Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Tutki świąteczne dla potrzebujących

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Skaza

Nieprzeczytany post

W mojej parafii od kilku lat organizowane są takie fajne zbiórki, że można odebrać z zakrystii taką torbę/tutkę/siatkę papierową którą każdy chętny parafianin może zapełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami czystości. Są potem przekazywane potrzebującym tuż przed rozpoczęciem przygotowań świątecznych w naszym domach. Uważam, że to piękna i wartościowa inicjatywa. Tak pomyślałem, że zapytam czy i w waszych parafiach są organizowane podobne wydarzenia i co o tym myślicie ? :) ~o)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, u nas są z takich produktów przygotowywane paczki z Caritasu, około 200 co roku.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza super pomysł!
U mnie są sprzedawane świece i opłatki z Caritasu. Ubolewam, że u nas nie ma więcej akcji.. sama należę do parafialnego Caristas, ale nie widzę póki co widoku na zmiany. 😞
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, to świetna akcja. Z tego co wiem, to tytka charytatywna to ogólnopolska, coroczna akcja Caritas. U mnie w diecezji i parafii jest od kiedy pamiętam. Sam działam w Parafialnym Zespole Caritas. Część darów jest rozdzielana dla najuboższych w parafii, a część idzie do diecezjalnej Caritas, która działa dalej ze swojego poziomu.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Świetny pomysł! Super by to się na wsiach sprawdziło!

Mój szwagier jest prezesem fanklubu piłkarskiego i od kiedy tylko się zaczęła do dzisiaj kibice robią zbiórkę na "Szlachetną Paczkę".
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Zablokowany