Dawid Mysior, YouTuber

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oglądaliście filmy Dawida Mysiora?

Jeszcze nie wyrobiłem sobie o nim zdania, ale jedna rzecz już nie podoba mi się.
"Witaj człowieku rozumny", takim sformułowaniem wita się i żegna na swoich filmach. Pierwsza myśl jaka mnie naszła gdy to usłyszałem była taka, że Ci co nie zgadzają się z Dawidem nie są rozumni. Czyli już na samym starcie robi jakieś podziały, zamiast traktować wszystkich z miłością. Zaznaczę, że Dawid jest katolikiem, ma kanał w pewnym stopniu (większym lub mniejszym) )religijny.

Jak Wy odbieracie takie słowa przywitania?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:54 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dawid kiedyś tłumaczył dlaczego używa takiego sformułowania. Nie chodzi o to, że tych, którzy go nie ogladają uważa za nierozumnych. Człowiek rozumny to po prostu Homo Sapiens. Gdyby miał witać widzów "Witaj Homo Sapiens" to brzmiałoby to trochę dziwnie.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 22:05 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Słucham go od dawna ale nie we wszystkim się z nim zgadzam. Niektóre rzeczy przedstawia jednostronnie. Za jakąkolwiek krytykę u niego na profilu dostaje się bana.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 04 lut 2022, 19:56 Oglądaliście filmy Dawida Mysiora?

Jeszcze nie wyrobiłem sobie o nim zdania, ale jedna rzecz już nie podoba mi się.
"Witaj człowieku rozumny", takim sformułowaniem wita się i żegna na swoich filmach. Pierwsza myśl jaka mnie naszła gdy to usłyszałem była taka, że Ci co nie zgadzają się z Dawidem nie są rozumni. Czyli już na samym starcie robi jakieś podziały, zamiast traktować wszystkich z miłością. Zaznaczę, że Dawid jest katolikiem, ma kanał w pewnym stopniu (większym lub mniejszym) )religijny.

