Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ten czat już działa? Jak się go uruchamia?
Melisska

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 15 sty 2023, 13:48 Co myślicie o prywatnym czacie na forum?
Nie wiem czy zostanie, trzeba go przetestować, rozważyć za i przeciw.

Obrazek
A jeszcze chcialam dopytac czy jeśli ten czat zostanie to tylko będzie można go otworzyć po zalogowaniu na laptopie lub komputerze a jeśli chodzi o smartfon??
Ostatnio zmieniony 15 sty 2023, 14:05 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@QVX Bardzo proszę o większą empatię wobec innych forumowiczów, jeśli czegoś nie rozumiesz to dopytaj, a nie oceniaj osób.

@Melisska od czasu do czasu piszesz, że nie umiesz zdobyć się pójść na msze św. ale nawet dla mnie, która czyta wszystko na forum, nie jest jasne: dlaczego?
Sama chciałam dziś napisać, gdy o 8:30 napisałaś załamana, że nie poszłaś... że jest młoda godzina i możesz jeszcze pójść/pojechać do innego kościoła na inną godzinę...
Może @Skaza czy @Lunka wiedzą co jest przyczyną i lepiej rozumieją takie krótkie posty, ale innym forumowiczom po prostu brakuje w nich informacji by cię Melissko zrozumieć.

Intencją @QVX było wstrząśnięcie Tobą i zrównoważenie Twojej perspektywy Melissko, może zrobił to nieudolnie, ale miał też bardzo mało informacji o Tobie.
Reakcja na uwagę, tez wydaje mi się, zbyt silna emocjonalnie i bardziej chyba ma podłoże w rozczarowaniu się sobą rano, niż de facto w tym co zrobił kolega QVX.

Problemy psychiczne mogą dla nas być poważna blokadą korzystania z życia, ale tylko wtedy gdy sami nadamy im takie znaczenie. Jeśli popatrzymy na nie jako na wyzwania do pokonania, jako zadania, jako trampolinę do rozwoju... to mamy szansę je pokonywać, stawać się silniejszymi. Bo każdy pokonany próg nam da satysfakcję i otworzy większe możliwości.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obawiam się, że możemy być nękani przez taki czat. Muszę pomyśleć nad rozwiązaniem, to jest ważne.


Mi czat nas telefonie nie działa. Na komputerze w prawym dolnym rogu na stronie z forum mam

Obrazek

Jak kliknę na to, to pokazuje się lista z użytkownikami, którzy są obecnie na forum

Obrazek

Jak kliknę na Magnolię, to wyskakuję okienko do rozmowy z nią

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja na telefonie nie widzę takiej opcji w ogóle. Nawet jak do mnie Dominiku napisałeś to nie dostałam tej wiadomości.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na telefonie tego w ogóle nie ma.
Skaza

Nieprzeczytany post

Może dla bezpieczeństwa wprowadzić takie zabezpieczanie, że dostęp do chatu tego nowego będą mieć tylko użytkownicy o długim stażu forumowym np. dopiero po 100-tnym poście ? może się jeszcze uda i będzie działał również na telefonach, byłoby super bo większość osób korzysta pisząc z czegoś bardziej mobilnego niż laptop.
Skaza

Nieprzeczytany post

Osobiście nie muszę znać szczegółów czyjegoś lęku z którym się zmaga by okazywać drugiej stronie minimum empatii i odrobinę wsparcia. Wiem z własnego doświadczenia, że niektóre sprawy ciężko wyjaśnić innym. Np. mój lęk/wstręt do rozmów telefonicznych nie umiem komuś objaśnić. Łatwiej mi już twarzą w twarz rozmawiać z kimś niż telefonicznie to uczynić. Kto tego sam nie "ma" ten do końca nie pojmie o co chodzi. Dlatego z góry obdarzam drugiego człowieka wyrozumiałością na tyle ile tylko potrafię (o ile mnie wcześniej nie zirytuje wtedy jest ciężej) i nie dociekam bo nie da rady zajrzeć tak mocno w głąb drugiej osoby choćby się na uszach stanęło.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czat fajna sprawa.
Co do Mszy Św, to doskonałe @Melisska e rozumiem.
Borykałem się z nerwica i czy to moja albo kogoś wina że akurat wtedy pokazywała swoje kły.
Kiedyś o tym z kolegą który miał podobne problemy rozmawialismy ,że mieliśmy sporo innych sytuacji gdzie ten lęk by był bardziej zeuzumialy , ale on sobie wybierał sytuację które jemu pasowały i już.
Przeszlo po wielu latach ale czy trwałe to czas pokaże.
Nie jest to ani zamierzone ani wynik lenistwa.
Ale czekając na 17 (jedzonko będę dawał) się rozgadsłem ,no no, jak na mruka i milczka to nawet sporo ;)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 15 sty 2023, 13:41
Skaza pisze: 15 sty 2023, 13:34 Jesteśmy tu by się wzajemnie wspierać. Na tym również polega nasza wiara by okazywać sobie empatię. Mi również podobnie jak Lunce nie przeszkadza gdy piszesz Melissko co Ci leży na sercu. Pisz zawsze gdy tylko tego potrzebujesz a na zaczepki nie zwracaj uwagi, szkoda nerwów. To normalne takie zwyczajnie ludzkie, że podnosimy się na duchu i szukamy wsparcia w codzienności. Nie Jesteś do niczego Melissko [-x , Jesteś po prostu wrażliwsza i delikatniejsza od większości ludzi i nie ma w tym absolutnie niczego złego, wręcz przeciwnie to bardzo wartościowa i piękna cecha duszy :ymhug:

