Dawid Mysior, YouTuber

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na forum poruszam trudne sprawy wewnątrz kościelne. I nigdzie nie napisałam, ze o problemach mamy nie rozmawiać, ale jeśli nie pobudza nas do rozprawiania się z własnymi grzechami i do modlitwy za Kościół, to coś jest nie tak.
Kościół to wspólnota grzeszników, więc oczywiste jest że w Kościele jest i grzech i zło, bo Tylko Bóg jest święty, a Kościół jest święty świętością Boga w nim obecnego.

Gdy się skupisz na grzechu to widzisz tylko grzech. Ale to każdy grzesznik wnosi ten grzech do Kościoła, prawda? A chciałbyś aby o Twoich grzechach trąbił cały świat? Czy wolisz w cichości pójść do konfesjonału i tam się oczyścić... ?

Piętnujemy grzech a nie grzesznika, zobaczmy w Kościele dobro i świętość, a nie tylko zło. Bo to świętość pociąga i jest naszym zadaniem na życie, a nie tropienie zła i skandali. Nie sądzisz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak. Biskupi przez lata zamiatali brudy Kościoła pod dywan i udawali, że nie ma problemów. Chowanie głowy w piasek nie rozwiąże problemów.
Dawid na swoim kanale pokazuje co jest szkodliwe w Kościele. To się nie podoba niektórym "pluszowym katolikom" jak mowi ks. Oko. Wolą słuchać takiego Szustaka, który ma swoją wizję powszechnego zbawienia bez względu na to jakim byłeś człowiekiem.

Dodano po 27 minutach 24 sekundach:
esperanza pisze: 10 lut 2022, 23:31 @Mar Kościół jest przesiąknięty Duchem Świętym a nie żadnego liberalizmu... Jesteś bardziej świadomy niby czego? Chyba nie na tym to polega? Nie lepiej być bardziej świadomym swojej relacji z Bogiem? Bardziej świadomym kim jest Bóg? Jakie są jego przymioty? Jak działa, jak się objawia w naszym życiu? Moim zdaniem ktoś kto dąży by być świadomym w takich kwestiach może dopiero uświadamiać innych w kwestiach wiary, budowania kościoła itp.
Bp. Lefebvre o liberalizmie w Kościele.

(ciach)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 17:30 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 17:29
Bp. Lefebvre o liberalizmie w Kościele.

(ciach)
To już zaczynamy słuchać heretyków spoza Kościoła? I powołujemy ich na wzór i co jeszcze?!
Za wikipedią: Kim jest bp Lefebvre? biskup katolicki, duchacz, który odmówił zaakceptowania niektórych zmian drugiego soboru watykańskiego, szczególnie dotyczących ekumenizmu i kolegialności Kościoła. Nie zaakceptował również reformy mszału dokonanej przez Pawła VI. Założyciel Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. W roku 1988 bez zgody papieża Jana Pawła II wyświęcił czterech biskupów, za co miał zaciągnąć na siebie ekskomunikę latae sententiae.
Naprawdę powołujesz się na ekskomunikowanego biskupa i to jego chcesz słuchać?!

Mar czy Ty naprawdę wierzysz, że można odłączyć się od Kościoła przez nieposłuszeństwo papieżowi i że to jest dobre w oczach Boga? Przecież Jezus jest Głowa Kościoła, Ci którzy się udzielają od Kościoła to gubią Chrystusa...

Kościół ma problemy ale też zawsze ma kto się nimi zająć, do kogoś należy odpowiedzialność. Wierny ma się modlić za Kościół, a Bóg nadal Kościół prowadzi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1392
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

