Reset czy jest możliwy ?

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Skaza

Nieprzeczytany post

Tak się zastanawiam ostatnio czy to, że z Pisma świętego wynika klarownie, że nadejdą złe czasy i wszystko będzie się coraz bardziej staczać do tego stopnia aż nadejdzie dzień sądu ostatecznego bo będzie już zbyt koszmarnie by żyć ziemskim życiem to czy Pan Bóg waszym zdaniem może jeszcze zmienić swoją zapowiedzianą decyzje i jakoś tak to wszystko poukładać, że zaczniemy jako cywilizacja wszystko niemal od nowa ... lepiej odwracając ten ogromny obecnie wektor zepsucia i głupoty ? a może nie da się już tego zmienić tego głównego przeznaczenia i pozostaje nam sama nadzieja, że jak największa liczba ludzi zdąży się nawrócić nim będzie koniec wszystkiego co nam znane ? pytam o to w kontekście potopu/Noego i tego, że Pan Bóg zmienił zdanie o unicestwieniu wszelkiego istnienia wtedy i zgodził się na nowy początek. Czy myślicie, że w naszych czasach też jest chociaż maleńka szansa, że skończy się to wszystko jakoś bardziej pozytywnie dla nas i przyszłych pokoleń ?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wątpię by na tym świecie było kiedykolwiek dobrze, tak już na stałe. Po ewentualnym resecie będzie znowu nieciekawie. Taka jest już ludzka natura.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 lis 2022, 15:17 jakoś tak to wszystko poukładać, że zaczniemy jako cywilizacja wszystko niemal od nowa ... lepiej odwracając ten ogromny obecnie wektor zepsucia i głupoty ? a może nie da się już tego zmienić tego głównego przeznaczenia i pozostaje nam sama nadzieja, że jak największa liczba ludzi zdąży się nawrócić nim będzie koniec wszystkiego co nam znane ? pytam o to w kontekście potopu/Noego i tego, że Pan Bóg zmienił zdanie o unicestwieniu wszelkiego istnienia wtedy i zgodził się na nowy początek. Czy myślicie, że w naszych czasach też jest chociaż maleńka szansa, że skończy się to wszystko jakoś bardziej pozytywnie dla nas i przyszłych pokoleń ?
Każdy czasy maja znamiona ostatecznych. Jeśli zainteresujesz się trochę historia świata to się szybko przekonasz ze wiele zła I zepsucia było zawsze ei w tej kwestii nie wiele się zmieniło.
A nawet pomysl za co Bóg zniszczyła Sodomę?

To jak wygląda świat jest skutkiem i wyborem człowieka a nie decyzja Boga.

Pozatym nie patrz na to wszytko tak negatywnie. Jest wielu ludzi dobrej woli i wiele dobra się dzieje.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 18:17 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dokładnie. Znamiona czasów ostatecznych zależą od punktu widzenia. Niekoniecznie trzeba patrzeć w przeszłość. Dla Ukrainy takie znamiona mogą teraz być. Natomiast jak sytuacja wygląda np. w Nowej Zelandii?

Od zakończenia II Wojny Światowej było tylko 2 - 26 dni (w zależności kto liczy) bez żadnej wojny na świecie.
Czyli zawsze jest gdzieś źle.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
JOB
Posty: 157
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 56
Płeć:

Nieprzeczytany post

"RESET" będzie, po śmierci.

Proszę poniższe słowa odbierać, jako zaproszenie do głębszej refleksji.


Proszę przyjąć inny sposób myślenia.

Chrześcijanin ma to życie "stracić" dla Boga. I na tym mamy się skupić tutaj na ziemi:

Łk 9,23-27

23 7 Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! 24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. 25 Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie? 26 8 Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów. 27 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże».

Chrześcijanin, to człowiek eschatologiczny. O RESECIE nie myślmy. Skupmy się na życiu w Chrystusie. Trzeba zmieniać sposób myślenia. Rozumiem, że nie dla wszystkich jest to łatwe, bo sam się z tym zmierzam, ale życie nie jest łatwe na ziemi i też niesprawiedliwe, bo jedni żyją w wolności, a inni są prześladowani i umierają za wiarę... Po śmierci będzie RESET.

Bądźmy ludźmi eschatologicznymi i CZUWAĆ:

Mt 25, 1-13
1 Wtedy podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. 2 Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. 3 Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. 4 Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. 5 Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. 6 Lecz o północy rozległo się wołanie: "Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!" 7 Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. 8 A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną". 9 Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!" 10 Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. 11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" 12 Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". 13 Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

Na taki RESET mamy czekać:

Mt 25, 31,46
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».


Raczej ten kierunek jest pożądany. Z nadzieją oczekiwać Pana...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2024, 20:01 przez JOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto jeszcze potrzebuje ciszy?
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
ODPOWIEDZ