Jak Wy odbieracie takie słowa przywitania?
Osobiście mam to za niezbyt szanujące odbiorców. Podobnie jak radiomaryjne "Spróbuj pomyśleć".
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dawid wydaje się być osobą na tyle inteligentną, że wie, że taka wypowiedz może robić podziały. Dlatego nie kupuje jego tłumaczenia, że ma na myśli po prostu Homo sapiens bez ukrytych intencji.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 04 lut 2022, 22:24 Słucham go od dawna ale nie we wszystkim się z nim zgadzam. Niektóre rzeczy przedstawia jednostronnie. Za jakąkolwiek krytykę u niego na profilu dostaje się bana.
Moim zdaniem nie przedstawia rzeczy jednostronnie. Stara się być obiektywny ale ocenia rózne sprawy z perspektywy tradycyjnego katolika.
Mówił, że nie każdy musi się z nim zgadzać. Można go krytykować, ale merytorycznie. Jeśli ktoś nie odnosi się do jego konkretnych wypowiedzi i nie ma rzeczowych argumentów to pewnie go banuje. Mówił kiedyś, że zwolennicy Szustaka piszą coś w stylu, że zazdrości mu popularności itp. a nie odnoszą się do konkretnych zarzutów pod jego adresem.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 04 lut 2022, 22:47 Dawid wydaje się być osobą na tyle inteligentną, że wie, że taka wypowiedz może robić podziały. Dlatego nie kupuje jego tłumaczenia, że ma na myśli po prostu Homo sapiens bez ukrytych intencji.
Nie wydaje mi się żeby zależalo mu na podziałach.
Kościół jest już i tak mocno podzielony. Z jednej strony postępowi, liberalni duchowni tacy jak o. Szustak, z drugiej konserwatywni jak ks. Oko.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 23:09 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 04 lut 2022, 22:47 Dawid wydaje się być osobą na tyle inteligentną, że wie, że taka wypowiedz może robić podziały. Dlatego nie kupuje jego tłumaczenia, że ma na myśli po prostu Homo sapiens bez ukrytych intencji.
To teraz sam dopuszczasz się osadu jego osoby że kłamie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 04 lut 2022, 22:56
Aloes pisze: 04 lut 2022, 22:24 Słucham go od dawna ale nie we wszystkim się z nim zgadzam. Niektóre rzeczy przedstawia jednostronnie. Za jakąkolwiek krytykę u niego na profilu dostaje się bana.
Moim zdaniem nie przedstawia rzeczy jednostronnie. Stara się być obiektywny ale ocenia rózne sprawy z perspektywy tradycyjnego katolika.
Mówił, że nie każdy musi się z nim zgadzać. Można go krytykować, ale merytorycznie. Jeśli ktoś nie odnosi się do jego konkretnych wypowiedzi i nie ma rzeczowych argumentów to pewnie go banuje. Mówił kiedyś, że zwolennicy Szustaka piszą coś w stylu, że zazdrości mu popularności itp. a nie odnoszą się do konkretnych zarzutów pod jego adresem.
Przedstawia fakty pod z góry założona tezę.
A bana sam dostałem za delikatna i konkretna krytykę więc wiem o czym mówię
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 04 lut 2022, 22:04 Dawid kiedyś tłumaczył dlaczego używa takiego sformułowania. Nie chodzi o to, że tych, którzy go nie ogladają uważa za nierozumnych. Człowiek rozumny to po prostu Homo Sapiens. Gdyby miał witać widzów "Witaj Homo Sapiens" to brzmiałoby to trochę dziwnie.
To, że na innym filmie tłumaczy co ma na myśli mówiąc te słowa nie zmienia za wiele. Tutaj posłużę się jego argumentacją z filmu gdzie opowiada o liście, gdzie odpiera zarzuty o. Szustaka. Mniej więcej coś takiego powiedział, ale sens ten sam.
Każdy film to osobny byt, mówienie że coś zostało w innym filmie wytłumaczone nie jest wyjściem.
Aloes pisze: 04 lut 2022, 23:05
Dominik pisze: 04 lut 2022, 22:47 Dawid wydaje się być osobą na tyle inteligentną, że wie, że taka wypowiedz może robić podziały. Dlatego nie kupuje jego tłumaczenia, że ma na myśli po prostu Homo sapiens bez ukrytych intencji.
To teraz sam dopuszczasz się osadu jego osoby że kłamie.
Mam w pełni prawo mieć własne zdanie na temat jego konkretnej wypowiedzi, Wydaje mi się, że mój zarzut jak najbardziej uzasadniony. Nie wypowiadam się Ad persona.
Mar pisze: 04 lut 2022, 23:02
Dominik pisze: 04 lut 2022, 22:47 Dawid wydaje się być osobą na tyle inteligentną, że wie, że taka wypowiedz może robić podziały. Dlatego nie kupuje jego tłumaczenia, że ma na myśli po prostu Homo sapiens bez ukrytych intencji.
Nie wydaje mi się żeby zależalo mu na podziałach.
OK. Niech zatem tak pozostanie.
Nie chce pisać tylko o jego przywitaniu, ważne jest co mówi dalej. Polecicie jakieś konkretne jego filmy?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam najnowszy filmik. Trochę długi ale bardzo interesujący i szokujacy wywiad s ks. Oko.

Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obejrzałam kilka filmików Dawida, niestety nie jest to forma która do mnie przemawia.

Po pierwsze - również zwróciłam uwagę na przywitanie i od razu mnie ono oburzyło - bo od razu dzieli, od razu w domyśle kogoś wyróżnia a kogoś deprecjonuje się. Nie słyszałam ani razu wyjaśnienia dlaczego takie a nie inne przywitanie. Dopiero teraz z dyskusji przeczytałam powód, ale podobnie jak Dominik, nie trafia do mnie, czyli niesmak pozostaje.

Po drugie, skupienie się na kanale jedynie na komentowaniu "sprawek", czyli problemów, skandali, kryzysów - nie daje pełnego obrazu rzeczywistości Kościoła. Tak położony akcent po prostu sprawia mylne wrażenie że nie ma już nic dobrego w Kościele, zewsząd wyskoczy zło... co oczywiście jest nieprawdą.
Nawet w filmie, który wczoraj oglądałam, Dawid zacytował jakiegoś swojego widza, który prosi żeby powiedział coś dobrego (czyli nie ja jedna widzę akcent położony na to co złego się dzieje i temu widzowi brakuje równowagi w przekazie), więc Dawid poruszył jakiś temat (że jedna lewacka telewizja w USA, traci oglądalność, na rzecz drugiej, bardziej prawicowej), ale proszę mi wybaczyć to ma mnie jako widza pocieszyć?