No... przynajmniej zobaczyliśmy prawdziwy owoc filmów Mysiora.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jestem lefebrystą ani sedewakandystą. Uważam, że źle się stało, że odłączył się od Kościoła. Tak czy inaczej to co mówił o liberalizmie w Kościele to prawda.
Sobór Watykański II miał być wiosną Kościoła a okazał się jesienią Średniowiecza. Pół wieku po reformach kościelnych kościoły świcą pustkami. Robi się w nich puby, dyskoteki albo wyburza się. Takie są owoce Soboru.
Swoją drogą to jak słyszę o duchownych którzy popierają LGBT i itp. trendy liberalno-lewicowe to zastanawiam się kto jest większym heretykiem; lefebryści czy ci postępowi księża?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 18:52 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 18:39 Nie jestem lefebrystą ani sedewakandystą. Uważam, że źle się stało, że odłączył się od Kościoła. Tak czy inaczej to co mówił o liberalizmie w Kościele to prawda.
Sobór Watykański II miał być wiosną Kościoła a okazał się jesienią Średniowiecza. Pół wieku po reformach kościelnych kościoły świcą pustkami. Robi się w nich puby, dyskoteki albo wyburza się. Takie są owoce Soboru.
Naprawdę nie rozumiem dlaczego słuchasz kogoś kto jest poza Kościołem, a o tym Kościele się wypowiada...
To ten biskup okazał się nieposłuszny Kościołowi, owocem czego był rozłam i odejście od Kościoła.
Naprawdę nie jest to ktoś kto ma u mnie autorytet.
Powtarzasz za nim... to nie jest prawdziwy obraz Kościoła. Jest też wiele nawróceń, głębokich przemian w życiu ludzi, gorliwych kapłanów, jest wiele dobra. A Kościoły pustoszeją gdy człowiek porzuca Boga, a nie bo sobór mu się nie podobał... Kiedy człowiek wybiera egoizm zamiast miłości, posłuszeństwa i pokory - wtedy odchodzi od Kościoła...
Za tych ludzi trzeba się modlić o nawrócenie...

Przeczytałeś jakieś dokumenty soborowe? wiesz co tak naprawdę krytykujesz, czy tylko powtarzasz za tym czy innym?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

We współczesnym Kościele słucha się heretyka Lutra. Ekumenizm doprowadził do tego, że katolicyzm jest coraz bardziej protestancki. Zamiast nawracać tych, którzy odeszli kiedyś od Kościoła to Kosciół Katolicki przekształca się w protestancki.
Ludzie zawsze odrzucali Boga. Sobór miał odnowić Kosciół i przyciągnąć wiernych, tymczasem jest zupełnie odwrotnie.
Ostatnio byłem na mszy trydenckiej i przeżywałem ją o wiele głębiej niż Novus Ordo.
Nie rozumiem dlaczego msza, która była sprawowana przez wieki dziś została prawie całkiem wyrógowana.
Myślisz, że gdyby nie sobór to nie byłoby nawróceń? Przed soborem nie miały one miejsca?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 18:39 Takie są owoce Soboru.
To nie owoce Soboru a ogólnie przemiany społeczne, dobrobyt, samowystarczalność człowieka, poczucie że Bóg mu niepotrzebnym
Sprowadzani ogółu problemów do Soboru i reformy Mszy sw jest sporym nadużyciem.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Owszem, przemiany społeczne mają na to wpływ, ale jakie są owoce zmian posoborowych? Co udało się osiągnąć dzięki nim?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 21:10 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 20:39 Owszem, przemiany społeczne mają na to wpływ, ale jakie są owoce zmian posoborowych? Co udało się osiągnąć dzięki niemu?
Przeczytaj dokumenty Soboru sam zrozumiesz co udało się osiągnąć i jakie wydał owoce. Nie powtarzaj co inni mówią tylko sięgnij do dokumentów.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Te dokumenty są często napisane w niejasny sposób przez co mozna różnie je interpretować.
Sobór nie wskazuje jednoznacznie tego co złe i unika kary ekskomuniki w stosunku księży głoszących herezje jak chociażby teolog ks. Hans Kung.
Po soborze powstały różne ruchy wewnątrz Kościoła, które miały często sekciarski charakter.
Otwarcie się na świat doprowadziło do tego, że Kosciół chce się temu światu przypodobać a chyba nie taka powinna być jego rola.

Warto posłuchać.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 22:52 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 22:50 Te dokumenty są często napisane w niejasny sposób przez co mozna różnie je interpretować.
Naprawdę? Czyli dałeś sobie wmówić że to za trudne, nie zrozumiesz i nie warto sięgnąć do źródła... nie widzisz że ktoś CI wciska kit, albo że ulegasz manipulacji?


