Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Melisska

Nieprzeczytany post

Właśnie sie dowiedziałam że jeśli chodzi o uczulenia "na sierść", to okazuje się że to nie sierść uczula tylko białko w ślinie kota. Kot się myje I stąd uczulenie. Nawet kot bez sierści będzie uczulał a raczej to białko które ma w slinie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1538
Płeć:

Nieprzeczytany post

To po co są koty dla alergików?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

Nie wiem
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 paź 2022, 13:04 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Melisska ciekawe info, dziękuję :) Zawsze myślałem, że to przez ich sierść kicham i prycham.

@Dominik może chodzi o biznes ;)

@Bruno Kolor się zgadza, płeć również, długość sierści ok, sterylka w przyszłości będzie ... jest nadzieja.


Obrazek

Brukselka urosła jakoś i na trzy obiady starczą tegoroczne zbiory :) ~o)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2022, 19:00 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6772
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3162
Podziękowano: 3422
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale to śmiesznie rośnie!, Nigdy nie widziałam brukselki jak rośnie!!
Dziękuję, czegoś nowego się nauczyłam.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1103
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 577

Nieprzeczytany post

rzeczywiscie, gdy u tesciow byly pregowane bure kotki nic mi nie bylo choc mieszkalam w tym czasie po pare lat, a gdy mieli czarnego kocura ( ktory w wieku ok 3 lat popelnil samobojstwo) to podczas godzinnego pobytu dostawalam nieopanowanego kaszlu i swedzenia oczu
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Kaja
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 28
Podziękowano: 17

Nieprzeczytany post

Hej
Ostatnio schudłam i co za tym poszło zmieniłam część swojej garderoby. Wcześniej ubierałam się tak zwyczajnie, jakieś jeansy i koszulki. Teraz zmienił mi się gust, zaczęłam chodzić głównie w sukienkach, bo już mniej się wstydzę tego jak wyglądam. Te sukienki (wg. Mnie ale też wg. Moich bliskich) nie są jakieś wyzywające czy odkrywające za dużo. Tu załączam zdjęcia przykładowych. Nigdy nie kupuje sukienek, które są u mnie do połowy uda. Zawsze są albo 2-3 cm przed kolano albo nawet za kolano. Chodzę też na codzien w butach na obcasie , +/- mam w nich 1.80 m. Często zakladam też pasek do tych sukienek aby bardziej podkreślić talię. Odkąd zmieniłam swoj styl zauważyłam że więcej mężczyzn mnie zauważa, kobiety też zwracają na mnie częściej uwagę. Nie pysznie się, po prostu tak zauważyłam. Kiedyś tak nie było. Zaczęłam się zastanawiać czy moze ja za dużo odkrywam i prowokuje mężczyzn? Nie mam pojęcia czy zwracają na mnie uwagę bo im się spodobałam czy dlatego że wyglądam dla nich jak dziewczyna na jedną noc. Czy moglibyście wyrazić swoją opinię na podstawie zdjęć ale tez tego co napisałam, czy faktycznie ubieram się nieodpowiednio?
Załączniki
Screenshot_20221020-174034_Reserved.jpg
Screenshot_20221020-174034_Reserved.jpg (112.34 KiB) Przejrzano 1534 razy
Screenshot_20221020-174236_Chrome.jpg
Screenshot_20221020-174236_Chrome.jpg (139.73 KiB) Przejrzano 1534 razy
Screenshot_20221020-174413_Chrome.jpg
Screenshot_20221020-174413_Chrome.jpg (180.78 KiB) Przejrzano 1534 razy
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Kaja te 2 pierwsze jak najbardziej są to za krótkie sukienki
racsej z 10-15 cm przez kolano, zwracające uwagę, a ostatnia też Obcisła więc podkreśla sylwetkę i może być wyzywająca. Serio jest masa innych skromniejszych ubrań. Rozejrzyj się lepiej.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2022, 20:56 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaja
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 28
Podziękowano: 17

