Dawid Mysior, YouTuber

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

eksprezz pisze: 08 lut 2022, 10:10 Trafiłem na to forum przed chwilą, bo byłem ciekaw jak się pozycjonuje mój wpis odnośnie Dawida
To teraz będzie się lepiej pozycjonował, jak wrzuciłeś link tutaj w wątku, który idealnie pod to pasuje.
Dlaczego interesuje Cię pozycja swojego wpisu w wyszukiwarce Google, czy Dawid jest aż tak ważnym tematem?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z @eksprezz @Magnolia.
Mi osobiście Dawid Mysior nie pasuje, ja to tak po swojsku powiem, że "coś mi tu śmierdzi". Z biegiem czasu mojej wędrówki z Panem Bogiem uczę się rozeznawać co jest warte oglądania, uczę się rozpoznawać działanie Ducha Świętego i tak po prostu w tym kanale tego nie czuję, nie doświadczam. Nie wiem do czego ta osoba dąży, ale jak na mój gust to więcej robi zamętu niż z tego jest pożytku. Jest kilka wartościowych kanałów na YouTubie, które są warte uwagi, no ten zdecydowanie do nich nie należy. Myślę, że trzeba na prawdę uważać czym się karmimy. To co się dzieje dzisiaj w Kościele to jakieś szaleństwo... Z jednej strony kapłani, którzy straszą szatanem podpierając się jego słowami z egzorcyzmów (sic!), z drugiej strony walczący tradycjonalisci, z trzeciej strony jakieś dziwne objawienia, z kolejnej strony wysyp łańcuszków typu "ta modlitwa jest najpotężniejsza" i wiele wiele więcej... W internecie masa nienawiści i dziwnych akcji typu film nagrany na Marcina Zielińskiego albo najazdy na O. Szustaka. To wszystko niby w duchu miłości i prawdy a wieje fałszem, że 🤢🤮 się chce...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Michał Bukowski: – Sam doświadczyłem tego, jak to jest być ofiarą fake newsa i tego, że ludzie poruszają się w swoich bańkach i nie weryfikują informacji. Mówię o wydarzeniu z Łodzi, gdzie podczas Areny Młodych abp Grzegorz Ryś rzekomo sprofanował mszę świętą. Mi dostało się rykoszetem. Jeden z jutuberów, pan Mysior, podawał nieprawdziwe informacje, że podczas mszy tańczyłem na scenie technotaniec. I tak poszedł fake news, który był później wielokrotnie powielany przez innych. To, co się naprawdę wydarzyło w Łodzi, a to, co było komunikowane w mediach, to był kompletny rozjazd. Ale oczywiście nikt się nie pofatygował, żeby mnie zapytać o zdanie. Teraz, kiedy jeżdżę po Polsce, muszę sam prostować informacje na mój temat i pokazywać, jak było naprawdę, bez wyciągania scen z kontekstu i podciągania pod tezę. Niestety nie docieramy dzisiaj do źródła, żeby wyrobić sobie opinię. Bazujemy na opiniach innych. I to bardzo często jest zgubne.
Michał Bukowski: – To swoją drogą. Ale kluczowe jest to, że pan Dawid Mysior wyciągnął sceny sprzed rozpoczęcia spotkania i ogłosił, że miały one miejsce podczas samej mszy św. To jest problem, że katolicy z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X i w ogóle związani z mszą trydencką traktują wszystko, co dzieje się poza nimi jako zło wcielone. Nie wchodzę w kwestie liturgiczne, bo to kompetencje arcybiskupa Rysia. Nie brakuje niestety osób, które właśnie będąc w swojej bańce chcą nakręcać się skandalami o tym, że ktoś proponuje nie taką duchowość, jaka zgadza się z ich oczekiwaniami. Tezy Dawida Mysiora powielał między innymi ks. Szymon Bańka z Bractwa. A do mnie osobiście nie odezwał się nikt. Nikt nie zapytał, jak było. Ja z kolei napisałem do pana Mysiora, zaprosiłem go na kawę i rozmowę. Przypomniałem mu, że jeśli trzymać się Ewangelii, to powinien najpierw upomnieć mnie w cztery oczy, a nie nagrywać o mnie filmik na YouTubie. Niestety, nie doczekałem się odpowiedzi.

