Przyjmę jedzenie :)

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Domiszeptem
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2022, 13:58
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam!
Brzmi może dziwnie, ale jestem w trudnej sytuacji życiowej i szukam kogoś, kto z dobrego serca byłby w stanie podzieli się swoim jedzeniem z nadwyżek (jeśli takowe posiada) :) Kiedyś sam sporo pomagałem, ale życie się skomplikowało lekko, stąd zapytanie
Jeśli są takie osoby to proszę o jakiś kontakt przez PW lub email
dziękuję :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj. Od 5 postów działa wysyłanie PW, więc musisz jeszcze trochę popisać z nami.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Pomocy w tego typu sytuacjach można szukać w różnych miejscach w swojej okolicy np. porozmawiaj z proboszczem w swojej parafii.
Jak sytuacja ciężka to na pewno coś doradzi pomoże a może też słyszał czy ktoś aby nie poszukuje pracownika jakiegoś.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7036
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Caritas i Albertynki, Albertyni prowadzą jadłodajnie, albo udzielają takiej pomocy - masz internet więc szukaj darmowych posiłków, zapytaj bezdomnego na ulicy gdzie dają jeść, są dobrze poinformowani.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Domiszeptem
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2022, 13:58
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 29 lis 2022, 15:47 Pomocy w tego typu sytuacjach można szukać w różnych miejscach w swojej okolicy np. porozmawiaj z proboszczem w swojej parafii.
Jak sytuacja ciężka to na pewno coś doradzi pomoże a może też słyszał czy ktoś aby nie poszukuje pracownika jakiegoś.
Pozdrawiam serdecznie.
dzięki za dobre słowo i porady :)
jeśli chodzi o proboszcza jednego i drugiego to są super ludzie, ale działają na zasadzie spychologii - w sensie jesteś głodny i masz problem idź do instytucji odpowiedniej, problem w tym, że w małej miejscowości jest tego u mnie mało albo wcale.
Do Świąt daleko, a mi zacznie 'burczeć w brzuchu'
uprzedzając porady odnośnie tego, że idź do pracy itp
mam rodziców trochę chorych, długów trochę, swoje w życiu porozdawałem jak miałem, a było tego sporo w sumie.
może takich samarytan, którzy sami teraz potrzebują pomocy jest jeszcze trochę, kto wie może jeszcze trafię na kogoś bezinteresownie niosącego pomoc, a nie odsyłającego do kogoś innego :)
nie mam żalu spoko i dzięki za odzew

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Magnolia pisze: 29 lis 2022, 17:36 Caritas i Albertynki, Albertyni prowadzą jadłodajnie, albo udzielają takiej pomocy - masz internet więc szukaj darmowych posiłków, zapytaj bezdomnego na ulicy gdzie dają jeść, są dobrze poinformowani.
u mnie tego nie ma otwartego na JUŻ, tak to dobrze jest w większej miejscowości :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7036
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

No dobrze, powiedz nam jak to sobie wyobrażasz? Jak dokładnie mamy ci pomóc?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie wiemy gdzie mieszkasz i nie znamy Cię zupełnie, więc przekazanie/podzielenie się jedzeniem byłoby właściwie niemożliwe od nas do Ciebie. Nie gniewaj się, ale jest zbyt wielu oszustów w internecie bym komuś zaufał po krótkim zdawkowym ogłoszeniu bez żadnych danych konkretnych itd. Skoro sam pomagałeś w przeszłości to wiesz jak to bywa z ludźmi. Żeby uwierzytelnić swoją historię pojedź prędko do siedziby jakiejś firmy zajmującej się pomaganiem w najbliższym sobie dużym mieście i jestem pewny, że Ci jakoś pomogą konkretnie (gdzieś zapiszą /zarejestrują). Wtedy będzie łatwiej komuś zaufać i pomóc. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że dobrze by było gdyby ktoś w temacie podzielił się z nami jak te sprawy wyglądają. Wtedy byśmy mogli założyć wątek jak szukać pomocy.
My tak radzimy jak umiemy, a nie każdy z nasz zna realia, a tylko teorie.

