Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Komentarz aktualny

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

"Abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu go prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego "- czytamy w oficjalnym komunikacie kurii.

i to mi sie podoba - jest wina jest i kara
a nie badzmy milosierni, nie wywlekajmy, nie osadzajmu
jak sie przyznal j jest ukarany to sie bede za niego modlic
Ostatnio zmieniony 18 lip 2022, 15:16 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 18 lip 2022, 13:03
Myślę, że dobrze by było, gdyby pokrzywdzona złożyła też doniesienie w procesie cywilnym.
Myślę że nie bo pewnie sama ma wiele za uszami. Na siebie nie doniesie :)

kobiety potrafią być bardziej "zboczone" od mężczyzn.
Ja już w biedne niewinne kobietki od dawna nie wierzę. Życie pokazuje mi co innego
Skaza

Nieprzeczytany post

Zło atakuje i potrafi władać nad człowiekiem bez względu na płeć to prawda, ale przez przykre zaszłości z przeszłości których doświadczamy czasami w życiu nie możemy generalizować nigdy w niczym i względem żadnej ze stron bo to krzywdzące gdyż zawsze zdarzają się wyjątki i każdy człowiek jest inny.

To przykre i straszne co zaszło z udziałem tego byłego już księdza. Tak jednak jak pisałem wyżej szatan będzie atakował każdego z nas do końca świata i coraz więcej niestety czy to zwykłych ludzi czy duchownych zbłądzi, upadnie i da się opętać szatanowi. Był z niego pewnie świetny kapłan i najprawdopodobniej miał wielka wiarę, ale stracił ją dał się omamić w którymś momencie podszeptom złego i w efekcie stracił wszystko. Oby nie stracił też własnej duszy na wieczność i terapia oraz nawrócenie pomogły mu już jako w przyszłości zwykłemu cywilowi wrócić do Boga. Teraz jest bardzo daleko, ale tym bardziej uważam, że trzeba się za niego modlić bo stracić coś najważniejszego czyli wiarę to najgorsze przecież co może każdego z nas spotkać a każdemu to zagraża niestety.

Względem udziału w całej sprawie pokrzywdzonej nie winniśmy się wypowiadać gdyż nie znamy i nigdy nie poznamy całej sprawy jak to było i czy ona też nieumyślnie czy umyślnie w jakimś sensie nie przyłożyła ręki do zatracenia się w złu tego człowieka. Znając dzisiejsze czasy i wydarzenia które nie tylko przecież z udziałem duchownych, ale też polityków, dziennikarzy, lekarzy, aktorów, nauczycieli, służb mundurowych i wszelkich innych profesji miały rozgłos w mediach różnie to bywa i wina czasami nie jest tylko jednostronna. Być może w tym przypadku była wyłącznie jednostronna, ale 100 % pewności nie mamy bo wszystko jak było i co było wie tylko Pan Bóg.

Zgorszenie na pewno nastąpiło i będzie to miało swoje konsekwencje na wielu polach, ale nie możemy zapominać o najistotniejszym czyli, że wierzymy w Boga i chodzimy do kościoła dla Boga tylko i wyłącznie. Ludzie czyli także duchowni jak my wszyscy są zawodni i zawsze tak było jest i będzie. Nie powinniśmy wpatrywać się w przekazującego w sensie osoby tylko w to co przekazuje czyli słowo Boże.