Po trzecie, jak słyszę takie powitanie, ale jakoś przezwyciężę opór i posłucham dalej, a potem słyszę, że Dawid zajmuje się ujawnianiem socjotechnik... no przecież to powitanie jest techniką socjotechniczną, mało tego wiele innych również stosuje w czasie swoich wypowiedzi. Bo to nie są wypowiedzi jasne i proste, przejrzyste, gdzie łatwo widać prawdę... słuchałam wczoraj wypowiedzi z filmu o teoriach spiskowych... pierwsze 13 minut jest o szczepionkach (magicznym eliksirze) no tak kluczy w tej wypowiedzi, że ja nie wiem co dokładnie on stara się przekazać, bo jasno tego nie powiedział. (dałam mężowi do posłuchania, miał takie samo odczucie jak ja)
No i jaka myśl się wtedy budzi mi w głowie? "Skoro nie rozumiesz, znaczy się nie jesteś człowiekiem rozumnym" - czyli to przywitanie ustawia widza w konkretnej, negatywnej pozycji wobec Autora, no bo on mówi same rozumne rzeczy... To jest klasyfikacja ludzi, zupełnie obca katolikowi.

A jak jeszcze słyszę, że za wypowiedź własnej opinii można dostać bana, to już zupełnie czuję się zniechęcona do podejmowania dyskusji z Dawidem. Co jednocześnie tłumaczy dlaczego pod filmami są głównie komentarze pochlebców...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mnie akurat takie powitanie nie przeszkadza i nie widzę w tym jakiejś intencji dzielenia.

Wydaje mi się że wszystko zależy od naszego podejścia do autora i naszych intencji z jakimi go odbieramy.

W moim odczuciu takie powitanie to raczej zachęta do samodzielnego myślenia i używania rozumu w podejściu do otaczającej nas rzeczywistości a nie żadne dzielenie. Nie wiem skąd takie odczucie że to miałoby dzielić?

To tyle o powitaniu.

Natomiast wielu poglądów Dawida nie podzielam.

Jednak doceniam jego zapał i w moim odczuciu szczerą troskę o wiarę i Kościół.

A poza tym pokazuje i komentuje wiele rzeczy których wielu nie odważa się poruszać ani o nich mówić.


No i bardzo dobrze że wspiera księdza Oko który rzeczywiście jest w potrzebie a którego bardzo wysoko cenię za odwagę i jasne i klarowne nauczanie i głoszenie prawdy wbrew głównym nurtom na świecie i w Kościele a szczególnie w Kościele niemieckim
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 11:03 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 05 lut 2022, 10:10 Obejrzałam kilka filmików Dawida, niestety nie jest to forma która do mnie przemawia.

Po pierwsze - również zwróciłam uwagę na przywitanie i od razu mnie ono oburzyło - bo od razu dzieli, od razu w domyśle kogoś wyróżnia a kogoś deprecjonuje się. Nie słyszałam ani razu wyjaśnienia dlaczego takie a nie inne przywitanie. Dopiero teraz z dyskusji przeczytałam powód, ale podobnie jak Dominik, nie trafia do mnie, czyli niesmak pozostaje.

Po drugie, skupienie się na kanale jedynie na komentowaniu "sprawek", czyli problemów, skandali, kryzysów - nie daje pełnego obrazu rzeczywistości Kościoła. Tak położony akcent po prostu sprawia mylne wrażenie że nie ma już nic dobrego w Kościele, zewsząd wyskoczy zło... co oczywiście jest nieprawdą.
Nawet w filmie, który wczoraj oglądałam, Dawid zacytował jakiegoś swojego widza, który prosi żeby powiedział coś dobrego (czyli nie ja jedna widzę akcent położony na to co złego się dzieje i temu widzowi brakuje równowagi w przekazie), więc Dawid poruszył jakiś temat (że jedna lewacka telewizja w USA, traci oglądalność, na rzecz drugiej, bardziej prawicowej), ale proszę mi wybaczyć to ma mnie jako widza pocieszyć?

