Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes - możesz "streścić" kradzież "na walizkę" albo to drugie, coś podał, bo nie jestem w temacie, jak to robią (warto wiedzieć i się nie dać).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 27 cze 2022, 12:47 @Aloes - możesz "streścić" kradzież "na walizkę" albo to drugie, coś podał, bo nie jestem w temacie, jak to robią (warto wiedzieć i się nie dać).
Jak nie masz auta "bezkluczukowego' to problem w tych sposobach Cię nie dotyczy.
Tutaj o metodzie na walizkę:

A tu o Sposobie na GameBoya

Ostatnio zmieniony 27 cze 2022, 13:58 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawi mnie jak działa metoda na GameBoya, ale tak bardziej technicznie. Pewnie gdzieś w samym działaniu otwierania bez kluczykowego jest poważny błąd.
Np. forum wzmacnia poziom zabezpieczeń po którejś nieudanej próbie logowania.
Dlaczego samochód nie blokuje bez kluczykowego otwierania w podejrzanych sytuacjach i nie każe kluczyka wsadzić do zamka.

Przeniosę rozmowę do osobnego wątku, jak będzie trzeba.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 27 cze 2022, 14:29 Ciekawi mnie jak działa metoda na GameBoya, ale tak bardziej technicznie. Pewnie gdzieś w samym działaniu otwierania bez kluczykowego jest poważny błąd.
Nie, z tego co czytałem są to "wykradzione" orginalne kody służące do otwierania aut w razie zagubienia kluczyka. Dlatego póki co chyba nie dotyczy to wszystkich marek.
Np. forum wzmacnia poziom zabezpieczeń po którejś nieudanej próbie logowania.
Dlaczego samochód nie blokuje bez kluczykowego otwierania w podejrzanych sytuacjach i nie każe kluczyka wsadzić do zamka.

Przeniosę rozmowę do osobnego wątku, jak będzie trzeba.
Np. dlatego że auta bezklucyzkowe nie mają standardowego kluczyka ani stacyjki.
A obie formy kradzieży otwierają auto na tej samej zasadzie co kluczyk więc nic nie jest w stanie wykryć system. To nie jest jakoś "włam" do systemu.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2022, 15:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ta nowoczesna technologia kiedyś nas wszystkich zgubi :( coraz sprytniejsi ci złodzieje aut :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 27 cze 2022, 23:17 Ta nowoczesna technologia kiedyś nas wszystkich zgubi :( coraz sprytniejsi ci złodzieje aut :(
Kradzieży aut i tak jest 10 razy mniej niż np w latach 90-tych

Dodano po 2 godzinach 3 minutach 3 sekundach:
Co sądzicie o tym że jak zaprasza się dawno niewidziana rodzinę, i zamiast gotować bierze się obiad z restauracji?
Oczywiście wczensiej przesyłając im menu do wyboru.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 cze 2022, 12:03
Co sądzicie o tym że jak zaprasza się dawno niewidziana rodzinę, i zamiast gotować bierze się obiad z restauracji?
Oczywiście wczensiej przesyłając im menu do wyboru.
Ja nie widzę przeszkód, ale nie pokazywałam nigdy menu. Po prostu zamawiałam z restauracji np na komunię mięsa i przystawki, podgrzewałam i podawałam na stół - dlaczego mam ujawniać sekrety gotowania? ;)
Istotne dla mnie było aby dobrze ugościć zaproszonych, a nie umiałam wtedy dobrze zrobić mięs, po co się stresować jak mi wyjdzie mięso?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 cze 2022, 12:24
Aloes pisze: 28 cze 2022, 12:03
Co sądzicie o tym że jak zaprasza się dawno niewidziana rodzinę, i zamiast gotować bierze się obiad z restauracji?
Oczywiście wczensiej przesyłając im menu do wyboru.
Ja nie widzę przeszkód, ale nie pokazywałam nigdy menu. Po prostu zamawiałam z restauracji np na komunię mięsa i przystawki, podgrzewałam i podawałam na stół - dlaczego mam ujawniać sekrety gotowania? ;)
Istotne dla mnie było aby dobrze ugościć zaproszonych, a nie umiałam wtedy dobrze zrobić mięs, po co się stresować jak mi wyjdzie mięso?
Tak z czymś takim się spotkałem, ale wlsnie pytam o jawna informacje że obiad będzie z restauracji z prośbą o wybór dań.
Skaza

Nieprzeczytany post

Jeśli są nowocześni to nie widzę przeszkód, ale jeśli to jakieś starsze tradycyjne wujostwo to nie polecam takiej opcji i lepiej sam dobierz meni z małżonką.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 28 cze 2022, 22:21 Jeśli są nowocześni to nie widzę przeszkód, ale jeśli to jakieś starsze tradycyjne wujostwo to nie polecam takiej opcji i lepiej sam dobierz meni z małżonką.
A czemu tkwi podział?
Skaza

