Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Spokojnie @Skaza mnie nic nie uraziło. Wiem, że zawsze będziesz bronił tutaj mojego dobrego mienia się, więc dziękuję ale spokojnie braciszku @};-

Każda narkoza pozostawia jakiś ślad, ja bym wolała bez ale nie wiem czy by się dało, bo mam podobnie jak @Dominik paskudny odruch wymiotny #-o nawet przy myciu zębów.

@Melisska a Ty też masz problemy z refluksem? Ile trwała narkoza u Ciebie?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Melisska

Nieprzeczytany post

@Lunka
Wybudzili mnie 20 minut po badaniu.

Po zakończonym badaniu przewieźli mnie na łóżku do innego gabinetu na te 20 minut ale potem mnie delikatnie wybudzili. :)

Podczas zapisywania sie na badanie gastroskopie trzeba powiedzieć że chce się z sedacją bo wtedy przed gastroskopią anestezjolog zadaje pytania na co się leczymy lub jakie leki bierzemy.

Mi wykryli bakterie helikobakter która spowodowała liczne nadżerki w żołądku.
Miałam okropne bóle żołądka rano do momentu zjedzenia śniadania.

Najgorsze jest to że podobno ponad 80 % ludzi na świecie ma helikobakter, a niektórzy o nim nie wiedzą bo nie daje żadnych objawów.

Moja mama o mało nie umarłaby. Nie szła do lekarza gdy miała silne bóle żołądka az okazało się że miała wrzody na dwunastnicy, jeden z nich jej pękł. Ledwo przeżyła

Ja w czwartek idę po skierowanie na gastroskopie bo rok miałam spokój a od miesiąca znów wrocily mi bóle żołądka.
Na pewno znów będę chciała sedację. Wygląda to tak że gdy kładziemy się już na kozetce do badania na boku to do wenflonu wstrzykują nam ten środek usypiający. Nie minie 5 minut i już zasypiam.
Ostatnio lekarka obok siedząca już szykowała tą rurkę a ja już na pół przytomna mówię że jeszcze nie spie :)) I nagle PYK zasnęłam :) ;))
Refluksu nie mam. Moja mama ma

Dodano po 11 minutach 18 sekundach:
Zapomniałam dodac że jeszcze pobierają wycinek z żołądka do badania histopatologicznego żeby sprawdzić czy nie ma zmian nowotworowych.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 22:21 przez Melisska, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po sedacji jest się odrobine śpiącym nadal wiec dobrze jest jechać na takie badanie z osobą dorosłą która się zaopiekuje. O prowadzeniu auta nie ma mowy. Ale po dwóch trzech godzinach wszystko wraca do normy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 23 wrz 2022, 17:24 Aha, tak zrobię a jak nie znajdę w sklepie takiej to poszukam w sieci. Dziękuję @Dominik :)

Ps. nie wiem konkretnie jaki to model, ale to starszawy mały Sony a na takiej nalepce w miejscu gdzie wkłada się kartę pisze SD XC.
To będę szukał takiej, przydałaby się bo bym mógł sobie nagrać jakiś filmik krótki jak Beti psoci :)
Są też adaptery do kart.
Prościej kupić smartfon i nie dawać go siostrze:P

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
Skaza pisze: 25 wrz 2022, 19:46 Pal sześć żarty do nich już przywykłem ;) chodziło mi głównie, że w treści żartu był błąd polegający na połączeniu gastroskopii z kolonoskopią. To nie powinno mieć miejsca i niech będzie, że psuje atmosferę. Zależy mi dużo bardziej na prawdzie.

Ale myślę że każdy dorosły to rozróżnia.

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Lunka pisze: 25 wrz 2022, 21:52 Spokojnie @Skaza mnie nic nie uraziło. Wiem, że zawsze będziesz bronił tutaj mojego dobrego mienia się, więc dziękuję ale spokojnie braciszku @};-

Każda narkoza pozostawia jakiś ślad, ja bym wolała bez ale nie wiem czy by się dało, bo mam podobnie jak @Dominik paskudny odruch wymiotny #-o nawet przy myciu zębów.

A jaki ślad jakiś trwały?
Skaza

Nieprzeczytany post

@Aloes wezmę to pod uwagę, ale póki co poszukam tej karty jeszcze ;)

Niby dorośli rozróżnią takie sprawy to prawda, ale każdy ma inna wrażliwość i poczucie humoru a internet chcąc nie chcąc to miejsce publiczne w którym trzeba bardziej się pilnować niż by się mogło wydawać. Druga sprawa, że z internetu i forum Doliny zapewne korzystają również nieletni a dzieci wiadomo nie wszystko rozumieją.

Narkoza jakakolwiek nigdy nie jest czymś zdrowym i tak jak ogólnie leki na jedno pomagają to na drugie ciut szkodzą.