Po trzecie, jak słyszę takie powitanie, ale jakoś przezwyciężę opór i posłucham dalej, a potem słyszę, że Dawid zajmuje się ujawnianiem socjotechnik... no przecież to powitanie jest techniką socjotechniczną, mało tego wiele innych również stosuje w czasie swoich wypowiedzi. Bo to nie są wypowiedzi jasne i proste, przejrzyste, gdzie łatwo widać prawdę... słuchałam wczoraj wypowiedzi z filmu o teoriach spiskowych... pierwsze 13 minut jest o szczepionkach (magicznym eliksirze) no tak kluczy w tej wypowiedzi, że ja nie wiem co dokładnie on stara się przekazać, bo jasno tego nie powiedział. (dałam mężowi do posłuchania, miał takie samo odczucie jak ja)
No i jaka myśl się wtedy budzi mi w głowie? "Skoro nie rozumiesz, znaczy się nie jesteś człowiekiem rozumnym" - czyli to przywitanie ustawia widza w konkretnej, negatywnej pozycji wobec Autora, no bo on mówi same rozumne rzeczy... To jest klasyfikacja ludzi, zupełnie obca katolikowi.

A jak jeszcze słyszę, że za wypowiedź własnej opinii można dostać bana, to już zupełnie czuję się zniechęcona do podejmowania dyskusji z Dawidem. Co jednocześnie tłumaczy dlaczego pod filmami są głównie komentarze pochlebców...
Nie rozumiem co Wam przeszkadza powitanie Witaj człowieku rozumny? Tak jak już wyzej wspomniałem kiedyś tłumaczył o co chodzi. Jeśli ktoś widzi w tym jakiś podtekst, to już jego problem.
Czy nie bardziej bulwersujące jest powitanie papieża, który wita wiernych słowami dzień dobry?

Dawid dużo mówi o skandalach i problemach, ponieważ to są brdzo wazne sprawy o których mało kto mówi. Nie słyszałem żeby np. Szostak czy Oszajca podejmowali się takich tematów a jak już podejmują się to tylko rozmydlają problem.
Magnolia pisze: 05 lut 2022, 10:10 Nawet w filmie, który wczoraj oglądałam, Dawid zacytował jakiegoś swojego widza, który prosi żeby powiedział coś dobrego (czyli nie ja jedna widzę akcent położony na to co złego się dzieje i temu widzowi brakuje równowagi w przekazie), więc Dawid poruszył jakiś temat (że jedna lewacka telewizja w USA, traci oglądalność, na rzecz drugiej, bardziej prawicowej), ale proszę mi wybaczyć to ma mnie jako widza pocieszyć?
Czy to źle, lewacka telewizja, popierająca LGBT, aborcję i jest przeciwna wszystkiemu co tradycyjne i katolickie traci oglądalność na rzecz bardziej prawicowej? Mnie to pociesza.

Nie zauważyłem zadnych socjotechnik z jego strony. Uważam jego wywody za bardzo logiczne, spójne i trafne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 05 lut 2022, 11:00
Nie rozumiem co Wam przeszkadza powitanie Witaj człowieku rozumny? Tak jak już wyzej wspomniałem kiedyś tłumaczył o co chodzi. Jeśli ktoś widzi w tym jakiś podtekst, to już jego problem.
Czy nie bardziej bulwersujące jest powitanie papieża, który wita wiernych słowami dzień dobry?
Jeśli podaję Ci argumenty i przekazuję mój tok myślenia i odbierania, a Ty piszesz że nie rozumiesz...
ponadto twierdzisz że mam problem... to nie jest fajne... bo mam prawo do swoich wrażeń, opinii i uczuć.
A powoływanie się w tym momencie na powitanie papieża, jest odwracaniem uwagi, obracaniem kota ogonem... bo nie o tym mowa... wątek jest o Dawidzie i jego filmach.
Mar pisze: 05 lut 2022, 11:00 Dawid dużo mówi o skandalach i problemach, ponieważ to są brdzo wazne sprawy o których mało kto mówi. Nie słyszałem żeby np. Szostak czy Oszajca podejmowali się takich tematów a jak już podejmują się to tylko rozmydlają problem.
Skandale i problemy, którym tak dużo miejsca poświęca Dawid, jak się mają do mojego, twojego, Dawida zbawienia?
Mar pisze: 05 lut 2022, 11:00
Czy to źle, lewacka telewizja, popierająca LGBT, aborcję i jest przeciwna wszystkiemu co tradycyjne i katolickie traci oglądalność na rzecz bardziej prawicowej? Mnie to pociesza.