Jakie rodziny, społeczeństwa, narody i ogółem nasze wzajemne relacje tacy i kapłani w danych czasach. Oni nie przylatują z kosmosu i nie są nie do ukąszenia dla złego. Nie każdy ksiądz jest świętym Janem Pawłem II, którego wiara była nadzwyczajna i nie do zdarcia.
Módlmy się za naszych kapłanów by ich nigdy nie zabrakło, karajmy w ludzkich sądach za niedopuszczalne czyny należycie, ale duszę pozostawmy do osądzenia tylko samemu Bogu.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 18 lip 2022, 22:10
Marek Piotrowski pisze: 18 lip 2022, 13:03
Myślę, że dobrze by było, gdyby pokrzywdzona złożyła też doniesienie w procesie cywilnym.
Myślę że nie bo pewnie sama ma wiele za uszami. Na siebie nie doniesie :)
Skąd to oskarżenie?
Masz jakieś przesłanki?
kobiety potrafią być bardziej "zboczone" od mężczyzn.
Ja już w biedne niewinne kobietki od dawna nie wierzę. Życie pokazuje mi co innego
Wygląda na to, że masz problem.
Poważny.
Ze sobą, nie z kobietami.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 19 lip 2022, 8:08
Aloes pisze: 18 lip 2022, 22:10
Marek Piotrowski pisze: 18 lip 2022, 13:03
Myślę, że dobrze by było, gdyby pokrzywdzona złożyła też doniesienie w procesie cywilnym.
Myślę że nie bo pewnie sama ma wiele za uszami. Na siebie nie doniesie :)
Skąd to oskarżenie?
Masz jakieś przesłanki?
Z logiki skoro czuła by się molestowana doniesienie już dawno by złożyła, przecież wysyłanie przez księdza wiadomości były przez Ponad miesiąc więc co tak biernie to tolerowała ? Nie umiała wcisnąć opcji "blokuj"?
Zastanawia też bardzo milczenie GW w tej kwestii, więc jasne jest że nie broniła się bo zaraz by GW by to upubliczniła że biedna kobieta się broniła a tu ksiądz dalej i dalej. Natomiast w tej kwestii cisza i brak komentarza.
Wygląda na to, że masz problem.
Poważny.
Ze sobą, nie z kobietami.
A jakie masz przesłanki aby to stwierdzić?
Powyższe Twoje stwierdzenie raczej tylko potwierdza że żyjesz w bańce o tym że kobiety to niewinne i nie masz za bardzo wiedzy o współczesnych młodych kobietach, podkreślam że nie mówię o wszystkich. Ale jesteś z rocznika i czasów gdzie ludzia się wiele rzeczy w głowie nie mieściło więc można to trochę wybaczyć.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 19 lip 2022, 9:05
Marek Piotrowski pisze: 19 lip 2022, 8:08
Aloes pisze: 18 lip 2022, 22:10
Marek Piotrowski pisze: 18 lip 2022, 13:03
Myślę, że dobrze by było, gdyby pokrzywdzona złożyła też doniesienie w procesie cywilnym.
Myślę że nie bo pewnie sama ma wiele za uszami. Na siebie nie doniesie :)
Skąd to oskarżenie?
Masz jakieś przesłanki?
Z logiki skoro czuła by się molestowana doniesienie już dawno by złożyła, przecież wysyłanie przez księdza wiadomości były przez Ponad miesiąc więc co tak biernie to tolerowała ? Nie umiała wcisnąć opcji "blokuj"?
Zastanawia też bardzo milczenie GW w tej kwestii, więc jasne jest że nie broniła się bo zaraz by GW by to upubliczniła że biedna kobieta się broniła a tu ksiądz dalej i dalej. Natomiast w tej kwestii cisza i brak komentarza.
Nie cudujmy. Gość uprawiał ten proceder i nie ma co go usprawiedliwiać
Wygląda na to, że masz problem.
Poważny.
Ze sobą, nie z kobietami.
A jakie masz przesłanki aby to stwierdzić?
Twoje wypowiedzi, oczywiście.
Powyższe Twoje stwierdzenie raczej tylko potwierdza że żyjesz w bańce o tym że kobiety to niewinne
.Niczego podobnego nie napisałem
i nie masz za bardzo wiedzy o współczesnych młodych kobietach, podkreślam że nie mówię o wszystkich
Napisałeś co innego:
Aloes pisze:Ja już w biedne niewinne kobietki od dawna nie wierzę.
Ale jesteś z rocznika i czasów gdzie ludzia się wiele rzeczy w głowie nie mieściło więc można to trochę wybaczyć.

Rzuciłeś człowieku - zupełnie bezpodstawnie - oskarżenie na osobę pokrzywdzoną,
Dość bezczelna zagrywka, ale biorąc pod uwagę to, co napisałeś o kobietach, to drobiazg.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2022, 9:54 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes - masz coraz bardziej karkołomne zadanie, by jakoś tam bronić księdza Dębskiego; oto co się okazuje: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... a-ola.html
Tytuł tej wiadomości mówi sam za siebie: Kolejne zgłoszenia w sprawie ks. Dębskiego. "Internautka Ola nie jest jedyna"
Ale jeszcze bardziej bulwersuje brak reakcji przełożonych tego księdza; cytat:
  • Nastolatka, której dotyczy ta wypowiedź, zgłosiła sprawę w kurii. Jak zdradza rozmówca GW, nie było żadnej reakcji, poza kolejnymi awansami dla ks. Dębskiego. Informator dodaje, że w następnych latach zgłaszały się kolejne dziewczyny.

