Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Aloes no jeśli o ile się orientuję małżeństwo było zawarte z premedytacją w oparciu o kłamstwo i fałszywe uczucia drugiej strony to można chyba pomyśleć o jego unieważnieniu a jeśli są już dzieci to chociaż o separacji i nie trzeba mieć jak to ująłeś "przes..ane". Co prawda nosimy wyjątkowo ciężki krzyż, ale cóż każdy z nas jakiś prędzej czy później dźwiga.

Uwaga! nie można unieważnić ważnie zawartego ślubu. można sprawdzić w sądzie kurialnym czy małżeństwo zostało ważnie zawarte, czyli stwierdzić ważność lub nieważność małżeństwa.
To stały błąd/skrót myślowy, ale jednak warto prostować i nazywać poprawnie. Magnolia
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 sie 2022, 21:52 @Aloes no jeśli o ile się orientuję małżeństwo było zawarte z premedytacją w oparciu o kłamstwo i fałszywe uczucia drugiej strony to można chyba pomyśleć o jego unieważnieniu a jeśli są już dzieci to chociaż o separacji i nie trzeba mieć jak to ująłeś "przes..ane". Co prawda nosimy wyjątkowo ciężki krzyż, ale cóż każdy z nas jakiś prędzej czy później dźwiga.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "w oparciu o kłamstwo i fałszywe uczucia drugiej strony".
Skaza

Nieprzeczytany post

No mniej więcej coś takiego jak dajmy na to ... ktoś udaje szczerą miłość do kogoś mając swój ukryty cel czy to finansowy czy jakiś inny spowodowany urazem z przeszłości lub chorobą psychiczną. Niby rączka z rączką, przysięga a to wszystko udawane aby zgarnąć majątek lub nazwisko albo też odegrać się za swoje krzywdy z przeszłości. Wtedy tak przeczuwam gdy da się to udowodnić to jest szansa na unieważnienie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 sie 2022, 21:52 @Aloes no jeśli o ile się orientuję małżeństwo było zawarte z premedytacją w oparciu o kłamstwo i fałszywe uczucia drugiej strony to można chyba pomyśleć o jego unieważnieniu a jeśli są już dzieci to chociaż o separacji i nie trzeba mieć jak to ująłeś "przes..ane". Co prawda nosimy wyjątkowo ciężki krzyż, ale cóż każdy z nas jakiś prędzej czy później dźwiga.
Oczywiście że nadal nic to nie zmienia. Takie coś jest nie do udowodnienia.
Zresztą bez sensu bo to poprostu to zrujnowanie życia zwłaszcza gdy są dzieci.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 01 sie 2022, 18:28 Nie rozwodzili bo bardziej dbało o to co ludzie powiedzą Teraz jest przyzwolenie na rozwody. Nie dziwią nikogo już nawet rozwody wśród katolików.
Dlatego, że zmieniają się wartości, a nie, że kiedyś ludzie przejmowali się tym co inni pomyślą, nie wiem skąd taki wniosek.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przejażdżka rowerowa, Pawłów, Wygoda, Wyspa, Józefków.

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Hildegarda pisze: 02 sie 2022, 5:20 Dlatego, że zmieniają się wartości, a nie, że kiedyś ludzie przejmowali się tym co inni pomyślą, nie wiem skąd taki wniosek.
Jak dla mnie ludziom po prostu w obecnych czasach odwala już całkiem i tracą najczęściej nie będąc tego nawet świadomymi prawdziwe szczęście w życiu dla krótkich chwil przyjemności za młodu. A potem aborcje, eutanazje na życzenie i ucieczka w inne dziwactwa i patologie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Wspaniałe widoki do podziwiania podczas przejażdżek masz tam @Dominik , piękna okolica :-bd
Ostatnio zmieniony 02 sie 2022, 22:14 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wykorzystuję czas, i zwiedzam rodzinne strony, wcześniej nie było mi to dane.

Obrazek Obrazek Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hildegarda pisze: 02 sie 2022, 5:20
Aloes pisze: 01 sie 2022, 18:28 Nie rozwodzili bo bardziej dbało o to co ludzie powiedzą Teraz jest przyzwolenie na rozwody. Nie dziwią nikogo już nawet rozwody wśród katolików.
Dlatego, że zmieniają się wartości, a nie, że kiedyś ludzie przejmowali się tym co inni pomyślą, nie wiem skąd taki wniosek.
Pewnie i jedno, i drugie, zależy od człowieka.
Zmiany w mentalności są kolosalne i mają wiele przyczyn. Nie wszystkie też są negatywne.
Osobiście myślę, że nie jest dobrze, jeśli ktoś pokłada nadzieję w tym, że "chodzi do kościoła" w momencie, kiedy nie wierzy.
W ten sposób "nie wie, że powinien się nawrócić".
Pewnie, że lepiej byłoby gdyby wierzył i praktykował, ale nie o tym mowa.

