Dawid Mysior, YouTuber

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1882
Podziękowano: 2111
Nieprzeczytany post

Jako Autora tego artykułu zapraszam do opublikowania tu swojej aktualizacji, czyli choćby fragmentu Twoich wniosków, abyśmy mogli o nich tu poczytać.
W każdym położeniu dziękujcie 1 Tes 5, 18

Tags:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 161
Podziękowano: 83
Nieprzeczytany post

Od 16 marca nikt nic już nie napisał o Dawidzie... Czy może ktoś coś by miał jeszcze do dodania?
Mnie zdumiewa jego zamiłowanie do tzw. tradycyjnej mszy (po łacinie itd.)...

Ktoś wyżej wspomniał, że Dawid nie znosi krytyki; to fakt (pewnie jego lista zbanowanych komentatorów pęka w szwach), a też faktem jest, że tylko katolików tam toleruje (to Forum go "wyprzedza" - i dobrze!).
Wiem o tym, bo po napisaniu grzecznego komentarza, ale lekko się z czymś niezgadzającego i pytającego o coś, zostałem zapytany przez Dawida, czy jestem protestantem? Odparłem, że tak ogólnie to tak - na co spotkała mnie blokada/ban na jego kanale; ot takie "miłe" było jego "powitanie"... ;)

Ten artykuł z linku powyżej, czyli: https://muzykadladuszy.pl/dawid-mysior- ... e-kosciol/
bardzo ciekawy; szczególnie wątek zbieranych funduszy jest frapujący: na co one idą?! [na pewno coś jeszcze zostaje, gdy dar na mszę za darczyńców jest złożony u księdza; bo Dawid co jakiś czas w intencji darczyńców zamawia mszę - zapewne po łacinie].
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Podziękował/a: 103
Podziękowano: 367

Nieprzeczytany post

Gość zarabia na YouTube jak masa innych blogerów, kręcących o bzdetach. Więc kasa idzie na jego życie i potrzeby. Co w tym złego?
To że kogoś boli że inni komuś wpłacają własne pieniądze, jest bardzo głupie i może świadczyć o jakiejś zazdrości.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 161
Podziękowano: 83
Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 11 sie 2022, 7:47 Gość zarabia na YouTube jak masa innych blogerów, kręcących o bzdetach.
Tym bardziej dziwię się ludziom (do tego wierzącym), że na "bzdety" wydają kasę... Jest tyle lepszych/pożyteczniejszych miejsc, gdzie można coś z kieszeni/konta dać (np. odpowiadając na apele o ratowanie życia/zdrowia); ale czy jak się wyda "na bzdety", to jeszcze będzie możliwość i chęć wydać np. na w/w cele?... Hmmm... #-o
Ale niech każdy sam tym kieruje, jak tym, co ma, gospodaruje... (najwyżej Bóg go z tego rozliczy; my nie za bardzo powinniśmy tu orzekać o tym, aczkolwiek np. zdziwienie wyrazić można, prawda? Co też czynię niniejszym).
Ostatnio zmieniony 11 sie 2022, 8:31 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Albertus
Podziękował/a: 10
Podziękowano: 23
Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 11 sie 2022, 8:29
Aloes pisze: 11 sie 2022, 7:47 Gość zarabia na YouTube jak masa innych blogerów, kręcących o bzdetach.
Tym bardziej dziwię się ludziom (do tego wierzącym), że na "bzdety" wydają kasę... Jest tyle lepszych/pożyteczniejszych miejsc, gdzie można coś z kieszeni/konta dać (np. odpowiadając na apele o ratowanie życia/zdrowia); ale czy jak się wyda "na bzdety", to jeszcze będzie możliwość i chęć wydać np. na w/w cele?... Hmmm... #-o
Ale niech każdy sam tym kieruje, jak tym, co ma, gospodaruje... (najwyżej Bóg go z tego rozliczy; my nie za bardzo powinniśmy tu orzekać o tym, aczkolwiek np. zdziwienie wyrazić można, prawda? Co też czynię niniejszym).
Są różne dziwne rzeczy na tym świecie. Mnie na przykład dziwi że ludzie wierzą w nauczanie ADS.

A z Dawidem Mysiorem nie zgadzam się w wielu kwestiach ale trudno nazwać rzeczy o których mówi - "bzdetami"
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, 23:03 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Nieprzeczytany post

Kochani, dla porównania z kanałem Dawida Mysiora i jego retoryką, chciałabym wam pokazać kanał Pani Moniki Białkowskiej, dziennikarki i dr teologii fundamentalnej: https://www.youtube.com/user/mikrohistoria/videos

Każdy jej film jest przygotowany, komentuje wydarzenia z życia Kościoła na świecie i w Polsce.
Jest to kanał pozytywny, słucha się prowadzącej przyjemnie i często komentuje sprawy poważne i skomplikowane tak prosto i jasno, że każdy pewnie zrozumie. Przy tym te rozmowy teologiczne są prawdziwą gratką apologetyczną, bo Pani dzieli się swoją wiarą co do słuszności której jest całkowicie przekonana!

Bardzo gorąco polecam!
Awatar użytkownika
Magnolia
Nieprzeczytany post

Bibliotekarz pisze: 04 gru 2022, 17:39
Porównywarka się już przydała. Tutaj:
Zostawiłem komentarz od siebie.
I tu pojawia się moja prośba: może co do ostatniej sprawki wypowie się ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Z tego, co wiem słowa w nawiasach (nieobecne w wielu przekładach) są dodane już w przekładzie a w tym konkretnym przypadku najbardziej prawdopodobnie z powodów kulturowych. Ale mogę się mylić - więc poprawcie mnie, proszę.

I dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie :)
Przyznam, że nie miałam świadomości, że przekłady aż tak się różnią, żeby nawet jakieś konkretne słowa Jezusa zostały pominięte.
Po raz pierwszy muszę się zgodzić z Dawidem, że manipulowanie przy słowach Jezusa to skandal, ale nie znamy kontekstu, okoliczności i intencji tłumacza. Poza tym Biblia powinna mieć Imprimatur, czyli władze kościelne wydają zgodę na publikacje danego tłumaczenia.
Mamy wątek o kanale Dawida, więc odpowiadam tu.
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 4
Nieprzeczytany post

Ale czy to faktycznie słowa te zostały usunięte? Moim zdaniem to mało prawdopodobne. A styl pisania wspomnianego cytatu sugeruje raczej ich dodanie(?)
Awatar użytkownika
Magnolia
Nieprzeczytany post

Może w takim razie podasz minuty filmu do których się odnosisz. Bo ja mówię o słowie "post", którego nie ma w niektórych przekładach anglojęzycznych, a pozostało, ze złe duchy wypędza się modlitwą, a nie "postem i modlitwą" jak my znamy.
Nie trawię Dawida, więc ciężko mi się zmusić do całego filmu.
ODPOWIEDZ