    Mafia kurialna zamiata wszystkie afery. To jest wierzchołek góry lodowej
    - dodaje.

    Ksiądz Dębski atakował wiele razy? Jednej miał oferować pieniądze za milczenie
    "Wyborcza" cytuje również ofiarę kapelana Jagiellonii Białystok, którą ten próbował uciszyć pieniędzmi. 22-latka miała milczeć o sprawie obscenicznych wiadomości i filmików wysyłanych na Facebooku przez Dębskiego i w zamian dostać pieniądze albo posadę w programie "Obiektyw". "Proponował mi związek, wysyłał gołe zdjęcia. Manipulował mną. Kiedy powiedziałam to wszystko do jednego księdza, to ten stwierdził, że to moja wina, bo odpisywałam mu na wiadomości. To było wszystko tak obrzydliwe, że usunęłam konto na Fb" - czytamy. Wtedy również Dębskiego nie ukarano. Przypadków zgłoszeń jest więcej.
----------
A potem lament wielki słychać ze strony duchowieństwa, jak to spada członkostwo i aktywność katolików w ramach KK. Oto jeden z powodów! Teraz też spadnie; to pewne jak 2+2... (wcale mnie to, może wbrew pozorom, nie cieszy, bo jest niestety tak, że ludzie rzadko, albo wcale nie szukają poza KK alternatywy dla życia duchowego; raczej idą w zupełną bierność/letniość: "wierzący, ale niepraktykujący", albo w ateizm, mówiąc: no, skoro Bóg ma takich przedstawicieli, to czy On w ogóle jest?!...).
TRAGEDIA!!! :((
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po co z kolei powtarzać oszczerstwa, jakoby kuria "zamiatała" afery (zwłaszcza po przytoczeniu przeze mnie reakcji Kurii)?
Natomiast jeśli idzie o podobne afery (łącznie z pedofilią) to akurat duchowni katoliccy w najmniejszym procencie (zwłaszcza a krejach, gdzie liczby wiernych są porównywalne) się podobnych rzeczy dopuszczają (podawałem już kiedyś chyba statystyki na forum).
Oczywiście, każde takie zdarzenie to o jedno zdarzenie za dużo, nie ma być z czego dumnym, że lepiej niż duchowni protestanccy... Ale jednak ta statystyka powinna skłonić do niejakiej powściągliwości przedstawiciela tychże protestantów...

Ale co tam, CI wszystko jedno, byle grzać temat, a nuż kogoś zwerbujesz...
Ostatnio zmieniony 19 lip 2022, 10:33 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 19 lip 2022, 10:32 Po co z kolei powtarzać oszczerstwa, jakoby kuria "zamiatała" afery (zwłaszcza po przytoczeniu przeze mnie reakcji Kurii)?
Teraz kuria się prawidłowo zachowała, ale dowiedź, że tak samo każda inna kuria tak samo szybko i zdecydowanie reagowała...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 19 lip 2022, 10:14
A potem lament wielki słychać ze strony duchowieństwa, jak to spada członkostwo i aktywność katolików w ramach KK. Oto jeden z powodów! Teraz też spadnie; to pewne jak 2+2... (wcale mnie to, może wbrew pozorom, nie cieszy, bo jest niestety tak, że ludzie rzadko, albo wcale nie szukają poza KK alternatywy dla życia duchowego; raczej idą w zupełną bierność/letniość: "wierzący, ale niepraktykujący", albo w ateizm, mówiąc: no, skoro Bóg ma takich przedstawicieli, to czy On w ogóle jest?!...).
TRAGEDIA!!! :((
Wyjątkowo nieszczerze to brzmi z twojej strony... Nie jesteś w Kościele i nie słuchasz co niedziele kazań... nie wiesz czy duchowieństwo lamentuje czy nie. Docierają do ciebie może jakieś artykuły z internetu ale jednak to nie to samo co uczestnictwo w życiu Kościoła. Swoją drogą, jeśli już znalazłeś inna wspólnotę, do której nie chcesz się nawet przyznać (sic!) to powiedz nam dlaczego tak żywo interesujesz się KK i tym co się u katolików dzieje?