Nieprzeczytany post

No bo starsi ludzi na ogół lubię domowe jedzonko tak zauważyłem lub przynajmniej takie które na takie będzie wyglądać na stole.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes nie kombinuj. Sami wybierzcie menu. Dla mnie osobiście byłoby to stresujące jako dla gościa dostać takie menu i wybierać. To co gospodarz serwuje to się zjada ;))
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 28 cze 2022, 23:20 @Aloes nie kombinuj. Sami wybierzcie menu. Dla mnie osobiście byłoby to stresujące jako dla gościa dostać takie menu i wybierać. To co gospodarz serwuje to się zjada ;))
No ale gdybyś dostała to byś wybrała?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2022, 5:24 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes a jak to ma wyglądać? Oni przyjadą i wtedy dajecie im menu i czekacie aż przyjedzie jedzenie? Czy idziecie gdzieś do restauracji? Czy wcześniej to wysyłacie?

Pewnie musiałabym wybrać ale naprawdę czułabym się niezręcznie w tej sytuacji.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 29 cze 2022, 6:43 @Aloes a jak to ma wyglądać? Oni przyjadą i wtedy dajecie im menu i czekacie aż przyjedzie jedzenie? Czy idziecie gdzieś do restauracji? Czy wcześniej to wysyłacie?

Pewnie musiałabym wybrać ale naprawdę czułabym się niezręcznie w tej sytuacji.
Wysyłasz menu przed spotkaniem kilka dni
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale jeśli chcę dania restauracyjne to idę do restauracji/zapraszam do restauracji.
Można wysłać menu, poprosić o wybranie, ale zaprosić do restauracji na konkretną godzinę uprzedzona kuchnia poda wszystkie dania jednocześnie, jeśli nie chcecie czekać...

Zauważ, ze jeśli przyjdą Ci gotowe dania to będą w plastiku, nie podasz tego gościom tylko wszystko musisz oddzielnie podgrzewać, a to mogą być różne rzeczy, skoro dasz wybór z karty.

Lepiej zadecydować za gości i zamówić np dwa/kilka różne mięsa do wyboru, surówki. Ziemniaki ugotować samemu. Ze dwie zupy i masz obiad gotowy. Ciasto na deser zamawiasz lub pieczesz... lody kupujesz... owoce i napoje i impreza gotowa.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

(aloes sie zdziwił czemu ma nie podac w plastiku ) :p
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że gdybym ja dostał takie menu to mógłbym nie być pocieszony. Co wybrać, coś tańszego, droższego, a co jeśli każdy wybierze coś tańszego, a tylko ja droższego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 cze 2022, 9:13 Ale jeśli chcę dania restauracyjne to idę do restauracji/zapraszam do restauracji.
Można wysłać menu, poprosić o wybranie, ale zaprosić do restauracji na konkretną godzinę uprzedzona kuchnia poda wszystkie dania jednocześnie, jeśli nie chcecie czekać...

Zauważ, ze jeśli przyjdą Ci gotowe dania to będą w plastiku, nie podasz tego gościom tylko wszystko musisz oddzielnie podgrzewać, a to mogą być różne rzeczy, skoro dasz wybór z karty.

Lepiej zadecydować za gości i zamówić np dwa/kilka różne mięsa do wyboru, surówki. Ziemniaki ugotować samemu. Ze dwie zupy i masz obiad gotowy. Ciasto na deser zamawiasz lub pieczesz... lody kupujesz... owoce i napoje i impreza gotowa.
Restauracja jest 10 minut drogi, nikt tego nie podgrzewa tylko kupione odrazu się wykłada.
Chodzi o to żeby zaprosić rodzinę do domu bo jeszcze nie byli a nie do restauracji.
No i też o to żeby mieć luz, a nie stać przy garnkach, bo wiadomo że na gości też trzeba posprzątać itd.
Jak żona tak chcę zrobić to co mam jej powiedzieć masz gotować bo tak?
Tak naprawdę to jej rodzina przychodzi i jej brat z dzieckiem i więc nic mi do tego.
A że jakiś częstych kontaktów nie utrzymujemy, ostatni raz widzieliśmy się na naszym weselu, parę lat mineło, więc ja w zasadzie ich nie bardzo znam.

Ogólnie rodzina nie miała problemu z wyborem dań, wybrali barszcz z kołdunami i na drugie danie łososia z frytkami i warzywami.
Ogólnie koszt całości na osobę wyszedł 57 zł. Mimo zaproszonych 4 osób i jednego małego dziecka każdy wziął to samo, no i my też to samo i git.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skoro już to zrobiliście i wyszło Ok to czemu nas sprawdzasz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