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 paź 2022, 20:56 @Kaja te 2 pierwsze jak najbardziej są to za krótkie sukienki
racsej z 10-15 cm przez kolano, zwracające uwagę, a ostatnia też Obcisła więc podkreśla sylwetkę i może być wyzywająca. Serio jest masa innych skromniejszych ubrań. Rozejrzyj się lepiej.
Chyba źle zrozumiałaś mój post. Inaczej te sukienki wyglądają na mnie a inaczej na modelkach. Na zdjęciach wyraźnie widać, że są do połowy ud, na mnie są ok. 2-3 cm przed kolano, dlatego o tym wspomniałam. Ostatnia sukienka też wygląda inaczej na mnie tutaj trzeba zwrócić uwagę, że modelka pozuje w taki a nie inny sposób. Nie chciałam wstawiać swoich zdjęć, bo to jednak przekroczenie prywatności, dlatego wstawiłam zdjęcia ze strony sklepu.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 20 paź 2022, 21:00
Aloes pisze: 20 paź 2022, 20:56 @Kaja te 2 pierwsze jak najbardziej są to za krótkie sukienki
racsej z 10-15 cm przez kolano, zwracające uwagę, a ostatnia też Obcisła więc podkreśla sylwetkę i może być wyzywająca. Serio jest masa innych skromniejszych ubrań. Rozejrzyj się lepiej.
Chyba źle zrozumiałaś mój post. Inaczej te sukienki wyglądają na mnie a inaczej na modelkach. Na zdjęciach wyraźnie widać, że są do połowy ud, na mnie są ok. 2-3 cm przed kolano, dlatego o tym wspomniałam. Ostatnia sukienka też wygląda inaczej na mnie tutaj trzeba zwrócić uwagę, że modelka pozuje w taki a nie inny sposób. Nie chciałam wstawiać swoich zdjęć, bo to jednak przekroczenie prywatności, dlatego wstawiłam zdjęcia ze strony sklepu.
To jak mamy rozeznać skoro wstawiasz zdjęcia co innego pokazujące?
Kaja
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 28
Podziękowano: 17

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 paź 2022, 21:02
Kaja pisze: 20 paź 2022, 21:00
Aloes pisze: 20 paź 2022, 20:56 @Kaja te 2 pierwsze jak najbardziej są to za krótkie sukienki
racsej z 10-15 cm przez kolano, zwracające uwagę, a ostatnia też Obcisła więc podkreśla sylwetkę i może być wyzywająca. Serio jest masa innych skromniejszych ubrań. Rozejrzyj się lepiej.
Chyba źle zrozumiałaś mój post. Inaczej te sukienki wyglądają na mnie a inaczej na modelkach. Na zdjęciach wyraźnie widać, że są do połowy ud, na mnie są ok. 2-3 cm przed kolano, dlatego o tym wspomniałam. Ostatnia sukienka też wygląda inaczej na mnie tutaj trzeba zwrócić uwagę, że modelka pozuje w taki a nie inny sposób. Nie chciałam wstawiać swoich zdjęć, bo to jednak przekroczenie prywatności, dlatego wstawiłam zdjęcia ze strony sklepu.
To jak mamy rozeznać skoro wstawiasz zdjęcia co innego pokazujące?
Chodziło mi bardziej o ocenę kroju sukienek. Napisałam o tym, że są dłuższe na mnie, bo widziałam, że zdjęcia inaczej to pokazują. Można przecież wyobrazić sobie, że sukienka na zdjęciu jest trochę dłuższa.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1103
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 577

Nieprzeczytany post

uwazam ze mozesz dac swoje zdjecie w sukience zamazujac twarz
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Kaja
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 28
Podziękowano: 17

Nieprzeczytany post

abi pisze: 20 paź 2022, 21:44 uwazam ze mozesz dac swoje zdjecie w sukience zamazujac twarz
Załączniki
Screenshot_20221020-220304_Gallery.jpg
Screenshot_20221020-220304_Gallery.jpg (183.32 KiB) Przejrzano 1514 razy
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1275
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 953
Podziękowano: 943
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak są za kolano to moim zdaniem ok. Ja też lubię takie nosić i nie widzę w tym nic złego. Z tych wszystkich to moim zdaniem 3 jednak jest taka uwydatniająca mocno kształty i może przyciągać mocniej męski wzrok.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1103
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 577

Nieprzeczytany post

w tej szarej co na zdjeciu wygladasz fajnie. masz do niej jakies wesole kolorowe dodatki?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

https://www.tvp.info/64093172/wojna-w-u ... -widzialem

U mnie pod mięsnym na dzielnicy podobna historia ma miejsce od kilku lat i czasami trzy pieski czekają sobie w odstępach po kąski.
Skaza

Nieprzeczytany post

Odnośnie sukienek to moim osobistym zdaniem im mniej one odsłaniają tym lepiej. Taka za kolano jest ok, ale te dwie niższe w mojej ocenie ciut zbyt wyzywające są. W szarej jest Ci Kaju bardzo ładnie. Na świecie jest niestety zbyt wielu zboczeńców by dawać im pożywkę. Lepiej zachować ostrożność bo musimy pośród takich osób żyć.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1275
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 953
Podziękowano: 943
Płeć:

Nieprzeczytany post

Spokój =)) #-o


Obrazek
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

A czy napis można wybrać sobie na kubku czy to żabka dobiera losowo jakoś sama go ? bardzo fajny kubek i piękna jesień w tle :)
ODPOWIEDZ