Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Dawid Mysior, YouTuber

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dawid robi to co może. Ujawnia i nagłaśnia różne sprawy a od rozwiązywania problemów w Kościele są raczej władze kościelne.
Może w niektórych mediach katolickich pisze się o tym, ale niektóre wolą milczeć.
To co mogę zrobić to tylko i aż się modlić i zachęcać do tego innych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 05 lut 2022, 16:32 Dawid robi to co może. Ujawnia i nagłaśnia różne sprawy a od rozwiązywania problemów w Kościele są raczej władze kościelne.
Może w niektórych mediach katolickich pisze się o tym, ale niektóre wolą milczeć.
To co mogę zrobić to tylko i aż się modlić i zachęcać do tego innych.
Ale robiąc filmy na Yt nie trafia do biskupów tylko do wiernych, więc chyba nie ten target.

Do modlitwy sam z siebie nie zachęcałeś...

Po miniaturkach filmów widzę ze dość często komentuje O. Recława, jezuitę, jeśli chce na niego wpłynąć to ile razy napisał do Recława z napomnieniem, ile listów wysłał do prowincjała jezuitów?

Jak mi się coś nie podoba u jezuitów w Łodzi... a się to powtarza, to napisałam do nich maila, do proboszcza, czyli O. Recława, a nawet rozmawiałam o tym z prowincjałem. To uważam za podejmowanie działań, aby było lepiej w Kościele a nie robienie filmiku na YT, bo najnormalniej w świecie prowincjał nie ma czasu na oglądanie wszystkich transmisji mszy św podlegających mu jezuitów. Jeśli ktoś widzi problem to należy to zgłosić do odpowiedniej kurii. To jest nasz realny wpływ na rzeczywistość.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że pisał do biskupów.
Nie znam sprawy z o. Recławem, nie widziałem tych filmików.
Zgadzam się, że takie problemy należy zgłaszać do kurii.
Nie jestem rzecznikiem Dawida, więc nie potrafię powiedzieć czy interweniował w kurii.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



Ja polecam ten filmik
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes a czemu polecasz ten film? Chcę poznać powody..
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 05 lut 2022, 17:56 @Aloes a czemu polecasz ten film? Chcę poznać powody..
Po przeczytaniu Twojego posta o tym że same negatywy itd tutaj trochę się do tego odnoszą.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Magnolia pisze: 05 lut 2022, 16:47
Mar pisze: 05 lut 2022, 16:32 Dawid robi to co może. Ujawnia i nagłaśnia różne sprawy a od rozwiązywania problemów w Kościele są raczej władze kościelne.
Może w niektórych mediach katolickich pisze się o tym, ale niektóre wolą milczeć.
To co mogę zrobić to tylko i aż się modlić i zachęcać do tego innych.
Ale robiąc filmy na Yt nie trafia do biskupów tylko do wiernych, więc chyba nie ten target.

Do modlitwy sam z siebie nie zachęcałeś...

Po miniaturkach filmów widzę ze dość często komentuje O. Recława, jezuitę, jeśli chce na niego wpłynąć to ile razy napisał do Recława z napomnieniem, ile listów wysłał do prowincjała jezuitów?

Jak mi się coś nie podoba u jezuitów w Łodzi... a się to powtarza, to napisałam do nich maila, do proboszcza, czyli O. Recława, a nawet rozmawiałam o tym z prowincjałem. To uważam za podejmowanie działań, aby było lepiej w Kościele a nie robienie filmiku na YT, bo najnormalniej w świecie prowincjał nie ma czasu na oglądanie wszystkich transmisji mszy św podlegających mu jezuitów. Jeśli ktoś widzi problem to należy to zgłosić do odpowiedniej kurii. To jest nasz realny wpływ na rzeczywistość.
Dawid wobec o. Szustak podejmował takie działania, ale nie pamiętam już z o co chodziło prowincjał nie widział problemu czy coś wić Dawid nagrał film. A O. Recława chyba nie komentował. Nie przypominam sobie.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 20:02 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 05 lut 2022, 19:59 A O. Recława chyba nie komentował. Nie przypominam sobie.
ok 22 - 23 minuta skomentował o. Recława.



inne filmy:



Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 05 lut 2022, 21:33
Aloes pisze: 05 lut 2022, 19:59 A O. Recława chyba nie komentował. Nie przypominam sobie.
ok 22 - 23 minuta skomentował o. Recława.



inne filmy:



Ok. Nie oglądam wszystkich filmow. No o Jezuici nie pierwszy raz odstawiają maniane kogo to jeszcze dziwi.