@Lunka jeśli masz taki objaw jak pisał Dominik i jaki ja również mam zawsze, że szybko Cię podrażnia wszystko w jamie ustnej to lepiej będzie przespać badanie tak przeczuwam. Porozmawiasz lekarzem i jak będzie trzeba się zbadać to zdecydujesz.
Zawsze można spróbować miejscowo i jak nie da rady wtedy opcja ze snem.

A co do wcześniejszego nieporozumienia to brat czuwa to prawda ;) i chociaż lubię Abi to musiałem nochala swojego wcisnąć i zaakcentować swój sprzeciw. Mam tak od zawsze i to nie sprzyja temu, że ludzie mnie lubią, ale skaza to skaza.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 23:01 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Nikt tu nie szuka wiedzy medycznej. Więc poprostu wyolbrzymiasz.

A co do ryzyk narkozy to chyba sama gastroskopia ma ich nie mniej
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 0:19 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 25 wrz 2022, 22:27 Po sedacji jest się odrobine śpiącym nadal wiec dobrze jest jechać na takie badanie z osobą dorosłą która się zaopiekuje. O prowadzeniu auta nie ma mowy. Ale po dwóch trzech godzinach wszystko wraca do normy.
To prawda. Oni sami mówią nawet żeby przyjść przyjść osobą towarzyszącą.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Smartphon nie zrobi takich zdjęć jak nawet stary dobry aparat. Praw fizyki nie oszukamy, nie da się zminiaturyzować optyki.

Sedacje miałem z 10 razy, nie chcę więcej.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 26 wrz 2022, 7:57 Smartphon nie zrobi takich zdjęć jak nawet stary dobry aparat. Praw fizyki nie oszukamy, nie da się zminiaturyzować optyki.
Oczywiście że robi. Popatrz sobie porównania aparatów w najnowszych smartfonach, stare cyfrówki to antyki pod tym względem
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Patrzyłem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aby uspokoić towarzystwo i lęki, dodałam tekst (uwaga żart) do postu Abi, aby nikt postronny nie miał wątpliwości, ze to żart.
@abi @Skaza
Myślę, ze to rozwiązuje problem.

Pamiętajcie o opcji zgłoszenia postu, gdy wydaje wam się że ktoś przekracza granice czy to żartu, czy wasze granice, czy dobrego smaku, czy waszych uczuć. w zgłoszeniu proszę opisać krótko problem i admini coś postanowią aby rozwiązać problem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

może ja po prostu zmienie nick na "uwaga abi" :(

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
ale przecież mam dzięki Bogu czerwoną czapeczkę ostrzegawczą :P
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czapeczka czerwona to dzięki Bogu i Dominikowi :)
Skaza

Nieprzeczytany post

@Aloes dla Ciebie wyolbrzymiam a z kolei dla mnie Ty lekceważysz sporo spraw za bardzo w życiu. Różnimy się i tak to już zawsze jest było i będzie w świecie międzyludzkim. Nigdy się jednak z niektórymi opiniami nie zgodzę i im nie przyklasnę jeśli całkowicie kłócą się z moimi uczuciami i poglądami.

@Magnolia będę pamiętał i w razie potrzeby zgłoszę administracji to co mnie niepokoi.

Aloesie bracie znowu nie doczytałeś wpisu kogoś dokładnie tym razem Dominika. Wyraźnie napisał o "dobrych aparatach" czyli mocniejszych parametrami, droższych itp. takich mega dobrych profesjonalnych przypuszczam żaden aparat w tych nowoczesnych telefono/kaflach łazienkowych nie dorówna. Może te po kilkadziesiąt tysięcy jakieś dla milionerów to tak, ale kogo na takie stać tylko gangsterów działających nieleganie lub legalnie. Mojego aparacika pierwszy lepszy zapewne pseudo-telefon-smartfon pobije, ale nie o tym była ów zajawka ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 12:36 przez Skaza, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

abi pisze: 26 wrz 2022, 11:28 może ja po prostu zmienie nick na "uwaga abi" :(

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
ale przecież mam dzięki Bogu czerwoną czapeczkę ostrzegawczą :P
Ja Cię bardzo lubię i Twoje wtrącenia i styl wypowiedzi. Jeśli Cię to interesuje to mówię.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Dominik pisze: 26 wrz 2022, 8:35Patrzyłem.
No to daj link testu który mówi że jakaś cyfrowka sprzed 10- 15 lat robi lepsze foty od najnowszych smartfonów ?

Dodano po 4 minutach 34 sekundach:
Skaza pisze: 26 wrz 2022, 12:26 @Aloes dla Ciebie wyolbrzymiam a z kolei dla

Aloesie bracie znowu nie doczytałeś wpisu kogoś dokładnie tym razem Dominika. Wyraźnie napisał o "dobrych aparatach" czyli mocniejszych parametrami, droższych itp. takich mega dobrych profesjonalnych przypuszczam żaden aparat w tych nowoczesnych telefono/kaflach łazienkowych nie dorówna. Może te po kilkadziesiąt tysięcy jakieś dla milionerów to tak, ale kogo na takie stać tylko gangsterów działających nieleganie lub legalnie. Mojego aparacika pierwszy lepszy zapewne pseudo-telefon-smartfon pobije, ale nie o tym była ów zajawka ;)
Skazo drogi znów wypowiadasz się w temacie w którym nie masz pojęcia. Z najnowszymi (aparatami w smartfonach oczywiscie nie mówię o wszystkich smartfonach) przegrywają aparaty które kosztują i 10 tys zł.