https://misyjne.pl/gramy-z-ksiezmi-do-j ... i-rozmowa/

Oj, nieładnie, nieładnie...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczerze mnie po prostu krew zalewa ile osób go popiera i, że choć jest człowiekiem, któremu pieniędzy nie brakuje, to naprawde ciągle podkreśla, żeby mu wpłacać, a nie ma informacji w ogóle w jakim celu? Serio, to jest coś co mnie razi ogromnie. Jak widzę ile dzieciaków potrzebuje pomocy na tych różnych zbiórkach i nie raz chce mi się wyć, że nie ma jak im pomóc, a później takie zbiórki bez podania celu u biznesmena, który jątrzy... nosz kurde!

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
Dominik pisze: 08 lut 2022, 14:29
eksprezz pisze: 08 lut 2022, 10:10 Trafiłem na to forum przed chwilą, bo byłem ciekaw jak się pozycjonuje mój wpis odnośnie Dawida
To teraz będzie się lepiej pozycjonował, jak wrzuciłeś link tutaj w wątku, który idealnie pod to pasuje.
Dlaczego interesuje Cię pozycja swojego wpisu w wyszukiwarce Google, czy Dawid jest aż tak ważnym tematem?
Niestety jest... Zajmuje się pozycjonowaniem głównie pod naszą firmę fotograficzną, ale kilka lat temu założyłem stronę www.muzykadladuszy.pl i prowadzę ją sam... Szukałem chętnych, ale nic. Mimo wszystko robię to "po godzinach" dokładam swój czas i kase na domene i opłatę serwera.
Robiąc jakiś czas temu tzw. research wpisałem fraze "Dawid Mysior" i szczeka mi opadła... google pokazało, że trend na Dawida wystrzelił jak rakieta. Pomyślałem później, że w sumie to chociaz może spróbuje wypozycjonowac na nim wpis, w którym opisze również sytuacje o której mówiłem w moim filmie na Youtube. Trochę liczę, że znajdzie się więcej takich osób jak tutaj i może zobaczą potencjał w tym co nagrywam i będa zaglądać.
Mam podejście niemal identyczne jak Tomek Samołyk, ale mam inny język. Jestem innym człowiekiem. Czasami bardziej porywczym, ale kiedy ktoś upomina mnie w miłości, to staram się coś tym zrobić. Ehhhh dużo by pisać:)
Zależy mi na tym, aby skoncentrować siły na budowaniu, a nie na tym co robi Dawid... Choć dużo ma tez dobrych materiałów.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 15:59 przez eksprezz, łącznie zmieniany 2 razy.
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@eksprezz jakiej pomocy na stronę szukasz?

Z tym, że Dawid ma trochę dobrych materiałów to wiecie jak jest... najlepsze kłamstwo to takie, które zawiera trochę prawdy.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 08 lut 2022, 17:44 @eksprezz jakiej pomocy na stronę szukasz?

