Życie pełne zwątpień..

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka i jak sobie poradziłaś z tą pokutą?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

na razie pracuję, kończę po 21 także zobaczę, może wyjdę z kimś i podejdziemy. jak nie to faktycznie @Magnolia czy przelanie jakiejś kwoty będzie spełnieniem pokuty?

@Aloes po prostu przelanie pieniędzy wiele wysiłku nas nie kosztuje. a ja chciałam dobrze, chciałam przekroczyć bariery.. cokolwiek. Ew. kupię coś i dostarczę do fundacji która zamuje się pomocą dla bezdomnych, czasem sama tam chodzę i się udzielam.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1390
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1210
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka przełamać bariery.. piękna sprawa.. koniecznie to zrób! To cudownie, że wybrałaś taką opcję, popatrz mu w oczy, zobacz w nich Pana Jezusa. Powodzenia !
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 04 lip 2022, 20:09 na razie pracuję, kończę po 21 także zobaczę, może wyjdę z kimś i podejdziemy. jak nie to faktycznie @Magnolia czy przelanie jakiejś kwoty będzie spełnieniem pokuty?

@Aloes po prostu przelanie pieniędzy wiele wysiłku nas nie kosztuje. a ja chciałam dobrze, chciałam przekroczyć bariery.. cokolwiek. Ew. kupię coś i dostarczę do fundacji która zamuje się pomocą dla bezdomnych, czasem sama tam chodzę i się udzielam.
Takie osoby często szczególnie zimą mogą potrzebować odzieży/butów. Może poprostu kup i zostaw obok tego człowieka bez pytania, skoro się boisz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja jednak namawiam do konkretnego czynu. Tak sobie wymyśliłaś to to zrób. Poproś Boga o pomoc i prowadzenie. Bezdomnych jest wielu w dużych miastach. Na pewno znajdziesz potrzebującego.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

skontaktowałam się z dziewczyną, która prężnie działa w fundacji. Opisałam jej sytuacje, dziś po południu ma mi dać znać. Może uda się kogoś od nich wysłać, ja do nich dołączę.. wczoraj bałam się podejść do tego Pana bo wracałam sama przed 22 a jak szlam koło niego, mówił coś do siebie i gestykulował rękami.. to nie jest takie proste jak się wydaje..

@Magnolia ksiądz mi powiedział, żebym wykonała uczynek miłosierdzia "na dniach" bądź "w najbliższych dniach"
jutro minie tydzień od spowiedzi :( co jeśli to trochę dłużej potrwa? czy wtedy ten uczynek będzie wazny i pokuta odprawiona?
Skaza

Nieprzeczytany post

Oczywiście @Niezapominajka , będzie ważny i pokuta będzie odprawiona moim zdaniem. Starasz się, działasz i uda się a to się liczy bardziej dla Pana Boga niż konkret ujętych słownie kilku dni. Świetnie sobie radzisz i będzie dobrze. Daj koniecznie znać jak poszło.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

dzień dobry wszystkim.

jest mi przykro.. wczoraj nie spotkałam tego Pana w miejscu gdzie zawsze przesiaduje, a ta dziewczyna powiedziała, że nie wie czy będzie w stanie ktokolwiek do niego podjechać w tym tyg. może dopiero w przyszłym..

teraz już sama nie wiem co robić :( :(
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

To chyba nie jest jedyny bezdomny w Krakowie? prawda?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Jedyny zapewne nie, ale mniemam, że akurat w najbliższej okolicy zamieszkania kojarzy się właśnie ten Pan głównie Niezapominajce.
Nie martw się, może inna okazja się nadarzy a jak nie to zawsze w zanadrzu jest opcja z jakimś rodzajem wsparcia hospicjum.
Starasz się próbujesz to się liczy.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia zatem co powinnam zrobić? Dziwnym trafem w drodze do pracy jest to jedyna bezdomna osoba która mijam. mam się wybrać w poszukiwaniu osób? Twoje słowa nie są w żaden sposób pomocne w tej sprawie, powiedziałabym ze troszkę sobie ze mnie kpisz. A to akurat jest przykre.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie kpię, tylko uświadamiam, że w dużym mieście to nie problem znaleźć bezdomnego. Są domy dla nich, noclegownie, na rynku na pewno się będą kręcili... można do noclegowni zadzwonić i zapytać czego im trzeba najpilniej. może np coś z medycznych rzeczy, plastry, bandaże, leki bez recepty, po prostu dowiedz się i nie ustawaj w wysiłku.
Jezus po pierwszym upadku (dla ciebie to fakt że nie było osoby którą chciałaś spotkać) podniósł się i szedł dalej... po drugim upadku tez się podniósł... i szedł dalej aż wypełnił Wolę Ojca ( w twoim przypadku pokutę).
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