Tutaj test aparatu kosztującego prawie 12 tys z starym już iPhonem.
https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/test-a ... ne-12-pro/
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

@Aloes to pocieszajace dla mnie ze jest jakas rownowaga
jakby mnie nikt nie lubil moze by mi bylo przykro

mialam dzis nieprzyjemne zdarzenie w szatni przed rehabilitacja
przebieralam spodnie na krotsze tj leginsy do jonoforezy na kolano
i mezczyzna sie obruszyl jakie to nieprzyzwoite ze jestem chwilowo w samych majtkach :-\
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 15:26 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloesie drogi ;)) może i się nie znam na technologicznych nowinkach fakt, ale nie widziałem jeszcze nigdy w tv jak w tych popularnych programach pokazują często zawodowych fotografów by Ci śmigali ze smartfonami i iphonami podczas sesji tylko zawsze dostrzegałem tam statyw i jakiś tradycyjny "tylko" aparat :) możesz się upierać, ale taka jest prawda. Moja kuzynka ma jeden z najnowocześniejszych fonów bo ma hopla na punkcie popularnych gadżetów a jak wsiąkła parę lat temu w fotografowanie to i tak kupiła sobie jakiś mega wypasiony aparat by móc w tym działać bardziej poważnie. Także nie samymi testami z sieci człowiek żyje. Naprawdę ufasz i wierzysz we wszystko co jest przetestowane w internecie ? nie bądź naiwny bo większość fachowców w sieci to wciąż oszołomy. Najlepsi w swoim fachu nie mają czasu ślęczeć i nagrywać filmiki co rusz o swojej pracy. Znałem też ze 4 lata temu Panią fotograf która nawet wystawy robiła w świecie rzeczywistym. Również posiadała tradycyjny aparat. Także nie przekonasz mnie żadnymi wirtualnymi testami dla nastolatków ;)

Ps. Jakbym miał czekać na temat na którym się znam choć trochę fachowo to bym się wcale nie udzielał bo nie byłoby okazji :D
Może w tym sporze tak jak w każdym poprzednim zaczekamy obaj na kogoś w pełni ogarniętego w temacie bo wzajemnie jeden drugiego to do niczego się nie przekonamy :)

Ps. @abi a po co on wchodził do damskiej szatni ? jeśli jest wspólna tylko tam gdzie rehabilituję to powinni jakieś kotary dać czy coś. nie dziwi mnie taka reakcja tylko jego obecność przy przebierających się kobietach. Powinien zaczekać aż się przebierzesz i inne Panie a potem dopiero wejść do pomieszczenia.

@Aloes dla profesjonalnego fotografa 10 tysięcy na sprzęt to mrzonka zapewne i mają na bank dużo dużo droższe.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 15:36 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Skaza Jak bys np przeczytał link przezemnie dodany to byś wiedział m.in dlaczego fotografowie nie latają ze smartfonem.

Dodano po 11 minutach 49 sekundach:
abi pisze: 26 wrz 2022, 15:23 @Aloes to pocieszajace dla mnie ze jest jakas rownowaga
jakby mnie nikt nie lubil moze by mi bylo przykro
Ty jesteś szczera i mówisz to co myślisz, to dla mnie zdecydownaie na plus.
A jak Lunka się tak martwiła i zdrowiem badaniem, to mały żarcik dla rozruzlenia atmosfery był do tym pomysłem.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 18:17 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ok, przeczytałem i dalej nie zmieniam swojego zdania :)

Pomysłodawca tego testu nie jest zawodowcem jak sam przyznał a Pani fotograf na samym początku opinii pod artykułem napisała takie słowa "Profesjonalne sesje nie są zagrożone." więc o czym my tu dyskutujemy ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 26 wrz 2022, 19:00 Ok, przeczytałem i dalej nie zmieniam swojego zdania :)

Pomysłodawca tego testu nie jest zawodowcem jak sam przyznał a Pani fotograf na samym początku opinii pod artykułem napisała takie słowa "Profesjonalne sesje nie są zagrożone." więc o czym my tu dyskutujemy ;)
Oj Skaza, Skaza żebyś Ty miał tyle upartości w sobie do pokonywania tego w sobie w czym jesteś na nie "nie" bo "nie" co w udowadnianiu racji w tematach w których dyskutujesz na zasadzie "wydaje mi się że tak jest i już".Polecam przekierować swoją upartość w dobrą stronę.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 19:17 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