Z tym, że Dawid ma trochę dobrych materiałów to wiecie jak jest... najlepsze kłamstwo to takie, które zawiera trochę prawdy.
Na stronę kogoś kto by czasami chciał wrzucić newsa o jakims nowym kawałku chrześcijańskim
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Proszę trzymajmy się tematu wątku, o stronie @eksprezz'a porozmawiajcie w kawiarence, albo na PW.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 lut 2022, 15:34 Michał Bukowski: – Sam doświadczyłem tego, jak to jest być ofiarą fake newsa i tego, że ludzie poruszają się w swoich bańkach i nie weryfikują informacji. Mówię o wydarzeniu z Łodzi, gdzie podczas Areny Młodych abp Grzegorz Ryś rzekomo sprofanował mszę świętą. Mi dostało się rykoszetem. Jeden z jutuberów, pan Mysior, podawał nieprawdziwe informacje, że podczas mszy tańczyłem na scenie technotaniec. I tak poszedł fake news, który był później wielokrotnie powielany przez innych. To, co się naprawdę wydarzyło w Łodzi, a to, co było komunikowane w mediach, to był kompletny rozjazd. Ale oczywiście nikt się nie pofatygował, żeby mnie zapytać o zdanie. Teraz, kiedy jeżdżę po Polsce, muszę sam prostować informacje na mój temat i pokazywać, jak było naprawdę, bez wyciągania scen z kontekstu i podciągania pod tezę. Niestety nie docieramy dzisiaj do źródła, żeby wyrobić sobie opinię. Bazujemy na opiniach innych. I to bardzo często jest zgubne.
Michał Bukowski: – To swoją drogą. Ale kluczowe jest to, że pan Dawid Mysior wyciągnął sceny sprzed rozpoczęcia spotkania i ogłosił, że miały one miejsce podczas samej mszy św. To jest problem, że katolicy z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X i w ogóle związani z mszą trydencką traktują wszystko, co dzieje się poza nimi jako zło wcielone. Nie wchodzę w kwestie liturgiczne, bo to kompetencje arcybiskupa Rysia. Nie brakuje niestety osób, które właśnie będąc w swojej bańce chcą nakręcać się skandalami o tym, że ktoś proponuje nie taką duchowość, jaka zgadza się z ich oczekiwaniami. Tezy Dawida Mysiora powielał między innymi ks. Szymon Bańka z Bractwa. A do mnie osobiście nie odezwał się nikt. Nikt nie zapytał, jak było. Ja z kolei napisałem do pana Mysiora, zaprosiłem go na kawę i rozmowę. Przypomniałem mu, że jeśli trzymać się Ewangelii, to powinien najpierw upomnieć mnie w cztery oczy, a nie nagrywać o mnie filmik na YouTubie. Niestety, nie doczekałem się odpowiedzi.

https://misyjne.pl/gramy-z-ksiezmi-do-j ... i-rozmowa/

Oj, nieładnie, nieładnie...
Mysior to sprostował w kolejnym filmiku, powiedział że ten technotaniec był jednak przed Mszą a nie w trakcie Mszy.
Ale to co było na Arenie młodych i za co odpowiadał głównie Arcybiskup Rys ni da się obronić.
To nie tędy droga. Jak młodzież nie przyjdzie na Msze z powodu wiary, z miłości do Chrystusa to żadne tego typu eventy jej nie przyciągną na długo.
Prędzej przyciagnie Kościoł który stoi w opozycji do świata, znużeni i zmęczeni życiem które nie dało im szczęścia w tym co głosi świat.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
eksprezz pisze: 08 lut 2022, 15:57 Szczerze mnie po prostu krew zalewa ile osób go popiera i, że choć jest człowiekiem, któremu pieniędzy nie brakuje, to naprawde ciągle podkreśla, żeby mu wpłacać, a nie ma informacji w ogóle w jakim celu?
A skąd wiesz czy mu brakuje czy nie?
Patronaite to system wspierania twórców za ich PRACĘ!
Jak się komuś podoba to co Tworzy dany youtuber to ma możliwość go wesprzeć i tyle w temacie.
Serio, to jest coś co mnie razi ogromnie. Jak widzę ile dzieciaków potrzebuje pomocy na tych różnych zbiórkach i nie raz chce mi się wyć, że nie ma jak im pomóc, a później takie zbiórki bez podania celu u biznesmena, który jątrzy... nosz kurde!
Chyba za bardzo się zagalopowujes i chcesz rozporządzać czyimiś pieniędzmi. Chyba póki co każdy może sam decydować kogo i co wspiera. Niezależnie od tego co Ty o tym myślisz. Mogę wspierać osobę która na YouTube opowiada co je na śniadanie i tak naprawdę nic Ci do tego.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
esperanza pisze: 08 lut 2022, 17:44 @eksprezz jakiej pomocy na stronę szukasz?

