Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 08 paź 2022, 9:14 co to za reguly? ja jestem duzo starsza a tylko palilam papierosy
Nie, tylko śmieszne jest twierdzenie, że jak np. facet raz prześpi się z facetem to znaczy że jest homoseksualistą.

Jak to mówią:
Raz w du*ę to nie pedał. 😄

@QVX Łamanie regulaminu poprzez używanie języka wulgarnego i niesmacznego. Upomnienie.
Bardzo proszę mieć na uwadze, że chcemy tu tworzyć miejsce kulturalne i na poziomie naśladowców Jezusa. Magnolia
Skaza

Nieprzeczytany post

Byłem w końcu wczoraj z Beti u weterynarza. Ogólnie to zdrowy i w dobrym stanie kot 2,6 kg. Niestety doktor powiedziała, że u kotów ciężko jest określić dokładniejszy wiek miesiącami i na oko ma mniej więcej jakieś pół roku max. Dostała szczepionkę przeciw chorobom zakaźnym i za miesiąc druga dawka będzie. Dobrze zniosła wizytę i zastrzyk. Ze sterylizacją doktor radziła by się lepiej wstrzymać aż będzie miała ruje po raz pierwszy bo zabieg będzie wtedy bezpieczniejszy dla kota poprzez mniejsze prawdopodobieństwo ewentualnych komplikacji. Kupiłem jeszcze na przyszłość tabletkę na odrobaczanie kolejną i w sumie ze skarbonki skazowej 150 zł pękło jak sen złoty :)
Melisska

Nieprzeczytany post

@Skaza już kiedyś siostrze mówiłam że szkoda iż weterynarze nie leczą zwierząt na Nfz ;)) ceny są wysokie.
Ona kupila niedawno tabletkę na odrobaczenie dla pieska i się okazało że jest droższa (gdy pies byl młodszy i mało ważył to ta tabletka była Tańsza.)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Koszt utrzymania psa faktycznie jest chwilami spory, chyba największy w pierwszym roku, no i potem gdy zwierze zachoruje...
Mnie też czasem mocno zaskakuje cena za wizytę, choć sama konsultacja lekarska to koszt 30 zł.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

A najgorsze jest to że nie każdy weterynarz zna się na papugach :/ gdy potrzebowałam do papugi to skierowano mnie do Sosnowca lub Katowic
Skaza

Nieprzeczytany post

@Melisska Zapewne jest w cenach tabletek podobnie jak u nas ludzi, że im większa dawka leku przy większej wadze lub innej grupie wiekowej tym ceny wyższe są.

Papugi mimo, że już od wielu lat widywane są w sklepach zoologicznych to chyba wciąż są bardziej wymagające i niewielu weterynarzy zna się na nich. Przeczuwam, że głównie na futerkowo/łapkowych zna się większość a do papużek potrzeba konkretniejszych fachowców o nieco innej specjalizacji.

@Magnolia tak też przypuszczam, że nie raz będę musiał sięgać po skarbonkę by zadbać o Betinkę jak należy.
U mnie było 50 zł wizyta, 80 zł szczepionka, 20 zł tabletka. A sterylizacja ponoć około 250 zł będzie kosztem.
Spojrzenie Beti i zaczepki łapką "bezpazurkowe" jest jednak warte każdych pieniędzy :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

U Nas gmina dofinansowuje sterylizację i kastrację zwierząt. Zależy od wagi. Jakoś tak wyszło, kiedyś że za psa zapłacimy tylko 5 zł. Myślę, że to ważne i pomocne przy problemie wielu bezpańskich zwierząt.
@Skaza tak czy siak chyba zabieg jest bardziej opłacalny bo to jednorazowy koszt a taka tabletkę to chyba trzeba cały czas podawać?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Niestety tak, jakby nie sterylizacja to zostałaby ewentualnie tabletka non stop do podawania by nie było więcej kotków nagle a to ponoć też bardzo szkodliwe dla zdrowia zwierzaka jest. Nie pytałem o to, ale najpewniej co miesiąc około trzeba by podawać jak przy tej na kleszcze czy robaki. Jak podrośnie to będzie musiała przejść zabieg nie ma innej opcji:(

Dokładnie, to bardzo ważne i najlepiej przez wzgląd na ilość bezpańskich zwierząt potem byłoby gdyby sterylizowali je dużo taniej albo i darmowo gdy tylko ktoś się chętny zgłosi do nich z pupilem. Nie byłoby potem już porzuconych przy drodze jak Beti lub topionych.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiesz @Skaza co do tabletki czy zastrzyków to niech przykład moich suni będzie przestroga. Nie dość że nie wiedzieć czemu okazalo się to nieskuteczne i moja Sabcia urodziła 13 mlodych labradoropodobnych szczeniaczków, dwa musiałem osobiście ratować i dokarmiać bo nie byla sama w stanie tego zrobić. Wszystkie przeżyły i trzeba bylo potem starać się rozdać i to w "dobre ręce ". Pomógł mi gość który ocieplał nam dom, a i tak zostałem z piecioma.
Troje tych młodych ich matka i protoplastka rodu Aza. Wyrzucona z auta wilczurzyca. Wielkie początkowo agresywne psisko, jakoś przyszła została już do końca. Kilka lat. Ale wg weta gdybym suniom zafundował sterylke żyły by dłużej .
Dobrze że masz świadomość potrzeby tego zabiegu, szkoda że ja kiedyś nie miałem, tylko liczyłem na farmakologiczne zamienniki.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

i potem kicia szoku doznaje na usg ze ma 10 mlodych


Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Melisska

Nieprzeczytany post

Gliwice

Obrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

co jest na tym zdjęciu Melissko?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Przepraszam za niewyraźne zdjęcie.
Instytut Onkologii w Gliwicach. Byłam na rezonansie.
Melisska

Nieprzeczytany post

Obrazek

Czy to jarzębina??
Ostatnio zmieniony 15 paź 2022, 10:31 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6833
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

chyba Kalina.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Podobne do jarzębiny, ale nie umiem stwierdzić konkretnie :-?
Melisska

Nieprzeczytany post

No, nie ważne, ale jest piękne to drzewko :)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Obrazek
Obrazek

jarzebina a kalina
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Melisska

Nieprzeczytany post

Piękny 6minutowy filmik :x
[PRZYJACIELE-KANAŁ KU BOGU]♡♡♡♡
Melisska

Nieprzeczytany post

Dzis o 20.50 na tvp2 będzie RÓŻANIEC i z tego co pamiętam będą różne piosenki katolickie :x
ODPOWIEDZ