Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Mamy XXI wiek, ale szamanizm ma się dobrze...

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po wysłuchaniu (bo nie czytam, ale wrzucam tekst do syntezatora mowy) tego artykułu:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... otych.html
pod tytułem: Dawniej blogerka modowa, dziś "terapeutka". Gra na szamańskim bębenku to wierzchołek góry lodowej
pomyślałem, że dam go też na forum - może kiedyś komuś się to przyda... :-o

Tu o szamanizmie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szamanizm
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Macademian Girl to znana blogerka, z tego co pamiętam prowadziła też jakiś program w tv. Nie wiedziałam, że już przestała prowadzić bloga i poszła w takim kierunku


Co do wspomnianej w artykule terapii "ustawień systemowych", to znalazłam coś w tym temacie, nie słyszałam o tym wcześniej.


KRYPTOSPIRYTYSTYCZNE TERAPIE BERTA HELLINGERA

https://egzorcyzmy.katolik.pl/drogi-otw ... duchy-2/5/
Ostatnio zmieniony 07 sie 2022, 16:47 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dlaczego szamanizm miałby się nie mieć dobrze w XXI wieku?
Mamy Internet, YouTube, coraz łatwiej szerzyć różne bzdury.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jest dość sensownych argumentów, aby szamańskie praktyki odrzucić - szczególnie w wieku, w którym (już zresztą od dawna) naukowe podejście do wszystkiego się promuje... Ale jednak nadal zabobony i tego typu "szamanizm" jest akceptowany i chciany w pewnych kręgach...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 08 sie 2022, 6:37 Jest dość sensownych argumentów, aby szamańskie praktyki odrzucić - szczególnie w wieku, w którym (już zresztą od dawna) naukowe podejście do wszystkiego się promuje... Ale jednak nadal zabobony i tego typu "szamanizm" jest akceptowany i chciany w pewnych kręgach...
Niestety Zbyszku jeśli chodzi o duchowość, to tu nie bardzo się da coś naukowo udowodnić. Ludzie mają potrzeby duchowe i gdy odchodzą od chrześcijaństwa, to często szukają w innych formach duchowości, które wydają się być bardziej fascynujące, egzotyczne.
Często wspomina o tym autor kanału "Myśli na kołach", nawrócony z ateizmu, mówi o tzw. ojkofobii, czyli odrzucaniu swojej kultury/religii i wchodzeniu w inne. Tutaj może się pojawić szamanizm, religie Wschodu, religie słowiańskie itp., pole do wyboru jest duże.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 08 sie 2022, 6:37 Jest dość sensownych argumentów, aby szamańskie praktyki odrzucić - szczególnie w wieku, w którym (już zresztą od dawna) naukowe podejście do wszystkiego się promuje... Ale jednak nadal zabobony i tego typu "szamanizm" jest akceptowany i chciany w pewnych kręgach...
Podobnie np. z chemtrails, co trochę spotykam teorie spiskowe związane z nimi. Dziś mamy szerzenie się pseudonauki, ktoś powie że się na czymś zna i powstaje wokół niego grono słuchaczy.

Po za tym kanały, np. Discovery narzuca z góry że piramidy nie wiadomo jak zbudowano i mówią o kosmitach. Natomiast na Polsatowskim kanale naukowym zero o kosmitach, wszystko wytłumaczone co na Discovery przypisywano kosmitom.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hildegarda pisze: 08 sie 2022, 7:36

Niestety Zbyszku jeśli chodzi o duchowość, to tu nie bardzo się da coś naukowo udowodnić. Ludzie mają potrzeby duchowe i gdy odchodzą od chrześcijaństwa, to często szukają w innych formach duchowości, które wydają się być bardziej fascynujące, egzotyczne.
Często wspomina o tym autor kanału "Myśli na kołach", nawrócony z ateizmu, mówi o tzw. ojkofobii, czyli odrzucaniu swojej kultury/religii i wchodzeniu w inne. Tutaj może się pojawić szamanizm, religie Wschodu, religie słowiańskie itp., pole do wyboru jest duże.
Myślę podobnie. Życie nie lubi próżni. Jeśli odrzuciło się chrześcijaństwo to zaczyna się poszukiwać coś co wypełni pustkę... bo człowiek musi sobie odpowiedzieć na pytanie o sens życia.
Mógłby sam rozumem poszukać sensu, ale przecież to jest wysiłek, więc wybiera gotowe systemy religijne...
Albo co gorsza wpada w sektę... co absurdalne, odrzucił Boga bo wydawał się być np zbyt surowy, albo zbyt wymagający, a wpada taki człowiek w niewolę lidera sekty...