A za arenę młodych sam biskup Rys przepraszał po oburzeniu szeregu wiernych.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 21:53 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 05 lut 2022, 21:49
Dominik pisze: 05 lut 2022, 21:33
Aloes pisze: 05 lut 2022, 19:59 A O. Recława chyba nie komentował. Nie przypominam sobie.
ok 22 - 23 minuta skomentował o. Recława.



inne filmy:



Ok. Nie oglądam wszystkich filmow. No o Jezuici nie pierwszy raz odstawiają maniane kogo to jeszcze dziwi.

A za arenę młodych sam biskup Rys przepraszał po oburzeniu szeregu wiernych.
Franciszkanie i Dominikanie to zakony do rozwiązania..

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 42 sekundach:
Apel o wsparcie dla ks. Oko.
https://bronmyksiedzaoko.pl/
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 06 lut 2022, 0:07
Franciszkanie i Dominikanie to zakony do rozwiązania..
Rozmawiamy o jednym jezuicie, aż tu nagle dwa inne zakony trzeba rozwiązać ?!

Prawdę powiedziawszy ani na temat wątku ani forum nie jest miejscem do składania wniosków. Nawet żadne argumenty nie padły… wnioskuje że mało to było przemyślane z Twojej strony.

Jako admin proszę trzymać się tematu wątku.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 06 lut 2022, 0:07 Franciszkanie i Dominikanie to zakony do rozwiązania..
Z powodu jednej czy nawet kilku czarnych owiec chciałbyś zamknąć cały zakon? Skąd aż takie drastyczne kroki, czy są one efektem słuchania Dawida Mysiora?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 06 lut 2022, 16:46
Mar pisze: 06 lut 2022, 0:07 Franciszkanie i Dominikanie to zakony do rozwiązania..
Z powodu jednej czy nawet kilku czarnych owiec chciałbyś zamknąć cały zakon? Skąd aż takie drastyczne kroki, czy są one efektem słuchania Dawida Mysiora?
Dawid nie chce zamykać żadnych zakonów.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dawid nie musi o tym mówić. Pisałam już to efekt skupiania się jedynie na skandalach w Kościele. Nie ma równowagi w jego filmach. Wiec i jego widzowie tej równowagi nie widzą, szczególnie jeśli są bezkrytycznie zapatrzeni i zasłuchani

Na marginesie tej uwagi o rozwiązaniu zakonów.
Dodam jeszcze że ewangelia uczy nas modlić się o nawrócenie tych błądzących a nie potępiać. Więc katolik powinien podjąć się modlitwy za tych którzy najbardziej jej potrzebują. A nie dążyć do wymierzenia kary wg własnego mniemania.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zazwyczaj oceniając jakąś sytuację staram się ją ocenić z kilku stron. Tak się zastanawiam teraz. Czy możliwe jest prowadzenie kanału na którym byłaby równowaga. Czyli skandale w Kościele, jak i dobre rzeczy.

Mam wątpliwości, czy byłoby to możliwe przez dłuższy czas., tak by była równowaga, 50% złego i 50% dobrego.
Musimy wybrać w końcu i być w większości po jednej stronie.

Dodano po 1 godzinie 9 minutach 33 sekundach:
Wiecie może czy Dawid odpowiada na pytania zadane pod filmem na YT?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zapomniałem o Jezuitach.
Racja, że to nie było za bardzo przemyślane. Jednakże w tych zakonach już od dawna źle się dzieje.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2022, 21:26 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 06 lut 2022, 19:29 Dawid nie musi o tym mówić. Pisałam już to efekt skupiania się jedynie na skandalach w Kościele. Nie ma równowagi w jego filmach. Wiec i jego widzowie tej równowagi nie widzą, szczególnie jeśli są bezkrytycznie zapatrzeni i zasłuchani

No ale dla równowagi można sobie obejrzeć Samołyka który raczej szuka pozytywów i ma różna tematykę filmów.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale dla równowagi mojej opinii po przejrzeniu nastu filmów Dawida. Usłyszałam u Niego dwie wartościowe rzeczy.
Na końcu jednego z filmów powiedział że mino tego wszystkiego o czym mówi trzeba pamiętać że Kościół się Panu Jezusowi nie wymknął z rąk, że nadal Bóg panuje nad wszystkim.
Bo to faktycznie prawda i o tym można zapomnieć jak się skupia tylko na problemach i skandalach. Szkoda że nie mówi tego na początku każdego filmu bo sama wiem że nie zawsze oglądam do końca jakiś film.

