnolia
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiasz, czy szykujesz się na koniec świata? Słyszałem, że świadkowie Jehowe właśnie teraz to robią z powodu obecnej wojny Rosji z Ukrainą. Czy to prawda?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiasz_ pisze: 12 mar 2022, 13:38
Marek Piotrowski pisze: 10 lip 2021, 12:41
Tobiasz pisze: 10 lip 2021, 10:29 Tylko Bóg odpuszcza grzechy za sprawą Łaski.
Owszem. Ale za pośrednictwem ludzi:
J 20:22-23 BT5 "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Nie rozumiesz tego co Jest napisane, bo pomimo, że masz oczy nie widzisz:
Daruj sobie takie wstawki. Nie wnoszą nic do rozmowy, jedynie ją antagonizują, a na mnie i tak nie działają.
"Po tych słowach (z WOLI OJCA) tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie DUCHA (OJCA) Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane"
Po pierwsze: Nie ma w tekście Pisma tego, co dopisałeś w nawiasie. Zatem Twoje twierdzenie nie ma podstaw.
Po drugie: nawet gdyby było tak, jak dopisałeś, niczego to nie zmienia w kwestii tego, że Bóg odpuszcza grzechy za pośrednictwem ludzi.
DUCH OJCA KTÓRY JEST w nich POWIE im komu mają odpuścić grzechy a komu grzechy mają zatrzymać.
Owszem, Duch Święty działa w spowiedniku.
Nie udowadniaj mi, że nie wierzysz w słowa Jezusa "BÓG JEST DUCHEM" bo wiem o tym zanim tu przyszedłem.

Niby skąd takie mniemanie? Oczywiście, że Bóg jest Duchem.
Ja rozumiem, że łatwiej Ci przychodzi dyskutować z twierdzeniami, które mi przypiszesz, niż z tym co faktycznie piszę, ale czy to na pewno z Twojej strony uczciwy sposób "dyskusji"? ;)
Nie udowadniaj mi, że ​dla Was Istnieje inny "Duch Święty" a "BÓG KTÓRY JEST DUCHEM" według Was nie jest Święty.
Jak wyżej. Skąd Ty takie bzdury bierzesz? Kto twierdzi, że Bóg nie jest święty?
A jeśli nawet będę Sądził (świat), to SĄD mój Jest Prawdziwy, ponieważ ja nie jestem sam, lecz ja i TEN, KTÓRY mnie POSŁAŁ (OJCIEC JEST we mnie, TEN KTÓRY ZSTĄPIŁ na mnie z nieba w postaci "jakby gołębicy").
A to w nawiasie, to skąd?
Bo na pewno nie z Pisma Świętego.
​"ja sam z siebie nic czynić nie mogę" a co powiedzieli ci którzy na pokaz ufają Jezusowi? Powiedzieli: kłamiesz, że nie możesz nic z siebie czynić, kłamiesz, że swoimi ustami wypowiadasz SŁOWA TEGO KTÓRY ciebie POSŁAŁ, kłamiesz, że zasiądziesz w niebie po Prawicy Najwyższego.
Na Twoim miejscu nie fałszowałbym Biblii - Bóg tego nie lubi. - takiej odpowiedzi w Piśmie NIE MA.
Co więcej, w ogóle Pismo nie mówi nic na temat tego, co mówili (i czy cokolwiek mówili...) Jego rozmówcy.
Jezus zaś zarzuca im coś ZUPEŁNIE innego:
"Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?"/J 5,44/