Nie zauważyłem zadnych socjotechnik z jego strony. Uważam jego wywody za bardzo logiczne, spójne i trafne.
Gratuluję, że to Cię cieszy... tylko znowu jaki to ma na Ciebie wpływ, taki realny? jak to się ma do wieczności?

Jeśli nie zauważasz technik które stosuje Dawid, to już im uległeś....
Bronisz Dawida jak niepodległości, a nie ma tu ataku na niego, rozmawiamy o naszych wrażeniach z oglądania jego filmów. Każdy odbiera to co widzi w jakiś określony sposób, i tym się tu dzielimy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie rozumiem Twoich argumentów i toku myślenia. Widzisz złe intencje. Może wynika to z uprzedzenia wobec Dawida?
Uważam, że nie potrzebnie doszukujesz się podtekstów.
Powołałem się na papieża, ponieważ chciałem porównać co bardziej powinno bulwersować.
Dawid nie jest księdzem. Nie musi mówić wyłacznie o zbawieniu. Natomiast poleca inne kanały i źródła na ten temat.
Jego rola to mówienie o problemach współczesnego Kościoła i świata, które często są niezauważane lub bagatelizowane przez Kościół.
Każdy katolik powinien cieszyć się z nawracania się ludzi. Jeśli ktoś przestaje oglądać telewizję, która promuje zło to nie jest to dla Ciebie powód do radości?
Bronię go, ponieważ zwraca uwagę na bardzo isrotne problemy współczesnego Kościoła i świata. Szkoda, że współczesny Kosciół nie dostrzega lub bagatelizuje te problemy.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 05 lut 2022, 10:54 Mnie akurat takie powitanie nie przeszkadza i nie widzę w tym jakiejś intencji dzielenia.

Wydaje mi się że wszystko zależy od naszego podejścia do autora i naszych intencji z jakimi go odbieramy.

W moim odczuciu takie powitanie to raczej zachęta do samodzielnego myślenia i używania rozumu w podejściu do otaczającej nas rzeczywistości a nie żadne dzielenie. Nie wiem skąd takie odczucie że to miałoby dzielić?

To tyle o powitaniu.

Natomiast wielu poglądów Dawida nie podzielam.

Jednak doceniam jego zapał i w moim odczuciu szczerą troskę o wiarę i Kościół.

A poza tym pokazuje i komentuje wiele rzeczy których wielu nie odważa się poruszać ani o nich mówić.


No i bardzo dobrze że wspiera księdza Oko który rzeczywiście jest w potrzebie a którego bardzo wysoko cenię za odwagę i jasne i klarowne nauczanie i głoszenie prawdy wbrew głównym nurtom na świecie i w Kościele a szczególnie w Kościele niemieckim
Zgadzam się z Tobą. Chodzi o odwołanie do rozumu, który każdy posiada a nie o dzielenie.

Jestem ciekawy ilu księży i świeckich, którzy mają dużo do powiedzenia w sprawach wiary i Kościoła stanie w obronie oskarżonego ks. Oko?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Nie rozumiem Twoich argumentów i toku myślenia. Widzisz złe intencje. Może wynika to z uprzedzenia wobec Dawida?
Uważam, że nie potrzebnie doszukujesz się podtekstów.
Tak działa socjotechnika tego powitania. Każdy kto ma inne zdanie niż Dawid i jego zwolennicy - jest uprzedzony, czepia się słówek, prześladuje Dawida, albo jest debilem i nie rozumie co on mówi.
Osób które nie nalepiej reagują i odbierają na to przywitanie jest tu więcej: Dominik, ja , Marek Piotrowski, mój mąż, który słuchał ze mną. Wszyscy jesteśmy uprzedzeni ?
Wg mnie jest pewna akcja (powitanie Dawida) i reakcja widzów (może być przeróżna, ja głośno mówię jak ja na to reaguję)
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Powołałem się na papieża, ponieważ chciałem porównać co bardziej powinno bulwersować.
Dawid nie jest księdzem. Nie musi mówić wyłacznie o zbawieniu. Natomiast poleca inne kanały i źródła na ten temat.
Jego rola to mówienie o problemach współczesnego Kościoła i świata, które często są niezauważane lub bagatelizowane przez Kościół.
Mnie papież nie bulwersuje kiedy słyszę, ze życzy mi i wiernym dobrego dnia.
Robienie z tego skandalu jest robieniem z igły widły.