“Sacrosanctum concilium”
Wstęp do Konstytucji o Liturgii świętej

KL 1. Ponieważ Sobór święty postawił sobie za cel: przyczynić się do coraz większego rozwoju życia chrześcijańskiego wśród wiernych, lepiej dostosować do potrzeb naszych czasów podlegające zmianom instytucje, popierać to, co może ułatwić zjednoczenie wszystkich wierzących w Chrystusa, i umocnić to, co prowadzi do powołania wszystkich ludzi na łono Kościoła, dlatego uznał że w szczególny sposób należy zatroszczyć się także o odnowienie i rozwój liturgii.

KL 2. Albowiem liturgia, przez którą – szczególnie w boskiej Ofierze Eucharystycznej – “dokonuje się dzieło naszego Odkupienia”, w największym stopniu przyczynia się do tego, aby wierni życiem swoim wyrażali oraz ujawniali innym misterium Chrystusa i rzeczywistą naturę prawdziwego Kościoła. Jest on bowiem ludzki i jednocześnie boski, widzialny i wyposażony w dobra niewidzialne, żarliwy w działaniu i oddany kontemplacji, obecny w świecie, a jednak pielgrzymujący. Wszystkie te właściwości posiada w taki mianowicie sposób, że to, co ludzkie, jest podporządkowane Bożemu i skierowane do Bożego widzialne do niewidzialnego, życie czynne do kontemplacji, a to, co doczesne – do miasta przyszłego, którego szukamy. Skoro przeto liturgia codziennie z tych, którzy należą do Kościoła, buduje przybytek święty w Panu, mieszkanie Boże w Duchu, na miarę pełnego wzrostu dojrzałości Chrystusowej – równocześnie w przedziwny sposób umacnia ich siły do głoszenia Chrystusa, i tak znajdującym się poza Kościołem ukazuje go jako sztandar wzniesiony dla narodów, aby rozproszone dzieci Boże zgromadziły się w jedno, aż stanie się jedna owczarnia i jeden pasterz.

KL 3. Dlatego Sobór święty uważa, że należy podać do wiadomości niżej wymienione zasady oraz ustanowić praktyczne normy rozwoju i odnowienia liturgii. Niektóre spośród tych zasad i norm można i należy stosować zarówno do obrządku rzymskiego, jak i do wszystkich innych obrządków, chociaż podane niżej normy praktyczne należy uważać za wiążące tylko obrządek rzymski, chyba że chodzi o takie sprawy, które z natury rzeczy odnoszą się także do innych obrządków.

KL 4. Na koniec trzymając się wiernie tradycji, Sobór święty oświadcza, że święta Matka Kościół uważa za równe w prawach i godności wszystkie prawnie uznane obrządki i chce je na przyszłość zachować i zapewnić im wszelki rozwój, pragnie też, aby tam, gdzie zachodzi potrzeba, zostały one roztropnie i gruntownie rozpatrzone w duchu zdrowej tradycji, oraz aby im nadano nową żywotność, stosownie do współczesnych warunków i potrzeb.

Dalej czytaj sam http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/d ... ilium.html

Według mnie jest to po polsku i do ludzi dobrej woli napisane. Jakiego zdania nie rozumiesz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

(ciach)
Tu są szczegółowo opisane błędy soboru.
Nadal nie wiem dlaczego msza trydencka prawie całkowicie zniknęła z kościołów.
W moim mieście odprawiana jest tylko w jednym kościele.

proszę, bardzo proszę, o niepublikowanie treści sprzecznych z Nauką Kościoła.
Artykuł nie posiadał autora, nie było wskazane jego pochodzenie, nie ma przesłanek by uznać to za wiarygodne źródło. Magnolia
Ostatnio zmieniony 12 lut 2022, 14:21 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 12 lut 2022, 14:16 (ciach)
Tu są szczegółowo opisane błędy soboru.
Nadal nie wiem dlaczego msza trydencka prawie całkowicie zniknęła z kościołów.
W moim mieście odprawiana jest tylko w jednym kosciele.
Nie no gloria.tv proszę Cię przecież to ani trochę nie jest rzetelne źródło.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 12 lut 2022, 14:16 (ciach)
Tu są szczegółowo opisane błędy soboru.
Nadal nie wiem dlaczego msza trydencka prawie całkowicie zniknęła z kościołów.
W moim mieście odprawiana jest tylko w jednym kościele.
@Mar Dokumenty soborowe i posoborowe powinny być interpretowane w duchu Tradycji i ciągłości nauczania Świętej Matki Kościoła, jak nam przypomniał Ojciec Święty Benedykt XVI w przemówieniu do kardynałów, biskupów i pracowników Kurii Rzymskiej z dnia 22 XII 2005.