=============================================================
PROPOZYCJA DLA MODERACJI
=============================================================
Jest bardzo przykre (i trochę bezsensowne) dyskutować z kimś, kto zupełnie bezpodstawnie przypisuje swoim rozmówcom jakieś bzdurne twierdzenia oraz który twierdzi, że Pismo mówi to, czego nie mówi.
W związku z tymi dwoma "metodami dyskusyjnymi" Tobiasza, proponuję uzależnić publikowanie Jego postów od spełnienia dwu warunków:
  1. Po pierwsze, jeżeli przypisuje komuś jakieś twierdzenie, ma zacytować wypowiedź owego kogoś, w której takowe stwierdzenie się znajduje.
  2. Po drugie, jeśli twierdzi, że coś jest w Piśmie, ma zacytować ten fragment Pisma wraz z namiarami
Myślę, że w świetle zachowania Tobiasz tutaj, nie są to wymagania wygórowane.
Oczywiście, że dotyczą one wszystkich dyskutantów (tyle, że wszyscy inni, prócz Tobiasza, już się do nich stosują).
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 15:02 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Tobiasz_ prosze cytować wypowiedzi forumowicza do której się odnosisz i proszę cytować Biblię dosłownie dodając sigle i przekład z którego korzystasz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Tobiasz_
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2022, 12:47
Wyznanie: świadek jehowy
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 lip 2021, 10:28 A kto twierdzi, że katolicy kłaniają się posażkom, obrazom czy figurom?

Kłaniamy się Bogu, obrazy czy figury mają nam pomóc, ale nikt z nas nie czci figur czy obrazów. Czcimy Boga.

Nie oddajemy boskiej czci obrazom, ale postaci, którą przedstawiają. Nawet jeżeli widnieją na nich wizerunki świętych lub Matki Bożej, oddajemy za ich pośrednictwem cześć samemu Chrystusowi, który został w nich uwielbiony (KKK 1161).

https://jezuici.pl/2018/11/kult-obrazow/
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... lt-obrazow


Naprawdę tak sobie wyobrażasz obecność na forum, że zarzucasz kłamliwe pomówienia katolikom?

Obrażają Ciebie dowody Waszych czynów?


Obrazek


Mówisz: "nikt z nas nie czci figur czy obrazów" to dlaczego przed nimi chylicie swoje czoła?


Obrazek

Czyny Wasze nie obrażają BOGA?

Obrazek

Napisałeś: wolno czynić posągi i obrazy i klękać przed nimi. A Bóg Mówi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu ... Nie będziesz oddawał im pokłonu ..."

Zaraza obraża Twoje uczucia religijne? BÓG KTÓRY ZESŁAŁ zarazę obraża Twoje uczucia religijne?

Nadchodząca, z WOLI BOGA, Wojna również obrazi Twoje uczucia religijne?

Zapomniałeś, że jesteś tylko garścią prochu?

Dodano po 12 minutach 31 sekundach:
Dominik pisze: 12 mar 2022, 14:51 Tobiasz, czy szykujesz się na koniec świata? Słyszałem, że świadkowie Jehowe właśnie teraz to robią z powodu obecnej wojny Rosji z Ukrainą. Czy to prawda?
Nie należę do "strażnicy", Jestem świadkiem BOGA, drugim ŚWIADKIEM JEST sam BÓG, OJCIEC, STWÓRCA KTREGO wy nie znacie. Do osądzenia, zgodnie z Prawem danym przez BOGA, potrzebnych jest dwóch lub więcej świadków. BÓG Wypełnia swoje PRAWO.

"strażnica" zaprzeczyła, że Jezus (Mesjasz) jest synem BOGA, zaprzeczyli, że BÓG zamieszkał w świątyniach nie uczynionych ludzką ręką. Nie do mnie wiec jest Twoje pytanie.

@Tobiasz_ prosze cytować wypowiedzi forumowicza do której się odnosisz i proszę cytować Biblię dosłownie dodając sigle i przekład z którego korzystasz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Tobiasz_ Czy obejrzałeś film z mojej odpowiedzi, który odpowiada na Twoje pytanie?

A tu odnośnie spowiedzi:

https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... o-bogu/amp
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tobiasz_ pisze: 12 mar 2022, 15:27 Obrażają Ciebie dowody Waszych czynów?
Jakie "dowody"? Osoby na zdjęciach robią dokładnie to, co napisała Magnolia:
Magnolia pisze:Kłaniamy się Bogu, obrazy czy figury mają nam pomóc, ale nikt z nas nie czci figur czy obrazów. Czcimy Boga.
Tobiasz pisze:Mówisz: "nikt z nas nie czci figur czy obrazów" to dlaczego przed nimi chylicie swoje czoła?
Nie przed nimi, a przed Bogiem, do którego się przed nimi modlimy.