Uważam więc, że w tym sensie zniknięcie ludzi niewierzących z niedzielnej Mszy Świętej to pozytywne zjawisko: niepotrzebne ani Kościołowi, ani im pozory. A tak mają szansę.
Tak było z jednym z członków mojej rodziny: aby dojść do wiary, musiał przejść przez ateizm i nawrócenie.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 8:39 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 sie 2022, 8:37 Zmiany w mentalności są kolosalne i mają wiele przyczyn. Nie wszystkie też są negatywne.
Osobiście myślę, że nie jest dobrze, jeśli ktoś pokłada nadzieję w tym, że "chodzi do kościoła" w momencie, kiedy nie wierzy.
W ten sposób "nie wie, że powinien się nawrócić".
Pewnie, że lepiej byłoby gdyby wierzył i praktykował, ale nie o tym mowa.

Uważam więc, że w tym sensie zniknięcie ludzi niewierzących z niedzielnej Mszy Świętej to pozytywne zjawisko: niepotrzebne ani Kościołowi, ani im pozory. A tak mają szansę.
Tak było z jednym z członków mojej rodziny: aby dojść do wiary, musiał przejść przez ateizm i nawrócenie.

Jest dużo przypadków, gdzie ludzie nawet po latach wracają do chrześcijaństwa, ale częstym zjawiskiem jest również to, że odchodząc od wiary idą całkowicie w drugą stronę, nie ma tu nic "pomiędzy" co przytrzymałoby przy wartościach chrześcijańskich, tylko od razu jest to pójście w stronę ateizmu/agnostycyzmu i przyjmowanie wartości antychrześcijańskich. Bardzo lekkomyślne podejście do rozwodów, ogólna rozwiązłość seksualna to są jedne z przykładów na to, że współcześnie nie ma poważnego traktowania takich wartości.



Aloes pisze: 01 sie 2022, 13:02 Takie jest życie. Miałem kiedyś duże ideały na ten temat. Życie i ludzie raczej mnie sprowadzili na ziemię.

Nie myślałeś nad tym, żeby dołączyć do Odnowy w Duchu Świętym? Z Twoich wpisów można wywnioskować, że wpadłeś w jakąś duchową stagnację i być może potrzeba tu ożywienia, takiej mocy Ducha Świętego. Żeby naprawić relacje wokół, najpierw samemu trzeba poukładać swoje wnętrze i nawiązać osobistą relację z Bogiem, bo to działa uzdrawiająco na wnętrze.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2022, 5:58 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek

Oczywiście źle zadanie o współczesnych kobietach to ja sam sobie z niczego wymyśliłem

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Hildegarda pisze: 04 sie 2022, 5:49 [

Nie myślałeś nad tym, żeby dołączyć do Odnowy w Duchu Świętym? Z Twoich wpisów można wywnioskować, że wpadłeś w jakąś duchową stagnację i być może potrzeba tu ożywienia, takiej mocy Ducha Świętego. Żeby naprawić relacje wokół, najpierw samemu trzeba poukładać swoje wnętrze i nawiązać osobistą relację z Bogiem, bo to działa uzdrawiająco na wnętrze.
Nie, w wierze nie chodzi o emocje, a tym się charakteryzują te środowiska.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 05 sie 2022, 23:36 Oczywiście źle zadanie o współczesnych kobietach to ja sam sobie z niczego wymyśliłem
Współcześni mężczyźni są tacy sami, więc nie ma sensu ograniczać się tylko do kobiet. Takie wartości prezentuje współczesny świat
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Jak najbardziej jest sens.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes powiedz do czego dojdziemy przerzucając się winą? Mężczyźni winią kobiety... kobiety winią mężczyzn... i wszystko w imię czego....sensu?!
Jaki to może mieć sens?

Co najmniej kilka osób, życzliwie zwraca CI uwagę, że z takim podejściem popełniasz spory błąd i być może właśnie to jest problemem w relacji z żoną... nie chcesz tego słuchać, bo winną już okrzyknąłeś żonę...

Naprawdę? Czy Twój sposób myślenia prowadzi do zgody czy niezgody? Czy obwinianie innych, bez przyjrzeniu się swoim zachowaniom, jest dojrzałe?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Kupiłam i zapłaciłam Green Pharmacy Szampon Do Włosów Magnolia 500ml + 2 inne produkty :D
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Ogrodniczo-warzywna aktualizacja

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze zapomniałem sfocić ziemniaki, ale to jutro postaram się nadrobić :D
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Wczoraj pominięte pyrki:) i mistrzyni drugiego planu na większości moich zdjęć ... Betinka;)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

pozuje jak rasowa modelka :)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

A to już pora na wykopki? kiedy były sadzone te ziemniaki, moje dopiero kwitły... nie wiem kiedy spodziewać się pierwszych ziemniaków...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