Nie chcesz sam zajrzeć do dokumentu i po przeczytaniu opowiedzieć co wyniosłeś z niego?

Przytoczę podsumowanie z 2015 r, napisane w 50 rocznicę Soboru Watykańskiego II
https://archwwa.pl/wiadomosci/co-sobor- ... -kosciola/

Zrób coś dla swojego dobra i poczytaj wiarygodne źródła.
Atakując Kościół i oficjalną Naukę Kościoła po prostu podcinasz gałąź na której siedzisz...jakie z tego mogą być konsekwencje?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1392
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Mar Tak się zastanawiam... po co Ci to wszystko? to fakt, że czytanie tego typu dokumentów to nie lada wyzwanie, dla mnie na pewno. Dlatego postanowiłam zaufać teologom. Samochodu sama tez nie naprawiam tylko zostawiam w rękach fachowców.
Sprawy jakiejś mafii czy nawet soborowe, dla mnie wydają się dosyć odległe. Póki nie zobaczę prawdziwego zagrożenia typu : kosciol ogłosił że legalizuje aborcję, to skupiam się na moim otoczeniu. Generalnie dobrze, że tu jesteś i dobrze ze jest taka dyskusja bo to świadczy, że Ci zależy. Natomiast warto zadać sobie pytanie jaka jest wola Boza odnośnie mojego życia i czy faktycznie jest to pakowanie się w to całe kościelne zamieszanie. Wiadomo przecież, że trzeba zacząć od siebie, więc najpierw podstawy, a później można sięgać dalej jeśli wiedza i doświadczenie nam na to pozwalają.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 11 lut 2022, 22:50 Te dokumenty są często napisane w niejasny sposób przez co mozna różnie je interpretować.
Sobór nie wskazuje jednoznacznie tego co złe i unika kary ekskomuniki w stosunku księży głoszących herezje jak chociażby teolog ks. Hans Kung.
Po soborze powstały różne ruchy wewnątrz Kościoła, które miały często sekciarski charakter.
Otwarcie się na świat doprowadziło do tego, że Kosciół chce się temu światu przypodobać a chyba nie taka powinna być jego rola.

Warto posłuchać.
https://youtu.be/byEFMM_TBlg
Przesłuchałam 35 minut filmu. Zapomniałeś dodać, że ta rozmowa tyczy się sytuacji w Kościele rzymskokatolickim w Niemczech, a nie w całym Kościele. U nas nie ma mowy (póki co i na szczęście) o zmianie doktryny katolickiej, majstrowaniu przy Biblii, czy dopasowywaniu teologii "pod wolę ludu".

Poza tym, że sobie uświadomimy sytuację Kościoła w Niemczech, co od dawna wiadomo że jest źle, to powiedz co poza modlitwa możemy zrobić?
A jak wspomniałam na każdej mszy św modlimy się za cały Kościół...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, wszystko to pieknie brzmi, tylko skoro to było takie dobre to dlaczego jest tak źle?
Nowa liturgia sprawowana w językach narodowych wcale nie przyciągnęła wiernych a wręcz przeciwnie.
Wierni odchodzą od Koscioła, jest coraz mniej powołań a wielu duchownych bezkarnie głosi różne herezje. Takie są owoce soboru. Nie da się zwalić winy tylko na wpólczesny świat bo Kościół posoborowy asymiluje się z tym światem zamiast stać na straży wiary.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2022, 17:54 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 12 lut 2022, 17:53 Tak, wszystko to pieknie brzmi, tylko skoro to było takie dobre to dlaczego jest tak źle?
Nowa liturgia sprawowana w językach narodowych wcale nie przyciągnęła wiernych a wręcz przeciwnie.
Wierni odchodzą od Koscioła, jest coraz mniej powołań a wielu duchownych bezkarnie głosi różne herezje. Takie są owoce soboru. Nie da się zwalić winy tylko na wpólczesny świat bo Kościół posoborowy asymiluje się z tym światem zamiast stać na straży wiary.
Naprawdę patrzysz zero-jedynkowo, bo się nasłuchałem filmików o jednym konkretnym światopoglądzie. Nie słuchasz wszystkich/innych teologów, tylko pewnych wybranych z określonego środowiska.