Gdyby w podobny sposób jak Ty usiłujesz nam insynuować popatrzyć na praktyki mojego Dziadka po śmierci mojej Babci, można by dojść do podobnych wniosków: babci zdjęcie na stało na honorowym miejscu na półce, w otoczeniu kwiatów ; Dziadek darzył je olbrzymim pietyzmem i niekiedy nawet z nim rozmawiał. Przedmioty pozostałe po Babci dotykał delikatnie z wyraźną czcią...
A jednak nikt nie oskarżał Dziadka że czci fotografię i obdarza miłością wizerunek zamiast Babci.

Podobnie jest z ludźmi na tych zdjęciach - nikomu z nich do głowy nie przyjdzie uważać ów obraz za Boga. Nikomu z nich też nie wpadłoby do głowy schylić głowy przed obrazem, gdyby nie jego związek z rzeczywistością przedstawianą : obraz nie jest dla nich „samodzielnym” obiektem kultu, podobnie jak fotografia mojej babci nie była „samodzielna” dla mojego Dziadka - gdyby nie jej związek z babcią Dziadek nawet nie próbowałby jej stawiać na biblioteczce.
Napisałeś: wolno czynić posągi i obrazy i klękać przed nimi. A Bóg Mówi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu"
To fatalnie zgrzeszyłeś. Zakładam, że masz dowód osobisty ze zdjęciem....
... Nie będziesz oddawał im pokłonu ..."
To świetnie. Bo nikt z nas nie oddaje pokłonu wizerunkom.
Mam do Ciebie pytanie: Jak w Biblii jest uzasadniony zakaz starotestamentowy, który przytoczyłeś? Wiesz?

Aha: prosiłem, żebyś podawał pełne cytaty biblijne z siglami.
Dla ewentualnych czytających, którzy zechcieliby zapoznać się głębiej z tym nakazem starotestamentowym, czego dotyczył i dlaczego został wydany: zapraszam http://analizy.biz/marek1962/obrazy.pdf
Zaraza obraża Twoje uczucia religijne? BÓG KTÓRY ZESŁAŁ zarazę obraża Twoje uczucia religijne?
I znowu jakieś tezy. Może cytat, gdzie napisałem, jakoby zaraza obrażała moje uczucia religijne?
Nadchodząca, z WOLI BOGA, Wojna również obrazi Twoje uczucia religijne?
A skąd wiesz, że z woli Boga? I gdzie twierdziłem, że obraża moje uczucia religijne?
Zapomniałeś, że jesteś tylko garścią prochu?
Jak my wszyscy. Nie zapomniałem. Ale co to ma niby do tematu naszej rozmowy?

Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie @Dominika.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 15:53 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Tobiasz_
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2022, 12:47
Wyznanie: świadek jehowy
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 12 mar 2022, 15:52
Tobiasz_ pisze: 12 mar 2022, 15:27 Obrażają Ciebie dowody Waszych czynów?
Jakie "dowody"? Osoby na zdjęciach robią dokładnie to, co napisała Magnolia:
Magnolia pisze:Kłaniamy się Bogu, obrazy czy figury mają nam pomóc, ale nikt z nas nie czci figur czy obrazów. Czcimy Boga.
Tobiasz pisze:Mówisz: "nikt z nas nie czci figur czy obrazów" to dlaczego przed nimi chylicie swoje czoła?
Nie przed nimi, a przed Bogiem, do którego się przed nimi modlimy.

Gdyby w podobny sposób jak Ty usiłujesz nam insynuować popatrzyć na praktyki mojego Dziadka po śmierci mojej Babci, można by dojść do podobnych wniosków: babci zdjęcie na stało na honorowym miejscu na półce, w otoczeniu kwiatów ; Dziadek darzył je olbrzymim pietyzmem i niekiedy nawet z nim rozmawiał. Przedmioty pozostałe po Babci dotykał delikatnie z wyraźną czcią...
A jednak nikt nie oskarżał Dziadka że czci fotografię i obdarza miłością wizerunek zamiast Babci.