Z tym, że Dawid ma trochę dobrych materiałów to wiecie jak jest... najlepsze kłamstwo to takie, które zawiera trochę prawdy.
Możesz sprobowac wskazać jakie kłamstwa głosić Dawid? Skoro już rzucasz takie oskarzenia to warto je udowodnić.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeśli uważamy, że ktoś kłamie to umotywujmy to, poddajmy dyskusji konkretną wypowiedz. .
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes może źle się wyraziłam, to takie porównanie. Dobre kłamstwo to takie, w którym jest trochę prawdy bo ta odrobina prawdy uwiarygodnia całe kłamstwo. W przypadku Dawida Mysiora te klika według niektórych dobrych filmów działa na wiele osób tak, że uwiarygodnia resztę tych delikatnie mówiąc wątpliwej jakości...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 08 lut 2022, 23:40 @Aloes może źle się wyraziłam, to takie porównanie. Dobre kłamstwo to takie, w którym jest trochę prawdy bo ta odrobina prawdy uwiarygodnia całe kłamstwo. W przypadku Dawida Mysiora te klika według niektórych dobrych filmów działa na wiele osób tak, że uwiarygodnia resztę tych delikatnie mówiąc wątpliwej jakości...
To podaj te które są wątpliwej jakości.
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 09 lut 2022, 0:27
esperanza pisze: 08 lut 2022, 23:40 @Aloes może źle się wyraziłam, to takie porównanie. Dobre kłamstwo to takie, w którym jest trochę prawdy bo ta odrobina prawdy uwiarygodnia całe kłamstwo. W przypadku Dawida Mysiora te klika według niektórych dobrych filmów działa na wiele osób tak, że uwiarygodnia resztę tych delikatnie mówiąc wątpliwej jakości...
To podaj te które są wątpliwej jakości.
Wg mnie nie jest problemem "wątpliwa jakość" czy jakieś "nieprawdy". Poczytajcie komentarze pod filmami, w których Dawid atakuje Ojca Szustaka. Jakiś czas temu obejrzałem jego filmik i w zasadzie pomyślałem, że tam nie ma nic wprost złego. Znajomy kapłan wyjaśnił mi, że to agresja pasywna. NAJWAŻNIEJSZE jest to jakie są owoce naszych działań i tyle. Ja kilka razy dopytywałem widzów jego kanału - co to wnosi w ich chrześcijaństwo? W zasadzie dostałem odpowiedź w stylu "dobrze posłuchać mądrego".
Ja się pytam konkretnie jakie są owoce. Przykładowo jak ktoś chciałby mnie o to samo zapytać, to mogę przedstawić mnóstwo wiadomości i wpisów u mnie na stronie, że ludzie dzięki mojej twórczości trzymają się Pana Boga. To nie moja chwała, ale Pana Boga.
Jednak Dawid nawet kilka razy w swoich filmach bagatelizował pedofilie w kościele i twierdził, że to bardziej atak niż poważny problem kościoła.
NIEWAŻNE.
Ja po prostu jestem ciekaw owoców. A jak poczytac komentarze pod jego filmami, to pewne "owoce" możecie zobaczyć sami. Tam jest frakcja "bardziej oświeconych" i "nie modernistów" - ludzie rozumni sa u niego, a nie u niego to tak... średnio rozumni, a jak zapytacie ich o Ojca Szustaka, to też się naczytacie.

Dodano po 7 minutach 1 sekundzie:
Pozwolę sobie tutaj przytoczyć wypowiedź pewnego forumowicza z forum wiara:
"Onego czasu wszedłem na kanał Dawida Mysiora w związku z jego wypowiedziami o o. Szustaku.

To co napiszę to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, jak wiadomo, nie ogłoszono jak dotąd dogmatu o nieomylności bramina.
Dawid jest krytyczny wobec pewnych zmian, nowości, reform w Kościele i bardzo dobrze.