Co do źródeł, no właśnie ja tego nie widzę gdzie Dawid publikuje źródła do tego co mówi. Na przykład w filmiku o teoriach spiskowych powołuje się na "wielu ludzi tak myśli" - a ja się pytam skąd ma taką wiedzę, jakieś badania zrobił? przeczytał? Nic ... zero źródeł...
Czyli tworzy pewną swoją opinię w oparciu o co? nie mówi, natomiast wpływa tym samym na swoich widzów.
I znowu sam przytacza opinię widzów, ze mają już przesyt wałkowania tematu szczepionek i nawet podejrzewają że Dawid się zafiksował na tym... a co Dawid robi... znowu wałkuje temat... dla większego paradoksu tego odcinka, opowiada jak globaliści chcą zmęczyć świat jakimś tematem, aby gdy wyjdzie prawda, wielu ludzi machnęło już ręką ze zniechęceniem... czyli dokładnie robi to samo co globaliści - stosuje taką samą technikę socjotechniczną na swoich widzach... ale nikt już tego nie dostrzega, bo przecież oni są "wyróżnieni", "rozumni", "myślący" - poczucie własnej wartości u zwolenników rośnie za każdym razem, gdy są witani na kanale....
Czy Dawid musi się więc bronić przed myślącymi inaczej? Nie, nie musi, bo jego widzowie i słuchacze zrobią to za niego. Co mówi w tym samym filmie jako kolejną technikę stosowaną przez globalistów.

Tak więc jeśli ktoś siedzi na kanale i słucha Dawida to nawet nie wie jak jest manipulowany.... bo już tym przesiąkł...
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Każdy katolik powinien cieszyć się z nawracania się ludzi. Jeśli ktoś przestaje oglądać telewizję, która promuje zło to nie jest to dla Ciebie powód do radości?
Spadek oglądalności CNN to jeszcze nie jest oznaka nawróceń, to po prostu pokazanie, ze ludzie poczuli już pewien niesmak i obrzydzenie w związku z kolejną aferą. Nie ma żadnych przesłanek mówiących że się nawrócili. po prostu oglądają wiadomości na innym kanale, jest ich w stanach naprawdę dużo.
Więc dla mnie to nie jest żadne pocieszenie duchowe...
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Bronię go, ponieważ zwraca uwagę na bardzo isrotne problemy współczesnego Kościoła i świata. Szkoda, że współczesny Kosciół nie dostrzega lub bagatelizuje te problemy.
O niczym innym tak głośno się nie mówi jak o problemach w Kościele, ale pytanie co ma z tym zrobić zwykły wierny... ???
Tego już od Dawida się nie dowiadujemy, no chyba że się mylę...Ale póki co widzę tylko ujawnianie problemów a nie ich leczenie, czy szukanie rozwiązań.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 05 lut 2022, 13:55
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Nie rozumiem Twoich argumentów i toku myślenia. Widzisz złe intencje. Może wynika to z uprzedzenia wobec Dawida?
Uważam, że nie potrzebnie doszukujesz się podtekstów.
Tak działa socjotechnika tego powitania. Każdy kto ma inne zdanie niż Dawid i jego zwolennicy - jest uprzedzony, czepia się słówek, prześladuje Dawida, albo jest debilem i nie rozumie co on mówi.
Osób które nie nalepiej reagują i odbierają na to przywitanie jest tu więcej: Dominik, ja , Marek Piotrowski, mój mąż, który słuchał ze mną. Wszyscy jesteśmy uprzedzeni ?
Wg mnie jest pewna akcja (powitanie Dawida) i reakcja widzów (może być przeróżna, ja głośno mówię jak ja na to reaguję)
Ja widzę tylko odwołanie się do rozumu, który każdy posiada.
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Powołałem się na papieża, ponieważ chciałem porównać co bardziej powinno bulwersować.
Dawid nie jest księdzem. Nie musi mówić wyłacznie o zbawieniu. Natomiast poleca inne kanały i źródła na ten temat.
Jego rola to mówienie o problemach współczesnego Kościoła i świata, które często są niezauważane lub bagatelizowane przez Kościół.
Mnie papież nie bulwersuje kiedy słyszę, ze życzy mi i wiernym dobrego dnia.
Robienie z tego skandalu jest robieniem z igły widły.
Mnie się nie podoba, że papież nie pozdrawia wiernych po chrześcijańsku jak jego poprzednicy. Zastanawia mnie dlaczego? Wstydzi się?
Co do źródeł, no właśnie ja tego nie widzę gdzie Dawid publikuje źródła do tego co mówi. Na przykład w filmiku o teoriach spiskowych powołuje się na "wielu ludzi tak myśli" - a ja się pytam skąd ma taką wiedzę, jakieś badania zrobił? przeczytał? Nic ... zero źródeł...
Czyli tworzy pewną swoją opinię w oparciu o co? nie mówi, natomiast wpływa tym samym na swoich widzów.
I znowu sam przytacza opinię widzów, ze mają już przesyt wałkowania tematu szczepionek i nawet podejrzewają że Dawid się zafiksował na tym... a co Dawid robi... znowu wałkuje temat... dla większego paradoksu tego odcinka, opowiada jak globaliści chcą zmęczyć świat jakimś tematem, aby gdy wyjdzie prawda, wielu ludzi machnęło już ręką ze zniechęceniem... czyli dokładnie robi to samo co globaliści - stosuje taką samą technikę socjotechniczną na swoich widzach... ale nikt już tego nie dostrzega, bo przecież oni są "wyróżnieni", "rozumni", "myślący" - poczucie własnej wartości u zwolenników rośnie za każdym razem, gdy są witani na kanale....
Czy Dawid musi się więc bronić przed myślącymi inaczej? Nie, nie musi, bo jego widzowie i słuchacze zrobią to za niego. Co mówi w tym samym filmie jako kolejną technikę stosowaną przez globalistów.