Patrząc na to jak wiele masz zarzutów co do wiary katolickiej, to mam duże wątpliwości czy to na pewno braterstwo i miłość Cię do nas pcha...

Chodzimy do kościoła aby spotkać się z Bogiem! To On jest naszym Celem!
Jeśli ktoś rezygnuje z powodu grzechu księdza, to znaczy że nie widział Boga i nie nawiązał z Nim relacji.
No i nie rozumie prawdy, że wobec grzechu wszyscy jesteśmy równi, każdy może upaść, nawet jeśli będzie się zarzekał, że nie...(pokazał nam to dobitnie św Piotr zapierając się Jezusa kilka razy, a mimo to na Nim Jezus chciał zbudować Kościół)
Rozczarowanie się człowiekiem jest tak pewne jak to, że po dniu następuje noc, a po nocy dzień.
Ale mimo grzeszności ludzi Kościoła to właśnie Kościół "bramy piekielnie go nie przemogą", więc nie ma co wieścić czy prorokować tragedię bo Kościół jest w Bożych rękach, nie takie afery przetrwał i przetrwa.
Dlatego uważam, że zapędzasz się w takich wypowiedziach.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
------
To jest czyjś komentarz - czy w Irlandii jest tak, jak to tu jest podane?...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Am 8,11 Oto nadejdą dni - wyrocznia Pana Boga - gdy ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz głód słuchania słów Pańskich.

Głodu Boga człowiek uczciwy nie potrafi zagłuszyć... jest czas, gdy człowiek odchodzi i jest czas, gdy szuka Boga, bo wie że tylko u Niego jest Prawda i Zbawienie.... przeżywa nawrócenie... wraca na łono Kościoła, bo tu jest Jezus żywy, tu i teraz już nam daje siebie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 19 lip 2022, 10:46
Marek Piotrowski pisze: 19 lip 2022, 10:32 Po co z kolei powtarzać oszczerstwa, jakoby kuria "zamiatała" afery (zwłaszcza po przytoczeniu przeze mnie reakcji Kurii)?
Teraz kuria się prawidłowo zachowała, ale dowiedź, że tak samo każda inna kuria tak samo szybko i zdecydowanie reagowała...
Klejny raz postawiłeś kłamliwy zarzut i jak Cię docisnąć uciekasz w ogólniki.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy to mój zarzut? Czy jest kłamliwy?
Przecież to był cytat z podanej wyżej strony; przypomnę:
  • Nastolatka, której dotyczy ta wypowiedź, zgłosiła sprawę w kurii. Jak zdradza rozmówca GW, nie było żadnej reakcji, poza kolejnymi awansami dla ks. Dębskiego. Informator dodaje, że w następnych latach zgłaszały się kolejne dziewczyny.

    Mafia kurialna zamiata wszystkie afery. To jest wierzchołek góry lodowej
    - dodaje.
Nastolatka zgłaszała sprawę KURII, która co zrobiła??...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 19 lip 2022, 10:49 jeśli już znalazłeś inna wspólnotę, do której nie chcesz się nawet przyznać (sic!) to powiedz nam dlaczego tak żywo interesujesz się KK i tym co się u katolików dzieje?

jaka inna wpolnote :-? ja jestem w parafii sw wojciecha w legnicy, a ty @Zbyszek ?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszku, nie czarujmy się. Wykorzystujesz każdą okazję, jednocześnie ukrywając swoje wyznanie. Trudno o lepsze świadectwo braku szczerości.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marku, nie oszukujmy się: wciskasz mi, że kłamliwy zarzut wysunąłem, gdy ani on nie był mój, ani (raczej) nie jest/był kłamliwy, więc nie pouczaj mnie o moralności, ok?!

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
A co do wyznania... trzeba było nie dawać przy rejestracji opcji: "inne wyznanie", to bym go nie wybrał. A tak mając takie prawo, skorzystałem z tego, i nie musze się "spowiadać", gdyż działam zgodnie z regulaminem Forum.
A teraz to tym bardziej nie podam. Czemu? Temu, abyś się pytał... ;)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek jak mamy ufać Ci bracie?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

wstydzisz sie swojego wyznania
a to dobre =))
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wyjaśniłem, czemu coś zrobiłem; komu to nie odpowiada, to trudno.
:-*
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
ODPOWIEDZ