Z uwiarygodnieniem się to nie taka prosta sprawa. Jak ono miałoby wyglądać w tej sytuacji?
Gdy chodzi o choroby to można pokazać jakieś skany dokumentacji medycznej, założyć zbiórkę na portalach typu Się Pomaga. Oni już w jakimś stopniu weryfikują to.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

Nawet widziałam w przeszłości zbiórki gdzie ktoś napisał że zajmuje się chorymi rodzicami, nie może pójść obecnie do pracy i zbiera pieniążki na żywność. Ludzie wpłacali. Można na takiej stronie ze zbiórkami dołączyć skany na przykład jakiegoś dokumentu gdzie są wypisane choroby rodziców wtedy to jest bardziej wiarygodne. Powodzenia :) jeśli zdecydujesz się założyć taką zbiórkę, podziel się linkiem wtedy wpłacę co nieco :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2022, 21:13 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 29 lis 2022, 21:09 Nawet widziałam w przeszłości zbiórki gdzie ktoś napisał że zajmuje się chorymi rodzicami, nie może pójść obecnie do pracy i zbiera pieniążki na żywność. Ludzie wpłacali. Można na takiej stronie ze zbiórkami dołączyć skany na przykład jakiegoś dokumentu gdzie są wypisane choroby rodziców wtedy to jest bardziej wiarygodne. Powodzenia :) jeśli zdecydujesz się założyć taką zbiórkę, podziel się linkiem wtedy wpłacę co nieco :)
Ale jak się opiekuje chorymi rodzicami to po pierwsze oni mają jakieś emerytury, po drugie otrzymuje się zasiłek poelegnacyjny od państwa za rezygnację z pracy.

Teksty typu "do tego czasu będzie mi burczało w brzuchu" raczej pachną tym z ektos szuka jeleni lub jest totlanym nieogarem że nie umowę załatwić należnych dochodów od państwa.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Serwis Zrzutka mogę polecić. Oni tam czasem proszą jak coś o dodatkowe dokumenty uwiarygadniające zbiórkę, w Twoim przypadku niekoniecznie, ale warto mimo to samemu się uwiarygodnić dokumentami.

Nie zakładaj zbiórek na mniej znanych stronach jak coś, o których pierwszy raz słyszysz.
Kiedyś była strona o pięknej nazwie Katolik Wspiera i znikła.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 29 lis 2022, 21:56 Serwis Zrzutka mogę polecić. Oni tam czasem proszą jak coś o dodatkowe dokumenty uwiarygadniające zbiórkę, w Twoim przypadku niekoniecznie, ale warto mimo to samemu się uwiarygodnić dokumentami.

Nie zakładaj zbiórek na mniej znanych stronach jak coś, o których pierwszy raz słyszysz.
Kiedyś była strona o pięknej nazwie Katolik Wspiera i znikła.
No ale on chciał jedzenie a wy mu mowicie o zbiórkach zakładać. Makaron, ryż konserwy to można wysłać pocztą gdyby chciał podać adres
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 29 lis 2022, 22:39 No ale on chciał jedzenie a wy mu mowicie o zbiórkach zakładać. Makaron, ryż konserwy to można wysłać pocztą gdyby chciał podać adres
wlasnie :) daj adres na priw
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Domiszeptem
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2022, 13:58
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ani o pieniądze nie prosiłem, ani o jakąś wielką pomoc, do której trzeba by się jakoś uwierzytelnia,
Przykre jest to jak się to wszystko czyta, ale mniejsza z tym.
Tak jak mówiłem, chętnych do brania jest sporo, do pomagania nie za wiele.
Przykre niestety, ale tak zawsze było i pewnie będzie :/
Bóg jest Dobry, w to wierzę, zawsze jakoś pomoże, jakoś sobie poradzę :)
dzięki za mądre treści naukowe, które jednak mnie... nie pomogły ani trochę na chwilę obecną :)

