Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

No niech Ci będzie wiosna mimo, że już jesień ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes przyznam że zgodzę się ze Skazą i jego obserwacjami rzeczywistości. Profesjonalny fotograf potrzebuje dobrego sprzętu i to nie jest smartfon.
Obecnie mam iPhone 11 i jestem bardzo zadowolona ze zdjęć jakie robi. Ale córka uczy się w technikum fotograficznym i ona zdecydowanie robi lepsze zdjęcia. Bo wie jak ustawić aparat.
Ja tylko klikam raz. Nie zajmuje się w smartfonie ustawieniami.
Dominik tez wspaniałe podsumował że pewnych mechanizmów optyki nie da się zminiaturyzowanego

Nie musisz mieć zawsze racji. Posłuchaj argumentów innych forumowiczów. Może twoja opinia stanie się szersza. 😉
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

https://www.filmweb.pl/film/Serce+d%C4%99bu-2022-838727

Widziałem mini recenzję w tv Marka Kinomaniaka Pietrasa na TV4 (kiedyś miał własny program niestety go zdjęli z anteny) o tym filmie. Ponoć bardzo dobry film dokumentalno/przyrodniczy ktoś może oglądał go w kinie lub coś słyszał czy fajny ?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 26 wrz 2022, 23:11 https://www.filmweb.pl/film/Serce+d%C4%99bu-2022-838727

Widziałem mini recenzję w tv Marka Kinomaniaka Pietrasa na TV4 (kiedyś miał własny program niestety go zdjęli z anteny) o tym filmie. Ponoć bardzo dobry film dokumentalno/przyrodniczy ktoś może oglądał go w kinie lub coś słyszał czy fajny ?
Kinomaniak przeniósł się na YouTube.
https://youtube.com/user/KinomaniakPietras

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
Magnolia pisze: 26 wrz 2022, 20:49 @Aloes przyznam że zgodzę się ze Skazą i jego obserwacjami rzeczywistości. Profesjonalny fotograf potrzebuje dobrego sprzętu i to nie jest smartfon.
Obecnie mam iPhone 11 i jestem bardzo zadowolona ze zdjęć jakie robi. Ale córka uczy się w technikum fotograficznym i ona zdecydowanie robi lepsze zdjęcia. Bo wie jak ustawić aparat.
Ja tylko klikam raz. Nie zajmuje się w smartfonie ustawieniami.
Dominik tez wspaniałe podsumował że pewnych mechanizmów optyki nie da się zminiaturyzowanego

Nie musisz mieć zawsze racji. Posłuchaj argumentów innych forumowiczów. Może twoja opinia stanie się szersza. 😉
No ale nie o tym była rozmowa zupełnie ani o tym czy profesjonalni fotografowie nie potrzebują aparatów ani o tym czy smartfony zastąpią takie aparaty.
Skaza przytoczył taki argument ale niewłaściwie w temacie.
Nigdzie nie napisałem takiej tezy.
iPhone 11 ma gorszy aparat od iPhone 14 np.

Poprostu aparaty nawet takie za 10 tys ze smartfonami w wielu apaktach przegrywają. To jest fakt a nie opinia i nie rozumiem czemu z tym dyskutować?
A cóż nikt nie twierdził że smartfon dorówna aparatlwi za 40-50 tys. Na ten moment nie, ale w przyszłości myślę że jest to możliwe.
Ale to też nie oznacza że profesjonaliści przeżycia się na smartfony, myślę że w najbliższej przyszłości naprwno nie.
Więc przytoczenie tkaiej argumentacji jest wg mnie bezsensu.

Dodano po 10 minutach 9 sekundach:
Skaza pisze: 26 wrz 2022, 23:11 https://www.filmweb.pl/film/Serce+d%C4%99bu-2022-838727

Widziałem mini recenzję w tv Marka Kinomaniaka Pietrasa na TV4 (kiedyś miał własny program niestety go zdjęli z anteny) o tym filmie. Ponoć bardzo dobry film dokumentalno/przyrodniczy ktoś może oglądał go w kinie lub coś słyszał czy fajny ?
Kinomaniak przeniósł się na YouTube.
https://youtube.com/user/KinomaniakPietras

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
Magnolia pisze: 26 wrz 2022, 20:49 @Aloes przyznam że zgodzę się ze Skazą i jego obserwacjami rzeczywistości. Profesjonalny fotograf potrzebuje dobrego sprzętu i to nie jest smartfon.
Obecnie mam iPhone 11 i jestem bardzo zadowolona ze zdjęć jakie robi. Ale córka uczy się w technikum fotograficznym i ona zdecydowanie robi lepsze zdjęcia. Bo wie jak ustawić aparat.
Ja tylko klikam raz. Nie zajmuje się w smartfonie ustawieniami.
Dominik tez wspaniałe podsumował że pewnych mechanizmów optyki nie da się zminiaturyzowanego

Nie musisz mieć zawsze racji. Posłuchaj argumentów innych forumowiczów. Może twoja opinia stanie się szersza. 😉
No ale nie o tym była rozmowa zupełnie ani o tym czy profesjonalni fotografowie nie potrzebują aparatów ani o tym czy smartfony zastąpią takie aparaty.
Skaza przytoczył taki argument ale niewłaściwie w temacie.
Nigdzie nie napisałem takiej tezy.
iPhone 11 ma gorszy aparat od iPhone 14 np.