Przeczytałam te podlinkowane artykuły i zwróciłam uwagę, ze niektórzy traktują to tak poważnie (te warsztaty czy konsultacje u szamanki) że się od tego uzależniają, biorą chwilówki na pokrycie kosztów takich "terapii". To mnie szokuje. Tak bardzo chcą przejąć kontrolę, dowiedzieć się o sobie, czy o świecie duchowym, że popadają w niewolę...
Już to świadczy o tym jak zgniłe owoce wydają tego typu praktyki...
No i jacy wyrachowani muszą być tacy szamani, jak sami muszą pragnąc pieniędzy, skoro widzą że ludzie tak się uzależniają i nie mają wyrzutów sumienia, aby brać od nich pieniądze...

A w Kościele sakramenty są darmowe i nielimitowane, szczególnie mówię o tych najważniejszych, sakramencie pojednania z Bogiem oraz komunii z Bogiem - absolutnie nic nie kosztują i nie ma żadnych ograniczeń w ilości. :-bd
Bóg daje oczyszczenie, miłosierdzie i uzdrowienie, dał także darmo odkupienie!... a człowiek korzystając z wolnej woli, również otrzymanej od Boga, odrzuca te wspaniałe dary i leci jak mucha na lep do szamanów i guru, popadając w niewolę zła....
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

No cóż czasy się zmieniają, ale ludzie ogólnie są ciągle tacy sami jak od samego początku swojego istnienia.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 sie 2022, 9:50 A w Kościele sakramenty są darmowe i nielimitowane, szczególnie mówię o tych najważniejszych, sakramencie pojednania z Bogiem oraz komunii z Bogiem - absolutnie nic nie kosztują i nie ma żadnych ograniczeń w ilości.
Wszystkie sakramenty są w KK darmowe?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2022, 12:49 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek Tak, są darmowe.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 08 sie 2022, 12:54 @Zbyszek Tak, są darmowe.
Nie jestem na bieżąco, czy nie doszło do jakiejś korekty, ale internet mi podaje, że:
  • Siedem sakramentów świętych to:
    Chrzest.
    Bierzmowanie.
    Eucharystia.
    Pokuta.
    Namaszczenie chorych.
    Kapłaństwo.
    Małżeństwo.
------
Czyli żadnej złotówki nie trzeba wyjmować z kieszeni, aby owe sakramenty mieć? (Nikt nie ma prawa oczekiwać, że taka złotówka będzie wyjęta? Nikt nie może uzależniać udzielenia w/w sakramentów od wyjętych z kieszeni/konta złotówek?)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak Zbyszku, tak właśnie jest.

Jeśli wierny czuje się odpowiedzialny za swoich kapłanów to ofiarowuje coś za ich pracę w parafii, ale nie ma cennika i nie może być wierny do tego zmuszony. to jest ofiara dobrowolna.
Wszelkie nadużycia należy zgłaszać do biskupa danej diecezji.

Ja często idę z ofiarą po mszy, którą zamówiłam. Czyli nikt nie uzależnia odprawienia mszy od ofiary złożonej dla kapłana, a gdybym nie złożyła ofiary też nikt by mnie "nie gonił"
Kapłan to człowiek który musi jeść i ma również swoje potrzeby. Składana przez wiernego ofiara ma być wyrazem naszej odpowiedzialności za parafię, ale nie jest opłatą za sakrament.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 sie 2022, 9:50 Przeczytałam te podlinkowane artykuły i zwróciłam uwagę, ze niektórzy traktują to tak poważnie (te warsztaty czy konsultacje u szamanki) że się od tego uzależniają, biorą chwilówki na pokrycie kosztów takich "terapii". To mnie szokuje. Tak bardzo chcą przejąć kontrolę, dowiedzieć się o sobie, czy o świecie duchowym, że popadają w niewolę...
Już to świadczy o tym jak zgniłe owoce wydają tego typu praktyki...
No i jacy wyrachowani muszą być tacy szamani, jak sami muszą pragnąc pieniędzy, skoro widzą że ludzie tak się uzależniają i nie mają wyrzutów sumienia, aby brać od nich pieniądze...
Strata pieniędzy to jedno, ale w przypadku takich praktyk, gdzie przywołuje się duchy zmarłych (terapie łączą w sobie m.in kulty afrykańskie) myślę, że istnieje również realne zagrożenie duchowe.
Poniżej świadectwo chłopaka, który ćwiczył capoeire i na jakimś już wyższym poziomie ćwiczący sportowcy przyjmują chrzest w religii candomble, która jest powiązana z tym sportem. Podczas rytuału przyzywa się różnych duchów opiekunów i okazało się, że po tym wydarzeniu chłopak autentycznie został zniewolony, musiał iść do egzorcysty





Przeczytałam też historię Berta Hellingera, który wymyślił te terapie "ustawień systemowych". Okazuje się, że był to ksiądz-zakonnik przez 25 lat! Był misjonarzem w Afryce w plemieniu Zulusów i to od nich zaczerpnął te pomysły. Nie wiadomo czy jego też to zniewolenie nie dotknęło, skoro zafascynował się takim szamanizmem
ODPOWIEDZ