Kryzys demograficzny/emerytury

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Pytanie głównie do "młodszych uzytkowników" czy odkładacie już na swoje emerytury?
Prognozy nie są optymistyczne.

Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie odkładam, ogólnie to nie rozmyślam nad przyszłością zupełnie. Staram się żyć z dnia na dzień a i to mnie często przerasta na wielu polach. Wątpię też bym dożył takich lat sędziwych a poza tym nawet bym tego nie chciał. A może wszystko trzaśnie i będzie święty spokój po co się martwić na zapas. Ostatnio nawet odchodzę od robienia zapasów smakołyków. Skupiam się na dniu dzisiejszym i staram się żyć tak jakbym na koniec dnia miał spotkać się ze Stwórcą. Ojj dostałbym wtedy po uszach solidnie ;) ale kałabanga i do przodu.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7040
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3263
Podziękowano: 3489
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja mam polisy na życie, które mogę przekształcić w emeryturę. Jedną założyłam jak miałam 18 lat, a druga po 40-tce. Nie mam stałej umowy o pracę... więc muszę sama odkładać.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja już się pogodziłem, że będę pracował (o ile mózgownica będzie działać...) do 75 roku życia. No, może wcześniej przejdę na pół etatu albo 3/4.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 16 lut 2023, 16:00 Ja już się pogodziłem, że będę pracował (o ile mózgownica będzie działać...) do 75 roku życia. No, może wcześniej przejdę na pół etatu albo 3/4.
Ale chyba dlatego że chcesz a nie z powodu głodowej emerytury
ODPOWIEDZ