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
abi pisze: 29 lis 2022, 22:46
Aloes pisze: 29 lis 2022, 22:39 No ale on chciał jedzenie a wy mu mowicie o zbiórkach zakładać. Makaron, ryż konserwy to można wysłać pocztą gdyby chciał podać adres
wlasnie :) daj adres na priw
a tego nie doczytałem, wow , są jednak ludzie dobrego serca
jakby co to się odezwę, na razie może jednak sobie poradzę, ale gdyby było naprawdę cienko to się odezwę :)
bardzo dziękuję za deklaracje jakiejkolwiek pomocy
Ostatnio zmieniony 30 lis 2022, 8:57 przez Domiszeptem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 29 lis 2022, 22:39
Dominik pisze: 29 lis 2022, 21:56 Serwis Zrzutka mogę polecić. Oni tam czasem proszą jak coś o dodatkowe dokumenty uwiarygadniające zbiórkę, w Twoim przypadku niekoniecznie, ale warto mimo to samemu się uwiarygodnić dokumentami.

Nie zakładaj zbiórek na mniej znanych stronach jak coś, o których pierwszy raz słyszysz.
Kiedyś była strona o pięknej nazwie Katolik Wspiera i znikła.
No ale on chciał jedzenie a wy mu mowicie o zbiórkach zakładać. Makaron, ryż konserwy to można wysłać pocztą gdyby chciał podać adres
Ja nie mam jak wysłać żywności. Mogę zrobić za to przelew.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Domiszeptem Jak dla mnie coś kręcisz bracie ... Abi chce Ci pomóc to obecnie nie chcesz. Mam tutaj na dolinie ostatnimi czasy całkiem przyzwoitego nosa do trolów i leciutko zapach ów takiego żartu wyczuwam. Obym się mylił tym razem, ale zdarzają się na forum tacy żartownisie co jakiś czas, więc nie złość się na nas tutaj bracie tylko uwierzytelnij się na tyle ile zdołasz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7036
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Domiszeptem piszesz, ze nie oczekujesz wielkiej pomocy... ale jeśli prawda jest że głodujesz... to potrzebujesz stałej pomocy a nie jednej paczki... dlatego wysyłamy cię lokalnie do parafii czy instytucji pomocowej, gdzie stałą pomoc otrzymasz, po przedstawieniu swojej sytuacji życiowej.

Nie napisałeś gdzie mieszkasz, więc doradzaliśmy w ciemno, zgodnie z tym jakie my sytuacje obserwujemy.
Mieszkam w dużym mieście i codziennie widuję bezdomnych i często dzielę się pożywieniem. Bo widzę człowieka i widzę jego stan. W internecie tego nie widać... każdy może napisać co mu się podoba. Stąd rady abyś założył zrzutkę, uwierzytelnił się i znowu otrzymasz pomoc.

Na wsiach ludzie się znają, dużo o sobie wiedzą... to może być dla Ciebie pomocne, gdy zastanowisz się kto potrzebuje jakiej pomocy doraźnej, która możesz ofiarować za pożywienie... możesz tez zapytać księdza, czy ktoś nie potrzebuje fizycznej siły... bo jak rozumiem, nie masz widoków na stałą pracę, za względu na opiekę nad rodzicami ale od czasu do czasu możesz komuś porąbać drzewo, albo inna pracę wykonać, aby zarobić na jedzenie? czyli albo zarobić albo proponować barter (wymianę, praca za jedzenie)

Jest też coś takiego jak Szlachetna Paczka, gdzie można się zgłosić oraz swoje potrzeby i dostaje się paczkę z konkretem.

Jest mnóstwo sposobów pomagania ludziom biednym czy głodnym, ale są to długofalowe metody, no bo przecież głodu i biedy nie zaspokoisz raz a dobrze.
a Ty szukałeś tu jednej paczki?
Poza tym nie napisałeś jakich produktów oczekujesz w paczce. a ja zapytałam jak sobie to wyobrażasz.
Dajmy na to, ze każdego z nas chwyciłem za serce i wyślemy ci w paczce makarony, ryż, kaszę i konserwy.... a Ty powiesz że marzysz o bułce i pomidorach? albo że z tego obiadu nie umiesz zrobić?

no i ostatnia kwestia... to nie dziw się, że ludzie są ostrożni... bo ci co dają systematycznie innym już wiele razy się nacięli i zostali oszukani.
Dlatego pytamy o szczegóły. Dlatego oczekujemy uwierzytelnienia.