Problem w tym, ze nieraz jego słuszna krytyka zamienia sie w krytykanctwo.
To co nowe, nieznane, z zasady jest podejrzane, niekatolickie, nieortodoksyjne, krótko mówiąc heretyckie.

Rzucanie oskarżeń pod adresem o. Szustaka, jakoby robił on swój kanał tylko dla kasy i jego poglądy są niezgodne z nauczanie Kościoła, twierdzenie, iż udzielanie Komunii przez kobiety to profanacja Sakramentu, to tylko niektóre kwiatki z jego ogródka.
Nie ma tam pozytywnego przekazu. Krótko mówiąc, to nie moje klimaty."

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
Aloes pisze: 08 lut 2022, 21:36
Magnolia pisze: 08 lut 2022, 15:34 Michał Bukowski: – Sam doświadczyłem tego, jak to jest być ofiarą fake newsa i tego, że ludzie poruszają się w swoich bańkach i nie weryfikują informacji. Mówię o wydarzeniu z Łodzi, gdzie podczas Areny Młodych abp Grzegorz Ryś rzekomo sprofanował mszę świętą. Mi dostało się rykoszetem. Jeden z jutuberów, pan Mysior, podawał nieprawdziwe informacje, że podczas mszy tańczyłem na scenie technotaniec. I tak poszedł fake news, który był później wielokrotnie powielany przez innych. To, co się naprawdę wydarzyło w Łodzi, a to, co było komunikowane w mediach, to był kompletny rozjazd. Ale oczywiście nikt się nie pofatygował, żeby mnie zapytać o zdanie. Teraz, kiedy jeżdżę po Polsce, muszę sam prostować informacje na mój temat i pokazywać, jak było naprawdę, bez wyciągania scen z kontekstu i podciągania pod tezę. Niestety nie docieramy dzisiaj do źródła, żeby wyrobić sobie opinię. Bazujemy na opiniach innych. I to bardzo często jest zgubne.
Michał Bukowski: – To swoją drogą. Ale kluczowe jest to, że pan Dawid Mysior wyciągnął sceny sprzed rozpoczęcia spotkania i ogłosił, że miały one miejsce podczas samej mszy św. To jest problem, że katolicy z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X i w ogóle związani z mszą trydencką traktują wszystko, co dzieje się poza nimi jako zło wcielone. Nie wchodzę w kwestie liturgiczne, bo to kompetencje arcybiskupa Rysia. Nie brakuje niestety osób, które właśnie będąc w swojej bańce chcą nakręcać się skandalami o tym, że ktoś proponuje nie taką duchowość, jaka zgadza się z ich oczekiwaniami. Tezy Dawida Mysiora powielał między innymi ks. Szymon Bańka z Bractwa. A do mnie osobiście nie odezwał się nikt. Nikt nie zapytał, jak było. Ja z kolei napisałem do pana Mysiora, zaprosiłem go na kawę i rozmowę. Przypomniałem mu, że jeśli trzymać się Ewangelii, to powinien najpierw upomnieć mnie w cztery oczy, a nie nagrywać o mnie filmik na YouTubie. Niestety, nie doczekałem się odpowiedzi.