Poprostu aparaty nawet takie za 10 tys ze smartfonami w wielu apaktach przegrywają. To jest fakt a nie opinia i nie rozumiem czemu z tym dyskutować?
A cóż nikt nie twierdził że smartfon dorówna aparatlwi za 40-50 tys. Na ten moment nie, ale w przyszłości myślę że jest to możliwe.
Ale to też nie oznacza że profesjonaliści przeżycia się na smartfony, myślę że w najbliższej przyszłości naprwno nie.


a tu coś o optyce której niby smartfon nie przeskoczy "Jaka jest w takim wypadku przewaga profesjonalnych aparatów? Bateria? Bzdura, wystarczy power-bank. Optyka, by robić duże zbliżenia lub rozmywać tło? Nonsens. Spójrzcie na algorytmy naśladujące głębię ostrości w iPhone 12 czy Huawei Mate 40 Pro. Na dodatek warto wspomnieć o nowym rozwiązaniu Xiaomi, czyli wysuwanym obiektywie."
https://fotoblogia.pl/smartfon-za-2500- ... 859921537a
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Czy nożna myśleć w związku ze śmiercią Jerzego Urbana że "wkoncu dostanie za swoje"?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na pewno nie można z tego powodu się cieszyć, że ktoś zasłużył na piekło.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

no coz..nie byl letni, byl stanowczo zimny
to ponoc lepiej
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 03 paź 2022, 21:30 Czy można myśleć w związku ze śmiercią Jerzego Urbana że "w końcu dostanie za swoje"?
A czego wyraz dasz mówiąc takie zdanie?
Miłości do bliźniego?!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

W niektórych przypadkach ciężko o tą miłość do bliźniego ojj bardzo ciężko. Wymieniony Pan był tego jawnym przykładem dla mnie.
Pewnie, że to był nasz bliźni co nie zmienia faktu, że niektórych z pośród braci i sióstr człowiek ma ochotę udusić na miejscu bo pachnie od nich złem jak od moich skarpetek brakiem prania. Jak tam człowiek sobie w myślach odetchnie uff jednego mniej to nie ma chyba aż takiego przewinienia ... mam nadzieję ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 paź 2022, 22:33
Aloes pisze: 03 paź 2022, 21:30 Czy można myśleć w związku ze śmiercią Jerzego Urbana że "w końcu dostanie za swoje"?
A czego wyraz dasz mówiąc takie zdanie?
Miłości do bliźniego?!
Sprawiedliwości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale to Bóg jest sprawiedliwy. To Bóg sądzi
A człowiek nie dostał przykazania sprawiedliwości tylko miłości.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wszystkie faty, informacje znane dla nas ludzi wskazują, że trafi on do piekła. Rozumiem taki tok myślenia, sprawiedliwość musi być.
Jednak my ludzie wszystkiego tak na prawdę nie wiemy, więc nie nam osądzać gdzie kto trafi, nawet mając ku temu solidne podstawy.

Po za tym może to prowadzić do naszego zadowolenia ze śmierci, do myślenia ,,, a dobrze mu tak, niech się smaży. Jeśli tak myślimy, to raczej nie wiemy czym jest piekło.

Co innego gdy myślimy pesymistycznie z jego losu ,,,chłop źle robił, pewnie trafi do piekła, szkoda go.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

.
Magnolia pisze: 04 paź 2022, 8:00 Ale to Bóg jest sprawiedliwy. To Bóg sądzi
A człowiek nie dostał przykazania sprawiedliwości tylko miłości.
„Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni” (Mt 5, 6).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

No to łaknij i pragnij! K†óż Ci broni!!

Ale nie osądzaj!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 04 paź 2022, 14:49 No to łaknij i pragnij! K†óż Ci broni!!

Ale nie osądzaj!
Nie jest osadem to że człowiek pomyśli że ktoś otrzyma zaplate za to że całe życie np szkalował Kościół, Boga I Jezusa.
Skaza

Nieprzeczytany post

Mam małe pytanie. Czym można odkazić małą rankę na wewnętrznej części ust. Bo się nachyliłem z fotela i mnie Beti gwizdła łapką po twarzy. Mam w apteczce oktasepton czy jakoś tak , ale pisze na nim , że psikać na skórę :-? a usta od środka to chyba nie jest skóra jako tako :-? przydałoby się pewnie to odkazić, ale wody utlenionej nie mam to i pomysłu innego nie mam ;)) jakby ktoś coś wiedział to dać znać ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Octsnisept jak najbardziej do tego się nadaje. Wiele razy do podobnych sytuacjiach go używałem. Spokojnie @Skaza uzyj, pomoze i nie zaszkodzi
Ostatnio zmieniony 04 paź 2022, 21:23 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Aha, dziękuję Krzyśku :-bd bo rodzice mi nagadali, że taki nieuważny jestem 8-| i bym czymś spryskał koniecznie.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
Oktaseptal to się nazywa co mam w apteczce, to idę psiknąć pyszczek zarysowany ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza przeczytaj ulotkę w necie, jak najbardziej nadaje się do stosowania na błony śluzowe.
Przy okazji sobie kupię, bo nie wiedziałam że taki specyfik jest.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ktoś chce cukierka? :ymparty:

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