Podobnie jest z ludźmi na tych zdjęciach - nikomu z nich do głowy nie przyjdzie uważać ów obraz za Boga. Nikomu z nich też nie wpadłoby do głowy schylić głowy przed obrazem, gdyby nie jego związek z rzeczywistością przedstawianą : obraz nie jest dla nich „samodzielnym” obiektem kultu, podobnie jak fotografia mojej babci nie była „samodzielna” dla mojego Dziadka - gdyby nie jej związek z babcią Dziadek nawet nie próbowałby jej stawiać na biblioteczce.
Napisałeś: wolno czynić posągi i obrazy i klękać przed nimi. A Bóg Mówi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu"
To fatalnie zgrzeszyłeś. Zakładam, że masz dowód osobisty ze zdjęciem....
... Nie będziesz oddawał im pokłonu ..."
To świetnie. Bo nikt z nas nie oddaje pokłonu wizerunkom.
Mam do Ciebie pytanie: Jak w Biblii jest uzasadniony zakaz starotestamentowy, który przytoczyłeś? Wiesz?

Aha: prosiłem, żebyś podawał pełne cytaty biblijne z siglami.
Dla ewentualnych czytających, którzy zechcieliby zapoznać się głębiej z tym nakazem starotestamentowym, czego dotyczył i dlaczego został wydany: zapraszam http://analizy.biz/marek1962/obrazy.pdf
Zaraza obraża Twoje uczucia religijne? BÓG KTÓRY ZESŁAŁ zarazę obraża Twoje uczucia religijne?
I znowu jakieś tezy. Może cytat, gdzie napisałem, jakoby zaraza obrażała moje uczucia religijne?
Nadchodząca, z WOLI BOGA, Wojna również obrazi Twoje uczucia religijne?
A skąd wiesz, że z woli Boga? I gdzie twierdziłem, że obraża moje uczucia religijne?
Zapomniałeś, że jesteś tylko garścią prochu?
Jak my wszyscy. Nie zapomniałem. Ale co to ma niby do tematu naszej rozmowy?

Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie @Dominika.
To że nie możesz znieść Przykazania BOGA nie dziwi mnie. Pragniesz mieć wolną wolę. "kościół" naucza wolno czynić posągi i obrazy i klękać przed nimi. A Bóg Mówi: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu ... Nie będziesz oddawał im pokłonu ..." stąd już wiesz dlaczego nie znajdziesz tego Przykazania BOGA w swoim katechizmie. Przypadek? Można ukryć przykazanie BOGA bez konsekwencji? BÓG nie ZAUWAŻY? OHYDA Usuwając Przykazanie Boga wypowiedzieliście BOGU jawną wojnę. BÓG JEST Cierpliwy i długo ZNOSIŁ bunt naczyń zasługujących na GNIEW. Zaraza, nadchodząco wojna, susza, ... początek nieszczęść lepiej przedłoży ludziom to co uczynili. Nie będą już dyskutować z BOGIEM.

Udajesz, że nie wiesz co to znaczy ​"żadnej rzeźby". ​"żadnej rzeźby" oznacza ani jednej rzeźby przed którą klękacie.

​"ani żadnego" oznacza ani jednego obrazu przed którym klękacie.

BÓG mówi o klękaniu przed dziełem rąk ludzkich. Twoje tłumaczenia czym są dla Ciebie, dla Was obrazy, posągi nie mają żadnego znaczenia bo BÓG MÓWI nie wolno Wam przed nimi klękać a zdjęcia jawnie dowodzą, że przed nimi (obrazami, posągami) klękacie. Kogo pragniesz oszukać? BOGA?
BÓG MÓWI nie wolno tego czynić a Ty, Wy mówicie na przekór BOGU wolno to czynić i nakłaniacie innych by to czyniono. By klękano przed działem rąk ludzkich. Nie masz usprawiedliwienia bo nie mi się przeciwstawiłeś ale BOGU, OJCU, STWÓRY,

@Tobiasz_ prosze cytować wypowiedzi forumowicza do której się odnosisz i proszę cytować Biblię dosłownie dodając sigle i przekład z którego korzystasz. Ostatnie upomnienie, następne będą ostrzeżenia

Dodano po 18 minutach 20 sekundach:
esperanza pisze: 12 mar 2022, 15:41 @Tobiasz_ Czy obejrzałeś film z mojej odpowiedzi, który odpowiada na Twoje pytanie?