https://misyjne.pl/gramy-z-ksiezmi-do-j ... i-rozmowa/

Oj, nieładnie, nieładnie...
Mysior to sprostował w kolejnym filmiku, powiedział że ten technotaniec był jednak przed Mszą a nie w trakcie Mszy.
Ale to co było na Arenie młodych i za co odpowiadał głównie Arcybiskup Rys ni da się obronić.
To nie tędy droga. Jak młodzież nie przyjdzie na Msze z powodu wiary, z miłości do Chrystusa to żadne tego typu eventy jej nie przyciągną na długo.
Prędzej przyciagnie Kościoł który stoi w opozycji do świata, znużeni i zmęczeni życiem które nie dało im szczęścia w tym co głosi świat.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
eksprezz pisze: 08 lut 2022, 15:57 Szczerze mnie po prostu krew zalewa ile osób go popiera i, że choć jest człowiekiem, któremu pieniędzy nie brakuje, to naprawde ciągle podkreśla, żeby mu wpłacać, a nie ma informacji w ogóle w jakim celu?
A skąd wiesz czy mu brakuje czy nie?
Patronaite to system wspierania twórców za ich PRACĘ!
Jak się komuś podoba to co Tworzy dany youtuber to ma możliwość go wesprzeć i tyle w temacie.
Serio, to jest coś co mnie razi ogromnie. Jak widzę ile dzieciaków potrzebuje pomocy na tych różnych zbiórkach i nie raz chce mi się wyć, że nie ma jak im pomóc, a później takie zbiórki bez podania celu u biznesmena, który jątrzy... nosz kurde!
Chyba za bardzo się zagalopowujes i chcesz rozporządzać czyimiś pieniędzmi. Chyba póki co każdy może sam decydować kogo i co wspiera. Niezależnie od tego co Ty o tym myślisz. Mogę wspierać osobę która na YouTube opowiada co je na śniadanie i tak naprawdę nic Ci do tego.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
esperanza pisze: 08 lut 2022, 17:44 @eksprezz jakiej pomocy na stronę szukasz?

