Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Czytanie brukowców i magazynów plotkarskich

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Słuchajcie, zastanawiam się jak kogoś przekonać, aby zaprzestał czytać brukowce i magazyny plotkarskie?

Pomożecie ?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trudna sprawa.
Co tej osobie najbardziej podoba się w brukowcach?
Plotki, że ten i ten się trzeci raz rozwiódł, czy jakieś przepisy, porady?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

może ciekawość? podglądanie życia innych?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 16:50 Słuchajcie, zastanawiam się jak kogoś przekonać, aby zaprzestał czytać brukowce i magazyny plotkarskie?

Pomożecie ?
A czemu chcesz do tego przekonywac, ludzie to traktują jako rozrywkę i relaks
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 17:43 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Przeczuwam osobiście dwie szanse aby kogoś odwieść od czytania ich. Po pierwsze można spróbować zainteresować tą osobę czymś zupełnie innym tematycznie lub bardziej nakierować na jedną sprawę nie związaną czysto z plotkowaniem a która też w takich często wydawanych gazetach występuje. Jak choćby przepisy, porady medyczne, ciekawostki, porady ogrodnicze, podróże, zwierzęta czy jakieś rękodzieło. Drugim sposobem może mogłoby się okazać poruszenie z kimś takim tematu dbania o ekologię o ile nie jest mu to obojętne. No bo przykładanie ręki poprzez zakup i czytanie do produkcji gazet które niczemu właściwie nie służą jest trochę marnotrawstwem i zasobów naturalnych i własnych pieniędzy. Ten drugi pomysł trochę naciągany wiem, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ekologię można szybko obalić, zdaniem : " czytam tylko w internecie"

Ale jak odpowiedzieć na pytanie : dlaczego podglądanie życia innych ludzi jest złe?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Właściwie chyba nikt nie chciałby być na pierwszych stronach takich gazet i przeczytać o sobie czy swojej rodzinie takich " nowinek ". To jednak też może zostać obalone przez błyskawiczną ripostę w stylu " no przecież aż takie rzeczy u nas w rodzinie się nie dzieją " lub " takie są prawa show biznesu ". Ciężka sprawa to prawda.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 20:49 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale chyba to kręci, że komuś się udało, bo na ściankę trafił, albo sukces osiągnął...

Nie wiem... mnie nigdy sukces tego typu nie interesował...
ale ludzie nie są wolni od zazdrości, więc może to jest powód do oglądania?

No a jak z wiarygodnością tych czasopism i portali? Wierzycie w to co przekazują?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Ogólnie nie wierze tak z zasady. Raz na jakiś czas pewnie z czymś tam trafią bo któraś "gwiazda" rozstanie się z kimś na czas, ale 90 % to zmyślone sprawy. Dzisiaj akurat byłem rankiem po 1,5 kg pachwiny wieprzowej na mielone i byłem przy okazji właściwie pierwszy raz w życiu naocznym świadkiem jak trzech panów blisko sklepu mięsnego czytało na głos zapewne takie pismo plotkarskie bo rozmowa na to wskazywała. No cóż co kto lubi, jakoś trzeba zabijać nudę.

Sam nie wiem, mnie nigdy nie pociągał świat mediów i nawet przed jakimś pytaniem kogoś z kamerą uciekałem pamiętam niemal okrężną drogą kiedyś na długiej w Gdańsku by mnie nie zaczepili przypadkiem. Kwestia zapewne indywidualna jak ktoś do tego podchodzi. Kiedyś jeszcze szkole koledzy gadali między sobą, że super byłoby spotykać się z jakąś modelką znaną albo aktorką.
A dla mnie byłoby to nie do zniesienia, ciągle na świeczniku, ciągle w trasie i przy fotoreporterach.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 19:37 Ekologię można szybko obalić, zdaniem : " czytam tylko w internecie"

Ale jak odpowiedzieć na pytanie : dlaczego podglądanie życia innych ludzi jest złe?
W dobie mediów społecznościowych czy kręcenia vlogow z prywatnego życia. To pytanie retoryczne
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

dlaczego?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 22:27dlaczego?
Bo teraz same osoby znane, mniej znane a także nie znane, dzielą się swoim życiem prywatnym w internecie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja rozumiem, też to obserwuję, ale dlaczego mamy to oglądać? Dlaczego nas to tak ciekawi?
No i czy to jest dobre?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 13 maja 2022, 9:53 Ja rozumiem, też to obserwuję, ale dlaczego mamy to oglądać? Dlaczego nas to tak ciekawi?
No i czy to jest dobre?
Bo taka jest ludzka natura. Gdyby taka nie była to żadne serwisy społecznościowe nie odniosły by spektakularnego sukcesu.
A nawet jak nie było internetu przecież ludzie spotykali się i interesowało życiem innych, plotki ploteczki na wsiach do dziś przez babcie roznoszone.
ODPOWIEDZ