A tu odnośnie spowiedzi:

https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... o-bogu/amp
Tak, to Wasze nauki a tutaj JEST nakaz którego nie wypełniłaś i zrobisz wszystko by podważyć nakaz syna BOGA, bo tak kochasz Jezusa. Nakaz Jezusa jest taki, czy Wam się to podoba czy nie:
"Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, Który Jesteś w niebie ..." jednak ludzie zbuntowali się wobec nakazu Mesjasza. Powiedzieli, że nie będą modlić się tylko do Ojca jak nakazał im to czynić Jezus (który modli się tylko do OJCA) ale będą modlić się pośredników przed którymi wyznają swoje grzechy. Bo człowiek powiedział w swej wielkiej pysze, że może odpuszczać grzechy, nieposłuszeństwo wobec BOGA. Od kiedy to słudzy Króla dają Łaskę którą może dać tylko KRÓL? Od kiedy to człowiek, ma się za Boga na ziemi, że mówi, iż może odpuszczać grzechy? Jezus odpuszcza grzechy w IMIENU TEGO KTÓRY go POSŁAŁ. Jezus czyni WOLĘ OJCA bo to OJCU upodobało się komuś odpuścić grzechy. Nie musisz kłamać, że Jezus czyni swoją wolę, że dla Ciebie Jezus kłamie, że jego POKARMEM JEST czynić WOLĘ OJCA.

Wy odpuszczacie grzechy w swoim imieniu. BOGA, OJCA, STWÓRCY nie znacie. Jawnie Przeciwstaliwiście się nakazawi BOGA by nie czynić posągów i obrazów i nie klękać przed nimi. Odwróciliście się od OJCA, na ziemi nazywacie ludzi swoimi ojcami duchowymi, na swoje świadectwo. Pomimo, że Jezus zabronił Wam kogokolwiek na ziemi nazywać swoim OJCEM. Jak sami widzicie, Jezus może sobie w Ewangeliach nakazywać bo Wy i tak wiecie lepiej od samego syna BOGA.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Serio? Już zdążyłeś przeczytać i oglądnąć wskazane Ci materiały?
Nie chcesz czytać? To dlaczego mielibyśmy czytać to, co sam piszesz?

Tobiaszu, nawet nie chce mi się komentować tego steku głupstw i pomówień, wygłaszanych w tonie niebotycznej pychy, jaki zaprezentowałeś.
Mnóstwo słów, mnóstwo wyrazów niechęci, mnóstwo przeinaczeń, brak spójnej argumentacji.
Za to pełne przekonanie o racji tego, co usłyszałeś w zborze - taką samą pewność mieli "świadkowie", którzy straszyli mnie (jako chłopca) końcem świata w roku 1976. I zapewne podobną do tej, jakie mieli w kilkunastu czy więcej przepowiedniach podobnego typu wczesniej...

Jak mam na przykład dyskutować z Tobą, skoro piszesz, zarzucając adwersarza słowotokiem zarzutów:
Bo człowiek powiedział w swej wielkiej pysze, że może odpuszczać grzechy
wprost zaprzeczając Jezusowi, który powiedział:
J 20:22-23 "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."

Jak mam dyskutować z Tobą, skoro rozmawiamy na jeden temat, a Ty przeskakujesz na inny?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 16:59 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Dziwny gość jak dla mnie i nie ma sensu z kimś takim dyskutować. Mąci woda zwykła.

Ps. Wyśpij się chłopie i przejdź na spacer.
ODPOWIEDZ