Z tym, że Dawid ma trochę dobrych materiałów to wiecie jak jest... najlepsze kłamstwo to takie, które zawiera trochę prawdy.
Możesz sprobowac wskazać jakie kłamstwa głosić Dawid? Skoro już rzucasz takie oskarzenia to warto je udowodnić.
Poczekaj, poczekaj... KTO SIĘ ZAGALOPOWAŁ? JA? Temat pieniędzy nie poruszył nikt inny jak ów Dawid. To on w obrzydliwy sposób sugerował Ojcu Szustakowi, jakie to biznesy robi. Chciał grać tą kartą, to niech da przykład!
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 08 lut 2022, 14:40 Zgadzam się z @eksprezz @Magnolia.
Mi osobiście Dawid Mysior nie pasuje, ja to tak po swojsku powiem, że "coś mi tu śmierdzi". Z biegiem czasu mojej wędrówki z Panem Bogiem uczę się rozeznawać co jest warte oglądania, uczę się rozpoznawać działanie Ducha Świętego i tak po prostu w tym kanale tego nie czuję, nie doświadczam. Nie wiem do czego ta osoba dąży, ale jak na mój gust to więcej robi zamętu niż z tego jest pożytku. Jest kilka wartościowych kanałów na YouTubie, które są warte uwagi, no ten zdecydowanie do nich nie należy. Myślę, że trzeba na prawdę uważać czym się karmimy. To co się dzieje dzisiaj w Kościele to jakieś szaleństwo... Z jednej strony kapłani, którzy straszą szatanem podpierając się jego słowami z egzorcyzmów (sic!), z drugiej strony walczący tradycjonalisci, z trzeciej strony jakieś dziwne objawienia, z kolejnej strony wysyp łańcuszków typu "ta modlitwa jest najpotężniejsza" i wiele wiele więcej... W internecie masa nienawiści i dziwnych akcji typu film nagrany na Marcina Zielińskiego albo najazdy na O. Szustaka. To wszystko niby w duchu miłości i prawdy a wieje fałszem, że 🤢🤮 się chce...
Jeśli chodzi o robienie zamętu to robią go tacy ludzie jak Zieliński, Szostak czy Oszajca.
Według mnie Dawid ma za cel pokazać złe rzeczy w Kościele. Wielu jego przeciwników uważa, że za bardzo na tym się skupia. To, że częściej mówi o złych sprawach wynika może z tego, że większość wiernych nie wiele wie o tym ile złego dzieje się w Kościele. Niektórzy woleliby skupiać się tylko na tym co dobre.
Jeżeli jednak będziemy patrzeć tylko na to co pozytywne i przymykać oko na złe rzeczy to tych złych rzeczy będzie przybywać.
Chodzi o to, żeby wiernych uświadamiać i pobudzać do myślenia jednocześnie zachęcać do działania.
Na przykładzie Niemiec czy laickiej już całkiem Francji widać co się dzieje gdy lekceważy się problemy i nie reaguje się na nie.
Kościół jest w kryzysie, ponieważ przesiąknięty jest duchem współczesnego liberalizmu. Zamiast bronić konserawatnych wartości, duchowni często ulegają współczesnym lewicowym trendom, chcąc się przypodobać ludziom.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar ale do czego Dawid Mysior Cię zachęcił? Co zrobiłeś dobrego pod jego wpływem?
Szukamy owoców....
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Staram się włączać w różne akcje i apele np. poparcia dla ks. Oko ostatnio. Dzięki Dawidowi jestem bardziej świadomy i mam wiecej odwagi by bronić wiary.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 21:17 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Mar Kościół jest przesiąknięty Duchem Świętym a nie żadnego liberalizmu... Jesteś bardziej świadomy niby czego? Chyba nie na tym to polega? Nie lepiej być bardziej świadomym swojej relacji z Bogiem? Bardziej świadomym kim jest Bóg? Jakie są jego przymioty? Jak działa, jak się objawia w naszym życiu? Moim zdaniem ktoś kto dąży by być świadomym w takich kwestiach może dopiero uświadamiać innych w kwestiach wiary, budowania kościoła itp.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 10 lut 2022, 23:31 @Mar Kościół jest przesiąknięty Duchem Świętym a nie żadnego liberalizmu...
To że w Kościele działa Duch sw nie znaczy że Kościół zawsze jest super, są błędy, wypaczenia, podążanie zła droga.
Duch sw prowadzi ale jesteśmy tylko ludźmi.
Tak jak ludzie po bierzmowaniu i otrzymaniu Darow Ducha sw nadal grzeszą i błądzą tak samo i Kościół.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 11 lut 2022, 8:40
esperanza pisze: 10 lut 2022, 23:31 @Mar Kościół jest przesiąknięty Duchem Świętym a nie żadnego liberalizmu...
To że w Kościele działa Duch sw nie znaczy że Kościół zawsze jest super, są błędy, wypaczenia, podążanie zła droga.
Duch sw prowadzi ale jesteśmy tylko ludźmi.
Tak jak ludzie po bierzmowaniu i otrzymaniu Darow Ducha sw nadal grzeszą i błądzą tak samo i Kościół.
Ja nigdzie nie napisałam, że jest idealnie...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 11 lut 2022, 8:40
To że w Kościele działa Duch sw nie znaczy że Kościół zawsze jest super, są błędy, wypaczenia, podążanie zła droga.
Duch sw prowadzi ale jesteśmy tylko ludźmi.
Tak jak ludzie po bierzmowaniu i otrzymaniu Darow Ducha sw nadal grzeszą i błądzą tak samo i Kościół.
Ale nadal nie rozumiem co ma nam dać wiedza o grzechach innych grzeszników w Kościele?
Nie wystarczy mi świadomość, że grzesznicy są w Kościele?

Bronisz Dawida i jego spojrzenia na Kościół, ale powiem Ci, że coraz mniej masz na to dobrych argumentów.
Każdy wie, że skoro w Kościele są grzesznicy to i jest grzech. Skupianie się jedynie na grzechu, co można doskonale zobaczyć u skrupulantów, prowadzi do takiego zafałszowania, że prowadzi skrupulantów do różnych zaburzeń z nerwicą natręctw na czele.
Skupianie się na skandalach i grzechach Kościoła prowadzi nas do logicznego wniosku, ze naprawdę źle się dzieje, dookoła jest samo zło... to mnie przerasta, bo nic z tym nie umiem zrobić... chyba odejdę z takiego Kościoła....
Jeszcze inaczej czy z miłości do Matki Kościół muszę znać jej wszystkie grzechy aby ją w pełni kochać? Nie. Muszę kochać Kościół, i modlić się za Kościół i za grzeszników - naprawdę nie muszę mieć pełnej świadomości grzeszności ludzi w Kościele by to robić. Mało tego, robimy to wszyscy na każdej mszy św - jest modlitwa za Kościół i wiernych.
Czy kiedykolwiek kapłan wymienił grzechy Kościoła? Nie, po prostu rozpoczyna modlitwę za Kościół, za papieża, za wiernych itd.