Naprawdę są w Kościele ludzi którzy mają ogromną wiedzę o historii Kościoła i mówią o problemach Kościoła nie zwalając całego zła na Sobór, nie epatują złem w Kościele i równoważą perspektywę.

Wiesz, dlaczego wiem że tylko powtarzasz za innymi, zasłyszane teorie? Bo sam nie masz argumentów, własnych przemysleń, nie sprawdzasz faktów, ani nie sięgasz do źródeł. To z gruntu jest niedobre podejście. Aby naprawdę coś zrozumieć to warto słuchać innych, warto słuchać specjalistów w danej dziedzinie, warto sięganą cło dokumentów i komentarzy tych dokumentów. Ale to wymaga czasu i wysiłku.

Wysłuchanie filmiku Dawida jest krótsze i łatwiejsze... tylko że od początku mówię co widzę, skupia się tylko na jednym.
Mało tego, to zasadniczo naprawdę nie ma znaczenia dla Twojego zbawienia - interesowanie się złem, które się dzieje w Kościele, to tylko odciąga Ciebie od myślenia na tematy naprawdę ważne!
Co ja robię dobrego dla Kościoła - realnie dobrego, konkretne uczynki miłosierdzia.
Jak ja walczę ze swoimi słabościami, grzechami i wadami?
Jak ja buduję relację z Jezusem, który mnie zbawił?

To jest konkret na który masz wpływ!
Ja nie mam żadnego wpływu na cały Kościół - to mnie może tylko dołować, frustrować, mogę się epatować złem.
Na Kościół mam wpływ jeśli pracuję nad sobą i dzięki temu Kościół będzie lepszy - rozumiesz?
Jeśli trwam w łasce uświęcającej, bo z Bożą pomocą poradziłam sobie z grzechami ciężkimi, to znaczy że Kościół jest lepszy, bo Bóg mnie nawrócił i w tej łasce mnie podtrzymuje.
Mało tego zajmowanie się sprawami całego Kościoła nie należy do Ciebie czy do mnie tylko do papieża! Mało tego Kościół jest w rękach Boga, Jezus jest jego Głową. Naprawdę nie martwię się o Kościół. Bóg sobie poradzi ze swoim dziełem.
Dzięki Twojej relacji z Jezusem, dzięki uczynkom miłosierdzia Kościół będzie lepszy.

p.s nieprawdą jest że księża nie są karani, na tym forum piszemy o suspendowanych kapłanach, a w 2021 roku 9 biskupów otrzymało kary z Watykanu, o tym także mamy wątek.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tylko, że teolodzy są różni i różnie interpretują dokumenty soboru. Liberałowie odczytują je po swojemu a konserwatyści po swojemu. Kto ma racje? Komu ma wierzyć zwykły śmiertelnik? Jest przecież napisane, że mowa nasxa ma być tak, tak, nie, nie a co nadto, od złego pochodzi. Tymczasem dokumenty soboru są bardzo niejasne. Mówi o tym chociażby ks. Oko.

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
Przede wszystkim patrzę na to co się dzieje w Kosciele i wyciągam wnioski. Mam swoje zdanie, które odzwierciedla Dawid. Nie zmieniłem swojego zdania pod jego wpływem. Po prostu mam podobny tok myślenia jak on.
Dzięki niemu wiem, że nie jestem sam. Ludzi podobnie myślących jest znacznie więcej.
Wszystkim nam zależy na dobru Kościoła, który pogrąża się w kryzysie.
ODPOWIEDZ