Świat dziczeje niestety przez wszechobecną oziębłość międzyludzką i brak wyrozumiałości dla smutku i cierpienia drugiego człowieka.

Ściskam was mocno dziewczyny siostry moje :ymhug: i Ciebie również QVX bracie byś to odkrył w swoim sercu bardziej z biegiem czasu. Są różne ścieżki dotarcia do każdego z nas, ludzkie emocje to nie matematyka czy wzory chemiczne. Nie można do każdego podchodzić tak samo.

Głowa do góry Melissko :ymhug: Jesteś wspaniałą osobą nigdy o tym nie zapominaj.
Po prostu mój brat popełnił samobójstwo, ojciec zmarł lekko po 50-tce na zawał, a drugi brat został zamordowany. I jakoś żyję.
Dla mnie błahy jest problem polegający na tym, że rano nie chciało mi się iść do kościoła z lenistwa wiedząc, że jeszcze pół niedzieli przede mną i mogę pójść na późniejszą Mszę świętą.

Nie wiem czy to brak empatii z mojej strony, czy po prostu życie dało mi po tyłku i dla mnie takie "problemy" są problemami, ale tylko w cudzysłowiu.
I właściwie tyle mam do powiedzenia.
Jeszcze raz przepraszam.
wspolczuje qvx
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Również współczuję @QVX . To straszne przeżycia.

Jednak tak myślę nawiązując do tego wszystkiego jak już mamy być tymi naśladowcami Chrystusa to tak musimy ta pomocną dłoń i zrozumienie zawsze nieść...
Jak nie my to kto na tym świecie, gdzie jest obojętność już prawie na wszytsko...

Już zamknijmy temat...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ja w ogole nie rozumiem z tym czatem gdzie to jest
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeszcze nigdzie czatu nie ma Dominik testuje dopiero
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaskoczyliście mnie pozytywnym odbiorem tej funkcji. Tyl;ko jest problem.
Za wersje na telefony chcą 200$ za pierwszy rok + 70$ za kolejne. Korzystamy z darmowej wersji.
https://www.arrowchat.com/purchase/
,,, więc nie wszyscy skorzystamy z tego dobrodziejstwa (o ile zostanie)

Czat powinien działać, ale tylko na komputerach/laptopach.
Skaza pisze: 15 sty 2023, 16:17 Może dla bezpieczeństwa wprowadzić takie zabezpieczanie, że dostęp do chatu tego nowego będą mieć tylko użytkownicy o długim stażu forumowym np. dopiero po 100-tnym poście ? może się jeszcze uda i będzie działał również na telefonach, byłoby super bo większość osób korzysta pisząc z czegoś bardziej mobilnego niż laptop.
W darmowej wersji czatu nie ma możliwości takich ustawień. Ja bym musiał jakieś już swoje proste zabezpieczenie zrobić, mam już dwa pomysły na to.



Tak sobie myślę. Może są jakieś darmowe wersje takiego czatu, który można by zintegrować samemu z forum.

Obecna wersja czatu można zintegrować z 70 skryptami stron, for.
Nie jest ona wgrana do folderu z forum, a tylko ma dostęp do ciastek forum na komputerze użytkownika i bazy danych.
Odnalazłem plik odpowiedzialny za integracje z phpBB, są w nim funkcje takie jak np. get_user_id(), wyciąga aktualnie zalogowanego usera na forum, więc można by wykorzystać funkcje w darmowym skrypcie,,,,.

,,, może się da to zrobić.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

Dominik widze że jesteś obeznany w takich tematach :ymapplause: ja to słabo się znam. :) Bardziej na smartfonach
Ostatnio zmieniony 15 sty 2023, 20:44 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Rozumiem, to już wyższa informatyka w ocenie skazy i niewiele rozumiem z niej właściwie nic xD ale kibicuję i trzymam kciuki by się powiodło Dominiku :)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

proponuje zalozyc kanal na discordzie, bardzo dobre jako czat
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 15 sty 2023, 20:51 proponuje zalozyc kanal na discordzie, bardzo dobre jako czat
,,, i chyba to będzie najlepsze wyjście. Czat fajny, ale wymaga zbyt wiele pracy, i dużo wiedzy której mi brakuje.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

Jeśli będzie więcej osób chętnych to i ja byłabym na tak. Tam można pisać bez konieczności rozmów?
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

mozna pisac, mozna gadac co kto lubi
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