Tu Dawid kompletnie nie naśladuje Kościoła i tego co czyni Kościół w liturgii. Dlatego uważam, że nie idzie droga Kościoła, nie idzie dobrą drogą.
Nie wystarczy mówić że "dbam o Kościół", ale robić coś odwrotnego niż Kościół robi od 2 tysięcy lat.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 lut 2022, 9:03
Aloes pisze: 11 lut 2022, 8:40
To że w Kościele działa Duch sw nie znaczy że Kościół zawsze jest super, są błędy, wypaczenia, podążanie zła droga.
Duch sw prowadzi ale jesteśmy tylko ludźmi.
Tak jak ludzie po bierzmowaniu i otrzymaniu Darow Ducha sw nadal grzeszą i błądzą tak samo i Kościół.
Ale nadal nie rozumiem co ma nam dać wiedza o grzechach innych grzeszników w Kościele?
Nie wystarczy mi świadomość, że grzesznicy są w Kościele?

Bronisz Dawida i jego spojrzenia na Kościół, ale powiem Ci, że coraz mniej masz na to dobrych argumentów.
Każdy wie, że skoro w Kościele są grzesznicy to i jest grzech. Skupianie się jedynie na grzechu, co można doskonale zobaczyć u skrupulantów, prowadzi do takiego zafałszowania, że prowadzi skrupulantów do różnych zaburzeń z nerwicą natręctw na czele.
Skupianie się na skandalach i grzechach Kościoła prowadzi nas do logicznego wniosku, ze naprawdę źle się dzieje, dookoła jest samo zło... to mnie przerasta, bo nic z tym nie umiem zrobić... chyba odejdę z takiego Kościoła....
Jeszcze inaczej czy z miłości do Matki Kościół muszę znać jej wszystkie grzechy aby ją w pełni kochać? Nie. Muszę kochać Kościół, i modlić się za Kościół i za grzeszników - naprawdę nie muszę mieć pełnej świadomości grzeszności ludzi w Kościele by to robić. Mało tego, robimy to wszyscy na każdej mszy św - jest modlitwa za Kościół i wiernych.
Czy kiedykolwiek kapłan wymienił grzechy Kościoła? Nie, po prostu rozpoczyna modlitwę za Kościół, za papieża, za wiernych itd.

Tu Dawid kompletnie nie naśladuje Kościoła i tego co czyni Kościół w liturgii. Dlatego uważam, że nie idzie droga Kościoła, nie idzie dobrą drogą.
Nie wystarczy mówić że "dbam o Kościół", ale robić coś odwrotnego niż Kościół robi od 2 tysięcy lat.
No tka nie mówmy o tym co źle, to niedobra jest. Udawajmy że wszystko jest super i żyjmy w bańce tak jak nasi biskupi. Że kościoły są pełne, a młodzież i ludzie nie odchodzą z Kościoła.
Nie wiem czy wiesz ale do niedawna takie samo podejście prezentowali biskupi w rozliczeniu spraw pedofilii, i do czego to doprowadziło? Czy do przyciągnięcia wiarnych czy do ich odejścia?

Dla ateisty, letniego katolika prezentacja Kościoła jako nieskazitelnego i nakazującego innym jak żyć a potem wyciagniecie jakiegokolwiek błędu grzechu, powoduje stwierdzenie że to wszystko hipokryci i nic więcej.
Więc nie jest prada że dla ludzi to jasne że w Kościele jest grzech. Dla większości nie jest a wręcz odwrotnie.

A mówienie o tym co nam się w Kościele nie podoba nie ma nic wspólnego ze akrupulantyzmem.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 12:11 przez Aloes, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