Tak więc jeśli ktoś siedzi na kanale i słucha Dawida to nawet nie wie jak jest manipulowany.... bo już tym przesiąkł...
Może nie zawsze ale mówi w filmikach o źródłach.
Temat szczepień też mnie drażni, ale Dawid mówi to czego nie mówią w telewizji.
Ja raczej widzę manipulacje w mediach głównego nurtu a raczej ścieku.
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Każdy katolik powinien cieszyć się z nawracania się ludzi. Jeśli ktoś przestaje oglądać telewizję, która promuje zło to nie jest to dla Ciebie powód do radości?
Spadek oglądalności CNN to jeszcze nie jest oznaka nawróceń, to po prostu pokazanie, ze ludzie poczuli już pewien niesmak i obrzydzenie w związku z kolejną aferą. Nie ma żadnych przesłanek mówiących że się nawrócili. po prostu oglądają wiadomości na innym kanale, jest ich w stanach naprawdę dużo.
Więc dla mnie to nie jest żadne pocieszenie duchowe...
Jeśli ktoś przestał oglądać telewizję, która robi wiele złego to jest chociaż szansa, że się nawróci.
Mar pisze: 05 lut 2022, 12:26 Bronię go, ponieważ zwraca uwagę na bardzo istotne problemy współczesnego Kościoła i świata. Szkoda, że współczesny Kosciół nie dostrzega lub bagatelizuje te problemy.
O niczym innym tak głośno się nie mówi jak o problemach w Kościele, ale pytanie co ma z tym zrobić zwykły wierny... ???
Tego już od Dawida się nie dowiadujemy, no chyba że się mylę...Ale póki co widzę tylko ujawnianie problemów a nie ich leczenie, czy szukanie rozwiązań.
Gdyby nie kanał Dawida to nie wiedziałbym co się dzieje np. w Kościele w Niemczech.
Co ma zrobić wierny? Przede wszystkim modlić się za Kościół.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 16:15 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 05 lut 2022, 16:10
Gdyby nie kanał Dawida to nie wiedziałbym co się dzieje np. w Kościele w Niemczech.
Nie odniosłeś się do tego co napisałam...

O Kościele w Niemczech piszą różne portale informacyjne, te katolickie też. Dawid przecież nie jeździ tam sam tylko również korzysta z informacji dziennikarzy.

Ale wciąż zastanawia mnie co robisz dalej z tą wiedzą np o Kościele w Niemczech?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