Druga pozytywna rzecz to argumentacja że kwestia podążania za sercem a rytualizm. W filmie o koncercie/mszy na Arenie młodych w Łodzi. To było wartościowe i cenne.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej!
Trafiłem na to forum przed chwilą, bo byłem ciekaw jak się pozycjonuje mój wpis odnośnie Dawida https://muzykadladuszy.pl/dawid-mysior- ... e-kosciol/ widzę, że tutaj piszecie w taki sposób raczej rozważny, więc pozwoliłem się włączyć do rozmowy. Powiem Wam, że ostatnio trafiłem też na rozmowę Tomka Samołyka z Panem Terlikowskim i tam jest świetnie poruszona kwestia pewnych przekonań w naszym kościele. Bardzo polecam. Jestem bardzo ciekaw co myślicie o moim wpisie odnośnie Dawida... Dajcie znać.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Aloes pisze: 06 lut 2022, 22:22
Magnolia pisze: 06 lut 2022, 19:29 Dawid nie musi o tym mówić. Pisałam już to efekt skupiania się jedynie na skandalach w Kościele. Nie ma równowagi w jego filmach. Wiec i jego widzowie tej równowagi nie widzą, szczególnie jeśli są bezkrytycznie zapatrzeni i zasłuchani

No ale dla równowagi można sobie obejrzeć Samołyka który raczej szuka pozytywów i ma różna tematykę filmów.
Dokładnie tak! Tomek robi świetną robotę:)
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

eksprezz pisze: 08 lut 2022, 10:10 Hej!
Trafiłem na to forum przed chwilą, bo byłem ciekaw jak się pozycjonuje mój wpis odnośnie Dawida https://muzykadladuszy.pl/dawid-mysior- ... e-kosciol/ widzę, że tutaj piszecie w taki sposób raczej rozważny, więc pozwoliłem się włączyć do rozmowy. Powiem Wam, że ostatnio trafiłem też na rozmowę Tomka Samołyka z Panem Terlikowskim i tam jest świetnie poruszona kwestia pewnych przekonań w naszym kościele. Bardzo polecam. Jestem bardzo ciekaw co myślicie o moim wpisie odnośnie Dawida... Dajcie znać.
Zacytuję ten fragment Twojego artykułu, który uważam można poddać pod dyskusję:

"Dawid Mysior robi fajne filmy
Zaskoczeni? No niektórzy widzowie kanału Dawida nieustannie ignorują fakt iż ja w swoim filmie sam mówię iż oglądałem filmy z jego kanału. Komentowałem na plus i dawałem kciuki w górę. Chwalę jego filmy, w których wskazuję on na zabiegi socjotechniczne w filmach na popularnej platformie jaką jest NETFLIX, ale nie tylko tam. Jednym z najlepszych takich filmów na jego kanale jest ten, w którym analizuje popularny serial „Pamietnik podręczenej” nawiązując przy okazji do strajku kobiet.

Paliwo dla anty Langustowiczów
Kiedy pomyślę o tym filmie w którym Dawid tak dobitnie sugeruję iż Ojciec Szustak musi robić filmiki dla pieniędzy, oceniając go tym samym. To autentycznie jestem przerażony. Po pierwsze tym, że można aż tak bardzo zakładać złe intencje brata ze wspólnoty kościoła katolickiego. Po drugie dlatego, że można to nagrać i dać paliwo wszystkim tym, którzy z jakichś powodów nie słuchają i nie mają zamiaru słuchać Ojca Szustaka (co jest zrozumiałe bo każdy ma inna wrażliwość). Po trzecie tym, że Ci ludzie na kanale Dawida piali z zachwytu nad tym filmem i wieloma innymi, w których to Dawid bierze na celownik Ojca Adama Szustaka.

Po czwarte… Dawid w każdym swoim filmie i opisie filmu i opisie kanału wspomina o tym, aby go wspierać finansowo. Ok… Tylko jednego mi w tym brakuje – Dawid… Na co zbierasz te pieniądze? Wystarczy dodać informacje i tyle. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że skoro masz pieniądze z tego co robisz i są to pieniądze raczej większe od wielu Twoich widzów, to napisz chociaż jaki jest cel zbierania tych środków. Na tę chwilę z ukrytą główną kwotą miesięczną jaką Dawid zbiera na patronite wygląda to dziwnie. Przykładowo po wejściu na patronite Tomasza Samołyka widzę, ile konkretnie otrzymuje on miesięcznie z samych wpłat na patronite. Jest napisane ile potrzebuje, żeby poświęcić się jedynie temu. A u Dawida? Jest aktywnym przedsiębiorcą… Ale wpłać mu bo zbiera pieniądze. No kurcze… Ludzie… Gdyby to samo było na kanale Langusty, to powstałoby dziesiątki filmów o tym jak to Ojciec Szustak robi biznes na naiwnych widzach… Co za koszmarna dysproporcja!