Dodano po 1 godzinie 51 minutach 50 sekundach:
I jeszcze jedno mi chodzi ciągle po głowie... nie zareagowaliśmy tak jak tego oczekiwałeś i szybko nas oceniłeś... a naprawdę nie znasz nas, nie wiesz ile robimy dla innych, albo z jakimi problemami my się tu zmagamy...
to nieładnie, że tak pochopnie nas oceniasz...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Domiszeptem pisze: 30 lis 2022, 8:38
jakby co to się odezwę, na razie może jednak sobie poradzę, ale gdyby było naprawdę cienko to się odezwę :)
ok. makaron, ryż i konserwy mogę wysłać pocztą ...no tak po 6szt :-h
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Domiszeptem
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2022, 13:58
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 30 lis 2022, 9:39 @Domiszeptem Jak dla mnie coś kręcisz bracie ... Abi chce Ci pomóc to obecnie nie chcesz. Mam tutaj na dolinie ostatnimi czasy całkiem przyzwoitego nosa do trolów i leciutko zapach ów takiego żartu wyczuwam. Obym się mylił tym razem, ale zdarzają się na forum tacy żartownisie co jakiś czas, więc nie złość się na nas tutaj bracie tylko uwierzytelnij się na tyle ile zdołasz.
Witaj
No rozumiem, ale trollem nie jestem . Możliwe, że są osoby, które robią sobie jaja, ale jak dla mnie to za poważna sprawa.
Jak ktoś cierpi jakąś formę biedy to pragnie aby pozostał w pewien sposób anonimowy, u mnie ta bieda jest przejściowa, natomiast jakaś tam forma pomocy by się przydała pewnie, stąd takiego posta napisałem :)

O pieniądze nie prosiłem, tylko jak zauważyłeś napisałem ze skromnością, że jakby ktoś miał nadwyżki jedzenia w domu (może jest z dobrze sytuowanej, majętnej rodziny) to mógłby komuś anonimowo pomóc :)
Są takie grupy na Facebook, że się jedzeniem ludzie wymieniają , rozdają, to pomyślałem, że na forum katolickim napiszę i zobaczę jaki odzew .
Swego czasu miałem więcej i pieniędzy na życiowe sprawy, potem mi się życie skomplikowało i tak bywa.

Ogólnie jestem bardzo wdzięczny za posty, które tutaj napisali ludzie dobrego serca. Jeśli uznam, że potrzebowałbym jakiegoś wsparcia, to po prostu pozwolę sobie abym się do kogoś odezwał .
I do moderatora forum nie mam żalu, swoje robisz i dobrze robisz pewnie, bo i pewnie są żartownisie, wszak nie rozumiem takich ludzi, bo bieda w narodzie i tak jest spora, a będzie pewnie większa przez te światowe sprawy :|

I do Magnolii: nie, jeszcze nie głoduję, ale jak będzie aż tak źle, to skorzystam z innej formy pomocy,
Na razie jest po prostu mega skromnie. Na razie jest jak jest, ale nie czuję potrzeby abym się takimi sprawami życiowymi dzielił z innymi, jedynie to proszę o modlitwę jak ktoś ma wolne intencje, aby się polepszyło w nowym roku :)
p.s. I też pomagałem sporo i finansowo, rozdałem w swoim życiu naprawdę sporo swego czasu, rozumiem twoje obawy z jednej strony.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie posty


p.s. Dzięki wielkie jeszcze raz, jak naprawdę uznam, że będę potrzebował jakiejś paczki z jedzeniem to się odezwę do tych, którzy taką pomoc zadeklarowali wstępnie :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7036
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Do mnie także możesz napisać pw z adresem. Napisz jeszcze jeden post, abyś mógł wysyłać pw, bo mamy limit 5 postów. Pozdrawiam
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