Podwójne standardy to ZŁO drodzy widzowie!
Skoro słowa i czyny jednego człowieka cedzimy przez sitko, to dlaczego nie robimy tego samego z kimś innym? Widzowie kanału Dawida Mysiora zwracam się do Was z pytaniem. Jak to jest, że dajecie kciuki w górę pod materiałami w których Dawid kogoś punktuje, ale macie problem z tymi, kiedy ktoś próbuje zrobić to samo z jego kanałem? DLACZEGO? Komu jeszcze zależy na prawdzie? A może ważniejsza od prawdy jest czyjaś racja?

Co z tego wszystkiego wynika?
Co to robi z moim chrześcijaństwem? Czy nie jest przypadkiem tak, że jest to kanał dla ludzi już będących w kościele? Uważam, że jedynie dla nich. Szczerze wątpię, żeby taki był zamiar Dawida, ale tego nie wykluczam. Może być tak, że Dawid postawił właśnie na taką grupę odbiorców i chce uświadamiać katolików gdzie mogą być manipulowani. To wydaje się naprawdę dobre. Serio. Jednak niestety znowu dostrzegłem coś co nie wygląda tak jakby miało budować jedność… Zobaczcie jego kolejne filmy o Papieżu… Niby nic prawda? Poczytajcie komentarze. Skoro to co robi Dawid jest dobre i przynosi dobre owoce, to ja chciałbym zobaczyć te owoce.
Dawid namów swoich widzów do świadectw. Ja może przez te kilka Twoich filmów nabrałem do Ciebie jakiejś niechęci. Ciągle zaglądam na Twój kanał z ciekawości sprawdzić czy coś się zmienia. Jaki jest kierunek
itd…"

Sama również zastanawiałam się na co zbiega Dawid Mysior, przecież jakie stałe koszta można mieć, gdy raz kupiło się mikrofon, siedzi się na zielonym tle i slajdzie, a nagrywa się komórką?? Na co idą pieniądze patronów... nie znalazłam takiej informacji.

Cenna uwaga, że filmy Dawida, pod pozorem dbania o jedność Kościoła, mogą służyć przeciwnikom Kościoła jako paliwo do nienawiści i wręcz porzucenia Kościoła gdy ktoś wątpiący skupi się jedynie na tych skandalach.
Poza mówieniem że ma się na celu dobro Kościoła, trzeba by skupić ludzi na czynieniu dobra. A tego faktycznie u Dawida nie zauważyłam, czasem powie jedno zdanie na zasadzie módlcie się za Kościół i kapłanów. W moim odczuciu to za mało.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 11:17 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 lut 2022, 10:53

Sama również zastanawiałam się na co zbiega Dawid Mysior, przecież jakie stałe koszta można mieć, gdy raz kupiło się mikrofon, siedzi się na zielonym tle i slajdzie, a nagrywa się komórką?? Na co idą pieniądze patronów... nie znalazłam takiej informacji.
Czemu chcesz takiej informacji?
Patronaite to nie jest forma zbiórki na konkretny cel. Jak ktoś chce wspierać twórcę za jego prace, bo robienie, montowanie filmów kosztuje sporo czasu i pracy a że YouTube zdemoneryzowal filmy Dawida więc on na tym nie zarabia w żaden sposób tak jak Youtuber który ma 100 tys subskrypcji i opowiada o tym co jadł na śniadanie.


Cenna uwaga, że filmy Dawida, pod pozorem dbania o jedność Kościoła, mogą służyć przeciwnikom Kościoła jako paliwo do nienawiści i wręcz porzucenia Kościoła gdy ktoś wątpiący skupi się jedynie na tych skandalach.
Wszystko może w ten sposób służyć.
Pan Terlikowski też ostnio zajął się nagłaśnianiem skandali w Kościele.
Poza mówieniem że ma się na celu dobro Kościoła, trzeba by skupić ludzi na czynieniu dobra. A tego faktycznie u Dawida nie zauważyłam, czasem powie jedno zdanie na zasadzie módlcie się za Kościół i kapłanów. W moim odczuciu to za mało.
Też mi czasem tej równowagi dobra brakuje.
Np jak by co któryś film nakręcił o jakiejś dobrej działalności tak jak np Samołyka ostnio poruszył temat hospicjum perinatalnego.
A przy okazji widzowie mogli by wesprzeć taka fundację.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 13:36 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